Проблем с взаимоотношенията заради здравословен проблем

  • 14 474
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 940
Останах с впечатление, че авторката и момчето са заедно от сравнително скоро. Ако е така, какво странно има - харесва я, но има нещо, което го притеснява и е взел решение да не са заедно. Все пак хората могат да променят решенията си, нали, а и не е като след 2 години внезапно да му хрумне изведнъж.

Смятам, че ако искаше да е с теб, сам щеше да инициира разговори и контакт. Но го правиш ти, а той любезно отговаря и толкова. Това трябва да ти говори ясно.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Най-интересното ми е това, че в деня, когато ми прилоша той след това ме докара до вкъщи и си поговорихме малко и накрая аз му казах, ако искаш повече няма да си пишем (в такъв смисъл, че повече да не поддържаме връзка) и той тогава каза "а не, не как няма" и после на следващия ден се получи този тотален обрат. И защото има такива резки промени ми се иска да разбера реално защо се е получило така, а не само да мисля и въртя ама защо така

# 122
  • София
  • Мнения: 24 839
Хора, никой не знае доколко корав е.
Може да се мисли за много, но когато се сблъска със стената, да разбере че не може да го понесе.
В по- младите години си мислиш, че всичко можеш да посрещнеш и приемеш твърдо, но не е така.
И не бива да обвиняваме някого, че се е надценил, защото утре, на нас може да ни се случи и да разберем за какво иде реч.
Едно е вярно- Господ събира хората така, че да се допълват, не да бъдат еднакви.

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 3 598
И защото има такива резки промени ми се иска да разбера реално защо се е получило така, а не само да мисля и въртя ама защо така
Явно е лабилен, слабохарактерен и внушаем - говорил е с някого, но едва ли лекар и пр., по-вероятно родител, приятел. И съветите са били ...ясно ти е. Дължи ти обяснение естествено, особено след разни там сантиментални признания и вричания в любов /колко реални си пролича/ , но от такъв човек няма да го дочакаш обяснението, не се измъчвай, не си заслужава. Време е да погледнеш напред...

# 124
  • Мнения: 32 131
То ако така се правеха деца - от днес за утре ... hahaha

Авторке, толкова ли е трудно просто да му пишеш по същество, вместо да се държиш като глупав пубертет и да го подпитваш за кучето от снимката?

Защото, след като написа, че такава връзка според доктора не била подходяща за него аз какво да му пиша "мани го. Кво го слушаш". Може за много от вас да изглежда, че се унижавам като съм готова да му пиша пак, но все пак всичко си има граници.
И може би това, че той написа само това и въобще не изказа собствено мнение на мен по-някакъв начин ми е обърнало представите както на мен ми се иска да са нещата.
absurT и аз си мислех, че това не би следвало да прекъснем всякаква комуникация, но много мъже не искат да поддържат приятелски взаимоотношения с жени, с които са имали друго. И това, че вече няма никаква комуникация между нас ме кара да смятам, че той е от тях. Или му трябва много време, за да реши, а не създаваше впечатление да е такъв човек

Нали се сещаш колко жалко е това оправдание с доктора. Смешно и жалко.
А твоето поведение е унизително и също  е много тъжно. И няма да събуди реакциите които търсиш.
Както каза Зизу, трябваше да го питаш. С питане нали знаеш докъде се стига? Като не се пита се стига до тегави ситуации и излишни теми във форуми.
И друго. Факт е, че е постъпил като мишка, но факт е, че е в правото си да реши дали да има връзка с теб или не. При такава ситуация трябва да ти светне лампичката колко всъщност значиш за него.
Има семейства след дълги години и като дойде болест се разделят. Което също е показателно какво семейство са били. Ако един човек е с теб в тежък момент, тогава наистина  си заслужава.
Защо се учудваш не разбирам. Да кажеш на някого че си епилептик е същото като да му кажеш че си шизофреник.

Това не са диагнози с които можеш да имаш нормална връзка и семейство. Приеми го.
Момчето просто не си е давало сметка с какво си има работа докато не го е видял с очите си.

Ти сериозно ли ги слагаш тези двете заболявания на едно място?
Може ли да ни дадеш списъка в който пише на кои заболявания е забранено създаване на семейство.
Или да направиш проучване дали има епилептици със семейство.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Ами представям си без да съм сигурна с лекар ли е говорил или с приятели, но ако и те са от тези, които не правят разлика между епилепсия и шизофрения се чудя въобще, че ми е писал след това.
И само за протокола има хора с епилепсия и семейство и деца, надявам се повече хора да го прочетат, за да не лъжат хората.
А и пак казвам припадъците наподобяват епилептични, но причината е друга, за съжаление все още не могат да я намерят.

# 126
  • Мнения: 5 060
Демек, ти първа си му предложила да не поддържате вече контакт?
Това е друго вече.
Може да си е помислил, че вече не те кефи. Кой знае какво още може да си е помислил...
Дори от страх да не го отрежеш отново може да е скалъпил историята с доктора.

# 127
  • Мнения: 4 841
Падме, недиагностицираното ти заболяване не е причина да се държиш инфантилно. Ако искаш към теб да има сериозно и отговорно отношение, дръж се и ти като жена на 30+, а не като тинейджърка.
Колко процента от контакта ви е реален, и колко - виртуален? Какво е това "писане", на което толкова акцентираш?  Ако и двамата буквално "живеете" в интернет, нормално е всеки аспект на реалния контакт да ви плаши, какво да говорим за припадък, който би бил стресиращ дори за човек от "реала", а за web-плъховете е свръх-екстремно изживяване...

Моят съвет е, да си намериш добър психиатър, да си разрешиш здравословния проблем, и тогава да мислиш за гаджета. В момента не само не си готова, но и ще попадаш все на подобни (проблемни) момчета, с които нещата просто няма как да се получат. Подобното привлича подобно, докато не се стабилизираш, няма да ти се получат нещата.
Съжалявам, ако звуча грубо, но звучиш като хлапачка. Всяка болест е път, който трябва да изминеш, а не табела, която да издигнеш, и да те защитава от света. Помисли върху това.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз май нещо не разбрах. Имате връзка от един месец, колко пъти сте се виждали реално? Имало е някакво случайно запознанство с родителите му. Наистина ли смяташ, че е имало нещо сериозно между вас?
И аз за писането щях да питам. Къде толкова си пишете?

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Отнтосно това колко пъти сме се виждали са били към 10-на, като и една събота и неделя ходихме на планина. Със семейството му съм се виждала не 1, а 3 пъти. И това писане е в Месинджър, защото, когато човек ходи на работа е по-удобно да му пишеш и когато има време да ти отговори, а не да звъниш презп5 мин и да ти затварят.
BirdsFlu почти при всички доктори, при които съм ходила (а мога да ти гарантирам, че не са малко) съветват да го кажа така да не пренебрегвам никой аспект и да водя напълно нормален живот. Дори е хубаво да имам повече контакти и то не само приятелски, защото може да има психогенен аспект.
Но какво ли очаквам и аз от хора, които не правят разлика между епилепсия и шизофрения, а да не говорим, че моите са само епилептични припадъци като причината не е епилепсия, но не могат да я изяснят.

# 130
  • Мнения: 1 427
Най-интересното ми е това, че в деня, когато ми прилоша той след това ме докара до вкъщи и си поговорихме малко и накрая аз му казах, ако искаш повече няма да си пишем (в такъв смисъл, че повече да не поддържаме връзка) и той тогава каза "а не, не как няма" и после на следващия ден се получи този тотален обрат. И защото има такива резки промени ми се иска да разбера реално защо се е получило така, а не само да мисля и въртя ама защо така
Казал ти е така за да се презастрахова от сцени и истерии.
Разбери, че това че ти си от типа "право куме та в очи" не значи, че и той е такъв.
Убедена съм, че и да го попиташ в прав текст
Цитат
"Сериозно ли искаш да кажеш, че се отдръпна заради лекаря си или истината е, че той ти служи като оправдание, защото те е страх да си с мен заради припадъците? И ако наистина смяташ, че трябва да се отдръпнеш от мен, защо ми отговаряш, а не спреш всякаква комуникация с мен?"

че няма да ти отговори точно, а пак ще почне да шикалкави.
Да, има точни и прями мъже, но съм сигурна, че този не е от тях.
Пиша ти така понеже и аз бях същата  Peace

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Тъй като аз толкова не се задълбочавам ако кажа това ще се изложа ли, какво ще си помислят за мен. Предпочитам да получа отговор на това, което ме интересува и го питах уж нямаше проблем да си останем само приятели, но после се стигна до това да хващам такси и да ходя у тях. После пак какво му казал доктора и поедновреме пък защо съм му била писала. Което ме убеди, че най-вероятно е оцъркан от това какво му е наговорил доктора, а може допълнително и някакви негови приятели и незнае как да постъпи. Това си лично мое мнение на хлапачка  Laughing

# 132
  • Мнения: 5 083
Което ме убеди, че най-вероятно е оцъркан от това какво му е наговорил доктора...
Значи директно след като те остави пред вас е минал през лекар  Crazy Или рано сутрин на следващия ден е изтичал....божеее, та той не е спал да дочака мед. консултация Rolling Eyes

# 133
  • София
  • Мнения: 24 839
Тъй като аз толкова не се задълбочавам ако кажа това ще се изложа ли, какво ще си помислят за мен. Предпочитам да получа отговор на това, което ме интересува и го питах уж нямаше проблем да си останем само приятели, но после се стигна до това да хващам такси и да ходя у тях. После пак какво му казал доктора и поедновреме пък защо съм му била писала. Което ме убеди, че най-вероятно е оцъркан от това какво му е наговорил доктора, а може допълнително и някакви негови приятели и незнае как да постъпи. Това си лично мое мнение на хлапачка  Laughing
С това допълнително обяснение, за мен, трябва да си наясно, че не бива нито да го търсиш, нито да си задаваш въпроси какво и защо.
Плюй и отмини. Hug

# 134
  • Мнения: 2 650
 *Padme*, не ти е правилно формулирана темата - ти имаш проблем със Самочувствието заради здравословен проблем, от там  отношенията ти с другите  не вървят, защото привличаш  хора с  подобен проблем в самочуствието... а хора  с такъв проблем могат да бъдат и страхливи, и лицемерни, и дори  жестоки .  Не ти трябва да се изясняваш с този човек - ако си  наранена от реакцията на този "мъж", можеш просто да му отвърнеш, че и твоят лекар ти е казал, че е по-добре  да не общуваш с хора, податливи на депресия и да  си стиснете ръцете по  лъжливо приятелски /нали  не вярваш сериозно, че  лекар му е казал такава глупост/. После  поработи върху  усещането си за значимост,  щото  и най-съвършено-прекрасните хора  могат да се разболеят, да осакатеят,  да  загубят от външното си съвършенство, без това да се отрази на прекрасността им.  Познавам такива и не само, че им се възхищавам, но и ужасно много ги обичам.

Общи условия

Активация на акаунт