Искам да кажа ... (108)_06.02-12.02

  • 65 541
  • 796
  •   1
Отговори
# 765
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Не гледате ли Григор? Аз вече съм на нокти.

# 766
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
Гледаме, свършИ Simple Smile
Куркума, аз винаги си оставям най-хубавото за накрая Simple Smile
А и са само две бири явно - обикновената и после по-хубавата, обаче вероятността да ходя до магазина за още е много голяма  Crazy Стана ясно, че обичам бира, нали Simple Smile
Кекс няма у нас. В момента Златото пържи пухкави кифтета (със сода и кис. мляко), а после съм му подготвила и картофите.

# 767
  • Мнения: 6 312
Нали споменах вчера че правих и аз кекс  Flutter .
Екатерина,стискам палци за утре  Hug .
Аз си сипах едно вино,и мога да ви кажа наздраве.А как започнах да намразвам понеделниците  ooooh! .Пак се започва ранното ставане.По принцип не ми е проблем,но като знам че съм от късно на работа,а трябва да стана в 6:30...Ми не е справедливо пък  Crossing Arms

# 768
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тъкмо да погледна, а то свършило работата момчето, спечелило турнира. Браво и честито нему, и на майка му, на татко му и на севдата му. Тя май е някаква заможна мома от шоубизнеса, ще му докара барем три буса чеиз, живи и здрави да са. Наздраве за тях!

Онази мъничка-мъничка частица у мен, която все още е влюбена в силовите контактни игри, се радва много на младежите на Сбъдваща. Хандбалът е много, ама много изискващ спорт и контактът в него е много...ъъъъ... осезаем, така да се каже. Дай им, Боже, да нямат контузии, да растат здрави и силни. Физическата активност на младини винаги се отразява по видим и добър начин.

Гледаме, свършИ Simple Smile
Куркума, аз винаги си оставям най-хубавото за накрая Simple Smile
А и са само две бири явно - обикновената и после по-хубавата, обаче вероятността да ходя до магазина за още е много голяма  Crazy Стана ясно, че обичам бира, нали Simple Smile

Ама аз не казвам, че са две бири, а че са два вида бири.  Grinning Аз съм сериозен мъж в това отношение и много рядко вземам една бира - какво е то - колкото да се изжабури човек. А пък разните му 330 мл и прочие ситнежи ми докарват нищо друго освен дълготраен съклет. Реактив за лаборатория ли е, клеева тинктура ли или бронз за печка, че го наливат в такива аптекарски шишенца? Колчем видя такъв дребосък, ми се пощява да му посегна с пинсета.

# 769
  • Мнения: 5 999
У нас кекс няма, но имам два чешита бира - едната по-хубава, другат съвсем обикновена. Чудя се с коя да започна. Ей такива едни длибокоинтелектуални казуси ме мъчат напоследък.
Ако и двете са ти на прицел за тази вечер, си остави по-хубавата за накрая  Grinning Айде наздраве от мен с едно Столично тъмно  cheers
Кате, успех в това, което очаквате  Peace
Аз цял ден се чудя за кекс, ама така и не направих. За сметка на това имам чудно кисело зеле със свинско Heart Eyes

# 770
  • Мнения: 22 473
Щях да правя кекс с бира днес, но отново онова проклето главоболие...
Легнах с Борис и спахме до 18.30ч та го пропуснах.

# 771
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
Извинявай за подценяването, Куркума Simple Smile
В този случай, обаче, мнението ми е друго - подкарай по-хубавата до където стигне. После, ако още ти се пие, вече може и обикновената. Зависи от количествата, де Simple Smile

# 772
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
У нас кекс няма, но имам два чешита бира - едната по-хубава, другат съвсем обикновена. Чудя се с коя да започна. Ей такива едни длибокоинтелектуални казуси ме мъчат напоследък.
Ако и двете са ти на прицел за тази вечер, си остави по-хубавата за накрая ...

И двета, ами, как иначе.

Казусът, впрочем,  се оказа нищожен: установи се, че хубавата е още топличка. Започвам с обикновената, наздраве. Благодаря за консултациите.

Имам от днеска две съвсем дребни двори неуредици, които споделям ей-така, защото ми се дращи.
Разпадна се стълбището към мазето. То отдавна се беше подготвило за това и днеска не издържа. Тоя бетон сякаш не с цимент, но с канцеларско лепило са го бъркали. При вида на мизерната му армировка ме досмеша. Разносортни железарии, турени коя как да е, но ни една в положение, че да върши някаква конструктивна работа. Нейсе, ще го оправим.

Правихме дувар на един шоп в софийския Лозен, и той настоя да армираме пояса отгоре с нищо друго освен с 2 (два) проводника бодлива тел. Дядо му тък бил армирал плочата под някакъв оджак в двора им и ей го - още стоял. Клиентът винаги има право, дори и да е леко луд.

Другото - оказа се, че цял сгръд кокичета незнайно как се озовали под пода къщата за градински феи и дяволчета на дребната ми гювечоунищожителка. Имат си такива едни къщи там, с размерите на кашон занбанани, правени с какво да е (тухли, плочки, дървении), в които живеят всякакви измислени мушмороци. Имат си стаи, обзаведжане от кутии и парцалчета, оградки от клечки за сладолед, простор, комин, прозорци и даже доскоро и собствена домашна напаст от близките мравуняци. Та единият ъгъл на пода се оказа повдигнат от напора на бледни кълнове пролетни цветя. Ужким гледахме да не строим връз тях, ама те луковиците често се местят, ако не знаете.
Та утре ще местим и тая къща, ако е рекъл Господ.

# 773
  • Мнения: X
Куркума, ще ми се да седнем на по чаша вино, бира или каквото дал Господ и да си поприказваме. За всичко.

Контактен е хандбалът, бърза е играта, светкавично мислене, интелигентни решения. И мнооого голове- атрактивно за публиката, жалко че в Бг не е толкова популярен спорт. И за травмите е така - много са.
За следващия мач - решаващ за класирането в групата - мислим да научим публиката да вика "Българи, юнаци!" . В момента могат да викат само "черва" Simple Smile Историята е следната... Преди важен мач нахъсваме момчетата : "Бъдете по-агресивни, мислете бързо, движете се светкавично, да има черва и мозък по терена, разбийте ги!" ... Хилят се дечковците. Мачът почва, гол след гол... Големият тръгва в атака и баща им крещи : "Бобо, черваааа!". Бобо вкарва от невъзможен ъгъл. Майката до мен пита " Вас ист черва?" Ами... обясних. Сега си викаме дружно "черва" и се хилим...
Извинете, не искам да звуча като майче-тиранозавър, просто още ме държат емоциите от мачовете днес.

# 774
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Куркума, щях да ти казвам за свинското с праз, нали попита - най-обикновена кавърмица, брат. Понеже аз ползвам постно месце, че ММ сланина яде, обаче нищо тлъсто по месото не трябва да има, та мариновам месцето за през нощта с малко олио и сол, да стане по-крехко - нарязвам на малки парченца, обърквам хубаво, покривам с прозрачно фолио и на другия ден запържвам първо месцето, после добавям праза, бъркам, намалявам котлона да омекне праза и да се запържи и готово. Не слагам нищо друго, аз съм любител на простите вкусове.

Кате, присъединявам се към стискащите палци утре. Успех!

# 775
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Искам да кажа,че предпочитам да пия бира,от колкото да пека кекс...всъщност печенето на кекс,не е като печенето на двойна доза меденки-сърца  Crazy.Които придобиваха абстрактна форма като се опитвах да ги подредя в тавите  ooooh!.Установих, че меденките-звездички, Коледни един вид, се поставят по-лесно от меденките-сърца,Валентински,демек. Голямо откритие,дано се присетя за него догодина  bowuu.На сърцата все едното крайче ми се разкикерва,та ми отнемаше доста време да им придам търговски вид. А синковецът обяви,че няма да вечеря и лапа от шедьоврите ми като невидял  Shocked. Чудя се дали да му предложа утре да занесе на съученичката, която го черпила с кекс...обаче да не се приеме като нишан...с тия сърцевидни меденки. Май ще си затрая,ще я черпим друг път с друго  Whistling.
Ама с вашите кексове,освен да метна един,че и без друго фурната ми е загрята.Но пък нямам форма,от как изхвърлих последната  Whistling.И утре е ден!
Хайде,наздраве и от мен!  beer

# 776
  • Мнения: 10 874
Купих вчера едни ребра и нещо не знам какво да ги правя, на фурна с подправки и бира?
Ако не е късно вече, ето идеи. Hug

# 777
  • Мнения: 9 574
Днес бях на работа и се прибрах преди час. Така че, за  кой знае какво готвене  нямаше време, направих едни спагети набързо. Иначе кексове пека често, но вече ги правя основно във формите за мъфини, повече ми харесват така, а и ми е удобно да си взимам и на работа да ям, сакън да не заслабна. Laughing Стиснати палци за всички, които имат нужда Peace

# 778
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Куркума, щях да ти казвам за свинското с праз, нали попита...

Запържваш месото до червено или просто колкото да пресече кръвта? Колко дребно го кълцаш - зарче за табла, ивички като сливово листо, кибритена кутийка? Поднасяш го връз ориза барабар със соса от пърженето? Имам един познат, търгува с отлично свинско, ще ти донеса някой път от бута, който продава - хем крехък, но и сочен, и имам подозрение, че е тъкмо за това ястие. Това е изборът ми, когато правя шишчета, например.

Куркума, ще ми се да седнем на по чаша вино, бира или каквото дал Господ и да си поприказваме. За всичко....

Ще, ще. Не че съм стиснат нещо, ама като някой черпи - най ми върви приказката  Wink, при теб как е?
Пази инак момчетата си, ние сме по дефиниция глупаво племе и се хвърляме в тия битки с всичката си страст и сила, докато разумът ни е в незаслужена почивка. Някога можех (пък и сега, де) да мина през противник като глиган през тръстика и хич не ми е пукало, че е опасно, че всичкото е хлапашка работа, че от това другият го боли. Аз одъртях, без да поумнея осезаемо, и все пак проумях, че така не бива, особено ако не правиш разлика между терена и живота. Оказва се, обаче, че това е много тънка работа, тая разлика.

# 779
  • Мнения: 4 188
Жено, пусни билярдната маса, че съм на тема кухни.  ooooh! На крем карамел, без карамел и чичо Джак я подкарах #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт