по- активна !!

  • 6 636
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Темата й никак не е без смисъл, постове като твоя обаче - да.
Жената казва, че е идеален за нея. Като цяло.  Това не изключва наличие на проблем понякога, в някои аспекти...

Вили, виж сега душа, търсиш си с кой да се заяждаш ли?  Grinning Щото с мен няма да ти се отвори парашута  Laughing

Няма начин само твоите постове и писаници са смислени, подобни квалификации за останалите такива не се дължат на висок интелектуален капацитет.
Мненията ти в никакъв случай не са миродавни.

Просто приеми, че има хора мислещи по различно от теб с други гледни точки.  Grinning

Не разбирам такива, които са живели с партньора си преди брака и едва чак след него са му видели всички недостатъци.

Никога не бих изтипосала съпруга си тук по този начин, а  после да се оправдавам колко ми бил идеален и перфектен и как не бих го заменила с никой друг.

# 61
  • Мнения: 6 214
(unadaptable а аз винаги съм мислела че си студентка на 21  Laughing...)
Нали, и аз.  Grinning

 Shocked  Shocked Това сериозно ли? Rolling Eyes
Напълно  Peace

# 62
  • Мнения: 7 947
Темата й никак не е без смисъл, постове като твоя обаче - да.
Жената казва, че е идеален за нея. Като цяло.  Това не изключва наличие на проблем понякога, в някои аспекти...

Вили, виж сега душа, търсиш си с кой да се заяждаш ли?  Grinning Щото с мен няма да ти се отвори парашута  Laughing

Няма начин само твоите постове и писаници са смислени, подобни квалификации за останалите такива не се дължат на висок интелектуален капацитет.
Мненията ти в никакъв случай не са миродавни.

Просто приеми, че има хора мислещи по различно от теб с други гледни точки.  Grinning

Не разбирам такива, които са живели с партньора си преди брака и едва чак след него са му видели всички недостатъци.

Никога не бих изтипосала съпруга си тук по този начин, а  после да се оправдавам колко ми бил идеален и перфектен и как не бих го заменила с никой друг.


Ти беше тази, която каза, че темата била безсмислена. И аз реагирах подобаващо.
Повече от явно е, че за авторката не е безсмислена.
Понякога трябва и да се разбира все пак. Интересно е защо се прие така радушно призив от сорта - къде си гледала, защо си го взела - я по-добре го остави, докато е време  ooooh! Нима не очакваш, че след такива постове - авторката ще се позатвори в себе си и ще се опита да замаже - с думите - той е идеален обаче. Да, на един съпруг не се гледа само хуя, колкото и грубо да звучи. Това, че там има проблем, не значи - не човека не е добър или пък дори идеален за съответната жена. Защото всички ние не сме идеални, нямаме идеални половинки и правим компромиси. Като теглим накрая чертата на плюсове и минуси - генерално заключваме - дали това е човека. И ако минуса е само нежеланието за инициатива - съвсем прилично звучи - че си е като цяло ОК тоя мъж.

От друга страна аз наистина се чудя как има хора, които не разбират, че е напълно възможно да бъдеш "изненадан" от половинките си. Изненадан в смисъл - след време да се случи така, че определена черта, която преди не ни е правела впечатление - в  един момент да се окаже трънче. Тогава - когато точно тази черта влиза в действие.
Ще дам един елементарен пример - ако един мъж оставя повечето избори за почивки и покупки на жената - то тя в началото спокойно може да си мисли, че това е свободата, която той й дава, може да се чувства водеща и удовлетворена, значима и ценена. Но след Х години - това спокойно може да започне да й тежи, да й идва в повече. Може да й се прийска поне веднъж нея да я заведат някъде, без да знае къде. Въобще примери в тоя дух бол.
При авторката според мен нещо такова е станало. В началото не е отдавала значение такова, но в последствие...ето, започва да й тежи и да я дразни.

# 63
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Никъде не съм написала, че авторката поради това трябва да го зареже. Винаги съм била против подобен развой на семейни събития, изключвам насилие и тормоз.

Факт е, че и преди и след, и сега мъжът не е сексуално активен, навярно така му е по хубаво, навярно така е свикнал. Мъжете не лесно понасят промените.
А авторката сама заяви, че въпреки всичко си го харесва, обича и т.н.

Тогава какво е очаквала да чуе от нас?

Ами добре друг съвет. След като не са помогнали разговорите и той мисли, че нейната активност е напълно в реда на нещата и не вижда проблем, тогава да го остави без секс известно време.
Просто да спре да бъде активна за да види той как ще реагира.

За примерът, който си дала по долу. Не мисля, че организирането на почивки и покупки е кой знае какво бреме и непосилна задача. Има много начини, мъжът също да вземе участие в организацията, ако не то поне в избора на дестинация или предмет.
 Grinning

# 64
  • Мнения: 7 947
Има начини - да - то и автоpката пита за начин  Laughing
Pадвам се, че си ме pазбpала  Peace

П.П. тежи нещо, което зависи единствено и само винаги от теб - и това с години - повярвай ми  Wink

# 65
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Има начини - да - то и автоpката пита за начин  Laughing
Pадвам се, че си ме pазбpала  Peace

И аз се радвам, че се разбрахме  Hug

Цитат
П.П. тежи нещо, което зависи единствено и само винаги от теб - и това с години - повярвай ми  Wink

Знам...

# 66
  • Мнения: 177
Все по-често наблюдавам, че темите след 2-ра страница стават по-скоро деградивни.
И тъй като и моята е след, едва ли ще кажа нещо ново.

Аз си имам също един такъв мъж у дома. И за свое оправдание - в първите години, когато казваш "да" нещата са различни, има повече старание, страст, оправдаваш то по-лесно. Днес мога да кажа, че в комбинация с други сериозни е не толкова сериозни компромиси, това ми влияе на настроението, че дори и на самочувствието.

Аз съм говорила и деликатно, и по-директно по темата нееднократно. Ама явно не ме приемат насериозно, защото до следващия път е забравил за молбата ми. Е, при нас моя инат изтрайва и до 3-4 месеца. И след толкова време и сексът, и отношенията ни като цяло не са с любов и положителна нагласа. Стискам ти палци Той да те чуе и поне понякога да полага усилия. Или така да компенисира с любов и уважение, че да ти е все едно че страстта идва основно от теб.  Peace

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 364
И аз не мога да се съглася с подценяването на въпроса. Тежи си, предполагам - не съм го изпитвала, но се сещам до какви мисли довежда и до какви усещания. Той хубаво не отказва, хубаво - става му, но все ти да го натискаш...  Confused Една жена има нужда да се чувства харесвана, желана. Сега е млада и хубава, предполагам, авторката, но с времето това ще се промени и ще има още по-голяма нужда да и се докаже от любимия човек, че е желана. Поне от време на време да поема инициативата той.
Да, "проблем" няма, аз затова написах "въпрос", защото при положение, че всичко им е ок - чудесно: хубаво семейство не се гради само в леглото, още повече те проблеми със самия секс нямат. Според мен в тази тема най-удачно е включването на unadaptable, защото споделя точно опит по темата и как е възприела ситуацията.  Peace

# 68
  • Мнения: 86
Авторката не може да направи съпруга си по-активен (ако той по природа не е такъв), но може да го поощрява и да го научи как да показва внимание и нежност към нея. Как да й показва, че за него тя е специална, много желана и обичана. Мисля, че точно това липсва на авторката (да ме прощава, ако греша) и просто не знае как да формулира точния проблем, защото сексът в семейството очевидно върви нормално.

Само със секс и с мусака не се живее....трябва и интимност, усещане че си с правилния човек и за него ти си по-специална и избрана. Един мега дребен жест в тази насока може да направи чудеса с жената и тя да инициира секса с още по-голямо настървение от преди.....


Успех от мен и дано твоето момче се разбуди малко и ти даде полагаемото!
 Hug

# 69
  • Мнения: 196
не искам темата ми да става повод за кавги , не искам както в по горен коментар беше написано да изтипосвам мъжът ми с лошо ! мн от постовете са написани по много интелигентен начин , дори аз самата не бих ги формулирала по  - ясно нещата .  не ме разбирайте  погрешно , аз съм щастлива  с този човек , просто исках и това да се изглади като проблем . мн благодаря  за това че се включихте в темата , замислих се дълбока на някой от коментарите .

# 70
  • Мнения: X
Може би просто имате различни виждания колко често и кога да го правите и да се случва така, че да го изпреварваш с инициативност.
Пробвай да не си искаш известно време и виж кога и дали изобщо ще се сети той.
Или направо го питай, все пак не е някой непознат.

# 71
  • Мнения: 7 947
В повечето теми казвате, че ако един от двамата партньори си промени изведнъж драстично определен навик - у другия ще настане време за терзания - аджеба той защо, да не ми изневерява.
В тая тема пък давате съвет точно такъв.
Жената 5 години активна да кажем. Правят редовно секс.
Изведнъж тя спира да иска, не правят секс. Мъжът как ще се почувства? Ще си каже - ама тя знае, че аз съм такъв, какво става сега...Не мисля, че това е начина...

# 72
  • Мнения: X
Ее, ама значи. Тя не престава по принцип, а примерно за около седмица. Не системно, единично. И после, ако са нормални възрастни хора, които се обичат, ще си поговорят за това преди да започнат със заключенията. Тя спирайки да иска може да го провокира по разни начини.

# 73
  • Мнения: 106
Авторката, много е кофти мъжа ти да е пасивен. Преди имах връзка с такъв мъж, да пак изпитвах оргазъм, ама нещо ми липсваше. Ми то как да се чувстваш жена, ако трябва ти да го подсещаш всеки път. Такава връзка рано или късно започва да куца...

# 74
  • Мнения: 7 947
Ее, ама значи. Тя не престава по принцип, а примерно за около седмица. Не системно, единично. И после, ако са нормални възрастни хора, които се обичат, ще си поговорят за това преди да започнат със заключенията. Тя спирайки да иска може да го провокира по разни начини.

Нима не го е правила? Друго разбрах от темата.

Общи условия

Активация на акаунт