Климент или Борис

  • 6 405
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
Може би Киро наистина не звучи добре, не знам  Thinking Обаче Кирчо ми е много сладко, а сигурно и то не се харесва масово  Simple Smile  А Кико е много модерно в момента. Гледам и Калиновците и тях ги Кико- сват.
При мен има тенденция да наричам детето с цялото име. Много ми харесва как се лее и не ми се съкращава. Разбира се е доста рано, за да е утвърдена някаква традиция, кой знае какво ще излезе след време.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 715
На моя Борис си му викаме ''Борето'' още от как беше в корема ми Simple Smile. Обаче като чета тук и направо се изненадвам, че е масово и модерно /явно не ходя много по площадки/. Виж Калояновци познавам доста.
Кирил е хубаво име; на кратко около мен ползват "Кире" и винаги ми носи настроение като го чуя Grinning.
Климент не си го представям някак; наистина навява попски мотиви.

# 62
  • Мнения: 199
Климент и на мен ми идва попско малко.  Whistling Но пък не е лошо име. искам да попитам авторката на темата, ако кръстите детенцето Климент как мислите да се обръщате към него? Защото името е сравнително дълго и предполагам, че ще ползвате някакво умалително.  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 3 715
А и на комбинацията с фамилията е хубаво да се обърне внимание, когато се избира име. Да не цитирам сега, ама в системата за детските градини що "материал" за обсъждане има...

# 64
  • София
  • Мнения: 44 245
Нито Климент, нито Борис си представям да имат конфликт, с коя да е стандартна бг фамилия.

# 65
  • Мнения: 16
Фамилията е стандартна, така че и аз мисля, че ще си отиват имената. Още повече, че предпочитам български имена пред 'модерните' Кевин, Райън и прочие. А Климент ми харесва, но някак за мое дете не го виждам, а за галено и на мен нищо не ми идва на ум, затова питах тук за предложения. Борис е много хубаво, мъжкарско и на кратко Боре ми харесва, но да видим кой от нас ще отстъпи или накрая ще изберем съвсем друго име Simple Smile)

# 66
  • Мнения: 301
Да не е модерно, да не е архаично, няма угодия, нали?  Simple Smile
Aз съм определено за Климент.

Като споменахте Кевин тук (Германия) звучи направо като диагноза. Има даже термин кевинизъм. Също и шантализъм (внимание: от Шантал, не от Шанта   Sunglasses)
Скоро разбрах, и много се учудих, че и Паскал било от тази категория  Thinking

# 67
  • Мнения: 199
Спрях те ли се на някое или поне на няколко?  Party

# 68
  • Мнения: 11 747
Шанта, нещо като александризма и викториоизма у нас ли? А вие до къде я докарахте, измислихте ли име вече?

# 69
  • Мнения: 301
Не, по-скоро с модата да се дават американски имена, имена на актриси и т.н. Също двойни и тройни имена, от които едното е супер екзотично. Или да се променя или добавя по една буква към супер стандартно име. Кевин по всяка вероятност идва от "Сам в къщи".

А ние сме до никъде (ама много до никъде  Whistling ). Момче.

 Hug

# 70
  • Мнения: 2 760
Шанта, пусни една нова тема и ние ще ти помогнем в избора!   Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1
Здравейте мами,аз също очаквам момченце и много се чудя за името.По едно време с таткото бяхме за Антон,после Ивайло ,а сега изведнъж на мен много ми харесва Борис. Не знам на 100% още нищо не сме решили,но най-вероятно ще е Борис. Grinning

# 72
  • Мнения: 2 760
dessita82„ на мен също много ми харесва името Борис. Другите два варианта – Антон и Ивайло също са добри, но Борис ми е фаворит!  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 44 245
Здравейте мами,аз също очаквам момченце и много се чудя за името.По едно време с таткото бяхме за Антон,после Ивайло ,а сега изведнъж на мен много ми харесва Борис. Не знам на 100% още нищо не сме решили,но най-вероятно ще е Борис. Grinning

На мен лично Антон най-много ми харесва.

# 74
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Между Антон, Ивайло и Борис определено Ивайло ми е фаворит, много любимо име ми е. Антон не е по моя вкус, Борис е хубаво, но търде масово вече.

Общи условия

Активация на акаунт