Чукна шеста месечинка МАРТенската ни дружинка!

  • 18 182
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
 




Борис на cvetka-koketka  Grinning

Ние сме  128
И си имаме
70 60
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:


Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-Лора на sia-на 4 месеца и 3 седм.
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето  
Грижа за новороденото 1 част  
Гимнастика и масаж за бебета  
Периодите в развитието на бебето през първата година  
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?  
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
Нашите снимки

В МАРТенската ни дружина пълзящи вече има !
МАРТенското ни дете – все навънка го влече!

Винаги ще бъдат обичани
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose  
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Бъдете благословени и със свидни рожби пак дарени!!!



Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 15:04 от Нинчето

# 1
  • Мнения: 660
Я, май съм първа! Party

Връщаме се от вън...ама така ни наваля...Тръгнахме за банката и на половината път като ни запраска и обратно! Не успях да свърша работа... Sad Дано следобед спре да вали и ще правя втори опит.

# 2
  • София
  • Мнения: 793
  Здравейте и от нас:)
 Ние сме си в София, но докато наваксам изпуснатото Simple Smile
 Честити зъбчета, месечинки и половин годинки на всички!!!
 Нинче, мерси за темата  bouquet
 Ето снимки от срещата в Несебър
 http://martenichki.snimka.bg/baby/sofiya-sreshti-po-gradove.374177.14684221
 Ние сме добре, растем и пак ревем. Вече надигаме дупето и започваме да пълзим Grinning
 Аз по принцип не качвам наши снимки, все не остава време, ама сега като тръгнах да качвам реших да сложа няколко:Р
 http://martenichki.snimka.bg/baby/veche-s-m-na-5-meseca.396273.14684768

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 12:07 от *Elle*

# 3
  • Мнения: 267
Нинче,темата както винаги е супер  Hug и това със зодиите е супер идея  Grinning
Алекс-мама и ти винаги ни помниш  Heart Eyes,давай снимки на тоя мъник да го видим  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 459
Я, докато си напиша писаниците и новата тема се появи.
Нинче,   bouquet

Честит рожден ден на Гери! Много здраве и късмет ти пожелавам!   bouquet

Някой питаше за царевично нишесте. Аз купих на Биосет от Метро, чисто царевично, не плодово. Но още не съм го ползвала и не мога да дам отзиви.
Аз да ви се оплача - май и последните отчаяни опити да продължавам с кърменето са към края си  Cry. # месеца успявам да кърмя по 2 пъти на ден - сутрин и следобед. Но от 5 дена Звяра ми отказва да суче следобед. Ама тотално отказва - като види цица и почва да реве истерично, а уж е гладен... Сутрин успявам да го излъжа, може би защото яде в просъница, обаче вече не му стига. Та така, радвам се поне, че успях да го добутам до 6 месеца, макар и с по едно-две хранения на ден.

Благодаря на всички за честитките за апартамента.  Hug Да ви се връща Simple Smile Много се вълнувам вече, до края на месеца ще сме се преместили.

Веси, я препоръчай някое чувалче, от което си доволна, моля  Praynig Praynig Че аз нали нищо не разбирам от колички и аксесоарите им, ама така като гледам май ще ни трябва и такова чудо.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Цоп и от мен в новата тема. Аз ще прибирам летните дрехи днес и ще вадя есенните!

# 6
  • Мнения: 64
 Hug

Хайде и аз тук!

Времето и днес е лошо  Sad.....поне ще си спретна къщата,че с тия разходки все не остава време.

Ей,ама и аз съм....

Гери Мур, Честит ти юбилей!   bouquet

# 7
  • Мнения: 645
Здравейте момичета.
Деска честито за апартамента. Напълно те разбирам, какво ви е било. Ние миналата година го правихме същото, но работихме през ноща, че работихме през деня.
Честито и на всички други с нови жилища.
Честито, на месечинките и зъбчетата.
Гери Мур да си винаги много обичана и щастлива.

 И аз имам повод да почерпя ( но тъй като явно съм много куха лейка, толкова години тъка и не разбрах как да кача почерпка), ще се черпим без почерпка. (моля някой ако има нерви да ми обясни как става това с черпенето)
Моето малко момче днес тръгна в първи клас. Няма да ви казвам как щях да ревна в училището. Ето го и как изглежда http://kayana1.snimka.bg/children/boyan.419129.14685630
Сега ми е едно такова притеснено. Аз в Софиа редовно си го шпионирах и в яслата и в детската, ама сега ме е срам да вися по оградите, пък и нали съм с малката, та не става.
Дано да се оправи детето, че нали и език не знае.... ОФ.......

Вероники ние с теб вярно не се видяхме, ама.... а мерси за вталяването ама май не съм, хем си мисля че все нещо се е стопило, хем дрехите хич не са ми по-широки Crossing Arms
Нищо сега като малкия е на училище и няма само да вдигам и да слагам масата, ще си направя дюкана, а и нали го водя и го взимам, та то си е разходка по повече от километър в едната посока. Та да видим.

Слънце тоалета че е хубав, хубав е ама на мен най ми хареса това дето беше вътре в тоалета. Страхотно изглеждаш Heart Eyes

Ох ставам че вече от 2 часа съм пред компа и се боря с картинките, а мен ме чака цялата къща

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 12:50 от КаЯна

# 8
  • Мнения: 222
Нинче, прекрасна тема   bouquet Като видях моя шошо най-отпред направо се разтопих   bouquet
Това беше супер идея да слагаме нашите си мъници най-отпред  Peace

И аз днес извадих есенните обувки и дрешки  ooooh! Голям студ, тук е 15 градуса, а в събота беше 33 - няма такава разлика, това време ще ни съсипе. Но, въпреки всичко днес излизахме, малко ни напръска дъжд, ама Борис беше супер доволен под дъждобрана.

# 9
# 10
  • Мнения: 4
Привет момичета  bouquet
Добре че се развали времето, та да мога да попрочета старата тема и да се включа в новата Rolling Eyes
Да започнем с всички празнуващи месечинки днес  bouquet
Поздравления и за юбилярите - Гери, искрени пожелания за здраве, щастие и късмет , по много и навсякъде  bouquet
харесвам много тази зодия за жена, та в тази връзка, макар и на патерици, честито и на Деси  bouquet

Ние се прибрахме от морето, изкарахме страхотна почивка, въпреки  притесненията ми.Дори се изненадах колко много му хареса на моето момче почивката и колко културно и възпитано се държеше #Crazy
А срещата в несебър мина страхотно, много се радвам, че се запознахме с Мечо Пух,жалко че не успяхме с Галя да се видим. Изненадана бях много приятно както от кротушката на мечо Пух, така и от дружелюбния Влади  и енергичния Илийчо / доста си паснаха с Борис, ето и доказателства http://martenichki.snimka.bg/?album;aid=419125 / .Факт е, че бебоците стават все по интересни Wink
та като говорим за храни, на моя не мога да кажа, че нещо му допада - просто не може да проумее, че с лъжичката се яде, а не е предназначена за омазване или тероризиране, но аз упорито давам всеки ден, даже включих и кашата, ако няколко лъжички се броят Mr. Green добре че имам достатъчно кърма. Иначе и аз почнах и с месните пюрета с идеята да му харесат, ама нейсе.
Бягам да устройвам увеселения, че се събуди

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
КаЯна мерси  smile3503
Качването на снимка или почерпката става по следния начин.
Ще ти го обясня по 2 начина:
1. Тук където пишем текста на поста има 2 реда с иконки. На втория ред първата иконка от ляво на дясно е "вмъкни изображение" Надписа се вижда когато сложиш мишката в/у иконата. Натискаш тази икона и то ти излиза (img][/img] (вместо такава скоба "(" слагаш такава [) като посредата м/у двете скоби слагаш адреса на картинката . Предварително маркираш адреса където е снимката и вмъкваш да речем това - http://pozdrav.net/card/7f0b0e8df19b2af791ebc7fb29f176a4/s/1
2. Ако ти е по лесно направо пишеш [.img]http://pozdrav.net/card/7f0b0e8df19b2af791ebc7fb29f176a4/s/1[./img] Тук съм сложила след първите скоби точки за да разбереш какво всъщност трябва да се получи. Точките са излишни.
Пробвай лесно е. Пък после ще почерпшиш
  Joy

# 12
  • Мнения: 105
Нинче, мерси за темичката   bouquet Борката е страхотен  Heart Eyes
Честити месечинки на порасналите бебоци  Hug
Гери, честит рожден ден   bouquet Желая ти много здраве и сбъднати мечти  Hug
Животинче, честит нов дом да живеете в мир и хармония там! Честито и на останалите новодомци, които май пропуснах да поздравя тези дни.
КаЯна, честит първолак. Ще се справи детето, не го мисли  Hug
Айде отивам да гледам снимки....

# 13
  • Мнения: 267
най-накрая качих снимка за колажа  ooooh!,измъчих се ви казвам да се правя на клоун пък той да ме гледа втренчено  Laughing
качих и някоя друга снимка,че отдавна не бях качвала  Peace http://martenichki.snimka.bg/baby/martenskite-beboci-na-6-meseca.404889.14686471
Каяна,Боян е уникален,толкова чаровно дете  Heart Eyes,всичко ще мине нормално ще видиш,те децата и без език се оправят,не са като нас  Peace

# 14
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
ЧЕСТИТ ЮБИЛЕЙ НА ГЕРИ МУР  newsm38

Здравейте мамчета   bouquet
Тук днес е лудница, дойдоха деца, разни роднинчета-италианчета, да правят басейнско парти. Валентина е на върха на щастието, то са крясъци, викове, взе да се разбира с тях и на италиански. Което е добре, защото и тя е на училище от другия понеделник, та поне малко да се оправя с езика. Макар че ни успокоиха учителките, че досега не са имали никакви проблеми с чужденчета, научават езика много бързо и лесно. Има и човек, който може допълнително да им помага за езика, ако имат големи затруднения.
Блазе й на КАЯНА, че ще си прави разходки всеки ден пеш. Тук можеш да излезеш само с кола, пеша е абсурд.

Аз с изненада открих, че тук избора на пюрета е доста беден. В сравнение с БГ си е направо нищо. После се разбра защо - майките тук масово си готвят вкъщи на бебетата и почти не купуват готови. Оказа се, че си имат доверие на зеленчуците по магазините и никой не се притеснява от нитрати и т.н. Нямало такива неща. Кой знае newsm78
Мойта хубавица вчера налетя на един лимон  Crazy Имаше една половинка на масата и аз докато се усетя, както седеше в мен, като я грабнала и си я навряла в устата и смуче ли смуче  Shocked Ама й хареса много, което е най-странно #Crazy Та така, "захранихме" се успешно с....лимони.
Тук кога ли ще се развали времето  newsm78 Сутрин и вечер захладнява, но през деня пак си минава 30 С  ooooh! Онзи ден вална за 5 мин и това беше.
Лек ден на всички, до по-късно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт