В къщи МАРТенче расте,мама от от целувки ще го изяде!

  • 11 538
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495

Винаги ще бъдат обичани ангелчетата на :
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Oчакваме ви отново в отбора!

TУК СМЕ СЕ СЪБРАЛИ 125 ЩАСТЛИВИ МАРТЕНСКИ МАМИ!
ИМАМЕ СИ
69 54
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:

Росен - 1390 гр., 39 см и Даниел - 1700 гр., 39 см. - на miramar



Ирина - 2400гр.,47 см. - на MimitoIv

 
Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Боряна - 2750гр., 49см. - на Scintillia
Петър – 3720 гр.,51 см. на ivling
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24
Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
1,2,3,4,5,6,7,8
Нашите снимки
Май е - по градинките събрани сме в компания - МАРТенска сме бебемания!
Идва топло време вече-по цял ден разхожда се МАРТенското човече!
Бебчета сладки и игриви, правят МАРТенските мами най-щастливи!
Гука и усмивки раздава, любимото същество на МАРТенската мама!
МАРТенче сладко ще търсим къде-в най близкия парк или кафене!
МАРТенче сладко се разхожда доволно с мама и татко!
 

# 1
  • Мнения: 660
Добро утро...

Да се запишем и се връщам да чета. Белла -   bouquet

Едит: Леле, даже първа съм била, ама от сънливост съм пропуснала този факт като писах. Mr. Green

И ние отиваме да се обличаме и да излезем докато не е напекло зверски, а гладенето и готвенето го оставям за жегите около и ранния следобед. Whistling

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 11:06 от Tony_st

# 2
  • Мнения: 222
Втора  smile3534
И ние като хапне в 12ч се спретваме и навън. Графикът ни е такъв - ревал, не ревал - до към 17ч в парка, после вкъщи на балкона. А сега с люлката е страшно удобно- сложихме го вчера от 6.30 та до към 8ч откара вечерта. Ама нали сме му създали график да го къпем към 8.15, няма да ви казвам вчера какъв рееев удари, че с баща му се бяхме улисали да търсим место на люлката в детската стая, та прескочихме часа  ooooh! и бяхме възнаградени с подобаващи децибели  Whistling
Сега заспа в кенгурото, щото нищо друго не призна, но възнамерявам да го прецакам и да го сложа на леглото, че ме чака прахосмукачката...
Бодливке я се стягай! Не обръщай внимание на никой, сиктеросай всички дето те ядосват и СПОКО   love001

# 3
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте и от мен  Hug
Иве  Hug  стягай се да няма бой   
Аз му намерих цаката на моето бебе - ще живеем навън   Mr. Green  два дни подред излизаме в 13 часа и се прибираме в 21 часа и няма рев няма колики няма нищо кофти - само усмивки и добро настроение  Rolling Eyes  И мамите дето се разхождам с тях ми викат - какво си го нарoчила детето бе - супер добричко, е гласа не и чухме  Whistling  А у нас.....   ooooh! Съответно и двата дне след това - баня ядем и към 23 като заспи та чаааак в 5 часа -   А днес дори след това заспа сама в леглото   Shocked  Много гот така.... май навън ще живеем, добре че идва лято  Mr. Green
Днес нашия татко идва да ни види   Hug  Толкова много му липсваме че милия намерил начин и идва за няколко дни   
За подаръците - не съм от тези дето държат на тях, и не съм очаквала и искала, даже бебка е подарък за мъжа ми - той става на 30 тази година, но от свеки имам много готина гривна - специална изработка, а от баща ми - солидна сума парички - да не повярва човек   Shocked  А от мъжа ми - достатъчно ми е че го имам и че е цяло съкровище, а той подаръци си ми прави постоянно така че ....   Hug
Хайде да се пооправя и да бягаме навън. Лек ден и приятни разходки на всички   Hug
Ааа и честити месечинки на бебчетата от дата 10-ти    Hug

Аз докато публикувам и нова тема се появи  ooooh!  Да ни е честита! Белла страшна си  Hug
 

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 12:31 от dessiss

# 4
  • София
  • Мнения: 263
Хелоу!!!
Бодливке, ама пък олекна ли ти след този "сеанс" с ракийката?!
За цигарите- никой не мога да упрекна- то и аз се замислям отвреме навреме дали да не му пална, ама не ми се почват все още- дано устискам и след това- много съм се навила да не ги пропушвам пак. Макар че още един път през живота си съм ги спирала- много кила качих- упражнения ли, глад ли- не можах да се вталя. Като ги почнах цигарките- ела да видиш. Така че може и това не- пушене така да завърши  smile3546
Подаръци- аз за РД и подобни не получавам, а камо ли за раждането! Сама си ги правя подаръците- и ми е много добре! Е- една почивчица на остров- няма да я върна- ама като гледам- не ще да е близките 1-2 години!
Белла, мерси за темата  Heart Eyes
Честити месечинки на бебоците!
Ще се разхождаме ли в Южния парк през седмицата?

# 5
# 6
  • Мнения: 8
Айде и ние в новата тема Party.Белла  bouquet
Пък ние се разминахме с обедната разходка smile3516,чакам гости Crazy.Надвечер ще наваксваме Mr. Green!
Лелеее все забравяме да ви се покажем  Mr. Green,ето ни:  http://media.snimka.bg/2914/012082836-big.jpg


Стана ли работата или не newsm78? Еми незнам как се прави EmbarassedВ албума "Нашите бебчета на 1 месец " има още няколко снимки smile3511,надявам се скоро да се справям по добре!

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 12:26 от nani_v

# 7
  • София
  • Мнения: 459
Цоп и аз на първа страница  Mr. Green

После ще пиша повече, че сега съм гладна и след малко излизаме.
Приятни разходки на всички.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 757
Привет! Белла, мерси за темата!  Hug
Цветка, и нашата люлка е подобна, само че е купена. Браво на вашия татко Peace Ползваме я денонощно  Crazy
Завидях на мамите разходили се по плажа  Grinning
На мен подарък за раждането никой не ми я правил, но не съм и очаквала.  Rolling Eyes
Вода (чай) Алекс пие много също.
Дума, трябва да те черпя, че ме подмлади  Laughing  Hug Не ми личи възрастта, викаш  Sunglasses
Маймунке, на среща не знам дали ще иска баткото да идва, но поне снимки от бала се надявам да видим  Simple Smile
Бодливка,  Hug всеки има такива моменти, ще отминат. Появта на едно дете освен, че е радост е и стрес за семейството. (рече мърдо тя Laughing) Само не разбрах какво се оплакваш - четирицифрена сума би компенсирала всякаква липса на други подаръци  Wink  Hug
Любима, мерси за поздрава!  Hug Аз Депеш ги открих по-късно Blush, на 15г слушах това и това и това и още много, все в този стил Simple Smile И сега ги харесвам де. Айде пак нещо подряващо за концерта  Grinning
Приятни разходки! Hug

# 9
  • Мнения: 980
Аз нещо сдавам багажа...изпих една ракия и изпуших две цигари.Естествено ще цедя и хвърлям след това.. Cry Извадих замръзена кърма...
Какви подаръци,какви злата..хич и не чакам,напоследък сме "Мистър и мисис Смит"..ако ме разбирате.. Добре че фадъра се отчете с 4 цифрена сума за раждането,и това ще ми е..ама дето се вика да сме живи и здрави,после по разпределение "горе" или "долу" нищо няма да вземем с нас..

Каква светлина в тунела,то тунел не виждам даже...а една голЕма дупка... Cry

Бодливке, недей така.....Все едно чета мислите си....И аз влезнах в след родилна депресия постфактум и Мистър Смит не ми помогна. ТА като резултат в момента не ми се седи вкъщи и почти нямам кърма. И аз пропуших, но не ми се пие...

Аз не пуша, никога не съм, но пък как ми се пиеееее  beer Кърма-нъцки. Суче, ближе и си чака шишето. Ако се заинатя и продължа да "кърмя" - рев, сукане и..после пак шишето. След това спи по 4 часа и половина. В петък се разревах. Половинката се видя в приключение- и трите ревяхме едновременно, коя по-леко, коя по-шумно..... резултат= Яни е за дълъг уикенд при свеката  Crossing Arms

Понеже в други теми се говореше за книгата "Изкуството да бъдеш родител"- ето от тук може да си я дръпнете от нета
http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm  thumbsup

Зеленко, ти с какво мажеш ръцете? На мен дясната ми е почти неизползваема вече. Мажа с Фастумгел и още някакъв, но файда никаква.

МАлиииии, нещо ми се реве.  #Puppy dog Липсват ми социалните контакти. А с двете деца съм вързана за градинките около блока. Нямаме втора кола и не съм мобилна и направо не си е работа. Днес за забавление ще ходя на кола маска. И някъде на разходка- най-вероятно Банкя.  newsm26

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Хоп и аз тук но вече от Стара Загора

# 11
  • София
  • Мнения: 673
tedsan, аз може да съм в депресия, но все още успявам да помогна на другите. Ако имаш нужда от приятелско рамо, може през скайпа да ти организирам социален контакт. А за реването и аз съм така. От време на време си рева. Таткото го шашкам, че те нали мъжете не обичат плачещи жени...
За кърмата: малко е, но се старая на всяко ядене да я слагам на гърда. Ако ще и само 10 грама да изсуче, пак е добре. Затова много не се притеснявам, че пуша от време на време

# 12
  • Мнения: 288
Здравейте и от нас!Темичката е супер! smile3501
Ние вчера бяхме много послушни-като никога направо.Ядем и спим като нормалните неревящи бебета! Направо както се казва душата ми изпълни моето дете! Laughing Но тази нощ ми го върна тъпканичко вчерашното спокойствие.Явно коликите се бяха изместили,като се почна вечерта един рееев,няма успокояване,не ще да яде ни от мен,ни от шише(рекох да го улесня,че много ми е гадно като го виждам,че е гладен,а се превива постоянно от болка и се тегли).Но не би.Цяла нощ се гоним из леглото,голямо хленчене ,голямо чудо.Че яде през 2 часа,че се опикал целия,чак матрака мокър(А ПАМПЕРСА СУХ -специално слагане на памперс от мъжа ми fight).Преобличахме се изцяло,накърмих го,сложих го да спи-повърна!Айде пак отначало преобличанкки!И разбира се всичко това придружено със задоволителна порция рев. Crazy Нямам думи.А таткото човека не става да помогне,въпреки че е буден,което не му пречи само да мърмори що за бебе било това и че искал да спи! #Cussing out
А днес хубаво се разходихме,ама голяма жега!Вие бебчовците пуснахте ли ги по късо ръкавче или още е рано?Все ме е страх да не го простудя. Laughing
Русанче,и моя хубостник откача от масажа.2 вечери му го правих и повече не ми издържаха нервите.Голям писък!Вече се примирих,че ще чакам от само себе си да минат гадните колики и толкова!
Иначе водичка не давам,а чай от копър неподсладен,че нали захарта усилвала коликите.Ама не пие кой знае колко-примерно до сега от сутринта е изпил 50мл.ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА КРИС! Hug
Честита месечинка и на Тобиас на Дез!
Да са ви живи и здрави!

# 13
  • София
  • Мнения: 1
 Пък аз днес пак ходих на езда. Завиждайте, завиждайте! И ще отида и на танци. Пак завиждайте, завиждайте! Laughing Laughing Между двете, обаче, трябва да ходя на работа, за което пък аз завиждам на всички, на които не им се налага да бачкат.  Sad
 Белла,   bouquet!

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 16:22 от Дърта маймуна

# 14
  • София
  • Мнения: 673
Завистта вече ме изяла цялата Close

Общи условия

Активация на акаунт