Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 27

  • 123 383
  • 800
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 677
Искрено съжалявам за Констанца!
Нека почива в мир!  Cry

n_alex76, като се сетя, че малко преди да разбера, че съм бременна карах гнойна ангина и пих антибиотик .... от тогава не ми дава мира дали има връзка и дали съм причинила нещо на плода, макар че в литературата пише други неща.  newsm78

# 31
  • Мнения: 2 140
Направи ми впечатление, че в "Св.Никола" доста разпитват дали си боледувала по време на бременност.Аз изкарах два пъти грип.Сега, когато се заговори за Зика, започнах пак да се замислям дали грипът не е виновен за това състояние.
Ето една статия от тази година, в която се споменава като предположение:
Доц. Антон Славчев, дм: Няма лечение за аутизма
Цитат
Но има и други предположения за вероятните причини. Заболявания на майката през бременността или патология по време на раждането може да дадат картина на разстройство от аутистичния спектър. Търсят се и патологични гени. За генерализираното разстройство на развитието, което е от тази група, вече са намерени генетични маркери. С развитието на науката се променят и подходите.
От друга страна има проучване, че колкото възрастта между децата е по-голяма, толкова вероятността да са и двете с аутизъм намалява.
И статия по темата, макар че съм с резерви.
Учени: Не раждайте деца с малка разлика
Цитат
Най-безопасното времево отстояние между двете деца е 2-5 години.
Божа работа! Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 21:48 от n_alex76

# 32
  • София
  • Мнения: 4 412
Моите съболезнования за Констанца! Flowers Rose Flowers Rose

Щастие за всички бе писането й тук! Благодаря за знанията!

Почивай в мир, Констанца! Flowers Rose Flowers Rose

# 33
  • Мнения: 607
Здравейте, знае ли някой от къде мога да поръчам -  Listening Program и коя точно програма с музика вие използвате и има ефект при децата с проблем в преработката на информацията и проблемите от спектъра. Благодаря, ако някой знае.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 178
Ползваме Томатис

# 35
  • Мнения: 2
Здравейте!За първи път чета и пиша тук..Надявам се да не досаждам с въпросите и да съм се насочила към правилното място..Синът ми е на 2год.7 месеца..,но не говори..Ние сме от Варна и се включени в програма по Ранна превенция от аутизъм,но не виждаме съществен напредък...Иначе е социален,започна да имитира звуци на животни,посочва илюстрации от книжки..но избягва зрителния контакт..Напоследък при интерес или желание да му кажа наимованието на интересуващия го обект ме гледа продължително и въпросително.Има проблем и с храненето яде много малко неща...Не ходи на ясла..Реди пъзели,слага фигури във формички..Много обича да играе с коли..ИПреди седмица повтаряше "кола" по 20 пъти на ден и изведнъж -спря...Така и с други думи като "гол"или Айде... Не иска да играе сам,а непрекъснато да има някой с него..Много обича да е гушкан и целуван.Ходихме да подаваме документи в Логопедична детска градина,не искаше да влезе в стаята..Притеснителен е спрямо възрастни а и стаята беше много малка..Не знам..Въпроса ми е Накъде да се насочим?Невролог?Напоследък много се говори за  барокамерите..Имате ли някаква информация за тях...БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 00:16 от Magyosnica

# 36
  • Мнения: 2 140
Magyosnica, пътят е дълъг и бавен.Но с много търпение и любов се постигат резултати.Не винаги логопедичната ДГ е най-добрият вариант.Търсете неговата ДГ.Тази, в която да се чувства спокоен, добре и конфортно. И понеже вече не съм от Варна, ще помоля бившите ми съгражданки да те насочат за подходяща ДГ.Успех! Peace
Защо не запишеш час в Св.Марина?
http://www.svetamarina.com/index.php?go=t&id=68
или в Св.Никола?
http://alexandrovska.com/display.php?bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82 … D1%80%D0%B8%D1%8F

Момичета, имам молба към Вас.Знаете, че децата ни имат фиксации.Снощи с триста мъки извадихме един млечен зъб и сега чакаме феята на зъбките да ни донесе Карла Велосо от Колите 2.Ако някоя от Вас намери такава количка, моля да ме насочите откъде да я поръчам.
http://bdd.worldofcars-forum.fr/bddcars/images/blistershd/carla_ … cars_2_single.jpg
Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 08:55 от n_alex76

# 37
  • Мнения: 5 682
Момичета, имам молба към Вас.Знаете, че децата ни имат фиксации.Снощи с триста мъки извадихме един млечен зъб и сега чакаме феята на зъбките да ни донесе Карла Велосо от Колите 2.Ако някоя от Вас намери такава количка, моля да ме насочите откъде да я поръчам.
http://bdd.worldofcars-forum.fr/bddcars/images/blistershd/carla_ … cars_2_single.jpg
Благодаря предварително!
Алекс, я провери тук, че аз не мога да се ориентирам за търсеното от теб:
https://www.ozone.bg/catalogsearch/result/?q=%D0%9A%D0%B0%D1%80% … %B8%D1%82%D0%B5+2

С триста зора успях на времето да му скътам на Мири едно млечно зъбче /и то третото/. Всичките си ги вадеше сам, аз дори и не разбирах. Само виждах липсите им. Шока ми беше, когато в детската градина му извадиха един зъб и то щото им обърнах внимание, че се клати силно /това е и запазеното зъбче/, а вечерта установих, че му липсват два /горните резци/  Joy. На другия ден като им казах на г-жите за двата липсващи зъба, те бая се посмяха, защото намерили зъб, проверили всички деца за липсващ такъв, без Мири щото нали на него те му го извадили и бая са се чудили от де е този зъб  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 3 249
И Гого 2 извади сам. 1 в градината....а проблеми с феи нямам, защото просто не съм му обяснявала за съществуването и...а тази на брат му беше толкова стисната - остави за първия зъб 1 лв и толкова Mr. Green
А по наше време си ги хвърляхме зъбите по керемиди...

# 39
# 40
  • Мнения: 2 140
Благодаря Ви, мами, за съдействието! Hug
След като видях, че в българските сайтове няма налична, отидохме с Хриси в един детски магазин.Там й обясних, че я няма и да си избере от тези, които вижда.Стигнахме до компромисен вариант и взе количката с немското знаме.
http://www.amazon.com/Disney-Exclusive-10Pack-Figurine-Playset/d … words=cars+2+toys

И нещо интересно:
Изследвания в областта на превенцията на аутизъм

Последна редакция: вт, 09 фев 2016, 08:20 от n_alex76

# 41
  • Мнения: 104
Благодаря за новата тема Simple Smile

# 42
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Почивай в мир  Констанца! Ще ни липсваш!

# 43
  • Мнения: 438
Не можах да сдържа сълзите си.......именно тя ме разтърси и показа правилната посока........
Не я познавах лично, но съм и благодарна  за това че макар и виртуално беше част от нашия живот.

Аз и дъщеря ми винаги ще носим в себе си  частица от нейната любов, нейната  воля и нейният силен дух........
Почивай в мир Констанца

# 44
  • Мнения: 1 498
Записвам се и аз да следя в темата. Може да ни е актуална. Не знам на каква възраст започват съмненията за аутизъм, но моето дете е на малко над годинка, има една камара други проблеми, а напоследък забелязвам, че избягва контакт очи в очи. Той е във възраст, когато всичко наоколо му е интересно, лесно се разсейва и по принцип не си задържа погледа върху човешко лице за повече от няколко секунди, когато изобщо се заглежда. Много обича обаче да гледа новинарските емисии и прогнозите за времето по телевизията и там се заглежда дълго.

Смее се и ме гледа, ако издавам смешни (според него) звуци или правя смешни физиономии, случвало се е няколко пъти да се опита да имитира, но по принцип само ме гледа или се смее. Казал е само 2 думи досега, иначе издава много звуци. Аз си мисля, че е рано да се мисли за аутизъм на неговата възраст, но наскоро бяхме при една физиотерапевтка на консултация и тя много строго изкоментира това, че изобщо не я е гледал в лицето и очите, ами само гледал настрани или към лампите на тавана, та вероятно има аутизъм. Опитах се да обясня, че той не се вълнува особено от нови хора и не им обръща много внимание и че прави контакт очи в очи понякога, че най-вече обича да гледа наоколо и да следи какво става, но тя тропна твърдо с крак, че не било нормално, едногодишните деца трябвало да проявяват огромен интерес към човешкото лице и едва ли не да го съзерцават дълго време. Щеше да й тегля една хубава наум тогава, защото нито ни познава, нито го е виждала преди, нито отчита факта, че той е супер любопитен и винаги се опитва да види всичко, да следи всичко случващо се, ами хвърля диагнози ей така, но всъщнсот се замислих.

По този повод - на каква възраст започнахте да забелязвате, че има нещо, което ви навя на мисълта за аутизъм? И какви бяха първите знаци? Ще се върна и назад да чета в темите.

Общи условия

Активация на акаунт