Какво мислим за солариум?Kакво трябва да знаем!-4

  • 43 738
  • 206
  •   1
Отговори
# 30
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
MissNellie, аз неслучайно още в първия си пост съм казала, че ВСЯКАКВО излагане на UV лъчи е вредно при "неправилна употреба"  . Просто солариумите излъчват повече от ПО–ВРЕДНИТЕ, т.нар канцерогенни лъчения UVB, а и концентрираното лъчение стресира кожата. Аз знам, че най- добрият приятел, но и най-големият враг на кожата е слънцето. Занимавала съм се дълго време( 7г. ) с търговия на селективна козметика и съответно съм посетила БЕЗБРОЙ семинари, посветени точно на влиянието на слънцето, и знам, че ако ще да е облачно, и да гърми, и да трещи навън, слънцето си "облъчва".
По въпроса за фактора на слънцезащитните продукти съм наясно какво точно означава, по гореизброените причини, и знам как да се предпазвам. Винаги съм ползвала качествена козметика, целогодишно, дали на плаж, дали в града – ВИНАГИ имам фактор върху себе си– за града такъв за градски условия. Точно за това изказах мнение и за автобронзантите – не съм слабоумна и знам как да ги ползвам, просто НЕ ИСКАМ, защото при 3-тото измиване някъде вече не стои равномерно– и тези на Estee Lauder, Lancome, Clinique и т.н. водещи марки в областта на козметиката също са така – ефектът е кратък и почти никога не падат равномерно.
Примерите, които бях дала са точно с клиентки ползващи само селективна козметика, които знаят как да си поддържат кожата, просто ефектът на солариума е такъв. На 26 г. съм, за пръв път на плаж съм била на 5 години, защото не е хубаво детската кожа да се излага от рано на слънце, и съм научена как да я пазя по време на плаж – както от родителите си, така и от опита си след това. Смея да твърдя, че кожата ми е хубава, въпреки че се пека редовно цяло лято(но и разумно  Simple Smile ). Така че знам за какво говоря като давам пример. И стоя зад мнението си, че солариумът е по-вреден заради различното съотношение UVA / UVB лъчи.
 Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 09:55 от blondie_anna

# 31
  • Мнения: 0
Момичета, когато целите поддържане на тен, по колко минути седмично се печете?  newsm78
Днес една мацка след мен се пусна на 27  ooooh! Хоризонтален! Поддържала била! Безумие!  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 69
И аз от 1 месец ходя на солариум, знам че е доста врено, кожата ми е доста по суха и нон стоп я мажа с някви лусиони.Ама пусто много по добре е да си черен...а и стова смотано време човек и на един басейн не може да отиде!
Мисля че два пъти на седмица е нормално да се ходи на солариум, минутите зависят от това колко е силен, има солариуми в които и 5 мин едвам изкарваш, а съм стояла и по 25 без особен резултат!

# 33
  • Мнения: 0
Аз лично съм голяма фенка съм на солариумите и въпреки непрекъснатите негативни отзиви, не се отказвам от него  smile3534 - подобрява не само самочувствието ми (супер бяла съм принципно), а и решава проблемите ми с гърба  Laughing При мен със сигурност е налице голяяяяма полза - за ставите  Peace Друг е въпросът, че от слънцето изгарям и се беля като гущер - при солариума го няма този "бонус". Както и бенките, появяващи се след всяко излагане на слънце - след процедура в солариум липсват.
А конкретно питането ми за броя минути бе провокирано от онази дама с 27-те минути  #Crazy Исках да чуя мнения при задържане на тен. Аз се пускам по 12 веднъж седмично и до следващата процедура вече съм избеляла  Tired

# 34
  • Мнения: 17
Аз лично съм голяма фенка съм на солариумите и въпреки непрекъснатите негативни отзиви, не се отказвам от него  smile3534 - подобрява не само самочувствието ми (супер бяла съм принципно), а и решава проблемите ми с гърба  Laughing При мен със сигурност е налице голяяяяма полза - за ставите  Peace Друг е въпросът, че от слънцето изгарям и се беля като гущер - при солариума го няма този "бонус". Както и бенките, появяващи се след всяко излагане на слънце - след процедура в солариум липсват.
А конкретно питането ми за броя минути бе провокирано от онази дама с 27-те минути  #Crazy Исках да чуя мнения при задържане на тен. Аз се пускам по 12 веднъж седмично и до следващата процедура вече съм избеляла  Tired

 smile3501  И аз съм съгласна с тебе     newsm53
Аз ходя по 10мин. веднъж или два пъти в седмицата,според времето което разполагам,но използвам крем след солариум,който задържа загара за по дълго време,но всяка кожа е индивидуална.

# 35
  • София
  • Мнения: 923
как се справяте в тези жеги да ходите на солариум  ooooh! аз дори и не мога да си помисля, става ми лошо само от жегата на вън па камо ли да се подложа на още по-голяма жега, ще изчакам някой дъждовен ден да отидя поне навън да не е толкова горещо, че като нищо ще получа сърцетуп sweating

# 36
  • Мнения: 0
Искам да ви споделя, че годя веднъж на 1-2 седмици на солариум от една година, използвам козметика за солариум и въпреки това ми излязоха страшно много бенки Sad И мисля да приключа със солариумите вече .

# 37
  • Мнения: X
mirai изчисти си пощенската кутия, не мога да ти пратя ЛС.
Извинете за спама.  Peace

# 38
  • Мнения: 17
как се справяте в тези жеги да ходите на солариум  ooooh! аз дори и не мога да си помисля, става ми лошо само от жегата на вън па камо ли да се подложа на още по-голяма жега, ще изчакам някой дъждовен ден да отидя поне навън да не е толкова горещо, че като нищо ще получа сърцетуп sweating
Жегата не ми пречи,в студиото което ходя са с много добри машини+климатици,солариумите са с aguacool (впръскват вода и охлаждат тялото)и са с много добра вентилация,а най-новото което имат е солариум с виброплатформа(замества фитнеса и става 2 в 1 )   Wink

# 39
  • Мнения: 2
И аз тук Hug
За поддържане на тена ходех веднъж седмично на 12 мин., но солариума е доста силен.От 3 седмици не съм ходила, но още имам малко тен.

# 40
  • София
  • Мнения: 986
Момичета ходя на солариум от 5 г (разбира се си правя почивки и ползвам соларна козметика) поддържам среден тен ,но днес за пръв път получих някакъв странен обрив на деколтето и много ме сърби странното е ,че е само на едно място
от солариума ли е или от нещо друго (п.с на снимката съм излезнала по бяла от колкото съм реално) http://i253.photobucket.com/albums/hh60/lepidopteria/IMAG0660.jpg (получих го 15.мин след сесията)

# 41
  • София
  • Мнения: 5 533
Момичета ходя на солариум от 5 г (разбира се си правя почивки и ползвам соларна козметика) поддържам среден тен ,но днес за пръв път получих някакъв странен обрив на деколтето и много ме сърби странното е ,че е само на едно място
от солариума ли е или от нещо друго (п.с на снимката съм излезнала по бяла от колкото съм реално) http://i253.photobucket.com/albums/hh60/lepidopteria/IMAG0660.jpg (получих го 15.мин след сесията)
Щом от толкова време ходиш не би трябвало да е от солариума,да не е от някой нов лосион или крем,от някоя дреха  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 986
ми дрехите с който съм днес не са нови , прани са със стандартните препарати , лосиона за солариум го ползвам от около месец , странното е ,че ми се получи веднага след солариума  newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 5 533
ми дрехите с който съм днес не са нови , прани са със стандартните препарати , лосиона за солариум го ползвам от около месец , странното е ,че ми се получи веднага след солариума  newsm78
На друго място имаш ли?Огледай се.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 475
Ще съм много благодарна, ако ми препоръчате добър солариум в Овча купел или околността.

Общи условия

Активация на акаунт