Майчинството счетоводно - 42

  • 32 452
  • 738
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 193
Някои може ли да отговори на въпроса ми от стр. 48, че е спешничко. Благодаря ви предвалително.
  bouquet

# 736
  • Мнения: 11 607
Благодаря отново на всички момичета, които помагат  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

заповядайте, Н О В А    Т Е МА

# 737
  • Мнения: 9 050
ZinaSt искам първо изключително много да ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор  Hug  bouquet

Само че за мен възникнаха още въпроси:  Sad

Винаги ли е така? И кой от двата се гледа за майчинството? -Винаги е така. Гледа се осигурителния стаж.
Само в НОИ ли мога да проверя колко ми е стажа? За един месец осигурителен стаж се счита месец, през който имате отработено поне половината от законоустаноженото работно време. Законоъстановеното работно време е работните дни в месеца*8 часа на де. Като знаете кога колко сте работила - можете и сама да си сметнете.
     *****
Има ли значение, че не смятам да си променям адресната регистрация?[/i] - Не, няма значение. Значение има само това дали сте се регистрирали като живеещи на семейни начала.
     *****
А ако все пак нямам този стаж означава, че нямам право на болничен, така ли? -да
     *****
Колко е минималният праг? Това се изчислява като се съберат всички доходи и се разделят на броя на членовете (аз, той и детето), нали? - за тази година 350 лв (или 370 лв), не съм много сигурна. Но за следващата може и различен да е.
     *****
 
Какво се има предвид под "пропорционално"? - ами пропорционално. Тази помощ е за1 година, но се изплаща наведнъж. За вас ще се изплати сумата за 4 месеца, т.е 1/3.

# 738
  • Мнения: 9 050
Някои може ли да отговори на въпроса ми от стр. 48, че е спешничко. Благодаря ви предвалително.
  bouquet

Ако работодателя ти изпипа преназначаването както трябва - вероятно ще мине.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт