Какво четете?

  • 3 610
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 533

Диана, "Кафка на плажа"  намира ли се из мрежата?

Да, ето тук www.books.bg/search.php3 я има книгата.

# 76
  • Мнения: 2 617
ех, предизвикахте ме да си купя Vanity Fair Grinning, бях го прескачала досега, защото мислех, че е много клюкарско. Следващия път непременно ще го взема.
"Кафка на плажа" съм я чела, стори ми се прекалено излишно дълга и много приличаше на книгата на един автор, която в момента не мога да се сетя (ще добавя, ако си я припомня), на Мураками препоръчвам повече "Норвежка гора".

# 77
  • Мнения: 4 212
в момента съм на вълна Цезар Видал и съм си взела "Лъжите на историята за общо ползване", мисля, 4е е последната му книга. Като по4неш да 4етеш, няма спиране.

# 78
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
в момента съм на вълна Цезар Видал и съм си взела "Лъжите на историята за общо ползване", мисля, 4е е последната му книга. Като по4неш да 4етеш, няма спиране.

Гор Видал.

# 79
  • Мнения: 5 476
Феиамче,Teya  има предвид испанския историк, теолог и философ Сесар Видал. Wink
Аз съм чела "Заветът на рибаря " и много ми допада стила му. Peace Дано скоро преведат и новата му книга,че засега само на испански се намира. Rolling Eyes
 

# 80
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиамче,Teya  има предвид испанския историк, теолог и философ Сесар Видал. Wink
Аз съм чела "Заветът на рибаря " и много ми допада стила му. Peace Дано скоро преведат и новата му книга,че засега само на испански се намира. Rolling Eyes
 

хм  Embarassed Embarassed
моля за извинение... понеже аз съм запалена по Гор и то4но свърШих  Le menzogne dell’impero, не знам заЩо реШих, 4е на бг може да е преведена така.  Rolling Eyes

а, при това, без бой си признавам, 4е господин Сесар изобЩо не бях го 4увала Rolling Eyes  Laughing

# 81
  • Мнения: 5 476
Той е по-млад от Гор Видал и също има доста добри исторически книги  Wink
 Специално "Заветът на рибаря " е претърпял три издания за два месеца в Испания и  е  считан за истински бестселър. Peace
 
 

 

# 82
  • Мнения: 2 563

"Кафка на плажа" съм я чела, стори ми се прекалено излишно дълга и много приличаше на книгата на един автор, която в момента не мога да се сетя (ще добавя, ако си я припомня), на Мураками препоръчвам повече "Норвежка гора".



На Майстора и Маргарита на Булгаков прилича... Но Мураками има много още да изпапка преди да стигне Булгаков.

# 83
  • Мнения: 1 128
Vedra,като го попитах кой му е любимия стил и каза "Los pilares de la tierra" на Кен Фолет(което директно си го превеждам аз като "Стълбовете на земята" newsm78)Абе голям фен и е.Про4ете я май  година преди да стане бестселер и я препоръ4ваше на всеки под път и над път Mr. Green

# 84
  • Мнения: 2 617

"Кафка на плажа" съм я чела, стори ми се прекалено излишно дълга и много приличаше на книгата на един автор, която в момента не мога да се сетя (ще добавя, ако си я припомня), на Мураками препоръчвам повече "Норвежка гора".



На Майстора и Маргарита на Булгаков прилича... Но Мураками има много още да изпапка преди да стигне Булгаков.
да, точно така, благодаря  Simple Smile
Мураками ми се струва прехвален, вероятно е въпрос на вкус, но не мога да приема думите, че бил едва ли не най-добрият съвременен японски писател  Tired

# 85
  • Мнения: 4 212
Феиамче,Teya  има предвид испанския историк, теолог и философ Сесар Видал. Wink
Аз съм чела "Заветът на рибаря " и много ми допада стила му. Peace Дано скоро преведат и новата му книга,че засега само на испански се намира. Rolling Eyes
 

хм  Embarassed Embarassed
моля за извинение... понеже аз съм запалена по Гор и то4но свърШих  Le menzogne dell’impero, не знам заЩо реШих, 4е на бг може да е преведена така.  Rolling Eyes

а, при това, без бой си признавам, 4е господин Сесар изобЩо не бях го 4увала Rolling Eyes  Laughing

4eта я на испански, така 4е не е преведена на бг, както ве4е ти е казала Джорджия.
На мен ли4но много ми допада. Макар по принцип да не съм голяма 4итанка, мразя локумести книги и да няма бързо развитие. Обожавам книги с документален характер, история и разкрития.
Как ли ще се 4увстват каталунците като я про4етат?  Mr. Green Laughing Sunglasses

# 86
  • Мнения: 2 907
Оф, една седмица не съм влизала, сега виждам, че още за ВФ говорите.
Вечернице, аз събирам немското издание, засега са 15 броя, куфарът ми не е пълен само с няколко броя, има и други книжа вътре, споко  Wink.

"Парфюмът" съм чела три пъти, два пъти на немски, веднъж на френски. Интересно ми е как е преведана на български. Излишно е да казвам, че ми е любима книга. От филма не съм разочарована, но в този случай предпочитам книгата. Всъщност винаги предпочитам книгите, но има прекрасни адаптации на книги, които сами по себе си стават култови и ненадминати.
Аз например само като си помисля за филмовата адаптация на "4асовете" се просълзявам, недай си Боже да изгледам първите 5 минути, тогава директно рева... Моят учител по синема навремето казваше: "Не това дали един филм ще разреве публиката, показва неговото качество". Разбира се, че не. Но когато един филм успее и да ме разреве за мен вече е нещо повече. В крайна сметка това изкуство се базира на субективното възприятие на консуматора. Мисля, че същото е и с книгите.

Пак излязох от темата, извинявам се.

# 87
  • Мнения: 7 837
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.
да,чудех се как се казваше..кажи после дали ти е харесал!

Анет, втора нощ не мога да заспя, така съм я захапала тази книга.  Grinning
Много ми харесва начинът, по който е синтезирал нещата. Чете се много леко.
Повечето факти ги знам и все пак, научих и някои нови...
Препоръчвам я на всички, които се интересуват от старата българска история  Simple Smile


п.п. Ако някоя от щатските майки прояви интерес, мога да й я изпратя  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 491

п.п. Ако някоя от щатските майки прояви интерес, мога да й я изпратя  Simple Smile
Не на този етап, защото чета нещо интересно, при това от междубиблиотечен обмен и не мога да удължавам  Simple Smile ("Unrooted childhoods" се казва), но по повод предложението си мисля: защо в САЩ не си направим онлайн заемна?  На някакъв сайт например пускаш книгите, които заемаш, и който иска, се регистрира за книгата. Има го, разбира се, рискът, че някой може да е некоректен, но се питам eBay или Амазон при продажбата на used books как се справят в такива ситуации? Не съм разучавала в подробности, но при всички положения има начин.

# 89
  • Мнения: 2 255
Вчера ми донесоха хрониките:)...започвам я.После идва ред на Самуил.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт