Не пътувайте с Руал Травел!

  • 56 467
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 600
Някой пътувал ли е с с тях екскурзия 55 +?Какво бихте споделили за тях?
Аз - на Тоскана 55, през май. Общо взето, като изключим нощните преходи, които не понасям, екскурзията за мен си беше супер. Спазиха програмата си абсолютно точно (ако това те учудва - с други две големи фирми, на по-големи и скъпи екскурзии - програмата им беше само за украса на сайта  Banghead ). Бяхме в хотелче в центъра на градчето, всякакви магазини и заведения наоколо. За самия хотел имаше оплаквания, че е шумен от едната страна, където минавал влак, но пък от нашата страна беше ОК, че даже и ловяхме безплатен интернет от бара от другата страна на улицата  Laughing   , понеже иначе нет от хотела имаше само в лобито. В самия хотел се засякохме с няколко други групи на Руал, явно са си постоянни партньори. Автобусът и шофьорите също бяха добри (Кричим експерес беше фирмата). Екскурзоводът Борислав беше също много отзивчив и с чувство за хумор. Въобще, на който ме пита, не мога да ги нахваля.  Laughing
Сега сме решили да пробваме още една екскурзия с тях през есента и се надявам всичко пак да е така добре организирано.  newsm49
 
П.П. Даже спирахме по пътя на един от големите супермаркети да се пазарува, както и имахме време за друг до една забележителност (хората бяха във възторг и грабиха щайги с алкохол и всякакви други неща). Нито ме е раздразнило, нито ми е харесало особено, нямаше нужда да купуваме нещо, но пък си беше разнообразие да поразгледаш. Храната в хотела не беше лоша, но беше леко еднообразна, но пък при тези пари си беше направо безплатна Simple Smile  

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 436
Някой пътувал ли е с с тях екскурзия 55 +?Какво бихте споделили за тях?
Аз - на Тоскана 55, през май. Общо взето, като изключим нощните преходи, които не понасям, екскурзията за мен си беше супер. Спазиха програмата си абсолютно точно (ако това те учудва - с други две големи фирми, на по-големи и скъпи екскурзии - програмата им беше само за украса на сайта  Banghead ). Бяхме в хотелче в центъра на градчето, всякакви магазини и заведения наоколо. За самия хотел имаше оплаквания, че е шумен от едната страна, където минавал влак, но пък от нашата страна беше ОК, че даже и ловяхме безплатен интернет от бара от другата страна на улицата  Laughing   , понеже
Благодаря за отговора!Предполагам и под тази възраст е имало хора.Вечерите какво представляваха?

# 77
  • Мнения: 2 600
O, половината бяха млади, че даже и не бяха комбинация един над 55, другите млади. Имаше групички само от 30-тина годишни хора.
Точно тази екскурзия беше закуска, обяд сух пакет и вечеря. Закуската беше от френски тип (в смисъл след като казаха, че не знам си коя тосканска принцеса закарала готвачите си във Франция, охнах), т.е. само сладки неща - разни кроасани, бисквити, кексове.  Crazy
Сухият пакет си беше постна работа, ябълка, сандвич, кекс, вода – всеки ден еднакъв и омръзва, но пък не беше никакъв проблем да си пазаруваш, ако имаш желание – време и магазини имаше.
Вечерите бяха доста разнообразни - местни манджи, понякога спагети, понякога друго, имаше и някакви супи, печено месо, една жена се заяде веднъж за ризото (доста настоятелно) и случайно или не, на следващия ден имаше ризото, което не си заслужаваше особено, имаше огромни казани със салати - зелена салата, боб с моркови  (не беше лоша), понякога руска салата. Като количество много храна - като качество между добро и средно.

# 78
  • Мнения: 940
Нали знаете всичко е до парите! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 600
Нали знаете всичко е до парите! Simple Smile
Да, ама аз нямам претенции за ядене.
За мен е важно, като са написали, че ще се ходи еди къде си - да се изпълнява, а не  колко луксозни манджи ще има в хотела - заведения в градовете - бол, за всеки има оферти, в края на краищата това са екскурзии в градове, а не в планината или на полето.

# 80
  • Мнения: 940
Ами в повечето случаи екскурзиите се доплащат допълнително! Simple Smile Не сте ли имали изобщо отделни екскурзии? Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 600
Ами в повечето случаи екскурзиите се доплащат допълнително! Simple Smile Не сте ли имали изобщо отделни екскурзии? Simple Smile

Eстествено, че имаше допълнителни, и че се плащат допълнително. Това си е по желание. Имаше хора, които казаха, че са ходили  на плаж  или пък един ден във Флоренция самостоятелно и един ден с организираната екскурзия. Екскурзията до Флоренция беше около 30 лв, с влак казаха че билета е 11 евро. 

# 82
  • Мнения: 2 031
 Здравейте,има ли някой,който е ходил на самолетна екскурзия,организирана от Руал с WIZZ AIR след въвеждането на задължителните места в самолета?Упорито твърдят,че няма места в самолета и настаняването ставало "по реда на влизане",каквото и да значи това?
 Изобщо много съм разочарована от тази агенция,още преди да замина.Не дават никаква информация за хотелите,исках за си заплатя допълнително за самолетните места,също не може.Изобщо,взеха си парите и се държат все едно ти правят безплатна услуга от тях да мине.
 Също така,ако някой е запознат с водачите на групи на въпросната агенция - Иван Димитров,някакви отзиви за него?

# 83
  • Мнения: 940
Ами кога ще пътувате и до къде? Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 031
Ами кога ще пътувате и до къде? Simple Smile
Бари,09.10.
Днес се изяснихме с агенцията,имам вече места в самолета.Надявам се и при пътуването всичко да е наред,ще пиша отзиви,когато се приберем.

# 85
  • Мнения: 1 377
Ние в общи линии пътуваме с 3 фирми когато решим да ползваме услугите им защото по принцип сами си организираме нещата. Руал, Бохемия и Ориент 99. Няма екскурзия на която всички да са доволни от всичко, особено когато има нощни преходи -тежки са дори за млади хора като нас. Ние обикновено ползваме агенциите само за път от нас до хотела и там зарязваме групатаи пак караме самостоятелно. Виждаме се с екскурзовода на качваме в автобуса от България и обратно. Просто се договаряме с него или нея и сме независими от програма. Но сме отговорни.

Колкото до 55+ програма -това преди няколко години тръгна от испанското правителство и целеше насърчаване на пътуванията зад граница на възрастни хора с един придружител. Цените наистина бяха 55+. Програмата отдавна вече не съществува, но родните агенции я ползват като има за да привличат хора. Иначе и цени и организация са си съвсем нормални като на всички други.

# 86
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте
Някой да е пътувал до Кьолн с тази фирма скоро ?

# 87
  • Мнения: 394
Точно до Кьолн не, но преди две седмици се върнах от Бодензее и Баварските замъци. Тръгнах с предубеждение, но трябва да кажа, че в крайна сметка бях очарована. В Германия обикновено пътува Боряна от страна на Руал Травел. Нямам думи да опиша колко ерудирана е тя. И екскурзията беше чудесна и хотелите бяха много добри с хубава закуска- навсякъде имаше натурален сок, течен шоколад "Нутела", топено сирене "Филаделфия", а хляба, сирената и пушените меса бяха истински.

# 88
  • Мнения: 1 377
Не сме ги ползвали до Кьолн - до там има изгодни директни полети - през септември 2016 бяхме на Фотокина и летяхме. Но запазихме билети още януари, защото покрай събитието бързо се качваха цени - тогава обаче не съм сигурна имаше ли ги официално Раян, та летяхме с Луфтханза през Мюнхен. Средата на лятото колеги вече казаха, че са хванали промоции на Ryanair. Сега гледам, че Руал имат оферти за Кьолн точно с тях - та може да проверите. До сега няколко пъти сме пътували с тях и не сме имали проблем. Скоро пак сме с тях в Прага - обикновено за Прага точно избираме Руал - винаги са били коректни, поне при нас не е имало проблеми.

Иначе във всяка една туристическа агенция може човек да попадне на гафове - застраховка от това няма никъде.  

# 89
  • София
  • Мнения: 4 294
Така или иначе бе изровена темата и не беше писано от 2015 г.,  Grinning та да се възползвам и аз да питам - някой да е пътувал скоро с Руал до Италия? Искаме да посетим италиан.езера, моля за мнения, може и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт