С какво ви дразнят свекървите- 78

  • 59 247
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 701
Аз и мъжът ми съвсем сами си гледахме децата с малка разлика, второто като се роди, голямото нямаше и година и половина. Естествено, че има безсънни нощи. Но в началото като кърмех ходех понякога целият ден по нощница. А до магазини не съм се разкарвала, само с мъжът ми. Първите две години е така. Ако около мен се разкарваха други жени, че аз ще се побъркам.
Ние с мъжът ми се разбирахме и се редувахме единият да спи с децата, а другият в другата стая да се наспива.
Много от жените правят голяма грешка, че вместо да си поделят грижата с мъжът, те подделят с майка си или  свекърва си, и след това се чудят защо мъжете са разглезени, не пипват нищо вкъщи, семействата са разклатени и т.н.
Разбирам да дойде тъщата или свекървата веднъж в месеца за един следобяд да гледа децата, за да излезете като двойка, но всекидневно ми е странно.

# 766
  • Мнения: 1 701
Под "заедно" имах предвид в ежедневието. Разбира се, че ще се редуват, нали обикновенно таткото все пак работи. Като си поемат двамата детето, нямат нужда от помощ. И дребни несвършени неща в домакинството дори се преживяват, ако единия е недоспал и чака другия да се върне и да вземе детето. Като си изградят ежедневието съобразено с бебето и домакинската работа си поемат. За известно време, ако не ти е всичко под конец се преживява. То после като поотрасне детето става още по-разхвърляно, ама това е друг въпрос
Peace с малки деца е нормално домакинството да куца и не е болка за умиране. Колкото смогне, толкоз. А и използването на прекалено агресивни препарати е мнго по-опасно от леко занемарената къща.
Аз като мина с прахосмукачка и след половин час вече не се вижда. Или децата докато се наядат и след това под столчетата им е пълно с трохи. А дрехи отдавна не гладя.

# 767
  • Мнения: 9 363
На мен пък и с първото дете и с второто - идваше майка ми да ми помага в началото. Дори и свекърва ми е идвала няколко пъти - въобще не ми беше зле - изкарах си царски. Идваха всяка в различни дни. Никой не ми е давал непоискани съвети, нито дуднел и т.н. Първото ми дете се роди 4100 гр.,  само като го дигнех първите две седмици и усещах как ме прорязва шева на епизиотомията. Така че не се знае какви са ситуациите при хората. Вечер си тръгваха, оставахме сами с мъжа си да си къпем бебето и т.н. Имаше кой да ми сготви, да ми простре дрехите - благодаря много и на двете. Аз тиквен медал за героизъм не искам.

# 768
  • Мнения: 22 036
На мен пък и с първото дете и с второто - идваше майка ми да ми помага в началото. Дори и свекърва ми е идвала няколко пъти - въобще не ми беше зле - изкарах си царски. Идваха всяка в различни дни. Никой не ми е давал непоискани съвети, нито дуднел и т.н. Първото ми дете се роди 4100 гр.,  само като го дигнех първите две седмици и усещах как ме прорязва шева на епизиотомията. Така че не се знае какви са ситуациите при хората. Вечер си тръгваха, оставахме сами с мъжа си да си къпем бебето и т.н. Имаше кой да ми сготви, да ми простре дрехите - благодаря много и на двете. Аз тиквен медал за героизъм не искам.

Ти не си имала против помощта им и си я приела. Други хора, са устроени по-различно и не им е приятно.

Аз живеех сама от 18 годишна и нямаше как да допусна някой, освен мъжът ми в къши. Микакъв медал не съм търсила, просто ме обичам много хора наоколо, а и детето не се кефеше на тарапана.

# 769
  • Мнения: 12 666
Моята помощ беше главно да разходя бебето. Със Стокето. Къде да й бъркам по шкафове.

# 770
  • Мнения: 22 036
То добре, че е на дъщеря ти. Снахата най-вероятно ще изисква само Стокето да купиш и да ти покаже внука на абитютентската Simple Smile.

# 771
  • Мнения: 9 363

То добре, че е на дъщеря ти. Снахата най-вероятно ще изисква само Стокето да купиш и да ти покаже внука на абитютентската Simple Smile.
Така ще имам повече време да глезя децата на дъщерята. Сега сериозно. Съгласна съм, че като не се иска помощ, по-добре е насила да не се предлага, но и непрекъснато да се натяква "всичко сам си върша, пък вие щом не можете, значи сте глупави", също не е добра идея. И не винаги дадената помощ е свързана с намеса в семейството, понякога просто е помощ. Без да опиташ няма как да разбереш.

# 772
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Ама и вие сте... Какво помагали...
Напр. ако бебето ви събуди 2-3 пъти през нощта и това продължава в периода понеделник - петък, през деня няма ли да ви се доспи в най-неподходящото време? Или просто имате нужда да излезете за малко до някой по-далечен магазин.
Бебето спи, и аз спя. Ако са две с малка разлика - следобед по-голямото заспива, гушвам бебето и се пльосвам да спя. До магазина - бебето в количката или в кенгурото или в колата и отивам. За какво ми е някой да ми се мотае?!!? С първото търпях 3 дни, на 4-тия мъжът ми откачи и се прибрахме, за другите никой не е идвал.

# 773
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
НОВАТА ТЕМА- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=972814;topicrefid=19[/size]

Последна редакция: пн, 03 апр 2017, 17:26 от Тарталета

# 774
  • при късмета
  • Мнения: 24 014

  но и непрекъснато да се натяква "всичко сам си върша, пък вие щом не можете, значи сте глупави", също не е добра идея. 
Това никой никъде не го е казал, камо ли да го натяква.
Аз затова казах, че повечето предпочитат да са сами със семейството си. И ако евентуално някаква помощ се иска, да се уточни каква. Ти например си доволна, че ти е сготвено, някои не искат да се готви, а да вземе бабата бебето за малко, че тя да си почине. Обаче ако имаш нужда да вземе бебето, а тя от вратата се хваща за тенджерата помощ ли е?

# 775
  • Мнения: X

  но и непрекъснато да се натяква "всичко сам си върша, пък вие щом не можете, значи сте глупави", също не е добра идея. 
Това никой никъде не го е казал, камо ли да го натяква.
В интерес на истината, някои постове точно така звучаха, макар и не в прав текст. Понеже хората са различни- едни обичат да им помагат, а други помощта ги изнервя; някои помагат с готовност, а други не са особено навити, добре е хората да уточняват кой какво предлага и кой какво очаква, че да няма после разочарования и рев по форумите.

Общи условия

Активация на акаунт