Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 46

  • 45 686
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.






Архив предишни теми:
Скрит текст:
1*, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22*, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45

# 1
  • Мнения: 311
Благодарности за новата тема, Лаленце! Kissing Heart Да се напълни само с щастливи новини и здрави бебенца Hug

# 2
  • Мнения: X
С много бебенца да се напълни темата.  Моля ви, дайте ми съвет, че имам много петънца по лицето. Някакъв изсветляващ крем.

# 3
  • Мнения: 465
С много бебенца да се напълни темата.  Моля ви, дайте ми съвет, че имам много петънца по лицето. Някакъв изсветляващ крем.
https://apteka.framar.bg/30055995/%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE … 2-50-%D0%BC%D0%BB
Лично аз нямам подобни оплаквания, но моя позната е доста доволна от този крем.
Дано ти е полезна тази информация. Blush

# 4
  • Мнения: 13 071
Звучи добре този крем. Ако го намеря бих го взела за проба.

Благодаря за темата. 🌺

# 5
  • Мнения: 202
С много бебенца да се напълни темата.  Моля ви, дайте ми съвет, че имам много петънца по лицето. Някакъв изсветляващ крем.

Герда, мисля, че си от Пловдив. Ако имаш възможност посети доктор Матева, дерматолог в Смирненски.
Имам познати които имаха петна и заради бременност и поради други фактори и им беше назначено адекватно лечение

# 6
  • Мнения: 2 361
Запис и от мен!
Да споделя за шипковото масло-появиха ми се стрии по бедрата.Мажа се вече месец и половина с шипково масло и тези по външната част изчезнаха!Все едно не ги е имало.Останаха малко от вътрешната страна,но продължавам да се мажа и определено избледняват.Отгоре слагам масло от карите Simple Smile
Видях,че сте писали и за кървене от венците-помогна ми тази паста  ,въпреки че бях скептично настроена заради цената http://www.google.bg/search?dcr=0&biw=360&bih=462&tb … c=PKhwLVaIAkwZQM:

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 18:18 от Étoile*

# 7
  • Мнения: 16 840
Étoile*, коментарът ти много ме зарадва 🤗 дано и при нас има ефект.

Благодаря за темата !

# 8
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

С един тъп въпрос се включвам. Нормално ли е още от сега да са ми увиснали гърдите (8ми месец) 😢
Нямах си на идея какво да правя, защото ми е първа бременност и не само, че се нацепиха от стрии, а и това сега.. Дали, ако се бях мазала със стягащи мазила щеше да има разлика?

# 9
  • София
  • Мнения: 661
Моят бюст, който и без това е доста голям, с бременността нарасна много (25 г.с съм.) и хич не ми допада формата му. Допреди това беше едър, но въпреки това учудващо добре оформен. Сега явно натежа прекалено много. И аз се чудя дали някой ден ще се върне в някакъв приличен вид. Ама ще го мисля като му дойде времето. Иначе аз се мажа уж с някакви стягащи и хидратиращи кремове, най-малкото не вредят.

# 10
  • Мнения: 715
И аз забелязвам променяща се форма на гърдите, не ми харесва изобщо без сутиен, който да ги държи стегнати, а преди бременността нямах този проблем. Но здраве да е, ще боднем по един силикон след това и готово Grinning

# 11
  • Мнения: 2 404
Ами притегляне, момичета Sunglasses За жалост... И при мен е така, направо незнам.
В старата тема ли остана линк за това шипково масло, може ли и тук да пуснете? Аз след раждането се мажа с Био ойл, но както вече споделих по гърдите се появиха стрии..  Sad

# 12
  • Мнения: 16 840
Цитирам си поста за шипковото масло:

Купих го от be fit дрогериите. 16 лв 50 мл.
Но намерих някъде по нета 350 мл за към 30 лв. 
За лице може, не е най-мазно, но много важно е да имаш предвид, че ако те "види"слънце с него кожата става на петна. Затова само вечер ми препоръчаха да се мажа. Ама то сега слънце няма, а и аз мажа само корема.

Тук прочетох във форума в една тема за стриите за момиче, което го е ползвало и е доста доволна. Докато са още пресни можем да се опитаме да им повлияем /надявам се 🤞/, поне да не се разраснат и да станат по-дълбоки.

https://shop.zdravnitza.com/bg/drugi-masla/615-shipkovo-maslo-st … ovano-350-ml.html

# 13
  • Мнения: X
А за петна по лицето някакво кремче?

# 14
  • Монтана
  • Мнения: 273
Момичета нормално ли е в началото на седми месец от гърдите да се отделя лепкава течност? Като количество не е много, снощи забелязах малко зацапване върху пижамата.

Общи условия

Активация на акаунт