Искам да кажа ... (97)_21.11-27.11.

  • 52 670
  • 831
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 13 012
То и аз чаках син Макс, ма на Жаки се роди:) Тя си харесва името за сега, сестра и не. Аз моето си харесвам много, не си представям да се казвам иначе. Мъжът ми е с особено име, не популярно, често се получават смешни грешки в кореспонденцията:)

Гювеч с агнешко готвя, очаквам да стане много вкусен.
За мен пържола и червено винце и царска туршийка. Вече седнАх:)

# 421
  • София
  • Мнения: 18 679
Децата имат невероятни предложения за имена на бебето. Като почнеш от Джей Си и стигнеш до Кардамон, кое от кое по-убави Joy

# 422
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
не се казва така внучката. Само Илиана е

Ами значи правилно не вярвам вече на журналистите аз. Ето, тук го прочетох:

"Освен, че бе кръстено на известната си баба, момиченцето има и второ име. Майката Вили и таткото Георги Коруджиев са записали дъщеричката си с тире - Илиана-Куини. Това съобщи самата Раева на приятелите си в социалните мрежи."

# 423
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Децата имат невероятни предложения за имена на бебето. Като почнеш от Джей Си и стигнеш до Кардамон, кое от кое по-убави Joy
Ми не е зле Кардамон, ще му викате Мони Joy Joy

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 7 385
И ще има имен ден!
При нас Олаф е Мариана, защото няма коса за плитки и да бъде Ана

# 425
  • Мнения: 39 518
Щерката седнала с баща си да мислят име за бебето, след като се е родил. Измислила му Пепи. И така си го наричаше първите месеци. А аз бебетата си ги наричах "бебето", докато свикна да говоря за него, като го наричам по име.  ooooh!

# 426
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ето рецептата за сладки,  за който се интересува:

Скрит текст:
Снежни коледни сладки

Тесто: 250 г масло
            мая, колкото локум (половин кубче жива мая)
            1/2 ч.чаша прясно мляко
            брашно, колкото поеме (около 4 чаши)

Плънка: 250 г наситнени орехи (счукани или накълцани с ножа)
              250 г пудра захар
              2 белтъка от едри яйца или 3 от по-малки
              1-2 ванилии
Приготовление на тестото: Маята се размива в хладкото мляко с 1 лъжица захар и половин ч. лъжичка сол и се оставя да се активира. След това в голям съд към маята се прибавят разбитото на пяна масло и брашното и тестото се измесва. Трябва да се получи меко тесто, което се оставя да втаса, покрито с кърпа.
Плънка: Белтъците се бият до много гъсто и се смесват с ванилията, орехите и пудрата захар.

Втасалото тесто се примесва и разделя на топки, колкото малка ябълка. От топката се оформя фитил, който се разточва на правоъгълник. На дългата страна на правоъгълника се поставя плънката от край до край, като въженце. Завива се ролце, което се нарязва като салам на разстояние около 2 см. Може да се пече подва начина - или легнали ролца, като охлювчета, или изправени.
Сладките се подреждат върху хартия за печене на разстояние от поне 1-1,5 см, защото доста бухват.
Пекат се на 175-180 С на средно ниво много внимателно - 5-10 мин., до леко порозовяване. Внимавайте да не ги прегорите.
Още топли се наръсват с пудра захар. Като изстинат, се прибират в тенекиена кутия, постлана с хартия. Много са трайни - поне две седмици могат да запазят хрупкавостта си.

Получава се доста добро количество от това тесто, но понеже много бързо се изяждат, обикновено се налага да се направи още една доза, току преди Коледа. Joy
  

# 427
  • София
  • Мнения: 18 679
Вкуснооооо!

# 428
  • Мнения: 4 188
Моят тиквеник го уважиха подобаващо. Превъзходен. Що си мислех, че трябва да бухне, като баница newsm78. И аз задуших тиквата. Бе, да ви питам за едни соленки. Една клиентка днес ме черпи, но ме досрамя да питам за рецептата, да не каже, охо - бохо много пита newsm78. Каза, че кисело мляко и сода има, кашкавал, сирене, тиквени семки. Сипвано с лъжица на хартия за печене, страхотна вкусотия.

# 429
  • Мнения: 14 342
Добър вечер!

Попрочитах ви през деня на пуш паузите. Благодаря за предложенията за сборването на настинката. Пия бъз, парацетамол, витамин ц и чай. И смуча Инфлуцид. Не е зле работата още, лека хрема и леко драскане в гърлото ама като се знам...

Много интересна тема сте подхванали за имената. Аз много си харесвам моето, но има стотина вариации. Определени хора ми казват по определен начин и малко се чувствам шизофренична на моменти  Laughing Едно от умалитлените се изприщвам, добре, че майка е зла и не е давала да ми викат така. Кръстена съм на героиня от филм (не Изаура Laughing)

Изчанчените имена и аз не ги харесвам. Понякога, като ми е тъпо, влизам в подфорум Имена и веднагически ми се оправя настроението  Laughing

За вечеря пека джоланче...  Heart Eyes

# 430
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
И ние ще сме на пица. Ама сега - малко тук, че кънките са чак до 8 Simple Smile

# 431
  • Мнения: 39 518
За вечеря пека джоланче...  Heart Eyes
А аз вечерях преди 2 часа. Сега мога пак! Embarassed

# 432
  • София
  • Мнения: 18 679
И ние ще сме на пица. Ама сега - малко тук, че кънките са чак до 8 Simple Smile
И аз тъй, само че футбол при нас. Как ритат в тоя клинч Rolling Eyes

Тестото ще ми превтаса Laughing

Кажете пак някой готин филм!

# 433
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
Ааа, аз прибрах дреб след футбола, преоблече се и замина с баща си на кънки.
Футболът е три пъти и мач на седмица. Утре мачът поне е на обяд, дано е по-топло. Иначе - с термобельо под екипа става Simple Smile

# 434
  • Мнения: 10 563
Аз готвя зелен фасул, а сина решава теста от Иван Салабашев, с мъжа ми пихме по вино, след малко ще вечеряме.
Името не си харесвам особено много, но малкото си го харесвам и повечето хора така ме знаят, а пък истинското име само пред институциите използвам.
Сандо, правила съм по тази рецепта и да ти кажа, страхотни се получиха. Само веднъж обаче ги правих, малко се надуват, трябва да има място между тях и аз ги правих на кроасанчета, а не на пръчици: http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=79185.15, пост 15.

Общи условия

Активация на акаунт