Април отива си вече - ех пораства милото ни MAРТенско човече!

  • 12 463
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495


Винаги ще бъдат обичани ангелчетата на :
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Oчакваме ви отново в отбора!

TУК СМЕ СЕ СЪБРАЛИ 121 ЩАСТЛИВИ МАРТЕНСКИ МАМИ!
ИМАМЕ СИ
69 54
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:

Росен - 1390 гр., 39 см и Даниел - 1700 гр., 39 см. - на miramar



Ирина - 2400гр.,47 см. - на MimitoIv

 
Стефан – 2810гр., 49см. – на беба
Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Боряна - 2750гр., 49см. - на Scintillia
Петър – 3720 гр.,51 см. на ivling
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24
Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Ана - 3650гр., 52см. - на Polly-Wolly
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Светослав - на radi_i_bebe
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Борис - 3500гр.,50см. - на napa
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82
момиче - 3550гр., 50см. - на bellabu

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice
Радостина - 3300гр., 50см. - на vesi_petrovska

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Стела – 2950гр., 50 см. - на sisilota_88

Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
1,2,3,4,5,6
Нашите снимки
“Май е - по градинките събрани сме в компания - МАРТенска сме бебемания”!
"Мартенското бебе вече е голямо, и си гука мила мамо"

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 17:31 от Белла

# 1
  • Мнения: 267
пу първа ( за сефте ми е)  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 69
мисля че тези с марличнаката не стават тъй като пъпа излиза и с нея,сега сме с една прозрачна в средата с марличка,тя е по-добре от предната но и с нея пак излиза (но не чак толкова),сутринта баба ми поръча на аптеката за пъпна херния,пък да видим каква ще ни докарат,ако не ми свършат работа ще лепя лекопласт на кръст,доста майки казват че така също помагало Peace дано да успеем да го приберем,при нас сега е напекло,дано към 12 още да пече и да излезем 1stroller

# 3
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета  Wink  

аз да си похваля детето / пу-пу / - миналата нощ спинка от 22ч до 07ч без прекъсване,а тази нощ от 21.30ч до 08ч  Crazy  голям кеф било да спиш без прекъсване   Crazy  вчера също детето изкара 1 час самичко на леглото като си гугаше и гледкаше - направо ме срази  #Crazy  сега пак е на голямото легло и си гука  Peace  

за памперсите - ние сме на Канбебе и съм много доволна,но сега взех Молфикс / преди съм ги ползвала / ,че улучих някаква промоция - номер 3 ,80бр за 19 лв   Peace  

хайде лек,усмихнат и весел ден на всички

# 4
  • София
  • Мнения: 263
На кой е това бебе
Не е надписано

# 5
  • Мнения: 69
оки4 ще разпознаваме Joy

# 6
  • Мнения: 660
Добро утро!

Отивам да чета назад... в другата тема и после ще пиша.

# 7
  • София
  • Мнения: 263
Така- сега един по- нормален пост, по темите, които сте разисквали напоследък.
Въртелжките за кошара са със щипки като тази  Виждала съм и на още една марка, но сега не се сещам, за да я потърся.
За памперсите- никой ли не ползва Либеро? На мен много ми харесват, защото са някак памучни, сравнение с Памперс (други не съм ползвала). Памперс-ите стоят някак найлонови. Само че мокрите кърпички на Либеро не ми харесват. Вие от кои сте доволни?
За пътуването- мисля до не взимам ваната Thinking В някакъв по- голям леген дали няма да стане и имам от тези хавлиените подложки... Или пък да вземем някакво по- елементарна вана специално като ходим при родителите ми да има newsm78. Не че сега ще пътуваме де- но в началото на юни- сигурно.
За повдигането на количката- ами аз вече на два пъти я повдигам малко, защото се вижда, че й се повръща на бебка и така се оправя. Не е през цялото време повдигната, де. Все пак и в столчето за кола е малко надигната.
Белла,   bouquet

# 8
  • Мнения: 18
Цвети  и нащо ако беше почти една седмица такова  жълто с тъмнозелено , даже имаше и някой път и такива като зрънца ориз  в него. Днес сутринта обаче като се изака му беше почти само жълто.  Peace Тако че май всичко е ок.

Ели  и ние заспиваме късно , понякога и след 12 , а се къпем към 8. Мерси за отговора за спането, то това си е щастие направо. С баткото много бързо махнахме нощното хранене  и даже след време не се и будеше за вода.(но съм забравила в кой месец беше , та за това те питах) Сега обаче с Теди не знам кво ще правим, ето тази нощ след ядене в 22.30 се събуди в 2 .30 и го лъгах с вода ама не стана номера и му дадох цица и така до към 5 и яде малко , после в 7.30 пак искаше да яде. Абе много е трудно с това ядене по цяла нощ. А това с кроткото бебе , няма по хубаво от това, те всички бебета  са различни , не мога да си представя, че някой ще се дразни от това,  че ти е кротко бебето. Нека да е все такава послушна  Елия  Heart Eyes,  Hug.

Слънце лек път на вас  и весело изкарване.

Бела , вече си имам контейнер  на Авент и ако всичко е наред утре живот и здраве ще го ползваме. Ама  тази термо чанта  хич не държи дълго време водата топла   , около 2 часа  само и после е студено шишето. Не мога да намеря детски термос с биберон накрая.

На всички които ще пътуват  весели празници .
Ще следя за среща и ако се усмихне времето през тези дни  и става за разходка ще се включим и ние, щото няма да пътуваме никъде.

# 9
  • Мнения: 671
Здравейте и от нас днес. Времето е мрачно и май ще вали  Rolling Eyes.
Вчера бяхме на консултация и вече Али е 4000гр, а аз съм щастлива. Няма хрема, а просто сополките не могат да излизат, че са и тесни каналчетата. Днес ще ходим на контролен в 3-та Градска.
Цвете, и нашето ако е такова като вашето днес, та сега ще питам в 3-таГрадска, че съм се притеснила и аз.
Чакам да ака пак та да видя дали отново ще е такова. Иначе и тя си е свежичка и активна без Т.
Как ми се ходи и на мен на една екскурзийка до Сандански до мама и тати, хем на разнообразие, хем да се видим, но още ме е страх да пътувам с нея толкова далеч.
Днес ходихме да ни пеят Чиста молитва, макър че е 41-вия ден. Вчера закъсняхме от лекаря и не стана, та за това днес.
Да ви питам мами, кога трябва да дойде първия цикъл след лохийте??? Моите свършиха около 30-тия ден след раждането и сега чак имам нещо пак зацапващо, възможно ли е пак да са подновили или това е преди цикъла. Не зная кога ще мога да отида на лекар...
Това за сега от нас.
Честито на месечинките, да са живи и здравички  Hug    bouquet

# 10
  • Мнения: 8
Добър ден мамчета! Hug
БЕЛЛАмнаго хубава темичка Hug  bouquet
Ех като гледам всички бебчета колко са хубави ми става едно такова готино,направо са страхотни/нашо лошо няма Wink/
Дърта маймуна,верно Илийчовците грешка нямат,папкат качествено.Снощи реших да пробваме тази нощ без манджичка,е да ама не.Събуди се към 4:30,тати му приготви топла водичка,а мама му я даде.Испи нашия човек 50-60мл,обаче глад го гонише милото.Направихме му една 30-ка,ама пак е гладно момчето,та след 2-та доза от 30мл,блаженно заспа между мама и тати,и така до 8:30 Mr. GreenТа нашите хранения си остават 7 и изяжда по90-100мл на хранене,дано не му е много че незнам newsm78
Никита,мисля че няма страшно защото пеленката е супер тънка и е от външната страна на решетката PeaceПък и мама винаги внимава как я слага Peace
glafira манджичката стана страхотна HugА и моя мъж стана мек като памук Mr. Green
 Памперси ползвам на Памперс/жълтите/,доволна съм за сега.Не са пропускали до сега/освен веднъж когато памперса сложи тати Mr. Green/,онзи ден пакета 1-ка свърши и минахме на 2-ка пък да видим те как ще са.Иначе взехме и един пакет оранжеви/slep & play/,направо са ужасни нищо не попиват.Горкото тази нощ така се беше овъртяло,че чак жал ме хвана.
Ммм...май това е за сега newsm78 Rolling Eyes

# 11
  • Варна
  • Мнения: 58
Цветка, и Ния имаше зелени памперси. Питах доки, каза, че и от претопляне и от студено можело да стане, но не значи настинка. Тя си е  добре. А може да стане и от храна, която ти си яла май. Говоря за бебе само на кърма.
Оки4, мокри кърпички смених няколко марки, само Памперс се издърпват хубаво. Хъджиса например не са захванати добре и постоянно се мъчех.

# 12
  • Мнения: 222
Айде и аз в новата тема! Белла   bouquet  bouquet  bouquet
Днес пък акото му е перфектно, като по учебник - жълтичко, без никакави зелени гадости  Laughing От какво ли беше тая зеления  newsm78 уж всичко е както преди - еднакво облечен, еднаква температура, а и не съм яла нещо по-различно (нали се кърмим още  Praynig) дано всичко е ок, но ако пак има, ще питам и доктора.
Тука времето е отвратително  ooooh! студено е и ръми от сутринта, така че днес сме затворници,но пък ще се пробваме с един следобеден сън  Peace

# 13
  • Мнения: 107
Запис и от мен! Hug

# 14
  • Мнения: 361
Ние след като се чудихме дли ще ядем или не, така хубаво се оповръщахме- мен цялата, тя цялата (а тъкмо я бях облякла), завивката на спалнята ни. Ама то това да ми е проблема. И то милото стой и се чуди какво е станало. Аз се стреснах, че не ми се беше случвало. Сега спинка и чака баба и да дойде да я види.
Ели  и ние заспиваме късно , понякога и след 12 , а се къпем към 8. Мерси за отговора за спането, то това си е щастие направо. С баткото много бързо махнахме нощното хранене  и даже след време не се и будеше за вода.(но съм забравила в кой месец беше , та за това те питах) Сега обаче с Теди не знам кво ще правим, ето тази нощ след ядене в 22.30 се събуди в 2 .30 и го лъгах с вода ама не стана номера и му дадох цица и така до към 5 и яде малко , после в 7.30 пак искаше да яде. Абе много е трудно с това ядене по цяла нощ. А това с кроткото бебе , няма по хубаво от това, те всички бебета  са различни , не мога да си представя, че някой ще се дразни от това,  че ти е кротко бебето. Нека да е все такава послушна  Елия  Heart Eyes,  :hug
значи ние като махнахме нощтното хранене първите 2 дни беше ад- неискаше водичка, въртешесе. Въпроса е ти да устискаш. Естествено, че няма да си държиш детето гладно и не прави нищо без консултация с педиатъра. Ние сега, когато се будиме даже и водичка неиска повече от 2-3 глъдки.
А това за кроткото бебе, направо ми е божи дар. Аз каквато бях нервна и ревяща цяла бременост и що лимони изядох, то детенце едно кротичко, сладичко.

Слънце- лек и спокоен път.

Общи условия

Активация на акаунт