Клуб на развеждащата се съпруга

  • 14 681
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 773
 Напоследък има толкова много теми за разводи и раздели, че реших да си направим една обща. Да си помогнем за справяне в ситуацията. Да си дадем една на друга сила. Четейки какво и как се случва при другите, може би ще погледнем с други очи своята си ситуация.  Да дадем и да получим съвет от хора в подобно положение. Не ми се ще постоянно да спамя по другите теми. А в такава ситуация почти през ден има нещо, което ти се иска да споделиш. Моя си пусках. Като гост естествено. Все още ме беше срам от цялата случка. Вече не.

# 1
  • Мнения: 2 556
Алесия, много съжалявам да видя, че точно ти пускаш такава тема... Да не би напрежението покрай бебчето да ви е дошло нанагорно, все пак имате две съвсем малки деца, не вярвам да няма изход от ситуацията?  Hug

# 2
  • Мнения: 84
Eто ме - прясно-прясно разведена след близо 2 години разправии и перипетии. Ако мога с нещо да помогна - от сърце! Аз лично минах през всичко това съвсем сама и много добре разбирам за какво говориш.
Само ще ти кажа, че чувството да излезеш от съда след последното дело е несравнимо! Simple Smile Поникват криле, олекваш, и те обзема едно чувство за свобода, свободаааа!

# 3
С дете на 3 години и бебе на месец, трябва да си преживяла нещо безумно драстично, за да се решиш на подобна крачка.
Окончателно ли е?

Аз няма как да съм в клуба, но няма да спамя, нито ще охкам и ще изказвам съжаления. И съвети няма да давам.
В някакъв смисъл се опитвам да разбера кое дава сили на някои жени да се разведат, а други все да търсят пътя обратно към някого, да търсят методи и оправдания. В името на кого и какво се развеждаме или оставаме?

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Има и такъв подфорум http://www.bg-mamma.com/index.php?board=33.0 Казвам го не, защото ми пречите, а защото смятам, че е много полезен, а някой може да не го е видял.

# 5
  • Мнения: 0
Празниците които уж трябва да сплотят семейството , като чели изкараха всички проблеми на повърхността.
 Не ми се ще да бъда член на именно този клуб , но ... поглеждайки дълбоко в себе си , във връзката ни  се питам " как стигнахме до тук, кога се разминахме , къде сгрешихме...?" Трудно ми е да приема че след почти 11г заедно (7г брак) всичко е било загуба на време . Защо ...?

alessia не знам как си стигнала до мисълта за развод , надявам се да споделиш
 
Как стигам аз ? Не живеем в България-идвайки "тук", залисани в ежедневните ангажименти , работата, в един момент се оказа че нямаме "време". Никога нямаме "време " за събиране с приятели , дори и да имаме винаги е набързо и хайде после обратно " че имам много работа". Нямаше ден почивка , няма и сега. Амбицията за нещо повече всъщност "ограби" семейството . В един момент вече нямахме "време" да се видим , да поговорим , да споделим . На него това не му пречеше - прибирайки се , децата са си в къщи, жената и тя  там ( просто даденост) . Всичко уж наред , а всъщност просто заблуда.
  Винаги съм тази която "не разбира" , а аз как да накарам някой да разбере че всъщност парите не носят щастие , че живота е кратък  , че сега докато са малки децата трябва да се прекарва време с тях,  да им се радва човек  . Никога не излизаме заедно като семейство , за" почивка " ( за 5 г сме си позволили 3 пъти по 1 седмица) винаги избирах най-неподходящото "време", когато сме затрупани с работа" ( а подходящо никога не се намери).
 Както казват повечето тук - отстрани идеалното семейство , а всъщност...
Вече ми е трудно да продължавам така , отказах се да се опитвам да накарам някой да ме разбере - приех че съм тази която " не разбира" . Поглеждайки напред изход от лабиринта не виждам - ако се разведа бих си взела децата и бих се прибрала в България . Но идва въпроса " как да отнемеш бащата на децата" . Лично аз се въртя в омагьосан кръг , яд ме е че нещо толкова материално убива връзката между нас.
 
Извинявам се за объркания тон ( то е още по голяма каша в главата ми).
 

# 6
  • Мнения: 773
 Ей ме на и мен. На пръв поглед с прекрасно семейство. Ако кажете на някой от познатите ни, че и имаме чак такива проблеми едва ли ще ви повярва. Всички ни мислят за едно идеално семейство. Две деца, дълги години заедно. Приминали през много перипетии, за да докажем на света, че се обичаме и че избора си е лично наш. А пък, ако кажете, че за цялата ситуация виновника е мъж ми още по-малко ще ви повярват. По скоро ще кажат, че аз сигурно съм виновна. Да, ама не въпреки, че до последно се опитва да ме изкара мен виновна, аз не се смятам за такава. Стигнах до заключението, че каквото и да съм направила не заслужавам обидата и отношението отправено към мен. Боли много. Боли не заради това, че го хванах да си разменя любовни признания с друга. А заради реакцията му след това. Заради отношението към мен след като разбрах. Не знаел дали ме обича. или май направо каза, че не ме обича. някак си ми се иска да го забравя това признание в нелюбов. Още малко сили ми трябват, за да си призная за старата тема като гост. Да пиша като гост вече не изпитвам нужда. Беше ме срам, много ме беше срам, че това се случва на моето семейство. Сега вече не ми пука. На него явно не му пука за мен. Тогава защо на мен да ми пука кой ще разбере, че най-вероятно ще се разделим.
 Иначе все ми се иска решението да не е крайно. Точно затова по скоро ми се искаше да поговорим за последните стъпки преди развода. Дали има някакъв шанс нещата да се оправят. Дали някой от нас е успял да намери рецептата да оправи нещата една стъпка преди раздялата? Дали е успял да прости? За обидата, за изневярата, за отношението. Да прости на него, на себе си? За чуствата. За това как да мине по-леко, ако все пак се стигне до там? Как да се държим един към друг, ако се разделяме, но се налага известно време да поживеем заедно, докато уредим жилищните проблеми. Все такива въпроси ми се мотаят из главата. Rolling Eyes
Лого5ка мерси, срам не срам не го бях видяла.
 

# 7
  • Мнения: 4 068
Винаги е ужасно тъжно когато се разпада едно семейство. Чета и другата тема за любовниците и сега като те чета теб не спирам да се чудя и никога няма да се начудя как е възможно да има хора, които без капка срам, чувство за вина, съвест, достойнство и каквото там още се сетите причиняват подобни катаклизми в едно семейство с деца и изграден живот? Не ми го побира главата просто. Какви са тия жени дето без да се замислят причиняват подобно нещо? И какви са тия мъже дето изобщо не помислят дори за жената до себе си? А уж това е жената с главно Ж в живота им.Ужас! Егати и времето в което живеем!
Съжалявам за дългия пост, но напоследък доста такива теми се появиха и това ми навява тъга в сърцето. Кураж момичета!

# 8
  • Мнения: 1 404
  Дали има някакъв шанс нещата да се оправят. 
Шанс винаги има,ти сама казваш,че не искаш това да е краят...опитай се да се дистанцираш от ситуацията,да погледнеш като страничен наблюдател-така и болката ще намалее...и да прецениш трезво-искаш ли го този мъж още...после вече е лесно.Много скорошно ти е раждането,хормоните още танцуват,дайте си време за размисъл.

# 9
  • Мнения: 84
Alessia, няма от какво ТИ да се срамуваш. Въпреки, че и аз дълго време се срамувах - той изневери, той се дрогира - аз се срамувам... Не сподеделях с никой, дори и с най блезките ми приятели, защото ме беше срам... защо, никой не знае. В момента в който взех решението и се разделихме ми мина срама и осъзнах, че наистина няма смисъл да се срамувам от постъпките на друг, било то и собствения ми мъж, нищо че съм си го избрала аз, съзнателно и в съвсем съзнателна възраст.
За изневярата - нея някакси я простих - нищо че беще страшно грозно. Аз лежа в болница за задържане, а той си го развява, че се и хвали из интернет с "героизмите си". Болеше много, свърши ми света, не успях да задържа бебето, направих спонтанен аборт в Белград, в никоя болница не искаха да ме приемат, защото съм чужд гражданин... Но това някакси го простих. Не напълно, не изцяло, но достатъчно за да продължим, да забременея отново и да родя наше детенце. И да бъда щастлива. Някакси, остана на заден план, и ако не се замислях нарочно на тази тема, даже и не се сещах. Верно и че неговата реакция след изневярата беше единствената вярна - прекратяване на всякаква комуникация с въпросната дама и плътно до мен, показвайки много любов и отдаденост във всяко едно отношение. Така че, да, мисля че има живот и след изневярата... Битови грижи нямах, защото и апартамента си е мой, и имам добра работа - т.е. можех да го изритам като кирливо коте, но реших, че ще се опитам да продължим. И не съжалявам.
Виж дрогата вече не можах да преживея и в края на крайщата пак до там се стигна...
Желанието да продължим, обаче беше взаимно. И старанието от негова страна - огромно. А това е важно.

# 10
  • Мнения: 0
  Дали има някакъв шанс нещата да се оправят. Дали някой от нас е успял да намери рецептата да оправи нещата една стъпка преди раздялата? Дали е успял да прости? За обидата, за изневярата, за отношението. Да прости на него, на себе си? За чуствата. За това как да мине по-леко, ако все пак се стигне до там? Как да се държим един към друг, ако се разделяме, но се налага известно време да поживеем заедно, докато уредим жилищните проблеми. Все такива въпроси ми се мотаят из главата. Rolling Eyes
Шанс да се оправят напълно едва ли , но да се Поправят винаги има , стига да има желание и от двете страни.
За изневярата не знам какво да ти кажа - човек може да прости ,но никога няма да забрави. А именно това винаги ще тежи , винаги в трудни моменти ще излиза там от "тъмното минало"- уви.
Казвам си че си струва да се бори човек - заради нас самите , заради децата ...но в един момент всичко ти идва в повече и някакси ти става безразлично. Sad
Как да се държим ако все пак се наложи да се разделим- надявам се като зрели хора ,"човешки". Един развод никога не е лесен - една час от теб си отива , всичко това което си дал от себе си през тези години "умира", а от това боли.

# 11
  • Мнения: 773
Аз желанието го имам. Проблема, е че той май го няма. То заради това ми дойде идеята за раздялата. Той искал да си живее спокойно. Когато му обяснявам, че аз не мога да живея спокойно при това положение, трябвало да почакам малко да си изяснял чуствата. Чакам го вече месец да си изясни чуствата. Ами не искам да чакам. Искам да знам, Да или Не. Иначе казва, че иска да се оправят нещата. Само, че само казва и нищо. А, да каза ми извинявай. Ама такова извинявай все едно ме е настъпил.

Айчето преди триъгълника проблемите ни бяха същите. Деца, работа, битовизми и т. н. никога нямахме време само за нас. Все едно го е страх да остане насаме с мен. Това много ми тежеше и сме го обсъждали. Обещавал, е че ще намира повече време за семейството, че ще ходим някъде само двамата или тримата с детето. Стигахме винаги само до обещанията. Накрая ми писна, спрях да искам каквото и да било. Спрях да искам и ме зашлевиха с това, че аз не съм обичала, че аз не съм разбирала. Тя другата го разбирала много повече. На нея и пукало за него.  Shocked Хмм.. да, а на мен хич не ми пука за него. Thinking
 М......му мръсна след 10 години и две деца се сети, че не ме обича. Направо ми иде да го  #2gunfire
 Иначе аз и сега се опитвам да се държа човешки. Ама не винаги успявам. Много често го хващам в лъжи и това ме кара да избеснявам много на моменти. Днес например успях да набарам сметката на JSM-а преди него. Предната странно изчезна някъде. newsm78 Беше ми казал, че вече не се чуват. Всеки ден са се чували по няколко пъти, до последния ден на разпечатката. Новата лъжа беше, че тогава са били последните дни в които са се чували.  ooooh!Кой ли му вярва вече.

# 12
  • Мнения: 2 013
Сигурно не ми е работа да давам съвети, тъй като не съм преминала през това, но все пак....
Защо не се опиташ да се успокоиш, да не го караш да решава, да не вдигаш скандали (ако го правиш), да не следиш разпечатки, да се правиш, че проблемът не съществува. Остави го самотен в мислите му какво да прави. Не говори за това. Гледай си децата, върши това, което си вършиш. Знам, че е много трудно, особено с малкото бебе и всичките хормони в главата ти. Но така ще го оставиш да се пече на бавен огън, няма да му даваш шанса да се отбранява и да си търси аргументи как ти не го разбираш, а другата е бяла и добра и разбираща, ще го накараш да мисли какво иска от живота си. Ако въпреки това реши да си тръгне - може би така ще е по-добре. Но ако реши да остане, то сигурно ще е премислил спокойно доста неща и ще може да изчисти пред себе си и пред теб по някакъв начин стореното.
Мамка им и мъже, хич не са редки случаите, в които им става тясно около врата, когато се задават още отговорности, а бременната им съпруга не е в най-добрата си форма!

# 13
  • Мнения: 589
М......му мръсна след 10 години и две деца се сети, че не ме обича. Направо ми иде да го  #2gunfire
 Ето това е тъжното...Не,че няма да го преживеете,не,че няма да срещнете и вие човек,достоен за обичта ви..Но страданието на дечицата не се компенсира с нищо...
  

# 14
  • Мнения: 669
Но така ще го оставиш да се пече на бавен огън,
Аз сигурно ще полудея, ако го чакам, смотаняка скапан, да остане насаме с мислите си и реши какво да прави, докато аз гледам 2 деца и се правя на ни чула , ни видяла, ни разбрала! Просто характера ми е такъв, не знам за авторката...Освен това тоя продължава да се чува с "любимата" си и да лъже. Направо не знам какъв съвет да дам..Избива ме на садизъм #2gunfire Rage

# 15
  • Мнения: 1 404
Алесия,подкрепям написаното от Дивана,това е най-доброто поведение за момента,стига да можеш да го постигнеш.Сигурна съм,че мъжът ти не може сам да реши,защото е прекалено объркан,виновен,ядосан....Във времето,което му дадеш за размисъл е твърде вероятно разбиращата му приятелка да загуби търпение и да постави ултиматум,с което да разруши ореола си сама,а мъжът ти да прогледне.Опитай се да не се самосъжаляваш,нито пък да го обвиняваш,приеми че човешките същества не са съвършени,всеки има моменти на слабост и дезориентация,явно сега е неговият такъв,ти му даваш шанс да го преодолее,а ако не стане,поне ще си сигурна,че това е бил правилният път. Hug Hug Hug

# 16
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
alessia, първо честито бебче! Да ти е жив и здрав малкия Николай.  bouquet

Много съжелявам да те видя като автор на такава тема!

Не знам какво да пиша и какъв съвет да дам. Нямам опит с изневери, но имам опит с обтегнати отношения след раждането на второ дете.  Може би е добре наистина да оставиш нещата за известно време така. Хормоните в теб, оказват влияние. Трудно и изнервящо е с две малки деца, особено докато се нагодят нещата с второто. Изчакай да мине малко време, ти да се поуспокоиш и намериш верния път за теб. През това време и мъжа ти, може би, ще намери това което иска за него.

Дано намерите правилното решение за всеки от вас и бъдете щастливи с него! Hug

# 17
  • Мнения: 773
Но така ще го оставиш да се пече на бавен огън,
Аз сигурно ще полудея, ако го чакам, смотаняка скапан, да остане насаме с мислите си и реши какво да прави, докато аз гледам 2 деца и се правя на ни чула , ни видяла, ни разбрала! Просто характера ми е такъв, не знам за авторката...Освен това тоя продължава да се чува с "любимата" си и да лъже. Направо не знам какъв съвет да дам..Избива ме на садизъм #2gunfire Rage

Точно това е. Не мого да седя и да го чакам. това ме наранява ще повече.
Вчера даже разпечатката я приех спокойно. Само че избеснях, когато го чух, как с майка си обсъждат, че съм гледала разпечатката от телефона му. ( от известно време не спи при мен, в момент на ярост го изгоних от нащата стая. на коледа ме помоли да се върне, разреших му, но след новогодишния разговор сам реши пак да отиде да спи в стаята на майка си.) Та с весела нотка в гласа и съобщи, че това е последната разпечатка, която пристига. Бил се обадил в Мтел да не ги получава вече. Е полудях просто. Не издържах и го питах дали това е начин да ме лъже и  да се чува с нея, а  аз да не знам.
 А разбиращата го приятелка няма да загуби търпение. Просто, защото и тя е семейна с дете. Тя любовта не пита Simple SmileНай вероятно го използва за разнообразие и да се пооплаче от нейния си съпруг. Освен, ако най-сетне не я хване срам от цялата ситуация. Защото съм сигурна, че и тя е регистрирана тук.

# 18
  • Мнения: 589
А разбиращата го приятелка няма да загуби търпение. Просто, защото и тя е семейна с дете. Тя любовта не пита Simple SmileНай вероятно го използва за разнообразие и да се пооплаче от нейния си съпруг. Освен, ако най-сетне не я хване срам от цялата ситуация. Защото съм сигурна, че и тя е регистрирана тук.
И ако не загуби търпение-какво?! Ще го приемеш отново,знаейки,че не те обича? Или се надяваш обичта му да възкръсне? Не прави моята грешка-аз прощавах много такива "човещинки",повярвах му,че е искрен,когато надвесен над мен в болницата се кълнеше,че само да се оправя и да ме изпишат-ще видя как на ръце ще ме носи...а случаят беше такъв-аз пренасям  няколко дни след термина,той ме уведомява,че заминава за някъде си,аз го моля да изчака поне докато родя,ама кой ли ме слуша мен...Той тръгна,на мен ми се спука водата,повиках бърза помощ,те се забавиха...изтърваха бебето,аз изпаднах в шок,исках си детето,чувствах се самотна и изоставена...Мислела ли съм,че може да е толкова подъл,че да ме гледа в очите,да плаче и да ме лъже в ТАКЪВ момент? Само след месеци подхвана старата песен на нов глас.Е халал да и на всяка такъв садист!Аз не го искам.
  Алесия,разводът е тежко нещо,но понякога е спасение.Ако и за миг се съмняваш в чувствата му-не те съветвам да търпиш лъжи и подлост.Дядо ми навремето казваше-едно куче научи ли се да яде л..на-нищо не става вече от него,нормална храна няма да прояде...

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 19:25 от olimpiia

# 19
  • Мнения: 686
Сигурно не ми е работа да давам съвети, тъй като не съм преминала през това, но все пак....
Защо не се опиташ да се успокоиш, да не го караш да решава, да не вдигаш скандали (ако го правиш), да не следиш разпечатки, да се правиш, че проблемът не съществува. Остави го самотен в мислите му какво да прави. Не говори за това. Гледай си децата, върши това, което си вършиш. Знам, че е много трудно, особено с малкото бебе и всичките хормони в главата ти. Но така ще го оставиш да се пече на бавен огън, няма да му даваш шанса да се отбранява и да си търси аргументи как ти не го разбираш, а другата е бяла и добра и разбираща, ще го накараш да мисли какво иска от живота си. Ако въпреки това реши да си тръгне - може би така ще е по-добре. Но ако реши да остане, то сигурно ще е премислил спокойно доста неща и ще може да изчисти пред себе си и пред теб по някакъв начин стореното.
Мамка им и мъже, хич не са редки случаите, в които им става тясно около врата, когато се задават още отговорности, а бременната им съпруга не е в най-добрата си форма!
И аз съм на това мнение.
 Сигурна съм ,че ще е много трудно,но това е правилния начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Имам приятелка, на която й се случи подобно нещо. Уж идеалното семейство, но ежедневието и сивотата ги застигнаха и тях. Мъжът изневери с колежка, тя разбра след като той си призна. Беше много объркан, не знаеше какво иска да остане с жена си или да отиде при новата (несемейна). И тя постъпи точно както те съветва  Divana. Трудно е наистина, но приятелката ми си запази семейството, сега имат вече малко детенце и наистина нещата се оправиха.
Остави го не го пришпорвай, гледай си децата, а като му се избистри главата и въпреки всичко реши да си ходи майната му значи такъв не ти трябва. А тази к...а как не я е срам да разваля семейство с две деца #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 673
Била съм в подобна ситуация, смело измети боклука от дома си! или просто се махни с децата. Две важни неща обаче трябва да имаш зад гърба си, те са достатъчни - дом и работа. НЯМА НЕЗАМЕНИМ МЪЖ! Просто има по-добър мъж! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО!

ДА СА ТИ живи и здрави дечицата!


# 22
  • Мнения: 0
... сега имат вече малко детенце и наистина нещата се оправиха.
Остави го не го пришпорвай, гледай си децата, а като му се избистри главата и въпреки всичко реши да си ходи майната му значи такъв не ти трябва.
...Но са имали дете  след изневярата , нали ? А не при едно дете и бремена съпруга - дай да хванем нова понеже тя "била във форма"  ooooh!
 Не може да стои и да казва "ами да си изясня чувствата" или "това ще бъде последната разпечатка..." - ми то си е ясно че не го вълнува какво прави . Извинявам се , но на мен така ми звучи.
 Ще стоиш и ще си гледаш децата , докато някой си крие телефоните разговори и лъже . И докога ...? Тя тази жена да не е със стоманени нерви ( хормони или не ... и без тях си е достатъчно тежко). Изневяра се преживява когато и от двете страни има желание за това.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Била съм в подобна ситуация, смело измети боклука от дома си! или просто се махни с децата. Две важни неща обаче трябва да имаш зад гърба си, те са достатъчни - дом и работа. НЯМА НЕЗАМЕНИМ МЪЖ! Просто има по-добър мъж! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО!

ДА СА ТИ живи и здрави дечицата!



И аз съм на това мнение, но нейното бебе е едва на месец.
Аз съм в подобно положение- не знам заслужава ли си да търпя още (от изневерите сме много далече, но има и много други причини за неразбирателство), но децата ми са по-големи, имам работа и собствено жилище и практически съм независима.
alessia, ако имаш родители на които можеш да разчиташ- и това е решение.
Преди време имаше подобен случай тук- около момента на раждането на второто дете, таткото съобщава на майката, че си е намерил нова мацка. Сега момичето си гледа двете деца сама, едното е още бебе, но има на кого да разчита.
Дано нещата се наредят по най-безболезненият начин за теб!

# 24
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Абсолютно съм сигурна,че не разбирам   newsm78 newsm78 (сигурно е от цвета на косата ми),изчетох два пъти цялата тема и не разбирам и това си е........жената е бременна,с малко дете ,а той си го развява(ша ма проштавате),бебето се ражда две деца,проблемите са повече от  трохите в хляба,но.......таткото е раздвоен.......мисли,обмисля,лъже и маже.....пък авторката и на мира да го остави,...."да си изяснява чувствата",щото нежната му душа е раздвоена и неразбрана...Бе хора с кой акъл съветвате жената да търпи и да се прави,че нищо не е станало,  да бяга през девет земи в десета от този негодник...поне гордостта и самоуважението ако може да си запази.На авторката пожелавам сила да справи с тази гадна ситуация и късмет да срещне истинският човек......

# 25
  • Мнения: 293
Трябва много великодушие,философски поглед над живота и много сериозна амбиция да запазиш семейството си- за да търпиш...докато си направи равносметката в твоя полза....

# 26
  • Мнения: 2 723
Аз се разделих с бащата на децата си по същите причини.
Не толкова изневярата, колкото сухото "извинявай", "е кво искаш, нали се върнах при теб?"., "тя не значи нищо" (ама и предлагаше брак и искаше да има дете от нея)... бла бла бла
1 година го чаках да влезе в час след случката... не успя, а на мен ми писна, ама много ми писна.
Та така, бременна в 4 месец с второто ни дете взех своето решение.
Нито за миг не съм съжалила, че се разделихме...
Аре бе, животът ми е един, няма да позволя на някой си, та бил той и баща на децата ми да ме прави на маймуна, па и да ме изкарва мен виновна после...
Да го чакаш да вземе решение???? Как пък не... Кой ще ти върне времето, прекарано в чакане ooooh!

# 27
  • Мнения: 289
Аз се разделих с бащата на децата си по същите причини.
Не толкова изневярата, колкото сухото "извинявай", "е кво искаш, нали се върнах при теб?"., "тя не значи нищо" (ама и предлагаше брак и искаше да има дете от нея)... бла бла бла
1 година го чаках да влезе в час след случката... не успя, а на мен ми писна, ама много ми писна.
Та така, бременна в 4 месец с второто ни дете взех своето решение.
Нито за миг не съм съжалила, че се разделихме...
Аре бе, животът ми е един, няма да позволя на някой си, та бил той и баща на децата ми да ме прави на маймуна, па и да ме изкарва мен виновна после...
Да го чакаш да вземе решение???? Как пък не... Кой ще ти върне времето, прекарано в чакане ooooh!

Е, това е, по-точно от това не може да се каже.

# 28
  • Мнения: 13 768
Време се дава на човек, който е объркан, виновен, засрамен и искрено желае да оправи нещата. Всеки може да се увлече и с/ъ/греши, но от споделеното ми се струва, че случаят не е грешка и няма чувство на вина. Той не прекратява другата връзка, той си спира разпечатките!!! Вероятно няма и намерение да спре. Не мисля, че Алесия трябва да му осигури спокойствие за размишление. Той по всяка вероятност няма дори да разбере правилно този й жест, а ще го възприеме като слабост от нейна страна. И ще си продължи спокойно и комфортничко, с любяща и разбираща приятелка, примирена съпруга и подкрепяща го майка. Не бих я посъветвала да чака, освен ако все още не го обича много, държи да бъде с него на всяка цена и въпреки всичко и се надява на.... чудо!

# 29
  • Мнения: 2 175
Алесия,
наистина ли си решена на тази стъпка или още обмисляш?
Заглавието на темата ти предполага, че си категорична..В такъв случай може би е по-добре да е във съседния подфорум - за самотните родители?
Мисля, че там ще научиш много повече за реалните ситуации и варианти..

Всеки има различен праг на търпимост..и ти сама най-добре можеш да прецениш твоят прескочен ли е..
Мисля, че ако е - няма да имаш никакви колебания..

Аз също бях от търпеливите, вихрих се в нечуван латиносериал доста дълго..дори по едно време се самозаблуждавах, че и така е добре..
Но..един ден просто не можах да преглътна..И за 24 часа минах през ада докато взема решение..Събрах си набързо багажа, взех си детето, напуснах града и се преместих..квартири, училища и тн..трудно е..но и чувствам огромно облекчение..)

# 30
  • София
  • Мнения: 175
За съжаление Никси и птица са много прави. От написаното дотук оставам с впечатлението, че мъжът ти не заслужава нито прошка, нито втори шанс. Време е да помислиш за себе си и децата ти като самостоятелна единица, а г-н "дай си ми разпечатката" да ходи да моли другото "мило" да му пере чорапите. Пожелавам ти успех!   bouquet

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 020
Трябва много великодушие,философски поглед над живота и много сериозна амбиция да запазиш семейството си-....

Кво да запази? Че нещо не можах да разбера newsm78
Вие на това ако му викате семейство...
Нагъл и безочлив тип - той се забавлява, на всичкото отгоре ни капка разкаяние, щото знае, че жена му е с малко бебе и няма мърдане никъде. И да го търпи - аре у лево...

# 32
  • София
  • Мнения: 2 437
... сега имат вече малко детенце и наистина нещата се оправиха.
Остави го не го пришпорвай, гледай си децата, а като му се избистри главата и въпреки всичко реши да си ходи майната му значи такъв не ти трябва.
...Но са имали дете  след изневярата , нали ? А не при едно дете и бремена съпруга - дай да хванем нова понеже тя "била във форма"  ooooh!
 

Да така е изневярата беше преди детето и мъжът сам си призна и помоли за време, за да помисли. Приятелката ми му го даде. Но за да можеш да простиш трябва много сила, защото не си струва на думи да е така, а вътре в теб червейчето да продължава да дълбае и да мислиш за изневярата. Аз лично да не казвам голяма дума, но не мисля, че съм способна да простя.  

# 33
  • Мнения: 293
Амбиция съм писала.А за да имаш амбиция трябва да знаеш в името на какво го правиш и да имаш какво да те амбицира.Ако нейния мъж не е достатъчна амбиция то значи няма смисъл да се бори...

# 34
  • Мнения: 2 471
Ще ви разкажа за моята кума.
Седем години беше с мъжът си. Първото им дете не успя да се роди живо. Загуби го в седмия месец от бременността си. Година след това забременя отново - щастие голямо. Беше в 5-ти месец от бременността си, когато тя замина в чужбина за 30 дена. Спечели добри пари там (по един музикален проект) Почти всичко даде на Сашо (вече бившият и мъж). След, като се върна в БГ, започна да усеща промяна в него.
По стечение на обстоятелствата бременността ни протече с един месец разлика. Та двете се озовахме в Патологично отделение на Шейново. Аз в 6-ти, тя в 7-ми месец.
И докато се бореше за живота на второто им дете - Сашо откровено и разказа, че има връзка и е влюбен в тяхна обща приятелка. Няма да ви разказвам подробно, каква драма беше. Кумата ми реши да изчака и да му даде шанс. За радост, роди им се здрава малката Рада. Уж всичко е ОК. Радват се на бебка, нооооооооооо... Оказа се, че Сашо очаква още едно дете.
Сега, след 3г, вече са разведени. Той си живее с другото дете, кумата ми си отглежда сама Рада...

# 35
  • Мнения: 28
Аз се разведох миналото лято. Имаме син на 8 години, той живее с мен.

Мога ли да дам съвет: разводите не са страшни, ужаса, чувството за изоставеност, желанието за отмъщение и така нататък всичко е субективно. Ако се замислите и погледнете отстрани, всъщност нищо страшно не се е случило, той не ви изневерява напук, просто се случи, както на много хора. И това, че вече не ви обича не е срамно, случвало се е на по-добри и по-красиви хора от нас. Не го приемайте лично. ако ще се развеждате е добре да спрете с обвиненията и да се постараете да запазите добри отношения, защото имате общи деца. И децата, ако не им се повтаря сто пъти, че развода е нещо ужасно, всъщност не са много наясно какво е. Т.е., ако ще се развеждате за вас е добре, докато съпругът ви се чувства виновен да си поставите изискванията и да се разведете, докато напълно не сте се намразили. Ако пък не искате да се развеждате, напийте се, една вечер, изневерете му, хвърляйте торти по портрета му, каквото смятате за добре, но след това просто го забравете, ако можете и вече не оплаквайте. С последното само ще влошите вашето положение.

# 36
  • Мнения: 2 723
Но за да можеш да простиш трябва много сила, защото не си струва на думи да е така, а вътре в теб червейчето да продължава да дълбае и да мислиш за изневярата. Аз лично да не казвам голяма дума, но не мисля, че съм способна да простя.  


Виж сега... всеки е способен да прости, ако другата страна наистина иска прошка, съжалява, за случилото се и показва, че съжалява...
Щото да потъпчеш себе си, за да простиш нещо на някой, на който ама грам не му дреме за теб и твоите чувства, само защото му е по-удобно да сии остане женен... е мерси  Sick

# 37
  • Мнения: 1 404
Добре де,говорим все пак не за еднодневно гадже,а за мъж,с който са създали две деца.От последното си вадя заключението,че авторката обича този мъж,тя самата казва,че не иска това да е краят....защо подобни отсичания-у лево,у десно Sick
Алесия,само ти можеш да прецениш заслужава ли си твоя мъж или не,навремето аз за моя съм преценила,простила и т.н и не съм съжалила до тоя момент нито веднъж.Исках само да ти кажа,че има и щастливи развръзки,пожелавам ти да избереш това,което е най-добро за теб и децата ти Hug

# 38
  • Мнения: 773
 Аз наистина се надявам на някакво чудо. Не ми се иска всичко да приключи. Прекалено много съм вложила в тази връзка и не мога така лесно да се реша на тази стъпка. Обичам го. Наистина го обичам. Знам че там някъде вътре се крие човека в когото се влюбих. Знам, че съм правила много грешки през годините. Прощавали сме си, борили сме се, продължавали сме напред още по силни, още по обичащи. Просто не мого да пречупя себе си, и да простя без да са ми поискали качествено извинение. Характера ми е много твърд и силен. Имах много трудно детство и съм свикнала със всичко да се справям сама. Наскоро всъщност осъзнах, че на мъжете това не им харесва. Ако ги питаш казват, че искат силна жена до себе си, но всъщност искат нежна и крехка душица до себе си, която за всичко да разчита на тях.
 Надявам се на чудо, но това не ми пречи да гледам реално на нещата и да знам, че чудото едва ли ще се случи. Затова реших сериозно да си търся квартира. Бях решила да изкараме под един покрив още няколко месеца. Като се затопли мога да отида при мама на село. Но сега там е прекалено студено и непригодно за бебето. А вече не издържам. Не мога да бъда спокойна, като го гледам как ме лъже и колко студено ме гледа. Като съм тук постоянно излизат разни неща заради, които се разтройвам. Я разпечатка, я случайно дочут разговор, я закъснение след работа придружено с изключване на телефона. А не мога да остана спокойна, прекалено много го обичам и ревнувам, за да не се дразня от такива неща.
 Много ме нарани през този месец, но ако се разкае наистина, ще му простя. И от моя страна ще усети много старание за поправяне на причинете заради, които се е стигнало дотук. Луда работа, ама така го чуствам.

# 39
  • Мнения: 2 471
Успех! Ти знаеш най-добре, какво е в душата ти и как да постъпиш.

# 40
  • Мнения: 1 663
И аз да се присъединя,мъжа ми е най наглото същество на света.усетих че хойка,но започна изобщо да не се прибира,търся го по телефона не вдига и още много простотий.Накрая събра смелост и каза че иска развод, от 2 години хойкал,сегашната му е на 21години,правил тройки и т.н. направо ми се повраща.детето го търси но той не го интересува.

# 41
  • Мнения: 627
Алесия, не се унижавай, мила. И не защото трябва да уважаваш себе си, а защото така ще го отблъснеш още повече. Той усеща и знае, че го обичаш и искаш да му простиш. Това го кара да се чувства голямата работа. От най-големите даже - две жени го искат и желаят, ей, кой е като него...
За да го върнеш при себе си трябва да го манипулираш. Не го познавам и не знам кой е начина да го направиш. Но начина не е да му прощаваш в прав текст. От много прошки просто ти се качва на главата... Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 4 041
Алесия, трогна ме разказът ти.  Hug Не съм в положение да ти давам съвети, дай боже никога да не бъда, но бих искала да те върна малко към по-битовите неща.
Накарай го той да напусне. Не знам къде живеете, май някаква баба се спомена, но не е редно ти да се изнасяш. Бебето ти е на 1 месец, мамка му! Къде ще се помъкнеш по квартири и т.н. А и по-голямо детенце имаш. Абсолютно си наясно, че ще ти е много, много трудно сама. За работа и някакви доходи да не говорим. Използвай сега, докато евентуално съжалява, да го накараш да се изнесе той. Или с някаква уговорка-да предплати квартирата за 3 месеца, поне да се стопли. Незнам, аз се ужасявам при мисълта, как би могла да се справиш физически с 2 деца, като едното е новородено, а да не говорим и за финансовия товар. Не е честно, прави всичко възможно поне малко да ти олекне.  Peace

# 43
  • Мнения: 2 617
Алесия, успех и кураж ти желая!  Hug

И аз ще се присъединя към леля Ог - не се изнасяй ти! Ако иска - да си ходи той! Как ще се справяш сама с две деца, едното от които още бебе! А и, ако още има начин някак си да се позакрепят нещата... ти си знаеш най-добре, каквито и съвети да ти даваме ние тук, не можем да вземем решение вместо теб.

Но не го улеснявай допълнително! И заради себе си, и заради децата! Той те е унижил и наранил достатъчно, не е нужно да се мъчиш заради неговите грешки. И не защото няма да се справиш, а защото не е редно.


# 44
  • Мнения: 2 556
Алесия, опитах се максимално да вляза в твоята ситуация и да се опитам да дам някакъв адекватен съвет, такъв, който да е наистина приложим сега. Най-важното, което е сигурно и проверено от живота е: В никакъв случай не се моли на мъжа си за каквото и да е, напротив - накарай го той да ти се моли и да те убеждава, че трябва да си запазите семейството. Събери смелост да бъдеш спокойна (заради децата най-малкото!) и да му покажеш, че света не започва и не свършва с него. Обясни му, че държиш много на него, но и за секунда не си очаквала да те разиграва някога по подобен начин, че не заслужаваш подобно поведение и нямаш намерение нито да го търпиш, нито имаш желание да си разболяваш децата, като ги преместиш да живеят в място, където няма достатъчно удобства за отглеждането им. Питай го той какво предлага! Прехвърли му отговорността за всички бъдещи неприятности, свързани с промяната във вашия живот, защото тя наистина си е негова! Трябва да му се повтори и потрети, че до 2 дена - или какъвто срок ти си избереш - трябва да излезе с решение - забравя ли въпросната жена или не, кое е по-важно за него в крайна сметка. Ако хъмка, мънка и се измъква, гледай само собственото си удобство, грижи се за децата и прави, каквото за вас е добре. Ако той е толкова неадекватен, любовта ти към него така или иначе няма да е вечна и той просто няма да е последния мъж в живота ти. Това е моето мнение, малко объркано излезе, но нека той е този, който моли за прошка - защото грешката със сигурност е негова!!

На мъж, който постъпва така, не трябва да му се готви, угажда, принася каквото и да е, докато не се тръшне супер яко и не разбере колко е сгафил (мое мнение).

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 13:45 от Tess

# 45
Добре де, ти спомена че любовницата е омъжена с дете.Защо не кажеш на мъжа и за нейната авантюрка, с уговорката той да не и казва от къде е разбрал.Да я видим тогава, ще бъде ли толкова "разбираща".То че твоя мъж е объркан , и мекушав това го разбрах, но ми се струва че тя го"обърква", а като я подгони мъжа и дали ще има възможност да разбира толкова твоя мъж.И току виж пък и мъжлето ти излязъл от объркването.

# 46
  • Мнения: 2 556
Най-малкото може да се говори с нея тя готова ли е да рискува семейството си и да подлага мъжа си на същото, през което ти преминаваш. Ако ще го овакантява, да знаеш поне Twisted Evil

Нека не забравяме историята на Бойко Борисов и Цветелина Бориславова - срещат се, когато тя е омъжена с 2 деца, а Бойко - женен с 1 дете. И двамата се развеждат. Половинките им - тоест бившата жена на Бойко и екс-мъжът на Цветелина - се женят, взимат детето на Бойко и едното на Цветелина и заминават в Щатите, където живеят семейно и до днес. Бойко и Цветелина са си и те заедно и отглеждат второто дете на Цветелина. Това малко извън темата беше, просто се сетих какви щастливи развръзки стават понякога.

# 47
  • Мнения: 1 186
Това за Бойко Борисов не го знаех newsm78.....

# 48
  • Мнения: 2 556
И аз не я знам от първа ръка и не давам гаранции, такава е историята според всички жълти вестници, не е опровергавана никъде ... Не вярвам нещо да е напълно невярно, а да го пишат от 10 години по вестниците в един и същи вариант. Хайде че става спам, спирам  се.

Ето може да се прочете и тук примерно:

http://www.presabg.com/article/7843

# 49
  • Мнения: 2 723
Трудно ми е да разбера как можеш да обичаш някой който освен, че ти е изневерил, продължава и да те унижава и след това с безумното си поведение...
Не ти ли се свърши любовта, някъде след като разбра за връзката му? Или като ти каза, че има нужда от време да избере... или като се светна че освен кръшкач е и лъжец Sick
Това ли е мъжа в който се вклюби?
Щото аз мога да разбера, че някой е кривнал, но после истински разкайващият се за тъпата си постъпка човек не се държи като твоето подобие на мъж...
А и като се надяваш на чудо, фани си промени заглавието на темата на "как да си върна любовта на мъжа, на който не му дреме за мен"...
Ако си решила да се развеждаш, развеждай се, ако вярваш в чудеса, продължавай да се надяваш, докато го чакаш да си избере между теб и кифлата...
Отврат ooooh!

А тая история за бат Бойко и аз я знам, ама доколко е истина... Thinking

И от моя страна ще усети много старание за поправяне на причинете заради, които се е стигнало дотук.
А като гледам, той вече е успял и да те накара да се чувстваш виновна  Whistling
Какво ти каза, че е потърсил разбиране и любов другаде, защото ти не му ги даваш, докато си заета с грижи покрай децата...
Аре бе, толкова са прозрачни тия истории  Mr. Green

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 15:09 от Никси

# 50
  • Мнения: 293
Алесия а има ли вариант да търпиш просто,защото те е страх от неизвестното бъдеще,от самота и се чувстваш несигурна ? На мен на там ми бие ? newsm78

# 51
Имах предвид Авторката да информира съпругът на любовницата за извънбрачната  връзка на любовницата със съпруга на авторката.Мъжете се правят на толерантни когато въпростът опира до тяхната лична свобода, но заподозрат ли съпругата си в извънбрачна връзка мигом отношението им се променя.Да видим тогава измамения съпруг дали няма да покаже правия път на невярната си съпруга, от което пък може да се възползва авторката, като се покаже като разбираща и любяща неверния си съпруг, пък всъщност с едно наум.
Алесия а има ли вариант да търпиш просто,защото те е страх от неизвестното бъдеще,от самота и се чувстваш несигурна ? На мен на там ми бие ? newsm78
Я се постави на нейно място с две малки деца, едното от коитоп бебе и неуверенен лабилен съпруг, който се олюлява след първата фуста като влюбен глупак.Лесно се съди отстрани.

# 52
  • Мнения: 293
Едно е да стои и да прощава,защото вярва ,че мъжът и ще се оправи.Може да стои и да прощава,защото и се иска да вярва.А може да стои и да търпи залъгвайки себе си просто от страх по бъдещото непознато,подценявайки себе си и никога така няма да намери сили да потърси своя път....

# 53
  • Мнения: 0
Алесия, не ми се искаше да пиша, но все повече твоята история ми напомня за моята. Лошото е, че с разбиране до никъде няма да стигнеш. И понежа аз разбирах /това ми беше грешката тогава/ моят продължи да се развява още няколко месеца. Просто започна да се крие повечко, да внимава доста, намери си помощници / приятели, които да го покриват/..........  Мисля, че само ултиматум би бил подходящ във вашият случай. Никакво разбиране. Идеята да информираш другата засегната страна лично на мен ми допада Peace И аз продължавам да го обичам /не си единствената ненормална Grinning/ колкото и да им е странно на някои.
П.С. А историята за Бойко, определено е вярна.

# 54
  • Мнения: 800
Бях в подобна ситуация когато второто ми дете бе на 1 месец. само дето мъжът ми не ми изневери, а ме излъга (заеми, пари, загуби в бизнеса, бомба в колата, полиции през нощта го издирват и т.н.), той решил да скрие за да не ме притеснява, но когато разбрах избеснях, защото ставаше въпрос за доста пари и семейни ценности....няма да разказвам всичко, фактите са че го изгоних, заради обидата, която смятах че не мога да простя - лъжата.... Живях един месец сама с двете деца - голямото на градина, малкото - кърмаче. Супер изживяване е. Аз съм в собствения си апартамент, т.е. нямам проблема на авторката с жилището. родителите ми починаха и разчитам само на себе си .... вярвайте ми - това беше някакъв ААААААААААД! и сега като се сетя настъхвам. Другият проблем бе парите -а тръгни на работа с две малки деца (4г. и пеленаче)?!  В крайна сметка при нас нещата се развиха към добро - т.е. извиненията бяха поднесени, оценени, дългът и обичта го върнаха и той ми се моли доста време докато му разреших да живее с нас отново и то при определени условия, още ни тече т.н. от мен пробен период. Но мъжът ми искаше да се върне през цялото време, иска да оправи бакиите си, част от заемите още ги изплащаме, иска да бъде с нас. Много лесно се дават съвети отстрани, обаче има много трудни решения и нито един съвет от който и да е не може да даде решението, всяка ситуация е различна и всеки си знае най-добре какво може и ккаво иска и как да го постигне. Само ще ти кажа, щом си силна жена, а не разчиташ за всичко на мъжа си, изработи го, момиче. Нека поживее някъде сам или с другата, нека сам поиска да се върне, ама тогава по твоите правила.... Лошото в твоя случай (и моя) е че трябва да имаш предвид децата, а не само собственото си его.

# 55
  • Мнения: 46 517
Имах предвид Авторката да информира съпругът на любовницата за извънбрачната  връзка на любовницата със съпруга на авторката.Мъжете се правят на толерантни когато въпростът опира до тяхната лична свобода, но заподозрат ли съпругата си в извънбрачна връзка мигом отношението им се променя.Да видим тогава измамения съпруг дали няма да покаже правия път на невярната си съпруга ...

Голям праз като й го покаже. Мъжът й, ако няма желание да е с нея, нищо не може да я спаси, ако е кръшкач и да не е тая, ще е следващата, ако пък е влюбен, ще я тъпче, даже тя да му лиже подметките.

Пък може и да им дойде добре дошло - любовницата да я изгонят и двамата да се съберат ...

# 56
  • Мнения: 2 556
Аз не бих завела децата си на село, ако няма там условия за гледане, само защото примерно мъжът ми е изперкал. Нека си прави каквото иска, според мен здравето на децата е на първо място и това дори той би трябвало да го проумее. Друго щеше да е, ако алесия има къде да отиде - тогава за какво да стои там? - но сега - няма смисъл да се правят на момента експерименти, представяте ли си какво е да се преместиш сама с 2 деца, едното от които бебе на 1 месец, на място, където няма условия за гледането им? Не бих го препоръчала на никоя жена, нека бебето поотрасне малко, да може да тръгне и тя на работа, тогава ще е 100 пъти по-лесно и приложимо всяко спасение от този мъж, ако се стигне дотам. Лично аз бих се постарала да побъркам тотално мъжа в подобна ситуация, но не всеки мъж се връзва лесно на манипулации, пък и всеки реагира на различен похват... Алесия, какво е слабото място на мъжа ти знаеш най-добре ти, колкото и да е променен сега, все трябва да има нещо, останало отпреди.

# 57
  • Мнения: 251
Да се запиша и аз!
Прочетох цялата тема и всички съвети в момента ми се виждат..........пробвала съм всички  ooooh!
Била съм в положението на авторката  Tired
Само където имах едно дете на 4 години.
1. Мълчах и търпях, защото обичам - НИЩО!
2. Избухвах, нервирах се, карах се - НИЩО!
3. Молех се всичко да се оправи - НИЩО!
4. Уведомих мъжът на семейната ни "приятелка" и негова колежка - НИЩО!
Факт: "Приятелката ми" /с две деца/ се разведе!
Ние се разведохме! Те отритнати от всички много се обичат и си се гледат  Sick
Само човек, който е минал през това знае какво е  Tired Болка, срам, унижение, безсънни нощи на самообвинения и накрая какво?????????
Ако човек е с по-слаба психика, може да откачи!
Докато един ден си даваш сметка, че най-важното е здравето на децата ти и твоето разбира се!
След година и половина още ме боли от факта, че са ме правили на глупачка, но по-важното го имам дъщеря си и здравето!
От голям град се преместих в малък, с времето детето ми свикна и спря да плаче за баща си, започнах работа, имам чудесно семейство /родители и брат/, приятели на които мога да разчитам!
Трудно ми беше, дори и сега на моменти, но няма как  ooooh!
Към авторката: Мила бъди силна, заради теб самата, заради децата си!Реши кое си струва и кое не! Аз рано осъзнах, че няма да мога да простя и просто изгубих надежда, че може да се оправи нещо!
Света не свършва с един развод!
Искренно ти пожелавам така да се развият нещата при теб, както ти смяташ, че е най-добре за вас!
 Hug  Hug  Hug
  bouquet   bouquet   bouquet

# 58
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, много смело раздавате съвети да се махне и да го остави. На мен не би ми било никак лесно да взема такова решение, особено ако съм в положението на  алесия. С бебе на 1 месец и 3 годишно дете, без място където да може да отиде и да си гледа на спокойствие децата поне на първо време. Да отиде на село, на студеното ли? Или на квартира, с две деца, и да я плаща с майчинството си? Лошото   е, че в момента е в такоава ситуация, че е в безизходица, и той го знае. Затова и се държи толкова отвратително. Sad

Аз, бих му дала пълен игнор. Да прави каквото ще. Все едно не съществува. Спираш готвене, пране за него и пр.Не здаваш въпроси.  Грижиш си се само за децата. Така поне докато мине зимата и студа. Поне малко бебето да дръпне и  да се почувстваш по-уверена в себе си.

Не е лоша и идеята и съпруга на изгората да разбере. Все пак така ще стане ясно на къде вървят нещата. Дали е забежка породена от страха от многото отговорности с новото бебе, или е нещо по-сериозно. Ако става въпрос за нещо по-сериозно, значи това е края,иначе защо да не прости? Ако има сили и желание след всичко разбира се. Лесно е човек да казва, аз това не бих простила, аз така бих направила, но когато попадне в подобна ситуация, вижда, че нещата и решенията хич не са лесни. Че си готов за компромиси за които не си предполагал преди.

Дано всичко се нареди за добро! Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 17 283
irka , аз пък бих казала, че ти смело раздаваш съвети. Личи си, че не си била в такава ситуация (за което мога само да те поздравя, разбира се) и не знаеш какво е да живееш така с човек, който обичаш. Повярвай ми, в пъти по-лесно се понася студа и неудобството, от това да си седиш у дома с децата и да се чудиш дали той в момента прави секс или само си пият пиенето и си говорят.
Бррр!

# 60
Бърди, и ти си права че е много тежко да си мислиш какво прави мъжа ти с другата, но за мен би било по-тежко да поставя себе си или нещо друго преди детето ми, и мисля че свяка майка мисли по този начин"че децата са най-важни от всичко".
Моето мнение е - да се държи по възможност сдържано с него, да не го следи, а да сподели тъгата си със съпругът на любовницата.Ако мъжът и разбере, че тя е казала да отрича.
Доколкото разбрах, авторката живее и със свекърва?(той със усмивка споменал на майка си че повече няма да получава разпечатки вкъщи)
Съветът ми е този проблем да не стига до ушите на неговите роднини, защото теака ще те дразнят и ще се смеят, опитвайки се да те изкарат че си  въобразяваш.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Тя хубаво ще спре да прави каквото и да е за него, но това може да го озлоби и да я удари там, където знае, че ще я заболи най-много - ще спре да й дава пари за домакинството. За него това е сделка, която е изгодна за него, защото тя е вкъщи, без доходи и в чужда къща. Той знае прекрасно, че тя е добра майка и трябва да има ядене и топлина за децата. И на това разчита.
Неговите роднини ще го защитят, ако ще да е сериен убиец, а нея ще изкарат луда.

# 62
  • Мнения: 79
Аз не можах да разбера само свекървата знае ли за изневярата на сина си и какво е отношението и към това, ако знае  newsm78
Не че има кой знае колко голямо значение, но все пак... Защото ако мъжът на Алесия има подкрепата и на майка си, тогава е още по-лошо  ooooh! А има и свекърви, които в такива ситуации биха застанали срещу детето си и биха защитили снахата, колкото и невероятно да звучи  Thinking

# 63
  • Мнения: 940
И на мен това ми е интересно. Може моята свекърва да не е най-добрия човек на света, но винаги ме защитава ако види, че сина й е направил някоя глупост.
В интерес на истината, това няма голямо значение. А и моите ситуации не са свързани с изневяра.

# 64
А моята свекърва винаги защитава синчето си, дори и да вижда че той е сбъркал.Поради тази причина никога не му правя забележка пред нея, но ефект няма, защото и на смае да сме той отива и и се оплаква, или той викава и тя довтасва и се намесва, веднага на негова страна.Е гати майката орлица а? Laughing и то на 35 годишен мъж Joy

# 65
  • Мнения: 639
Винаги е ужасно тъжно когато се разпада едно семейство. Чета и другата тема за любовниците и сега като те чета теб не спирам да се чудя и никога няма да се начудя как е възможно да има хора, които без капка срам, чувство за вина, съвест, достойнство и каквото там още се сетите причиняват подобни катаклизми в едно семейство с деца и изграден живот? Не ми го побира главата просто. Какви са тия жени дето без да се замислят причиняват подобно нещо? И какви са тия мъже дето изобщо не помислят дори за жената до себе си? А уж това е жената с главно Ж в живота им.Ужас! Егати и времето в което живеем!
Съжалявам за дългия пост, но напоследък доста такива теми се появиха и това ми навява тъга в сърцето. Кураж момичета!
И на мен не ми го побираше главата, докато не ме връхлетя.От 16г сме заедно,а от 9 сме женени.Имаме 2 деца.
 Този форум открих,когато очаквах второто си дете,а сега чета "самотните родители". Все още не сме се разделили,но друг път вече не виждам след година на разбиране и чакане да се осъзнае.
Тези жени в нашия случай са 11-12г. по-малки,неомъжени. Вече не виня тях,те си живеят живота,какво им пука?

# 66
  • Мнения: 2 723
Aма вие сериозно ли мислите, че свекърва и може да промени нещата????
И моята свекърва беше много мила, и се тюхкаше заедно с мен какви ги е сътворил синът и, докато не се разделихме...
Тогава аз станах лошата, дето е изхвърлила детето и на улицата.
Но дори и да са изцяло на нейна страна, как си я представяте, да иде при сина си и да му каже "забранявам ти да имаш любовница, марш веднага при жената." hahaha

An81Al гледам, че 100 пъти повтори, че трябва да говори със съпругът на кифлата... Какво точно мислиш, че ще постигне така?

Не мога да повярвам, че има жени, които ще си седят кротко и ще си дундуркат детенце, докато мъжът им се търкаля в нечие чуждо легло, шепнейки любовни слова на некоя си. Интересно ми е, някоя от вас постъпила ли е така в сходна ситуация и до къде е стигнала? ooooh!

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 08:17 от Никси

# 67
  • София
  • Мнения: 4 041
А на мен ми става интересно, как веднага виновна е любовницата. Тя е такава, тя е онакава... И какво от това?!  Crossing Arms Тя не ви е давала клетва да сте заедно "докато смъртта ви раздели". Какво я бъркате нея. Че и мъжът и даже-той да ви оправя бакиите. Проблемът е между съпруг и съпруга. Ама "миУто" като не може да си седи на задника, трябва да му намерим оправдание-оная въртиопашка е виновна, тя го подлъга. Naughty

Alessia, как си, има ли развитие при теб?  Hug Тук всички даваме акъл, но нали знаеш, на чужд гръб..... Само ти можеш да намериш правилното решение, това, което е добро за теб и децата. И въпреки,че емоционалната страна е тази, която те тормози, мисли и за материалната.  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Ха, и аз това си мислех - защо любовницата да е виновна? Тя да не би да му е опряла ножа в гърлото и насила да му е събула гащите? Той сам е тръгнал да си го вее, пък тя го подлъгала! Знаех си аз, че все жените излизат виновни. А мъжете, горките, са като малките деца - не разбират, не носят отговорност и трябва някой да ги дундурка.

# 69
  • София
  • Мнения: 154
Любовницата не е и невинна  Naughty всеки има по малко вина, въпроса е да се оправят нещата не да се търси кой е виновен Thinking
Али, не исках да пиша тук , но не издържах #Crazy
Пожелавам ти малкия  бързо да оздравява пък другото ще се нареди  Hug

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 11:59 от dgudge

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Любовницата носи отговорност за своето семейство, а не за чуждото. Мъжът (в случая) носи отговорност за своето си семейство. Говорим за възрастни хора, а не за деца. Щом са възрастни могат да преценяват последствията от постъпките си.

# 71
  • Мнения: 2 556
А за мен жените, влезли в ролята на любовница на женен мъж с малки деца са винаги виновни, никой не ги е карал да се хващат с мъж с бебе вкъщи, според мен не трябва да имаш грам акъл в главата, за да се хванеш точно с такъв, при положение че света е пълен със свободни мъже. Отделно, че мъжете са си виновни, това никой не го оспорва.

# 72
  • Мнения: 1 726
Цитат
А за мен жените, влезли в ролята на любовница на женен мъж с малки деца са винаги виновни, никой не ги е карал да се хващат с мъж с бебе вкъщи, според мен не трябва да имаш грам акъл в главата, за да се хванеш точно с такъв, при положение че света е пълен със свободни мъже. Отделно, че мъжете са си виновни, това никой не го оспорва. 

Точно така ,но има и по-зле. Знам една с малки деца и брак , който се разпада, вместо да се опита да оправи нещата се хвърля на врата на първия с нормален такъв и в опитите си да се докопа до него не се спира пред нищо.  #Crazy

Не оневинявам мъжете, разбира се, но не е луд тоя дето яде баницата , а тоя дето я дава, нали? И когато баницата вече е изядена и започне да му търси сметка, че видиш ли и е длъжен, е няма такава наглост  ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз не съм за вашия клуб, защото отдавна се разведох, но да си кажа мнението. Всичко е строго индивидуално. Зависи от двойката, от любовницата, от чувствата, от отговорността........ въобще от хиляди фактори. И моя хубавец си хвана любовница. Първо го криеше добре. Но се намериха "добри" приятели и разбрах. Имаше сълзи, молби, караници............... интересното беше, че не бяха само от моя страна. Той също не искаше да се разделяме. И така времето си минаваше. Свикнах с любовницата, правех се, че такава няма. Бившият се държеше перфектно с мен и детето.............. Но с времето се отчуждихме. Нямаше за какво да си говорим вече. Дори и любовницата вече не ни беше тема  :Lil: Разведохме се с кротко.
Жалко, че не го направих по- рано............... за какво търпях и за какво се борих, до днес не знам. Ама- съдба, какво да правиш. Сега се чудя защо така съм постъпила............. До голяма степен и заради детето беше. Един ден обаче то само се обърна към мен и ме попита-" Мамо, не смяташ ли, че е по- добре да се разделите с тате?"  Shocked Беше на 11 години. Тогава разбрах, че не съм действала в негова полза с този начин на живот. Разбрах, че той се е чувствал зле в тази обстановка, въпреки, че не е имало скандали в къщи. Какво да ви кажа? Шарен е живота, пълен с щуротии. Късмет на всички момичета предприели тази стъпка. Сила и кураж  Peace

# 74
  • Мнения: 187
4акайте и тук да си попла4а, Cry
еми и аз съм в положение-развод,само,4е не то4но заради жена между нас,или поне не иска да си признае.....алисия,знам,и разбирам цялата болка и аз като теб не знам на къде да хвана.искам да си събера багажа и се по4ват въпросите в главата ми:сега накъде като съм на не знам колко км от българия?как 6те го приеме детето/тои е на 3г. и умира за мъжа ми/?за6то не из4акам малко?а за6то да 4акам?......и така в един кръг...... Cry не знам какво да правя,нямам пари за билети.....днес събрах вси4ко,което мога да продам и отивам в неделя на пазара.тук съм съвсем сама,в тъпа държава и студени хора....той иска да опитаме отна4ало,но....дали 6те имам сили за това?и ние минахме през много за 6г. но никога не е бил токлова 4ужд кум нас,особено към детето.вси4ко по4на след връ6тането ми от бг където бях за 6 седмици с детето за да карам курсове.моят прекрасен и лобя6т съпруг бе6е из4езнал,намерих 4овек,които се опитва да бъде мил,но....не става.прибира се от работа и по4ва да вика по детето за дребни работи.попитах го какво става а тои каза,4е на можел да издържа,изнервен е.еееееее.......доиде ми малко много,ако има не6то дето може да ме влуи то това е някой да се отнася зле с детето ми.питах го даже дали има нужда да го оставим сам,за6тото всеки има периоди и може да му трябва време да ре6и какво иска/това бе6е преди 2 дни/той каза 4е иска да опитаме заедно,4е 6те се съобразява пове4е като е в къ6ти.....и отри4а да се е слу4ило не6то докто бях в бг.докато тази прекрасна сутрин пускам интернет и попадам на по6тата му,която е забравил да затвори........ #Crazy писал си 4овека с разни девойки,едни ми ти изрази и омайвания..... Confused дойде си на обед и го попитах а той ско4и-те никога не му били отговорили,той само се забавлявал  Shocked преди да излезе пак му казах,4е май ни трябва време дале4 един от друг за да ре6им какво да правим....той отговори-50% от мен мислят 4е трябва да се разделим,50% 4е трябва да опитаме.............това ме уби,ами сега......нямам пари,приятели...майка ми е толкова зле,4е преди да ре6а не мога да и кажа.обади ми се тоя следобед-може би ако заминем някъде да живеем другаде и да запо4нем от на4ало....не знам,не съм сигурна-дали 6те мога да продължа?май- не,но от друга страна той е ба6та на детето ми....
извинете ме за объркания разказ,но аз самата не знам от къде да по4на.......става ми зле,детето гледа 4е събирам багаж за пазара и се изнервя,само ме държи и хлен4и......лудница и много болка....
алисия,дано вси4ко бъде така,както ти иска6!!!!пожелавам ти го от сърце   bouquet

# 75
  • Мнения: 2 723
keti_ , дали наистина има нещо, или просто е свикнал месец и половина да живее сам и да не се съобразява с никого.
Въоръжи се с много търпение и се опитай да поговориш с него, нищо не губиш.
В БГ винаги можеш да се върнеш, незнам къде си, но от Брюксел и Дортмунд има много евтини полети до София.
Въпросът е нещо да се промени, преди да е тотално изгубено, а при вас не звучи много отчайващо, поне отстрани.
Успех  bouquet

# 76
  • Мнения: 293
Кети,остави му детето за два часа и излез за малко сама.Разходи се в парка или някъде сред природа,за да можеш да останеш на саме със себе си,да си припомниш всичко добре,вътрешно не може да не усещаш кое е правилното.Помисли добре дали си заслужава,защото както четеш има много жени,които след развода се чудят за какво са чакали толкова много.Ако сърцето ти говори ,че няма да потръгнат нещата,че не го искаш,по-добре се мобилизирай и започни живота си отначало.Нищо лошо няма,не бива да се страхуваш,всичко ще се нареди рано или късно и за теб.Това,че е баща на детето ти не го прави най-подходящия за теб.Ако ли пък нещо в теб вика да останеш и да опиташ да му простиш,ако мислиш с умиление за вашата първа среща,за мечтите ви,за нещата ,които сте преживели...тогава направи същото само,че с него.Излезте някъде на спокойствие и проведете един приятелски разговор с добър тон.

Каквото и да решиш надявам се да е най-доброто за теб ! Това ще узнаеш след време,а сега успех!

# 77
  • Мнения: 28
...не е луд тоя дето яде баницата , а тоя дето я дава, нали ...

Това го чувам вече втори път ... много е цинично. Според това всички жени имат някой заради едното удобство и пари ...

Според мен е виновен само мъжът и то не защото се е влюбил в друга, а защото се държи ужасно грубо със съпругата си и изобщо не мисли за децата си.

# 78
  • Мнения: 1 726
Цитат
Според мен е виновен само мъжът и то не защото се е влюбил в друга, а защото се държи ужасно грубо със съпругата си и изобщо не мисли за децата си.

С вината на мъжа всички сме съгласни, мисля. Аз не мога да разбера защо, аджеба при положения , че собственото ти семейство е сговнясано трябва да нахълтваш в семейството на друга и да сговнясваш и нейното. Бащата на децата ти като не става , дай да вземем на чуждите деца (при положение , че не са се свършили свободните мъже).

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, семейството няма нищо общо. Шавливите винаги се надушват накрая. Ние не знаем подробности от историята, но не се знае и тази жена какви мотиви има. Може мъжът й да си е съвсем наред, а тя да е хлътнала или да е имала и други такива връзки.

# 80
  • Мнения: 28
С вината на мъжа всички сме съгласни, мисля. Аз не мога да разбера защо, аджеба при положения , че собственото ти семейство е сговнясано трябва да нахълтваш в семейството на друга и да сговнясваш и нейното. Бащата на децата ти като не става , дай да вземем на чуждите деца (при положение , че не са се свършили свободните мъже).

Случва се по-различни причини: може наистина да е много гадна жена и да го прави просто за забавление, но това пък не оправдава мъжът, че да не му пука напълно как децата му ще сменят начина си на живот. Все пак им е баща, трябва да мисли къде ще живеят, как отчасти той ще ги издържа и така нататък, дори вече да не обича майка им.

От друга страна, пък може просто да се е влюбила (може да го обича от 100 години, има и такива случаи) и не просто да си търси развлечение. В такъв случай забележката да си намери някой неженен не е уместна, както и това изречение с баницата (това изречение от повече от век никъде не е уместно, освен ако някой не е безнадеждно фригиден Simple Smile).

Във всеки случай това е неин и на нейното семейство проблем. Детайлите няма да направят алессиа по-щастлива, както и да се обади на другия съпруг, могат само да й влошат положението. Тя трябва сериозно да си поговори със собствения си съпруг за това как той вижда бъдещето и за да е по-реалистично преди това с адвокат за правата на децата си при развод.

# 81
  • Мнения: 773
Реших да върна темата. Доста отдавна не съм писала. За съжеление в деня на последния ми пост се наложи да влезем с малкия в болница. Sad Приех го много тежко. Беда след беда. Cry Ама малката ми душичка е толкова борбена, че се оправи много бързо даже и без антибиотик.  Laughing
Там имах много време да остана сама със себе си и с мислите си. Да преосмисля много неща.
Сетих се, че съм правила всичко това, без четвърта точка.
Да се запиша и аз!
Прочетох цялата тема и всички съвети в момента ми се виждат..........пробвала съм всички  ooooh!
Била съм в положението на авторката  Tired
Само където имах едно дете на 4 години.
1. Мълчах и търпях, защото обичам - НИЩО!
2. Избухвах, нервирах се, карах се - НИЩО!
3. Молех се всичко да се оправи - НИЩО!
4. Уведомих мъжът на семейната ни "приятелка" и негова колежка - НИЩО!
Факт: "Приятелката ми" /с две деца/ се разведе!
Ние се разведохме! Те отритнати от всички много се обичат и си се гледат  Sick
Само човек, който е минал през това знае какво е  Tired Болка, срам, унижение, безсънни нощи на самообвинения и накрая какво?????????
И НИЩО!
Прибрах се вкъщи, а почуствах все едно влизам в някой чужд дом. Замислих се колко жертви и компромиси съм правила през годините, за да просъществува това семейство. За усилията да подържаме огъня между нас. Защото според него щом веднъж сме се обикнали, край това означава, че повече не трябва да полагаме някакви грижи за връзката. Ако наистина сме се обичали тя щяла от само себе си да върви гладко. Замислих се всъщност как възприех неговия начин на живот, който винаги съм мразела. Затворена между някакви стнени в панелката. Аз обичам да се разхождам сред природата. Не помня последния път, кога сме се качвали на витоша примерно. Обичам да карам ски. Не мога да се сетя даже къде са ми ските. Обичам да рисувам. Последната ми рисунка е от преди година, дали не бяха две. Най-лошотое, че даже не мога да го обвиня него за всичко това. Аз съм си виновна. Аз съм си виновна, че някъде по пътя опитвайки се да направя щастливи другите, забравих за моето щастие. Забравих за нещата, които ме карат да бъда щастлива.

Трудно ми е да разбера как можеш да обичаш някой който освен, че ти е изневерил, продължава и да те унижава и след това с безумното си поведение...
Не ти ли се свърши любовта, някъде след като разбра за връзката му? Или като ти каза, че има нужда от време да избере... или като се светна че освен кръшкач е и лъжец Sick
Това ли е мъжа в който се вклюби?
Щото аз мога да разбера, че някой е кривнал, но после истински разкайващият се за тъпата си постъпка човек не се държи като твоето подобие на мъж...
А и като се надяваш на чудо, фани си промени заглавието на темата на "как да си върна любовта на мъжа, на който не му дреме за мен"...
Ако си решила да се развеждаш, развеждай се, ако вярваш в чудеса, продължавай да се надяваш, докато го чакаш да си избере между теб и кифлата...
Отврат ooooh!

А тая история за бат Бойко и аз я знам, ама доколко е истина... Thinking

И от моя страна ще усети много старание за поправяне на причинете заради, които се е стигнало дотук.
А като гледам, той вече е успял и да те накара да се чувстваш виновна  Whistling
Какво ти каза, че е потърсил разбиране и любов другаде, защото ти не му ги даваш, докато си заета с грижи покрай децата...
Аре бе, толкова са прозрачни тия истории  Mr. Green

Този пост беше много груб и ме нарани много. Но всъщност ти благодаря много за него. thumbsup
Аз друг мъж и друга любов толкова голяма, че няма да имам е ясно. Ама защо м.... му да бъда с някой който даже не ме уважава.
 А той всъщност се промени. Още на следващия ден, като дойде в болницата ми каза, че вече няма за какво да се притеснявам. Държеше се мило, прегръщаше ме, държеше ми ръка. Да докато съм в болницата нямаше друг начин, ако не беше го направил вече наистина щях да го заплюя. След като се прибрах вкъщи нещата също тръгнаха малко по-добре. Изпуска по някоя мила дума, търси да ме прегръща от време на време, даже веднъж каза, че ме обича. Ама някак не е същото , някак е студено вкъщи. Даже онзи ден  по повод мой коментар вече не помня какъв точно беше, каза - нали нещата вече са наред.  Това направо ме сгромоляса. Кое му е наред, да се преструвам, че нищо не е станало ли? И да продължим все едно последните два месеца не са се случили ли?
Преди никога не се е вслушвал в това, което му казвам. Явно и сега го прави. Прощавайки сега знаейки, че той пак не ме е чул, означава, че цял живот ще бъде така. Аз пак ще говоря, а той няма да ме чува. Става въпрос за това, че му бях казала, че първата стъпка към това да му простя трябва да бъде голям букет рози и хубаво качествено извинение. а следващата, разговор пожелан от негова страна. Разговор за всичко, което се е случило и ще се случва, без лъжи,без недомлъвки. Всъщност този букет от рози толкова го исках и толкова го повторях, че вече даже и да го получа няма да ми е приятен. Все още го обичам, но усещам някаква студенина, не знам някакво ново чуство, не мога да го опиша. Заради цялата болка, която ми причини, заради нещата, които ми наговори, заради безразличното си държане.
Ей такива нещо ми се въртят из главата тези дни....

# 82
  • Мнения: 1 404
alessia ,смела жена си ти HugНямам много време да пиша,искам само да ти пожелая скоро да се почувстваш така,както заслужаваш!За мен лично поведението на мъжа ти в кризисната ситуация в болницата е достатъчноо показателно,остави розите на Ричард Гиър или мъжете на ССФ WinkМоят мъж например се чувства неловко от подобни жестове,това се прехвърля и на мен и се скофтва момента.Виж,разговорът е важен,може би просто моментът не е настъпил.
Постът на Никси наистина е много груб,аз мисля,че има достатъчно омраза по земята,за да се надъхваме и да мразим бащите на децата си StopТова е семейство,не състезание по надмощие.
Хубави неща обичаш,помъчи се първо сама да си ги върнеш и да бъдеш щастлива,после покани и мъжът ти в този уют.Животът е кратък,обичай и цени всеки миг Hug
П.С  Защо не си поискаш вместо рози бои за рисуване Wink

# 83
  • Мнения: 2 751
чудех се дали да се записвам в тази тема  newsm78 не че съм развеждаща се, но напоследък доста често мисля за това. Под "напоследък" имам предвид...повече от година  Rolling Eyes А последните месеци все повече.
не съм още готова да пиша, но ще ви чета  Peace

# 84
  • Мнения: 2 723
Много съжалявам, ако съм те наранила с поста си.
Беше грубо, признавам.
Но не беше насочено съм теб, а принципно, към подобен тип мъже и ситуациите, в които ни вкарват.
Защото в разказа ти видях себе си преди година и половина - две...
Преживяла съм същото, до последната запетайка. Дори в болница с детето влязох в подобен момент от отношенията ни.
Само дето аз бях и бременна.
И аз много подобно на теб там мислих до побъркване.
Ако мислиш, че можеш да забравиш и да му дадеш шанс, разбира се, че съм за, само че аз не видях, или поне не в написаното от теб, че този човек иска втори шанс или, че се опитва да си върне топлотата и близостта в семейството.

аз мисля,че има достатъчно омраза по земята,за да се надъхваме и да мразим бащите на децата си StopТова е семейство,не състезание по надмощие.
Факта, че е баща на децата ти, означава ли, че може да прави каквото му е кеф, означава ли, че има право да наранява чувствата ти? Сигурно означава и, че ти можеш да живееш с мъж, който дори не съжалява, че е имал връзка... ама той е баща на децата ти... затова може.
Това е спряло да е семейство в момента, в който той се е търкулнал в нечие чуждо легло...
А и никой не говори за омраза, а за правото на всяка жена да бъде уважавана най-вече от бащата на децата си...

# 85
  • Мнения: 1 404
Никси,чувствата ни могат да бъдат наранени всеки един момент,важно е какви уроци ще научим от случилото се.Аз категорично съм против физическия и психичен тормоз,но никъде в постовете на Алисия не личи такова нещо,по-скоро си изградих усещане за временна криза,загуба на посока и сили...желание за прошка-нека тя си каже дали е така.Изневярата не е доказателство,че съпругът не уважава жена си,човешките постъпки не винаги са продиктувани от разума или душата,понякога съвсем странични сили ни направляват.

# 86
  • Мнения: 773
Никси аз всъщност разбрах, че в разказа ми си се сетила за твоите перипетии. Точно затова поста ти ме накара дасе замисля къде съм аз в цялата история.
Децата. Да, децата. И аз съм расла без баща и знам колко пропуски има във възпитанието и живота ми заради тази липса на баща. Не, не ми липсва, защото аз не си го спомням в нашето семейство. Помня го вече при другата жена, с неговите си деца. Не, че аз не бях негово, ама някак си е различно, усещаше се разликата.
Най-много съм мислела за Николайчо. Аз знам,че нашите са изкарали поне две години след раждането ми. А какво ли щеше да бъде да знам, че на са успели да изкарат и година, че само след няколко месеца са се разделили.
 Били аз много неща мога да си поискам. Само, че повече бих ценила нещо, за което той сам да се сети, че обичам, и че ми харесва. Ама на, аз розите не си получих, па камо ли нещо за което сам да е сети. ooooh!

# 87
  • Мнения: 773
Май е време да си пусна линк към темата, каято пуснах в началото.
тогава наистина не бях на себе си. Никога не съм предполагала, че живота ще ми удари такъв шамар. Онзи съпруг, предишния мъж до мен, когото познавах никога не би ми причинил такова нещо. Заради това и заради факта, че бях бременна и хормони в мен бушуваха бясно, направо не знаех как да реагирам. Всеки ден бях в различно настроение и по различен начин реагирах на ситуацията. лутах се от решение на решение и нито един не се оказа успешен.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351647.0

# 88
Е,изчетох и двете ти теми...........и поне се успокоих,че не съм само аз/не че ми стана по-леко/,но в момента и аз съм на такъв кръстопът...........с тая разлика,че изневярата е факт от времето когато малкия беше бебе.............същата история-по разпечатките се хванахме-без да искам,просто ми спряха телефона за неплатена сметка,аз в 9-тия месец тръгнах да се карам..хората ми пуснаха разпечатка и за моя огромна изненада се оказа,че "имаме" по незнам колко си разговора с колежката/и то от личния тел.,на фамилен план...абе глупава работа/...после имаше сълзи..сополи,извинения.....обещания,че повече няма............аз понеже съм наивна,пък и с две деца и още хиляда грижи/че то ако има начин всичко да поема-ще го поема/...и така минаха вече две години ....колежката/и тя с две деца/ е вече бивша/това беше условието-той да си смени работата и да не се виждат/...уж отдавна  не е интересна,но преди два дни се оказа,че отново фигурира в паметта на телефона като редовно обаждаща се и търсена/не съм го проверявала-просто той си го забрави вкъщи и ме помоли да видя да видя дали не му е звънял някой/.........е,толерантна съм,ама чак толкова не мога...не съм и чак толкова глупава да приема оправданието,че са се чували във връзка с обявено в нейната нова служба работно място/той си има хубава работа,а и знае,че няма как да иде да работи с нея и аз да съм ОК/......и така,разрових се/за което се мразя,защото просто не съм такъв човек и ме е яд,че вади от мен и такива страни/намерих си съвсем преки доказателства,че не са прекъсвали......ама-на,твърди си човека ,че няма нищо...ама аз съм била"параноичка" и с мен вече не се живеело/а 9години-всичко беше цветя и рози/,та като стигнах до момента,че повече няма да го трая-ми рече"Ми заминавай".......лошото е,че и да искам-няма къде да ида/т.е .има ама не е добър вариант за децата.........то и за мен не е-при баща алкохолик със психични отклонения/.....и сега седя и мисля-мисля и седя...вече няколко дни......и нищо не измислям-четох и тук-там,питах познат адвокат/хипотетично представих ситуацията/-доколкото разбрах,дори и в неговото жилище,тръгнем ли да се развеждаме-мога да претендирам да остана с децата докато навършат пълнолетие......мислих и да раздухам работата/да говоря с мъжа на колежката/-ама не мога така,с лека ръка,да затрия и още едно семейство и още две деца да направя нещастни...и със свекърва ми мислех да говоря/тя не е при нас/.....ама като я знам-веднага ще скокне да защитава синчето си............а той милия,върви,мълчи-неще изобщо да обсъжда.....нямало какво,оня ден само ми просъска,че децата нямало да ми остави/да го питам какво ще ги прави,като откак са се родили са изцяло моя грижа-той буквално не ги познава като характери,като потребности,като режим дори...............за себе си не мисля-все ще се оправя,ама пък ми е съвестно,че на тях ще им е гадно в живота без "татко",но пък ако ще е такъв/без отговорности,без съвест/ дали им е нужен?..............Прекалено много въпроси ми се въртят,прекалено ми идва и мълчанието.............и престореното внимание към децата/сети се/.....а аз исках просто да поговорим,да се разберем като зрели хора..........да видим какво да правим/то едва ли ще преглътна лъжата и обидата,ама поне едно"извинявай" да беше казал.........../,на не би.........за съжаление и тук/ в темата/ не откривам решението...та ще следя......ще търся изход...пък дано го намеря.

# 89
  • Мнения: 2 723
...желание за прошка-нека тя си каже дали е така.Изневярата не е доказателство,че съпругът не уважава жена си,човешките постъпки не винаги са продиктувани от разума или душата,понякога съвсем странични сили ни направляват.


1. Изневярата не е нещо нормално!
Не е нормално да изневеряваш на жена си, която много силно уважаваш... Особено пък на бременната си жена...
Да не говорим, че ако имаше разум щеше да си държи панталоните закопчани, или да гледа да не го хванат...
А колкото до желанието за прошка, аз такова не видях, по-скоро виждам как той се надява нещата да се разминат... тихомълком, без много приказки, щото ако се разприказват, той ще трябва да е виновен, а не му се ще да си го признае.

alessia, прочетох и другата тема... ужас, много позната история... много... незнам какво да ти кажа.
Аз съм живяла с прекрасен баща и знаех какво ще изгубят децата ми, но не можах да се жертвам в името на децата...
Лошо е, че нямаш къде да отидеш...
 

# 90
  • Мнения: 6
 Weary smile3518 smile3518
Да се присъединя към клуба на разведената майка и жена аз се разведох през 2006 година  преживях го много тежко но вече ми е по лесно и се надявам ,че и с вас с времето нещата олягат.

# 91
  • Мнения: 78
Хайде стига с това търпение и разбиране.За да се почувства по-добре една пренебрегвана жена трябва да си наложи да бъде егоист.Да си гледа децата /не че иначе не го прави/, да се грижи повече за себе си и да си гледа живота.Стига с тези компромиси към спермо-донорите.Това не ги прави бащи.Един мъж, който се държи лошо с майката на детето си, не може да бъде добър баща.
И от мен един запис в клуба.

# 92
  • Мнения: 1 404
А жена,която се държи лошо с бащата на детето си,колко добра майка е?

# 93
  • Мнения: 2 723
А жена,която се държи лошо с бащата на детето си,колко добра майка е?

Ама даааа, права си...
Добрите майки си траят и си го гушкат миличкия татко след като знаят, че до преди малко се е търкалял в нечие чуждо легло ooooh!
Много лоша майка съм аз... отивам да се срамувам в ъгъла.
Как дръзнах да се разделя с онзи, който спеше с най-добрата ми приятелка... тц тц тц, дали пък да не му се обадя, да го помоля да се прибере, дали това ще ме направи по-добра майка, как мислиш  Thinking

# 94
  • Мнения: 1 404
Хайде стига с това търпение и разбиране..Стига с тези компромиси към спермо-донорите.Това не ги прави бащи.Един мъж, който се държи лошо с майката на детето си, не може да бъде добър баща.
И от мен един запис в клуба.

Никси,коментарът ми беше по повод цитирания пост,не съм си и помисляла да съдя твоето или нечие друго решение.Просто смятам,че подобни надъхвания и епитети не водят до нищо добро....не е логично подобно отношение,дори и след раздялата родителите си остават неразривно свързани чрез децата,не е ли така?
Кое прави мъжът баща и кое спермодонор?Ако един мъж се грижи за децата си,но е изневерил на жена си,той не е баща...това е абсурдно просто.

# 95
  • Мнения: 2 723
Оххх дори и донор той си остава баща... единствен при това.
Но до колко един родител е родител не е свързано по никакъв начин с това изневерява ли или са му изневерили.
В тази връзка дали се държа лошо с бащата на децата си няма нищо общо с това колко добра майка съм...
Дано ме разбра. ooooh!

# 96
  • Мнения: 78
Оххх дори и донор той си остава баща... единствен при това.
Но до колко един родител е родител не е свързано по никакъв начин с това изневерява ли или са му изневерили.
В тази връзка дали се държа лошо с бащата на децата си няма нищо общо с това колко добра майка съм...
Дано ме разбра. ooooh!
Какво точно го прави баща?Това, че децата ти го наричат така?Ако мъжът ти се отнася с теб абсурдно/при положение че сте големи хора /, как очакваш да прояви разбиране и отношение към малките хора, които в повечето случаи дори не могат да си кажат какво им е?
Вярно е , че изневярата няма нищо общо с това какъв родител си , щом можеш с лека ръка да си смениш партньора в леглото , утре като не ти досадят децата , защо пък да не ги смениш и тях??Бракът е отговорност към партньора и към поколението,което създаваш и не можеш да ме убедиш , че щом има лошо отношение към жена си , един мъж няма да го прояви и към децата си един ден.Това се нарича безотговорност.Защото  не искат да пораснат.

# 97
  • Мнения: 187
 Hug здравейтее и от мен,
аз не знам до къде 6те стигнеме в на6ето семейство......и при мен бе6е ад последните седмици,само дето при4ината била(за него):...не знам дали живота с кур...те  всяка но6т или усмивката на на6ия син 6те ми липсва пове4е...болката е неузнаваема,вси4ки 4увства,за които пи6ете са ми до болка познати,реването след като вси4ки заспят-съ6то.....моя мъж винаги,допреди 2 годдини е бил ди джей,винаги жени и купони.когато ме сре6тна му трябва6е доста време за да ме спе4ели....и така сега дете и семеиство.и двамата живеехме и работехме в друга държава,но като се роди малкия казахме 4е спираме с но6тния живот и се прибрахме в неговата страна.не е лесно,тои е на 43,но изглежда  10 по млад.никога не са му липсвали жени,винаги съм била изумена как едно 18-20 годи6но моми4е просто може да доиде и да му каже:иска6 ли да спи6 с мене тая ве4ер.....при това аз съм там....така сега след 2 години затворена в къ6ти с детето,след не знам колко провалени опита да си намеря работа(не говоря езика) той просто се промени след 6 седми4но мое ходене до БГ.казва 4е се е 4увствал добре сам...ходил на кино,наспал се е....както и да  е след не знам колко разговори стигнахме до там,4е аз си взимам детето и се махам....продадох си златото,което така или ина4е не нося и събрах багажа.свекито каза да отида при нея,не иска6е да го вижда...тръгнахме и по средата на пътя той спря и каза:...моля те дай ми 06те един 6анс да се преборя за семейството си.оби4ам ви и съм се оженил за жената за която исках,казал съм ж добро и в ло6о......"а сега.......ве4е 3 дни от тогава,той е съ6тия мил ба6та и съпруг,но.....не6то аз се боря със себе си,дали 6те върви.....казах му 4е заминаваме пак за 1 година и тои 6те работи като ди джей.се6тате се 4е той не можа да разбере как мога да му предложа живота заради който бе6е готов да ни остави-еми да,само така 6те намеря вариант за себе си,иска този живот-има го,ако иска да е с нас,ако не-да се маха.....това е,давам му о6те един 6анс,6те се опитам да го подкрепя ако той го иска,6те му покажа какво е да се прави6 на млад а да си на 43.и на мен ми липсват купоните ,но сега си знам мястото,а той -не.след вси4ко,което преживях си зададох и о6те един въпрос-дали съм съ6тата жена,за която той се ожени и с която се запозна....???не,не съм...изоставила съм се покрай всекидневието и нямям ни6то об6то с преди....а може би той иска неговата луда и добре изглежда6та жена????трябва да се погрижа за себе си,не само заради него,но и заради самата мен....
целувам ви много  Hug

# 98
  • Мнения: 773
"Най-важното нещо което един баща може да направи за децата си, е да обича майка им."

Позволявам си да го копирам от подписа на Labrador.

# 99
  • Мнения: 2 723
Оххх дори и донор той си остава баща... единствен при това.
Но до колко един родител е родител не е свързано по никакъв начин с това изневерява ли или са му изневерили.
В тази връзка дали се държа лошо с бащата на децата си няма нищо общо с това колко добра майка съм...
Дано ме разбра. ooooh!
Какво точно го прави баща?Това, че децата ти го наричат така?Ако мъжът ти се отнася с теб абсурдно/при положение че сте големи хора /, как очакваш да прояви разбиране и отношение към малките хора, които в повечето случаи дори не могат да си кажат какво им е?
Вярно е , че изневярата няма нищо общо с това какъв родител си , щом можеш с лека ръка да си смениш партньора в леглото , утре като не ти досадят децата , защо пък да не ги смениш и тях??Бракът е отговорност към партньора и към поколението,което създаваш и не можеш да ме убедиш , че щом има лошо отношение към жена си , един мъж няма да го прояви и към децата си един ден.Това се нарича безотговорност.Защото  не искат да пораснат.

Абсолютно съм съгласна  Peace
Просто искам или не децата ми имат един баща, независимо до колко аз или ти смятаме за редно да бъде наричан баща...
А този човек одавна не ми е мъж, точно по причините, която ти изтъкваш...

# 100
  • Мнения: 107
Прави ми впечатление, че в клуба влизат все развеждащи се, развели се или мислещи за развод, и все причината е изневяра на благоверния ooooh!
Няма проблем с развода тази, която вече не обича съпруга си. Ама още не развела се, защо се прави на най-големия ангел пред женен мъж, началник при това, току-що постъпила на работа? И после ще съм съгласна, че само съпругът има вина за изневярата. Да, това са мъже слабохарактерни(в това съм 100% убедена), но имаше едно вярно твърдение на някой в предните изказвания - такива се надушват. А има и още една поговорка:"Една кучка ако не навири опашката, кучето няма да тръгне след нея." За изневерите не търсете причините най-вече в семействата. Никъде няма идеално. Просто някои хора са егоисти. Дори да си казал вече, че в живота всичко се случва и може човек да се влюби за следващ път(защото си виждаш човека след торбата със сол време), че искаш да стане интелигентно и почтено, да си кажем и да не се унижаваме пред другите - в криенето явно е тръпката. Дали пък изневерите да не са болестно състояние като клептоманията?... newsm78
И защо болни трябва нас да разболяват?...

# 101
  • Мнения: 2 673
"Най-важното нещо което един баща може да направи за децата си, е да обича майка им."

Позволявам си да го копирам от подписа на Labrador.

баси яката мисъл, това може само един истински мъж и Човек да го почувства, осъзнае и изрече  bouquet

# 102
  • Мнения: 639
Оххх дори и донор той си остава баща... единствен при това.
Но до колко един родител е родител не е свързано по никакъв начин с това изневерява ли или са му изневерили.
В тази връзка дали се държа лошо с бащата на децата си няма нищо общо с това колко добра майка съм...
Дано ме разбра. ooooh!
Какво точно го прави баща?Това, че децата ти го наричат така?Ако мъжът ти се отнася с теб абсурдно/при положение че сте големи хора /, как очакваш да прояви разбиране и отношение към малките хора, които в повечето случаи дори не могат да си кажат какво им е?
Вярно е , че изневярата няма нищо общо с това какъв родител си , щом можеш с лека ръка да си смениш партньора в леглото , утре като не ти досадят децата , защо пък да не ги смениш и тях??Бракът е отговорност към партньора и към поколението,което създаваш и не можеш да ме убедиш , че щом има лошо отношение към жена си , един мъж няма да го прояви и към децата си един ден.Това се нарича безотговорност.Защото  не искат да пораснат.

Абсолютно съм съгласна  Peace
Просто искам или не децата ми имат един баща, независимо до колко аз или ти смятаме за редно да бъде наричан баща...
А този човек одавна не ми е мъж, точно по причините, която ти изтъкваш...
Напълно съм съгласна.Моя все още съпруг първо почна да се държи отвратително с родителите си.още тогава си казах,че един ден ще почне да се държи така с мен.Вече е факт!
След много малко време очаквам да започне да се държи така и с децата си,а като му мине влюбването в момата ще захване и нея,но тогава тежко му,защото тази новата е мамата си трр...ла.
Тежко му.
Сега само си мечтая за деня в който ще дишам спокойно.

# 103
  • Мнения: 48
alessia  - съжалявам да прочета такива неща точно от теб - познаваме се може би ме знаеш визуално - бременеехме заедно с първото ти дете ти роди около 2 седмици след мен просто дали от срам не знам и аз от какво спрях да пиша с тогавашният си ник не исках хората които ме познават да знаят какво е станало с мен сега вече не ми пука - за съжаление и при мен нещата не се получиха бяхме заедно с баща и 7 години когато тя беше на година и половина той каза след много проблеми и тн не ми се разказват - просто каза искам си свободата - и му събрах багажа - за щастие имам собствен апартамент но както и да е - вече ще станат 2 години аз баща аз майка нямам никой до себе си родителите ми са на хиляди км от мен баща и се мярка кога му е кеф за по 2-3 часа и така, но мисълта ми беше че човек намира начин и да си призная честно грях ми на душата но сега съм много по щастлива от колкото бях тогава - единственото ако мога да го нарека неудобство е че не мога и за секунда да отида някъде сама, но пък за сметка на това сме навсякъде и непрекъснато с дъщеря ми прекарваме всяка секунда заедно, само се моля да сме здрави а ако бяхме останали заедно заради нервите скандалите безсънните нощи щях да се поболея - така че аз реших за себе си за да е щастливо детето ми трябва да вижда двама щастливи души а не двама души които се напъват да не се дразнят по между си пред него а като заспят децата да започват да си натякват да се обиждат и тн - както и да е не давам съвети на никой за нищо - за себе си аз реших давам всичко от себе си не е лесно но се оправяме - ако имаш нужда от помощ или просто ти се говори с някой за каквото и да било можеш да ми пишеш на лични и винаги да измислим време за едно кафе

# 104
  • Мнения: 22 433
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

# 105
  • Мнения: 2 723
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.

На мен ми искаха всякакви документи доказващи, че жилището е мое.
Служебна бележка за доходи
Актове за раждане на децата
Акт за сключен граждански брак
Справка за роднински връзки

# 106
  • Мнения: 22 433
А адвоката може ли да е общ и за двамата, или отделен?

# 107
  • Мнения: 172
1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.
а не може ли без адвокат?-Нямам какво толкова да делим...мисля,че сама мога да се справя с писането на молбата до съда и споразумението

# 108
  • Мнения: 2 723
А адвоката може ли да е общ и за двамата, или отделен?


Може да е общ, да, но това при положение, че се развеждате по взаимно съгласие...

1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.
а не може ли без адвокат?-Нямам какво толкова да делим...мисля,че сама мога да се справя с писането на молбата до съда и споразумението
Ами аз в съдебна зала без адвокат не бих отишла, но ти си знаеш

# 109
# 110
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

Също и декларация за придобитото имущество по време на брака и становище от агенцията за закрила на детето. И не е лошо да си наемете адвокат, той изготвя документите както трябва, защото ако си напишеш ти молбата има вероятност да те връщат няколко пъти.

# 111
  • Мнения: 172
Ами аз в съдебна зала без адвокат не бих отишла, но ти си знаеш
Вече съм била сама там и не е толкова страшно колкото изглежда/минахме дело за осиновяване/.Но все пак от къде мога да намеря адвокат?

# 112
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ами  потърси в аптеката ( Wink малко хумор за разведряване, не се сърди   bouquet)
По принцип около съдебната палата в центъра е пълно  с адвокати, търси си бракоразводен такъв.

# 113
  • Мнения: 172
Благодаря....накара ме да се усмихна.

# 114
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Това е най-важното повярвай ми! Радвам се че съм успяла да те накарам да се усмихнеш и дано денят ти днес е малко  по-ведър и се усмихни поне още един път  Wink.
 Hug  bouquet

# 115
  • Мнения: 172
Пожелайте ми късмет...мисля,че ще ми трябва

# 116
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Малко на чат го обърнахме ша ма прощавате, ама момичето се нуждае от подкрепа.
Стискам ти силно палци и ти пожелавам късмета да те съпътства, както и здравия разум от отсрещната страна!
За всеки случай се зареди с повечко нерви и гледай да не си слагаш всичко на сърцето, защото живота е един и той продължава и само от теб зависи да бъде ведро времето в теб! Simple Smile
 Пожелавам ти успех и най-вече всичко да мине бързо, защото при мен се точи доста и това чакане ме убива  Confused.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 890
Момичета, струва ми се, че тук е умесно да попитам тези, които вече са се развели или в процес на развод - какви документи са необходими за развод по взаимно съгласие?

1. Трябва ти адвокат, който да изготви споразумението.

На мен ми искаха всякакви документи доказващи, че жилището е мое.
Служебна бележка за доходи
Актове за раждане на децата
Акт за сключен граждански брак
Справка за роднински връзки
  И да са минали поне 3 години от сключване на брака, иначе не може.  Crossing Arms

# 118
  • Мнения: 2 723
  И да са минали поне 3 години от сключване на брака, иначе не може.  Crossing Arms

може... може

Също и декларация за придобитото имущество по време на брака и становище от агенцията за закрила на детето.

От агенцията така и не дойдоха. Май вече не минават. Не са ми искали становище.
И декларация за имуществено състояние не са ми искали. Това нали е описано в споразумението. Thinking

# 119
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
На нас ни искаха допълнително, нищо че е описано в споразумението, да не би случайно да сме скрили 15 фирми и 16 къщи или междувременно да сме си купили яхта  Mr. Green, а от агенцията ни викнаха на място заедно с детето и ни подложиха на "разпит" и то най-вече мене... В къщи не са идвали.

# 120
  • София
  • Мнения: 1 890
  И да са минали поне 3 години от сключване на брака, иначе не може.  Crossing Arms

може... може

Също и декларация за придобитото имущество по време на брака и становище от агенцията за закрила на детето.

От агенцията така и не дойдоха. Май вече не минават. Не са ми искали становище.
И декларация за имуществено състояние не са ми искали. Това нали е описано в споразумението. Thinking
   Никси, как ?  Rolling Eyes На мен адвокатът ми каза, че по взаимно съгласие няма как - само по вина. Сподели инфо...  Wink

# 121
  • Мнения: 639
На нас ни искаха допълнително, нищо че е описано в споразумението, да не би случайно да сме скрили 15 фирми и 16 къщи или междувременно да сме си купили яхта  Mr. Green, а от агенцията ни викнаха на място заедно с детето и ни подложиха на "разпит" и то най-вече мене... В къщи не са идвали.
По взаимно съгласие ми казаха,че не разпитват.
Какво те питаха?Може и на лични.

# 122
  • Мнения: 2 723
Цитат на: Mirena80
Никси, как ?  Rolling Eyes На мен адвокатът ми каза, че по взаимно съгласие няма как - само по вина. Сподели инфо...  Wink

Ами делото се започва по вина и в ход на самото дело, на първото заседание още казвате, че сте се споразумели и готово. Представяте си споразумението и става по взаимно съгласие Peace

# 123
Здравейте. Искам и аз да споделя историята си, защото е подобна на тази на авторката. Ние сме заедно от 9 години и женени от две. За съжаление нямаме деца, доскоро се подвизавах във форумите за проблемно забременяване. И аз като вас усетих промяна в поведението на мъжа си. Понякога, когато излизаше с приятелите си се прибираше сутрин в 5 или 6. И така, точно преди празниците бях почти убедена, че ме мами и реших, че на всяка цена трябва да разбера. Успях някакси да се регистрирам в сайта на мтел с неговия номер и да му видя разпечатките за 4 месеца назад. Шокът ми беше огромен, когато видах по колко пъти на ден и на нощ е бил набиран един и същи номер. Успях да разбера и името й, и къде работи. И какво от това. Мислех си, че когато разбера истината, ще бъда щастлива и доволна, ще си взема багажа и кучето и гордо ще се изнеса, но не. Не ми стигна смелост и решителност. Той побесня, когато разбра, че съм извадила разпечатки. Започна да ме обижда, каза ми, че вече не ме обича и, че иска да бъде с друга. И все пак не посмя да да каже цялата истина. Каза, че били само приятели, но тя не му е безразлична и т.н и т.н Също и фактът, че досега не сме могли да имаме дете е било божи знак, че не сме един за друг. Беше просто ужасно. На следващия ден се държеше студено, естествено. Не съм и очаквала друго. Всичко това се случи миналата седмица. Реших да си дам време за размисъл, за да реша дали да се опитам да се боря, защото го обичам или да си тръгна, за да може да продължи живота си с нея. Каза, че я харесвал, защото била много добър и стойностен човек. Аз пък му отговорих, че един стойностен човек не би имал амбиции да развали едно семейство. В момента се държи с мен точно както преди, сякаш нищо не се е случило. Но аз знам, че продължават да се чуват и виждат. Усещам тази студенине, която и вие сте усещали. Момичета, това решение не е лесно, защото животът ти се обръща наопаки и трябва мъничко време, за да се изясним със самите себе си и тези от вас, на които всичко това е зад гърба ви, го знаят много добре. Жилището, в което живеем, е на баща му, дори сме в ремонт и купуваме нови мебели. Избирахме заедно спалня, гардероб. Всеки ден си представям как си тръгвам, отивам при родителите си, които са в друг трад, и после какво...Знаете ли, една мисъл ме ужасява, че може да има дете от другата след всичките ни мечти и усилия да имаме наше. И все пак в главата ми се върти една мисъл, която чух от един доктор, по-добре ужасен край, отколкото ужас без край.

# 124
  • София
  • Мнения: 62 595
А може и да е по-добре да се разделите. Може би на теб ти е писано да имаш дете от някой друг. В момента се сещам за два примера с мои познати в този смисъл. А и кой е казал, че трябва да се връщаш при родителите си? Млада си, здрава си, можеш да си наемеш квартира, дори една стая и да започнеш отначало. Нямате кой знае какво материално да делите.

# 125
Здравейте! Аз съм от тези които още не могат да се решат.Като чета до тук голяма част,пишат че мъжете им изневеряват.При нас е обратното,знам че много хора ще ме обвинят но в крайна сметка аз си знам какво ми е,и виаги когато има изневяра вина имат и двамата,винаги има причина за това.При нас мъжа ми е добър не е лош човек не мога да кжа че има връзка със сигурност,но и не искам да знам.При ннас проблема е че той не обича да говори,ние нямаме за какво да и говорим, нямаме общи интереси,както се казва не съм сама но съм самотна Sad Десет години сме женени имаме 2 деца,през всичките тези години се опитвах да се примиря,надявах се той да се промени поне малко...но не става.За него са по важни нещата които се виждат,а за мен тези които не се виждат.Незнам дали мога да продължавам така.Струва ли си заради децата да продължаваме,децата ще пораснат и ще си поемат по пътя.Сина ми е на 9г и има проблеми които според психолог са защото,ние сме коренно различни и имаме коренно различни изисквания към него CryМога ли да сложа край на тоя брак,дали е прибързано,по добре ли ще сме после.......мисля,мисля и ме е страх...В края на краищата живеем 1 живот,аз съм с паническо разстройство в следствие от това че толкова години правя нещата така както иска той,живея така както иска той,не не го обвинявам всички сме различни но мисля че нямаме общ път от тук нататък

# 126
  • София
  • Мнения: 175
Не ви разбирам, честно. Тези мухльовци ви демонстрират всякаква липса на уважение, най-нагло продължават с връзките си, а вие сте седнали да ги "обичате". Каква е тази любов?! Мога да преглътна сексуална изневяра, но и при най-малката демонстрация на неуважение си събирам багажа или неговия и кой откъде е. За протокола: през 50 % от времето сме разделени от хиляди километри и часова разлика. Съпругът ми има милиони възможности да изневерява и не съм се ровила, за да разбера дали е така. Но във времето, в което сме заедно, аз съм номер 1, той за мен също и това не подлежи на съмнение. Не съм цвете за мирисане, той също, но се уважаваме.

П.П. Не нападам никого, просто ми се свива сърцето като ви чета историите и ме обхваща гняв като виждам каква болка ви причиняват. Борете се за себе си, не за тях   bouquet

# 127
  • Мнения: 639
Не ви разбирам, честно. Тези мухльовци ви демонстрират всякаква липса на уважение, най-нагло продължават с връзките си, а вие сте седнали да ги "обичате". Каква е тази любов?! Мога да преглътна сексуална изневяра, но и при най-малката демонстрация на неуважение си събирам багажа или неговия и кой откъде е. За протокола: през 50 % от времето сме разделени от хиляди километри и часова разлика. Съпругът ми има милиони възможности да изневерява и не съм се ровила, за да разбера дали е така. Но във времето, в което сме заедно, аз съм номер 1, той за мен също и това не подлежи на съмнение. Не съм цвете за мирисане, той също, но се уважаваме.

П.П. Не нападам никого, просто ми се свива сърцето като ви чета историите и ме обхваща гняв като виждам каква болка ви причиняват. Борете се за себе си, не за тях   bouquet
Благодаря ти,наистина ми трябва някой,който да ме навика,че съм заобградена от хора,които ме съветват да търпя.
телефони вече не ровя,защото знам.започнах да ровя,защото ме обзе съмнението,после идва параноята.  bouquet

# 128
  • София
  • Мнения: 17 283
Аз съм от тези, които като се усъмниха - се разровиха и като намериха - изгониха. И изобщо не ме е срам, че съм ровила - от какво да ме е срам точно? Мъчех се в съмнения и догадки, чудех се какво и защо ... той отговора ми е бил пред очите.
Не мога да живея с мъж, който не ме обича. А ако на всичкото това обича друга ... не знам, уникален мазохизъм ми е това. Аз нервите, здравето, детето и живота не съм си ги намерила на пътя, за да ги пропилявам за някой, който не иска да е с мен, а с друга, ама ще се помъчи горкия, видите ли.
Не искам да нападам никой, имам две приятелки в това положение и ми е толкова мъчно, че не мога да направя нищо ....

# 129
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Според мен никоя жена не трябва да се унижава да търпи и само тя да прави компромиси и да си къса нервите!
И изобщо не толерирам тези, които съветват да простим или да пробваме пак или да изчакаме.... те не са в душите ни и в леглата ни, те не усещат това, което усещаме ние и не те проливат сълзите ни.... и ужасно се дразня когато ми дават такива съвети само защото едно време семейството е било издигано в култ и на всяка цена е трябвало да се запази.....
За протокола аз не рових и не исках да знам има ли някоя или не, просто когато почувствах пренебрегването, неуважението и чух обидните думи скочих, а когато почна да пренебрегва и детето развода стартира. Няма да търпя някой да ме унижава и тормози само заради хорското мнение че е по-добре да сме заедно заради детето примерно.  Naughty

# 130
  • Мнения: 187
Не ви разбирам, честно. Тези мухльовци ви демонстрират всякаква липса на уважение, най-нагло продължават с връзките си, а вие сте седнали да ги "обичате". Каква е тази любов?! Мога да преглътна сексуална изневяра, но и при най-малката демонстрация на неуважение си събирам багажа или неговия и кой откъде е. За протокола: през 50 % от времето сме разделени от хиляди километри и часова разлика. Съпругът ми има милиони възможности да изневерява и не съм се ровила, за да разбера дали е така. Но във времето, в което сме заедно, аз съм номер 1, той за мен също и това не подлежи на съмнение. Не съм цвете за мирисане, той също, но се уважаваме.

П.П. Не нападам никого, просто ми се свива сърцето като ви чета историите и ме обхваща гняв като виждам каква болка ви причиняват. Борете се за себе си, не за тях   bouquet



ти май 6те ме накара6 да се събудя........и аз искам едното уважение.......  bouquet

# 131
  • София
  • Мнения: 1 890
Цитат на: Mirena80
Никси, как ?  Rolling Eyes На мен адвокатът ми каза, че по взаимно съгласие няма как - само по вина. Сподели инфо...  Wink

Ами делото се започва по вина и в ход на самото дело, на първото заседание още казвате, че сте се споразумели и готово. Представяте си споразумението и става по взаимно съгласие Peace
  Ооо, това е много полезно инфо.   bouquet А с помирителният срок какво става - аз разбрах, че обикновено от заседание до заседание ви дават шанс да "размислите".  Tired

# 132
  • Мнения: 355
Сигурна съм, че при такава ситуация има и много обида и много болка. Аз съм на 36 и засега имам добро семейство, но майка ми и баща ми не се разбираха добре. Минавали са месеци, в които не си проговаряха. След години разбрах, че баща ми е имал и друга жена, слава Богу дискретно. Сега съм безкрайно благодарна и на двамата, че останахме семейство. Границата на развода беше много близко и беше много реална, но тогава майка ми каза - аз имах своя живот досега, сега ще направя жертва заради децата си. Забрави, че е жена и остана само майка. С баща ми не съм говорила, но и той по своему направи компромис. На мен и на брат ми ни спестиха раздялата, обидите и раните след това. Цял живот ще съм щастлива, че имах цяло семейство. Най-близката ми приятелка нямаше този късмет. Извинете ме за дългия пост, но според мен раздялата е по-важно решение от брака, защото от последствията страдат не само двама. Ако раздялата е неизбежна, направете я така, че да съхраните вярата и уважението на децата във вас. Когато пораснат те сами ще си направят изводите.  bouquet

# 133
  • Мнения: 256
Ами и аз да се включа тук, колко теми съм изписала и аз като гост и то защо? Думи като любов, уважение, взаимопомощ се оказаха не в речника на настоящият ми все още съпруг. Не знам и аз с какъв акъл бях решила да му простя, исках детето ни да живее и с двамата си родители преди всичко, но в отговор чух думи като майната ти. Да е жив и здрав! Нищо лошо не тая към него вече, дори ми мина и мерака за отмъщение. Детенцето ми е по-важно от всеки друг на този свят, само се надявам да расте щастливо и да се чувства пълноценно и без баща си вкъщи.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Съвсем случайно попаднах в темата, изчетох всичко, и няма дя я напусна без коментар.
Човек никога не знае какво ще му поднесе съдбата.
До преди година все още бях омъжена и вярвах че щастливо.... Един ден разбрах, че той си има любовница. По-възрастна от него, разведена, с дете.
В момента на запознанството им тя все още била омъжена, но явно усетила подкрепа и окрилена от любов взела решението за развод. На нашия смелост не му достигна, а нямаше и година от сватбата ни. След много сълзи и разговори каза, че ще преустанови. Точно година по-късно ми сервира, че отново е възобновил отношения. Ясно беше, че този път няма да ги прекрати. Та той бил толкова влюбен. Не искам да ви обяснявам чувството на срам което изпитвах. Той не беше готов да имаме дете, а беше готов да се обвърже с друга жена с дете. Апартамента в който живяхме около 6 години беше негов, но той не беше дал и стотинка за нищо в него. За разлика от моята градация през годините дори и като собственик на фирма той нямаше моите доходи. Сега се чудя дали това по някакъв начин не го е карало да се чувства малоценен. Толкова сълзи и толкова болка, се надявам да не изживея друг път в живота си. Върха на сладоледа беше когато заяви в разговор пред майка ми , че би останал с мен ПО МИЛОСТ. Представете си.... И повярвайте ми, нито съм грозна, нито съм проста. Имаше силата и арогантността да изрече подобни думи. Да има той деца някой ден и някой да се държи с тях все едно на улицата ги е намерил. Майната му!
В момента в който разбереш, че този човек не заслужава дори да говори с теб, а камо ли да си му съпруга всичко си идва на мястото.
На мен ми трябваше около месец, намерих си квартира, намерих си фирма, която да ми вдигне багажа...да се чуди мухльото от къде имам сила да сторя всичко това. От къде, след като той ме опустоши така!?
Толкова много исках с него да имаме семейство, а сега съм благодарна, че няма нещо което да ме свързва с него!
Развод по взаимно съгласие при брак под 3 години е невъзможен.
Задължително се повдига вина!

P.S. Съжалявам за дългия пост. Пожелавам повече сила не всички които трябва да минат през трънливия път до щастието!

# 135
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Аз се разделих с бащата на децата си по същите причини.
Не толкова изневярата, колкото сухото "извинявай", "е кво искаш, нали се върнах при теб?"., "тя не значи нищо" (ама и предлагаше брак и искаше да има дете от нея)... бла бла бла
1 година го чаках да влезе в час след случката... не успя, а на мен ми писна, ама много ми писна.
Та така, бременна в 4 месец с второто ни дете взех своето решение.
Нито за миг не съм съжалила, че се разделихме...
Аре бе, животът ми е един, няма да позволя на някой си, та бил той и баща на децата ми да ме прави на маймуна, па и да ме изкарва мен виновна после...
Да го чакаш да вземе решение???? Как пък не... Кой ще ти върне времето, прекарано в чакане ooooh!

Привет и от мен!
Аз същ попадам вече в този клуб, но не съжалявам ни най-малко...
Мило момиче, стигнах едва до 2 страница и до въпросното мнение, цитирам го, защото смятам, че е най - правилното...
Лично аз чаках, сама си стигнах до този извод и чаках, цели две години и помагах, и го съжалявах, и се поставях на негово място...(все пак се познаваме от 11 г, имаме брак от 7г) И се мъчих да подтискам проблема и да не го забелязвам... е, не става.... Стигнало ли се е до тук, просто не става. (при мен не се касае за изневяра, но порокът е пак негов) Сега вече ме обхваща бяс, че съм му дала толкова време... Та аз и детето ми (тогава на 4 м, сега вече на 2,4) живеем един живот и след като този мъж не може да ме направи щастлива, ами да си гледа работата.... Вдигнах гордо глава и казах - той не ме заслужава.....Взех си детето и се махнах (при мен става въпрос за връщане в родния град). Все още положението ми е много объркано - не ми дава развод, замина за чужбина, не знам какво ще стане с работата ми- но се чувствам милион пъти по-добре и това осезаемо си личи не само по настроението ми, но и във външния ми вид..
Така че, моят съвет е горе главата - нашето щастие стой много преди това на "все още" мъжете ни, а относно децата - смятам, че щом майка им се чувства добре и те ще са добре....

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 00:08 от AIR

# 136
  • Мнения: 163
интересна ми е тема, може би има защо  newsm78
но за сега запис  Stop

Общи условия

Активация на акаунт