Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 50

  • 43 151
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.






Архив предишни теми:
Скрит текст:
1*, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22*, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49

# 1
  • Мнения: 9 196
"Преди да забременя нямах много инфо за бременноста и как протича една "нормална" бременност,но благодарение на тази тема и други теми във форума доста неща научих,но напоследък забелязвам,че вместо да научавам нещо полезно аз най много да се замисля дали всичко е ок с мен и бебето.
Много преувеличават някой потребителки тук и с това само объркват и без това обърканите мозъци на бъдещите мами.Прекално много се взирате във всяко малко нещо и се паникьосвате в повечето случаи безпричинно,това е мое лично мнение и с него не целя да засягам някого Simple Smile"

Винаги може да спреш да четеш и да караш, както ти се иска. Който има от какво да се притеснява си е задал въпроса и са му отговорили - всеки от собствения си опит и разбирания.

Иначе, нито разни позитивни глупости отгоре на нищо, нито истерии помагат на някой.

# 2
  • Мнения: 5 478
Цитирам Айси от предната тема: "Имам чувството, че кожата ще се разцепи всеки момент, за да излезе пришълката Sweat Smile "

Сякаш аз съм го писала Smile Затова и ям малки количества вече, за да не ми е кофти на стомаха после. Да не говорим, че едни прекрасни киселини идват и си отиват внезапно и непредвидимо.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 608
Благодаря за темата.
Всичко трябва да е съобразено с всеяка бременна индивидуално относно изследвания. Изключвам задължителните.
Аз дори витамини не съм пила.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 733
Цитирам Айси от предната тема: "Имам чувството, че кожата ще се разцепи всеки момент, за да излезе пришълката Sweat Smile "

Сякаш аз съм го писала Smile Затова и ям малки количества вече, за да не ми е кофти на стомаха после. Да не говорим, че едни прекрасни киселини идват и си отиват внезапно и непредвидимо.



Хахаххах пропуснала съм го това ! Аз снощи сънувах , че докато вървя и от корема ми се отвори дупка и се показа една малка ръчичка на моята пришълка Grinning  Нямаше никаква паника в съня ми и беше толкова миличко да я хвана за малката ръчичка, после само се чудех как ще се затвори тая дупка в корема ми Grinning
Значииии аз минах средата на 6ти месец и сънувам такива неща, щото отсега си мисля, че ще се разцепя с мойто мини коремче, а вие понапредналите не ви знам кво сънувате Flushed LaughingLaughing

# 5
  • Мнения: 1 756
Мис Joy Днес точно четох, че бебетата започват да сънуват вече в седми месец, а горките им майки разни психосънища. Ще снимам по-късно какви точно, защото си заслужаваше Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Бе да ви кажа, хич не са ми психо сънищата, ами от розови по-розови. А и за сефте тази нощ разбрах какво са това киселини. 2 часа бях като кукувица и с чудих какво да направя, докато най-накрая не окапах от умора и пак си заспах, ама седнала в леглото,щото легнала нещо не му се нравеше на стомаха ми...

# 7
  • Мнения: 5 468
Маримар, през бременността трябва да се яде точно обратното на веганско хранене. Месото и млечните продукти са важни за развитието на бебето.

За да избегнеш качването на много кг, трябва да ограничиш тестените продукти, сладките неща и всякаква джънк храна. Това са неща, от които бебето няма нужда, но ти се лепват на теб. Бебето има нужда от месо, риба, млечни продукти, плодове, зеленчуци и т.н. Може да замениш белия хляб с пълнозърнест. Пий достатъчно вода.

Аз залитах по тестени изделия, банички и бургери през бременността. Резултатът беше, че за 5,5 месеца качих 15кг(защото започнах да качвам в 4ти месец и спрях в средата на 9ти). Просто през бременността метаболизмът се променя, като обикновено най-голямото качване е през втория триместър. Ако до преди бременността имах бърз метаболизъм и си ядях вредна храна без да дебелея, то през бременността всичко ми се лепеше.

Нормата за качване на кг през бременността е 12-15кг за жени, които са били с нормално тегло преди бременността. Жените, стартирали с поднормено тегло е добре да качат малко повече, а тези с наднормено тегло - малко по-малко.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 608
Аз не съм яла месо, яйца, мляко през бременността родих си здраво доносено дете.
Всеки бива да намери най- доброто за себе си.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 733
Цитат
Просто през бременността метаболизмът се променя, като обикновено най-голямото качване е през втория триместър.

Мен приятелка ме плаши, че през втория ще кача килограми и като не стана така сега очаквам да стане през третия триместър .

# 10
  • Мнения: 5 478
При мен не се реализира нищо от нещата, с които ме "плашеха" приятелки Smiley

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Да и при мен така. Една приятелка качи 30 кг, ама и корема и беше много голям и все ме плашеше. До сега съм качила 8 кг, като 3 качих сега в 8 месец Grinning

# 12
  • Мнения: 16 839
Аз по принцип качвам много лесно кг. Като забременях бях истински уплашена дали ще приличам на хипопотам накрая. Трудно свалям излишни кг и тъкмо бях започнала хранителен режим по разделно хранене и бях свалила няколко кг. Продължих да го спазвам до около 2 седмици след като разбрах, че съм бременна, защото почня да ми се гади и да повръщам от повечето храни. В резултат започнах да хапвам сандвич с кашкавал, едно от малкото нещя дето ми понасяше. Явно наистина метаболизмът се променя, защото до 6м. Не бях качила нито един кг. От болницата излязох по-слаба отколкото забременях.

# 13
  • София
  • Мнения: 661
Наистина се променя много. Аз по принцип качвам много много лесно (но и свалям доста лесно) и очаквах много да напълнея през бременността. Към момента, 38 г.с., съм качила около 7 кг. Аз си имам здравословни проблеми, които налагат да не ям доста неща, та общо взето си се храня, както от преди да забременея.

Аз с въпросче - как се процедира с педиатъра. Намираш му телефона, звъниш лично и питаш дали записва нови бебета? Много съм окъсняла, знаам...

# 14
  • Мнения: 13 071
Faumea, горе долу да. Можеш да отидеш и направо в кабинета да се уговорите, но реално бебето се записва чак с акта за раждане.

Общи условия

Активация на акаунт