по- активна !!

  • 6 629
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
привет , имала съм  няколко сексуални партньори преди мъжът ми . всичките относно секса са били доста активни и желаещи ( може би и от възраста) . мъжът ми е млад - имаме 1 г разлика   не че това е от значение , но от както се познаваме , 90% от  случайте аз съм тази която започва играта  Embarassed   преди едвам спирах момчетата , сега  все аз започвам - това никога не ми е допадало , и ме е тормозило години наред откакто сме заедно ! дайте ми съвет момичета  Hug

# 1
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А ти с мъжа си говори ли, обясни ли му го това нещо?
Има и такива хора, които не им харесва, или ги е срам да бъдат активните, да започват те първи, или им е приятно да се чувстват толкова желани, за това да оставят половинката си да започва първата любовната игра.
Все пак, ако не си говорила с него, кажи му го това, защото той може да няма идея как се чувстваш по въпроса.

# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз съм на мнение да говориш с него, може човека да си мисли, че ти е приятно ти да си инициатора.

# 3
  • Мнения: 6 214
Народът върви към асексуалност -  и мъжете, и жените.  Confused

# 4
  • Мнения: 25 620
И какъв съвет очакваш?
Имала си няколко активни партньора, но си се омъжила за най-неактивния. Е, какво очакваш, ние ли да ти го активираме?
Щом си си го избрала такъв, ще си го траеш. С годините и по-зле ще става.

# 5
  • Мнения: 6 214
Права е Как` Сийка . ти си си го избирала. И тези неща не се оправят с годините, а стават по-зле.

, и ме е тормозило години наред откакто сме заедно ! дайте ми съвет момичета  Hug

А в "татковци" има един татко с подобен проблем  Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 650
Аз бих го "тествала" колко ще издържи преди сам да направи първата крачка. Тоест - спри ти да си инициатора за известно време. Най-малкото от любопитство бих го направила  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 947
Оф, като се започне всяка тема с призиви за разговори, като че само вие говорите - другите си мълчат  ooooh!
Има си такива хора. И аз съм имала партньор, който просто не взимаше инициативата. Не се променя или ако се промени това - ще е някак насила все едно, против неговата природа. Та въобще не бих говорила на тая тема сериозно, защото не виждам смисъл, след като години си е такъв, по-скоро бих намеквала само в хода на играта - например Айде другия път, искаш ли следващия път...

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И колко често се пльощите?

# 9
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Вилико, ако наистина не е говорила с него, може в действителност той да мисли, че нея я кефи. Аз за това попитах, няма от къде да знаем. А ако просто си е неинициативен, то няма кво да направим по въпроса.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
... години наред откакто сме заедно ! дайте ми съвет момичета  Hug

Години наред сте заедно и това те тормози... а поне веднъж говори ли с него по въпроса? Той какво мисли? Може неговата гледна точка да е съвсем различна...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 878
Намери си любовник.

# 12
  • Мнения: 7 947
Вилико, ако наистина не е говорила с него, може в действителност той да мисли, че нея я кефи. Аз за това попитах, няма от къде да знаем. А ако просто си е неинициативен, то няма кво да направим по въпроса.

Да бе, голям мъж ще излезе - години наред се прави на пасивен - заради жената  Joy

# 13
  • Мнения: 2 457
но от както се познаваме , 90% от  случайте аз съм тази която започва играта  Embarassed   преди едвам спирах момчетата , сега  все аз започвам - това никога не ми е допадало , и ме е тормозило години наред откакто сме заедно ! дайте ми съвет момичета  Hug
Странни хора има.. Tired
При това положение защо въобще си се обвързала с него. Видяла си го какъв е, години си с него, сега се сети, че не искаш така.
Той щом от началото на връзката ви е така , перспективата би трябвало да ти е ясна - че с времето той ще  става все по- пасивен, рядко става обратното...

# 14
  • София
  • Мнения: 650
Странни хора има.. Tired
При това положение защо въобще си се обвързала с него. Видяла си го какъв е, години си с него, сега се сети, че не искаш така.
Той щом от началото на връзката ви е така , перспективата би трябвало да ти е ясна - че с времето той ще  става все по- пасивен, рядко става обратното...
Може човека да има други положителни качества. Авторката не е казала, че не и харесва да е с него. Не можеш да зачеркнеш някой, само заради една отрицателна черта.

# 15
  • Мнения: 1 127
Към авторката: ако положението не те устройва, и не можеш да го промениш, по-добре сложи край навреме/извини ме за крайното мнение/, отколкото след време при избора ти да страдат и деца.  Peace Има такава тема, но ролите са разменени - мъжът се жалва.

# 16
  • Мнения: 196
ами .. в  преломния момент на връзката ни се появи и нашето бебе ! много го обичам мъжът ми , секса е важен , но той има много плюсове пред предишните с който съм била .  за това искам и това да изгладим като проблем ... и просто очаквах мнения , а не да решите проблема ми , защото не съм споделяла и с приятелките ми това ! нали това е форум за обсъждане .... !!!

# 17
  • Мнения: 6 214
Day after Day, преломен в какъв смисъл?

Обсъждаме и виждаш мненията: промяна едва ли ще настъпи към по-добро. За това или търпиш или търсиш друг.  Peace А там вече всеки си решава за себе си какво и защо може да търпи.

# 18
  • Мнения: 196
преломен в смисъл да се разделим .  не разбирам острия тон в някои от постовете , ако ви дразни писаното от мен - не коментираите ! Peace

# 19
  • Мнения: 6 214
Не виждам някой да се е подразнил на написаното от теб.  Peace Няма смисъл и ти да се дразниш.  Simple Smile Всеки дава мнение на основата на личен или близък опит най-вече, а какво ти правиш си е твоя работа.  Hug

# 20
  • Мнения: 196
явно не тълкувам правилно писаното , нещо ми е нервно  Thinking

# 21
  • Мнения: 7 947
Към авторката: ако положението не те устройва, и не можеш да го промениш, по-добре сложи край навреме/извини ме за крайното мнение/, отколкото след време при избора ти да страдат и деца.  Peace Има такава тема, но ролите са разменени - мъжът се жалва.

 Joy Прекалено рано се появиха в тая тема съветите за раздвод  ooooh!

# 22
  • Мнения: 6 214
Към авторката: ако положението не те устройва, и не можеш да го промениш, по-добре сложи край навреме/извини ме за крайното мнение/, отколкото след време при избора ти да страдат и деца.  Peace Има такава тема, но ролите са разменени - мъжът се жалва.

 Joy Прекалено рано се появиха в тая тема съветите за раздвод  ooooh!
Ми 'щото в "татковци" има татко на същия хал  Laughing

# 23
  • Мнения: 21 459
  Нали не ти отказва, какъв ти е проблема.

# 24
  • Мнения: 1 127
Съжалявам, сега забелязах, че сте с дете/ и брак/. Blush

# 25
  • Мнения: 196
  Нали не ти отказва, какъв ти е проблема.
така е ! но проблема не е там , а там че както казах - ако аз не започна може доста време да не се сети той !

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Колко е доста?

# 27
  • Мнения: 139
Мила, а сценарият; "Мир вкъщи и любов навън" дали е възможен при твоя мъж? В зависимост от човека - открит искрен разговор или намек за ъпгрейд с рогови характеристики може да помогнат.

# 28
  • Мнения: 7 947
Към авторката: ако положението не те устройва, и не можеш да го промениш, по-добре сложи край навреме/извини ме за крайното мнение/, отколкото след време при избора ти да страдат и деца.  Peace Има такава тема, но ролите са разменени - мъжът се жалва.

 Joy Прекалено рано се появиха в тая тема съветите за раздвод  ooooh!
Ми 'щото в "татковци" има татко на същия хал  Laughing

Ми вземете се съберете и готово  Joy

Сега, сериозно - с вид манипулация пробвала ли си? Назад зачекнах темата - това, което той харесва - ти го правиш - но накрая с думите - а искаш ли следващия път ти да направиш еди кое си...преценяваш си момента, начина и тн, ти си го познаваш. Предполагам си опитвала, но все пак - усилие ще е нужно при всички положения, въпроса е какво и как...

# 29
  • Мнения: 21 459
  Жената казва, че се налага винаги тя да започва, но не е написала, че трябва да върши цялата работа, нито, че секса им не е добър.
  И да, все пак, колко време е това в което той не се сеща и трябва ти за проявяваш инициатива? 

  Въобще, толкова голямо значение ли има, като сте в едно легло кой ще посегне пръв? Laughing

# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сутрин, обед и чаааак вечер ....

# 31
  • Мнения: 2 448
Обикновено човек променя някои неща в себе си, които не му идват отвътре, ако изобщо го направи или ако е лично силно мотивиран или при някакво необичайно обстоятелство. Та с това искам да кажа, че разни меки съвети подходи му леко и постепенно, давай му шанс завоалирано да разбере как се чувстваш, говори му са по скоро обречени на провал, отколкото на успех. Има разбира се и възможност да се примириш, но не мисля, че това  първото, с което може да се почне. Пробвай да настъпи някакъв обрат, макар,че то зависи и от причината поради която е неактивен, което няма как да знаем, пък и колкото и невероятно да звучи, доста хора с партньора си по трудно ще си кажат истината, така,че и да го питаш, не е гаранция, че ще си каже. Пък може и той изобщо да не го смята за проблем, а така да се чувства по уверен,че щом ти си искаш, значи поне имаш желание, а не го правиш, заради неговия кеф.
Та с какво ще го шокираш да се замисли по въпроса е твое решение, ти си го познаваш, защото аз и да напиша мои идеи нито знам дали ще са подходящи, нито ми се четат после коментари, да бе да, то така ако ставало. Все пак темата не е за мен и няма да са ми приятни обсъждания на конкретни мои идеи.

# 32
  • Мнения: 7 947
 Жената казва, че се налага винаги тя да започва, но не е написала, че трябва да върши цялата работа, нито, че секса им не е добър.
  И да, все пак, колко време е това в което той не се сеща и трябва ти за проявяваш инициатива?  

  Въобще, толкова голямо значение ли има, като сте в едно легло кой ще посегне пръв? Laughing

Има огромно значение. Но хората, при които той посяга пръв – няма как да го разберат просто.
Сексуалното влечение е вид харесване и това определено показва на една жена, че още я бива. И когато мъжът го инициира – е съвсем друго.
В същот овреме хората се нагаждат. При вас – ако се нагодите така щото – ти да приемеш, че той е такъв – и ако секса продължи да е добър – не виждам проблем.

# 33
  • Мнения: 196
  Жената казва, че се налага винаги тя да започва, но не е написала, че трябва да върши цялата работа, нито, че секса им не е добър.
  И да, все пак, колко време е това в което той не се сеща и трябва ти за проявяваш инициатива? 

  Въобще, толкова голямо значение ли има, като сте в едно легло кой ще посегне пръв? Laughing


не всичко др. е окк ... мн ми харесва това което си написала , мерси ... иначе различно е .. имало е 1 м , точно с цел експеримент !

# 34
  • София
  • Мнения: 650
Day after Day, сетих се още нещо - пробвай да го дразниш. Например - минаваш покрай него със секси бельо, обаче не предприемаш ти нищо  Mr. Green
Да видиш колко ще издържи...

# 35
  • Мнения: 6 214
Day after Day, сетих се още нещо - пробвай да го дразниш. Например - минаваш покрай него със секси бельо, обаче не предприемаш ти нищо  Mr. Green
Да видиш колко ще издържи...
Защо на мен тия стратегии с еротичното бельо и еротичните танци ми звучат много жалко и отчаяно.  newsm78

# 36
  • Мнения: 863
На мен ми намирисва не на липса на активност, а на по-слаба сексуалност.Ако съм права, свиквай, няма да става по-добре.С времето и на теб ще ти омръзне да си все активна, и ще разредите секса до минимум.

# 37
  • Мнения: 21 459
  Хайде сега почнаха и мрачните прогнози. И ако е с по-слаба сексуалност, какво? Това е индивидуална характеристика, не някакъв порок.
 
      И освен това въртенето на опашка в секси бельо си е покана за секс, може да се окачестви като активност. Вие май не четете, човека няма проблеми със секса, просто, ако схващам правилно ситуацията, не и се нахвърля докато мие чинии на мивката.

   Освен това предимството ти е, че можете да правите секс когато на ТЕБЕ ти се прави Laughing

# 38
  • Мнения: 863
  Хайде сега почнаха и мрачните прогнози. И ако е с по-слаба сексуалност, какво? Това е индивидуална характеристика, не някакъв порок.
 

Ами да де, нали това казвам-ще трябва да го приеме.Няма как да го направи по-сексуален отколкото си е по принцип, а с годините нивото на хормоните се понижава.

# 39
  • Мнения: 4 569
И аз не разбрах какво е мнението на мъжа.

# 40
  • Мнения: 8 808
привет , имала съм  няколко сексуални партньори преди мъжът ми . всичките относно секса са били доста активни и желаещи ( може би и от възраста) . мъжът ми е млад - имаме 1 г разлика   не че това е от значение , но от както се познаваме , 90% от  случайте аз съм тази която започва играта  Embarassed   преди едвам спирах момчетата , сега  все аз започвам - това никога не ми е допадало , и ме е тормозило години наред откакто сме заедно ! дайте ми съвет момичета  Hug

Моят мъж е точно такъв. Женени сме от 23 години, сега е на 51. В началото бях объркана, не знаех какво да мисля. Сексът беше ок и бях сигурна, че няма от какво да се притеснявам, но докато го правим. През останалото време ми оставяше впечатление като че ли той не настоява много и спокойно може да мине и без това. След раждането на детето аз се отнесох доста и ролите се смениха за известно време, но когато си върнах кондицията забелязах, че си е същият. Просто не е особено активен, нищо повече. С годините нещата не се промениха, както предполагат повечето тук, но на мен създаденото положение ми хареса. Ако не ми се прави, не се притеснявам, че ще ме притиска, ако ми се прави, няма проблем Peace Много е удобно, винаги става така, както аз искам. Особено ми е ценно положението сега, защото имам здравословни проблеми и понякога не искам да ме доближава дълго време. Ако го оставиш по-продължително време, със сигурност сам ще се сети. Оставяй го, за да си възвръщаш усещането, че си преследвана и желана:) Предполагам, че това ти липсва. Ако нямаш други оплаквания, с времето не само ще свикнеш, но и ще започнеш да цениш тази възможност.

# 41
  • Мнения: X
(unadaptable а аз винаги съм мислела че си студентка на 21  Laughing...)

# 42
  • Мнения: 6 214
(unadaptable а аз винаги съм мислела че си студентка на 21  Laughing...)
Нали, и аз.  Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 23 096
Не е болка за умиране, че ти си активната.
Важното е той да не се дърпа и да не отказва.  Peace

# 44
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Добре де авторке, докато се гаджосвахте как беше?

Тогава основно се спи и недостатъците се пропускат.

Как чак сега ти светна лампата, че бил недостатъчно активен и вече ти е писнало?

# 45
  • Мнения: 7 947
И вие познавахте на 100% мъжете си, когато взимахте решението да све вечно заедно? И те не се промениха? И вие с времето не открихте нищо, което да ви дразни – въпреки че преди /или в началото/ не сте забелязвали? Ох...

# 46
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Мисля, че съм го опознала достатъчно за да го приема в живота си и съм преглътнала всичките му недосатъци както и той моите.



# 47
  • Мнения: 7 947
Мисля, че съм го опознала достатъчно за да го приема в живота си и съм преглътнала всичките му недосатъци както и той моите.


И откакто сте заедно - нищичко не те дразни, той не мърда да се промени към нещо дразнещо? Евалла  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 23 096
И откакто сте заедно - нищичко не те дразни, той не мърда да се промени към нещо дразнещо? Евалла  Hug
За секса ли говорим или?

# 49
  • Мнения: 863
Доколкото разбирам, точно тази му особеност си е личала от самото начало.Ако авторката се е надявала това да се промени /тя да го промени/, явно вече е наясно, че надеждите са били напразни.

# 50
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И откакто сте заедно - нищичко не те дразни, той не мърда да се промени към нещо дразнещо? Евалла  Hug
За секса ли говорим или?

Ами, няма нещо с което да ме изненада, дори взе да се подобрява в някои насоки.

А за секса, ами той си е активен, аз си чакам на готово  Grinning

# 51
  • Мнения: 7 947
И откакто сте заедно - нищичко не те дразни, той не мърда да се промени към нещо дразнещо? Евалла  Hug
За секса ли говорим или?

За всичко. Защото се започна с абсурдни реплики от сорта – защо си го взела такъв?
Мисля, че малоумен човек може да попита такова нещо...

# 52
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Нали не ти отказва, какъв ти е проблема.
така е ! но проблема не е там , а там че както казах - ако аз не започна може доста време да не се сети той !

И какво от това че си инициатора  Wink нали му става  Hug и върши работа , хубаво ли ти е или ...  
Кое не ти допада секса или само това че ти си 'подстрекателя'  Rolling Eyes ?



п.п. оП,  tonkabonka го е казала  Peace

# 53
  • Мнения: 196
когато се запознахме , правихме многоо секс ... пак аз си оставах инициатора , секса е ок няма проблеми  ( не говоря за него в темата)  той чака аз да го потърся ... това ме дразни ,  говорила съм с него , но той не го отбеляза  като нещо сериозно  .  нямам намерение да си намирам любовник както беше писано по горе - дори и на шега  Laughing (все пак съм дала клетва) , а относно защо  съм с него ... мисля че е перфектния мъж за мен . Все пак няма идеални хора , нали  не търсим перфекния - той не съществува според мен , а този който най - много се доближава до него !

# 54
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мъжете си мечтаят за активни жени  Wink твоят е късметлия. Разбирам да не му ставаше т.е. да не го възбуждаше ..... тогава да , това би било проблем (от моя гледна точка ) 

Според мен правиш от муАта - слон  Hug

Гледам ти лентичката имате от скоро бебче  Wink може просто да е внимателен и да чака ти да прецениш кога да правите сеХ  Wink

# 55
  • Мнения: 2 457
Предполагам просто го кефи ти са си активната, така му е по-сладко.
Понякога моя мъж много обича да си искам сама, дразни ме, възбужда ме и  така докато не го нападна въпреки, че той едвам се сдържа, но то нашето  е по-скоро като игра.
В 90% от случаите просто идва и си го взема. Blush
Не виждам проблем в това и аз да съм активна, но  не бих могла постоянно така да правя ...обичам мъжа да е активен, той да ме обладава. Embarassed

# 56
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Шмати  Wink забрави да добавиш и че си много красива и неустоима  Hug



След твоя пост авторката мн. ще се 'освежи'  Whistling

Последна редакция: вт, 16 окт 2012, 16:22 от Desss

# 57
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И откакто сте заедно - нищичко не те дразни, той не мърда да се промени към нещо дразнещо? Евалла  Hug
За секса ли говорим или?

За всичко. Защото се започна с абсурдни реплики от сорта – защо си го взела такъв?
Мисля, че малоумен човек може да попита такова нещо...


vili, всеки сам по себе си е малоумен, едни го изразяват в начин на мислене, други в непрестанно словесно траляне без смисъл  Grinning

... а относно защо  съм с него ... мисля че е перфектния мъж за мен . Все пак няма идеални хора , нали  не търсим перфекния - той не съществува според мен , а този който най - много се доближава до него !

Точно поради това, което си написала темата ти губи смисъл. Така си го приела от самото начало и едва ли си се надявала във времето да се промени.

Няма как да ти дадем рецепта, в която той да бъде инициатора на интимните ви моменти.
Приеми, че на него така му е хубаво и се опитай да извлечеш ползите за себе си.

# 58
  • Мнения: 7 947
Темата й никак не е без смисъл, постове като твоя обаче - да.
Жената казва, че е идеален за нея. Като цяло.  Това не изключва наличие на проблем понякога, в някои аспекти...

# 59
  • Мнения: 8 808
(unadaptable а аз винаги съм мислела че си студентка на 21  Laughing...)
Нали, и аз.  Grinning

 Shocked  Shocked Това сериозно ли? Rolling Eyes

# 60
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Темата й никак не е без смисъл, постове като твоя обаче - да.
Жената казва, че е идеален за нея. Като цяло.  Това не изключва наличие на проблем понякога, в някои аспекти...

Вили, виж сега душа, търсиш си с кой да се заяждаш ли?  Grinning Щото с мен няма да ти се отвори парашута  Laughing

Няма начин само твоите постове и писаници са смислени, подобни квалификации за останалите такива не се дължат на висок интелектуален капацитет.
Мненията ти в никакъв случай не са миродавни.

Просто приеми, че има хора мислещи по различно от теб с други гледни точки.  Grinning

Не разбирам такива, които са живели с партньора си преди брака и едва чак след него са му видели всички недостатъци.

Никога не бих изтипосала съпруга си тук по този начин, а  после да се оправдавам колко ми бил идеален и перфектен и как не бих го заменила с никой друг.

# 61
  • Мнения: 6 214
(unadaptable а аз винаги съм мислела че си студентка на 21  Laughing...)
Нали, и аз.  Grinning

 Shocked  Shocked Това сериозно ли? Rolling Eyes
Напълно  Peace

# 62
  • Мнения: 7 947
Темата й никак не е без смисъл, постове като твоя обаче - да.
Жената казва, че е идеален за нея. Като цяло.  Това не изключва наличие на проблем понякога, в някои аспекти...

Вили, виж сега душа, търсиш си с кой да се заяждаш ли?  Grinning Щото с мен няма да ти се отвори парашута  Laughing

Няма начин само твоите постове и писаници са смислени, подобни квалификации за останалите такива не се дължат на висок интелектуален капацитет.
Мненията ти в никакъв случай не са миродавни.

Просто приеми, че има хора мислещи по различно от теб с други гледни точки.  Grinning

Не разбирам такива, които са живели с партньора си преди брака и едва чак след него са му видели всички недостатъци.

Никога не бих изтипосала съпруга си тук по този начин, а  после да се оправдавам колко ми бил идеален и перфектен и как не бих го заменила с никой друг.


Ти беше тази, която каза, че темата била безсмислена. И аз реагирах подобаващо.
Повече от явно е, че за авторката не е безсмислена.
Понякога трябва и да се разбира все пак. Интересно е защо се прие така радушно призив от сорта - къде си гледала, защо си го взела - я по-добре го остави, докато е време  ooooh! Нима не очакваш, че след такива постове - авторката ще се позатвори в себе си и ще се опита да замаже - с думите - той е идеален обаче. Да, на един съпруг не се гледа само хуя, колкото и грубо да звучи. Това, че там има проблем, не значи - не човека не е добър или пък дори идеален за съответната жена. Защото всички ние не сме идеални, нямаме идеални половинки и правим компромиси. Като теглим накрая чертата на плюсове и минуси - генерално заключваме - дали това е човека. И ако минуса е само нежеланието за инициатива - съвсем прилично звучи - че си е като цяло ОК тоя мъж.

От друга страна аз наистина се чудя как има хора, които не разбират, че е напълно възможно да бъдеш "изненадан" от половинките си. Изненадан в смисъл - след време да се случи така, че определена черта, която преди не ни е правела впечатление - в  един момент да се окаже трънче. Тогава - когато точно тази черта влиза в действие.
Ще дам един елементарен пример - ако един мъж оставя повечето избори за почивки и покупки на жената - то тя в началото спокойно може да си мисли, че това е свободата, която той й дава, може да се чувства водеща и удовлетворена, значима и ценена. Но след Х години - това спокойно може да започне да й тежи, да й идва в повече. Може да й се прийска поне веднъж нея да я заведат някъде, без да знае къде. Въобще примери в тоя дух бол.
При авторката според мен нещо такова е станало. В началото не е отдавала значение такова, но в последствие...ето, започва да й тежи и да я дразни.

# 63
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Никъде не съм написала, че авторката поради това трябва да го зареже. Винаги съм била против подобен развой на семейни събития, изключвам насилие и тормоз.

Факт е, че и преди и след, и сега мъжът не е сексуално активен, навярно така му е по хубаво, навярно така е свикнал. Мъжете не лесно понасят промените.
А авторката сама заяви, че въпреки всичко си го харесва, обича и т.н.

Тогава какво е очаквала да чуе от нас?

Ами добре друг съвет. След като не са помогнали разговорите и той мисли, че нейната активност е напълно в реда на нещата и не вижда проблем, тогава да го остави без секс известно време.
Просто да спре да бъде активна за да види той как ще реагира.

За примерът, който си дала по долу. Не мисля, че организирането на почивки и покупки е кой знае какво бреме и непосилна задача. Има много начини, мъжът също да вземе участие в организацията, ако не то поне в избора на дестинация или предмет.
 Grinning

# 64
  • Мнения: 7 947
Има начини - да - то и автоpката пита за начин  Laughing
Pадвам се, че си ме pазбpала  Peace

П.П. тежи нещо, което зависи единствено и само винаги от теб - и това с години - повярвай ми  Wink

# 65
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Има начини - да - то и автоpката пита за начин  Laughing
Pадвам се, че си ме pазбpала  Peace

И аз се радвам, че се разбрахме  Hug

Цитат
П.П. тежи нещо, което зависи единствено и само винаги от теб - и това с години - повярвай ми  Wink

Знам...

# 66
  • Мнения: 177
Все по-често наблюдавам, че темите след 2-ра страница стават по-скоро деградивни.
И тъй като и моята е след, едва ли ще кажа нещо ново.

Аз си имам също един такъв мъж у дома. И за свое оправдание - в първите години, когато казваш "да" нещата са различни, има повече старание, страст, оправдаваш то по-лесно. Днес мога да кажа, че в комбинация с други сериозни е не толкова сериозни компромиси, това ми влияе на настроението, че дори и на самочувствието.

Аз съм говорила и деликатно, и по-директно по темата нееднократно. Ама явно не ме приемат насериозно, защото до следващия път е забравил за молбата ми. Е, при нас моя инат изтрайва и до 3-4 месеца. И след толкова време и сексът, и отношенията ни като цяло не са с любов и положителна нагласа. Стискам ти палци Той да те чуе и поне понякога да полага усилия. Или така да компенисира с любов и уважение, че да ти е все едно че страстта идва основно от теб.  Peace

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 364
И аз не мога да се съглася с подценяването на въпроса. Тежи си, предполагам - не съм го изпитвала, но се сещам до какви мисли довежда и до какви усещания. Той хубаво не отказва, хубаво - става му, но все ти да го натискаш...  Confused Една жена има нужда да се чувства харесвана, желана. Сега е млада и хубава, предполагам, авторката, но с времето това ще се промени и ще има още по-голяма нужда да и се докаже от любимия човек, че е желана. Поне от време на време да поема инициативата той.
Да, "проблем" няма, аз затова написах "въпрос", защото при положение, че всичко им е ок - чудесно: хубаво семейство не се гради само в леглото, още повече те проблеми със самия секс нямат. Според мен в тази тема най-удачно е включването на unadaptable, защото споделя точно опит по темата и как е възприела ситуацията.  Peace

# 68
  • Мнения: 86
Авторката не може да направи съпруга си по-активен (ако той по природа не е такъв), но може да го поощрява и да го научи как да показва внимание и нежност към нея. Как да й показва, че за него тя е специална, много желана и обичана. Мисля, че точно това липсва на авторката (да ме прощава, ако греша) и просто не знае как да формулира точния проблем, защото сексът в семейството очевидно върви нормално.

Само със секс и с мусака не се живее....трябва и интимност, усещане че си с правилния човек и за него ти си по-специална и избрана. Един мега дребен жест в тази насока може да направи чудеса с жената и тя да инициира секса с още по-голямо настървение от преди.....


Успех от мен и дано твоето момче се разбуди малко и ти даде полагаемото!
 Hug

# 69
  • Мнения: 196
не искам темата ми да става повод за кавги , не искам както в по горен коментар беше написано да изтипосвам мъжът ми с лошо ! мн от постовете са написани по много интелигентен начин , дори аз самата не бих ги формулирала по  - ясно нещата .  не ме разбирайте  погрешно , аз съм щастлива  с този човек , просто исках и това да се изглади като проблем . мн благодаря  за това че се включихте в темата , замислих се дълбока на някой от коментарите .

# 70
  • Мнения: X
Може би просто имате различни виждания колко често и кога да го правите и да се случва така, че да го изпреварваш с инициативност.
Пробвай да не си искаш известно време и виж кога и дали изобщо ще се сети той.
Или направо го питай, все пак не е някой непознат.

# 71
  • Мнения: 7 947
В повечето теми казвате, че ако един от двамата партньори си промени изведнъж драстично определен навик - у другия ще настане време за терзания - аджеба той защо, да не ми изневерява.
В тая тема пък давате съвет точно такъв.
Жената 5 години активна да кажем. Правят редовно секс.
Изведнъж тя спира да иска, не правят секс. Мъжът как ще се почувства? Ще си каже - ама тя знае, че аз съм такъв, какво става сега...Не мисля, че това е начина...

# 72
  • Мнения: X
Ее, ама значи. Тя не престава по принцип, а примерно за около седмица. Не системно, единично. И после, ако са нормални възрастни хора, които се обичат, ще си поговорят за това преди да започнат със заключенията. Тя спирайки да иска може да го провокира по разни начини.

# 73
  • Мнения: 106
Авторката, много е кофти мъжа ти да е пасивен. Преди имах връзка с такъв мъж, да пак изпитвах оргазъм, ама нещо ми липсваше. Ми то как да се чувстваш жена, ако трябва ти да го подсещаш всеки път. Такава връзка рано или късно започва да куца...

# 74
  • Мнения: 7 947
Ее, ама значи. Тя не престава по принцип, а примерно за около седмица. Не системно, единично. И после, ако са нормални възрастни хора, които се обичат, ще си поговорят за това преди да започнат със заключенията. Тя спирайки да иска може да го провокира по разни начини.

Нима не го е правила? Друго разбрах от темата.

# 75
  • Мнения: 943
Аз пък не знам , как не ти е омръзнало все ти да го възбуждаш , а той само да си дреме Tired т'ва е много тъпо честно.и тука каквото и да говорим , както и да правим той няма да те заопипва.разбирам те , едва ли не ти е възмутително , как не те желая , как не се любува на гърдите ти , както всеки нормален мъж.я седнете и си кажете две приказки , дори и да се разсърди (въпреки , че не виждам за какво , ама те мъжете , като им кажеш нещо за секс и се правят на ощипани булки)един път докато правихте секс му казах"две минути ли пак бе мъжо"защото понякога гледа само той да свърши и готов , ама на мен ми писна така и като му го казах , 2 седмици секс не е поискал нищо.сърди се и той не знае за какво , ама след това нещата се промениха , старае се човека Mr. Green като му казах и че не ми нацелва G точката , голямо старание е  Mr. Green Нещата , колкото и трудни за произнасяне , най-добре да са споделени м/у двата партньори , все пак ние не спим с него изобщо не ни е ясно как стоят нещата , само ти можеш да ги оправиш Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Доколкото разбирам, точно тази му особеност си е личала от самото начало.Ако авторката се е надявала това да се промени /тя да го промени/, явно вече е наясно, че надеждите са били напразни.

Същата работа е и за всякакви други особености на партньора - женски надежди да се промени или дори, когато има подозрения и понякога "светва лампата", то жената гледа бълзо да я изгаси и си казва, че си внушава, той не е такъв... Много жалко, че човек така сам се заблуждава. Забелязала съм, че се прави от наивност и дори свенливост, малко по ориенталски като възпитание, не само от влюбеност. С годините такива лампички не само, че не се оказват фалшиви, а и започват да светят все по-упорито. То е като с пиенето - ако един мъж пие и се напива като млад, то не е само от келешлък, а си е склонност, и ще продължи да пие. Няма оправия, или ако я има, е много трудна и малковероятна.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 217
Зимайте се с Гаро докато е време Grinning

Общи условия

Активация на акаунт