Знаят разни номера - МАРТенските ни деца!!!

  • 19 807
  • 737
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 135


Денис на Svetleto_



Ние сме  128
И си имаме
70 60
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:


Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-Лора на sia-на 4 месеца и 3 седм.
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
Нашите снимки

МАРТенското ни дете – все навънка го влече!
МАРТенчето щом пълзи куп бели ще сътвори
МАРТенското диваненце предпочита плодово пюренце
Първа думичка изрече МАРТенското ни човече

Винаги ще бъдат обичани
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Бъдете благословени и със свидни рожби пак дарени!!!

# 1
  • Мнения: 69
хайде да открия сезона Mr. Green че не се знае кога пак ще пиша,сигурна в края на темата за завършек Rolling Eyes

слънце  bouquet жива и здрава да си,че тея пусти теми не ги научих Blush

# 2
  • Мнения: 361
Ха и ние тука

Моето диване днес ми скъса нервите. Дали, защото таткото си беше вкъщи и падна една лиготия. Реве и и се спи, ама ако изпусне нещо.
Та правя аз кисел (незнам защо ама 4 пъти го правих  #Crazy) и се връщам в стаята, те наще и двамата се гушнали и аспали. Та така до 17:30. Айде яж набързо и марш навън, че ръмжи като малко мече.
Ей я на сега ми се катери по едната ръка. И като и се скарам ми се хили.  hahaha

За секса да си кажа и аз- лабаво нема. В най-лошия случай е 1 път седмично. Ама таткото си има трик- слага си един парфюм, за който аз си умирам и то щеш нещеш и се почва.

Хайде от нас лека и мека.

# 3
  • Мнения: 10 012
Пу 13та. Mr. Green

Тоби днес започна да се опитва да стъпва. От пълзяща позиция вирва дупе нагоре и стъпва на цяло стъпало. Много е смешен.
Ние с големия сме пипнали наякакъв вирус, дано не се отрази на малките.

Светле, Денис с тези големи очета ще има да омайва момиченцата. Сладурко голям! Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 5 758
 Hug Слънцето, мерси за темата! Денис е бонбон  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 0
 Здравейте от г..а на географията. Намирам се на гръцката граница с. Арда Crazy

 ОГРОМНО СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕУСПЯХ ДА ДОЙДА НА СРЕЩАТА В СОФИЯ Просто положението беше наистина важно. Бяхме на свиждане на близка роднина. Детенцето и е в Пирогов след тежка катастрофа и сега е в будна кома. Наистина неможеше да пропуснем срещата.
 Тук имам малко недъгав интернет но все пак има. Проблема  е че часът при д-рката ми в петък може да се отложи и аз още незнам накъде да тръгваме в петък. Към вкъщи или към София. Ще ви държа в течение за нещата. Силно се надявам моята д-рка да се върне в четвъртък и да можем да се видим с вас. Аз пак ще ви кажа.

 Чао сладурки. МНОООГО ми липсвате.

П.С. Ивко просто е невероятен. Държи се прекрасно на мама героя. Ама баткото как ме ядосва не е истина ooooh! Тоз ми ти планински въздух му действа като енергийна напитка #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 5 285
Опитах се да копирам бележките си от старата тема, но не ми даде да пейст-вам в новата (!?!?!?!), така че, с извинение, публикувах в старата тема  smile3511 smile3515 smile3511

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 20:56 от зелено човече

# 7
  • Мнения: 1 187
Ей все нещо изниква и не мога да седна на компа..

Хайде и аз в новата тема,тоя Денис летец ще го правим- голяма скица! Grinning Hug

Да се отчетем от консултацията-порастнала е с 3см.и 710гр!7820гр./70см. Flutter Биха последния Пентаксим-този път не плака,че предните пъти много жална беше милата..
Док.каза да се радвам че така добре си хапва и наддава,а хич не изглежда дунда. Де да можеше и аз да съм така.. Е,явно щерките ще са високи и слаби. Mr. Green
Беше ми казала,че от сега нататък ще качва по 200-300гр.и днес аз  Shocked,ей казва няма угодия на мамите.. Crazy В четвъртък ще ходим пак да ни боцнат за изследвания,и да видя как ще я взема тази урина.. Thinking Според доки хранещите се с апетит бебета имат добър хемоглобин,ама ще видим.Не ме нахока като и казах,че още се подмотаваме с месото и жълтъка,сигурно щото и се пуфалих че яде по 190-200гр.зеленчуци. Rolling Eyes

От днес съм без кака няколко дни-ми то си е като на курорт! Blush И работа си свърших навън и в къщи,че и успях да се боядисам след като Ади заспа. Flutter
 
Бодливка,сподели рецептата за приготвяне на елда в дом.условия.

Eто я,като аз пропускам тази част с изсушаването във фурна:

Каша от домашно брашно
Kупете избраният продукт - ориз или елда на зърна. Измийте и изсушете за около час на слаба фурна (около 80*С), като разбърквате от време на време. Така опечените и изсушени зърна се смилат на фино брашно с мелачка, кухненски робот или блендър.2 супени лъжици с връх от брашното се накисват от предната вечер в 150-160 мл вода, за да се усвоят максимално полезните вещества. На следващия ден се разбърква, слага се на котлона и с бъркане се сварява до получаване на нужната гъстота, обикновено до полутечно състояние, което бебето харесва), а след това се похлупва, за да се задуши за няколко минути. Може да се смеси със суров настърган на ситно или пасиран плод, или с готово плодово пюре.


А тук също  има много рецепти за каши и пюрета


Бодливка, ти с  какво си мелиш ориза (а и другите зърнени храни де) като правиш домашни каши? Аз зададох този въпрос на срещата и Tony ме посъветва да си взема Chopper, но дай акъл и ти

В най-обикновенна кафемелачка,и всяка сутрин си мелям и ленентото семе там. PeaceСигурно и в чопъра ще стане, но щом нямаш, само за това не си заслужава да купуваш.

А ти избра ли си чувалче за количката,най-добре е да ги видиш на живо.Аз бях харесала два вида в нета,но като пипнах това на Jordani си го “познах” от раз! Wink

Nagaina поизчакай малко с домата (ако позволиш съвет де) -заради хистамина..

Роси имам кошара за игра от Дари,само да започнем да седим стабилно и ще я паркирам в хола.Много си играеше каката вътре-става,сяда,пускаше нарочно играчките отвън..голяма занимавка. Laughing Там си и спеше през деня като се умори,а аз бях спокойна че няма да се удари някъде и си вършех домакинската работа само с едно око към нея. Peace

dyMa стига вися на балкона,а си вдигни телефона.. Mr. Green И аз туй ти казах за кашите,то няма лошо и безмлечна да е пък да си прибавиш от млякото на зетко. Wink

И аз като Нагаина като ме награбят първо викам "Милиция! Милиция!" и после" "Мили, целия!"  Mr. Green,

Aз какво ли да викам тогава,като милицията си е у нас...може би "Пожар,пожааар"! newsm62

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 21:07 от Бодливка

# 8
  • Мнения: 35
Ето ни и нас в новата тема  bouquet
Все още сме беззъби - явно моето човече ще се измъчи - от седмица и половина не е спал нормално. Снощи беше най-кошмарно от всички нощи до сега - истерични ревове от негова страна и чувство на ужас и безсилие от моя smile3518. След като най-накрая успя да се успокои и аз си поплаках едно хубаво. Като си представя, че отново идва нощ направо не ми се иска...На всичкото отгоре и температура имаше сутринта - явно нашите зъби с всичките екстри ще излизат - хрема, кашлица, температура и болки ooooh!
Интересното е че през деня е относително спокоен - хили се, играе си сам, говори, спинка...Днес взех и аз от този чай от маточина и изпих една доза (не че очаквам мигновен резултат)
Излезнаха ни резултатите от изследванията - педиатърката каза, че са много добри и че са доказателство, че всичките му неразположения са му от зъбите. Хемоглобинът му е 116 Rolling Eyes

За Коледните партита - определено ми харесва идеята, пък и даже Дядо Коледа да има, и в клубче да е, и подаръци да има Party, за мен всичките тези неща ще направят партито коледно Много се надявам да успея да дойда на софийското такова (мъжлето ми има намерени по празниците да сме тук в Плевен).
Рила честито ви ново зъбче, браво че се е успокоил малкият сладур.
За секса, ох сега да се оплаквам ли, да не се ли...ние миналата седмица нали бяхме на "сватбено пътешествие" та си наваксахме, но иначе рядко ни се случва - и ние от умора вечер като подушим възглавницата и отнасяме плувките Tired

Хайде оставям ви - лека и спокойна нощ пожелавам на всички и на себе си Hug

# 9
  • Мнения: 660
Еха, нова тема... Слънце -   bouquet
Ама и Денис е един сладурко... Hug

Зеленко, утре ще звъня на педито, да видим що нас не ние пратила на манту? То ще ходим на консултация около 18, но тогава Рая ще е на 8 месеца, та ще звънна утре.

Ама ме разбихте с таз Милиция... Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 1
Светлето, изяж крилата, багажника и каквото друго се сетиш на самолета. Laughing Laughing
Нещо хич не ми върви последната диета. Все я нарушавам по малко, а то така няма файда. Още повече, че вече съм си по-близо до нормалните килограми и все по-трудно става. Най-големият майтап е, че в неделя след час и кусур езда, два километра плуване и един час народни танци, спазвайки диетата, вечерта бях по-тежка от предната вечер. Май ще си стоя приятно закръглена, щом и тази лесна диета не мога да спазя. Оплаквам се просто.
 

# 11
  • Мнения: 660
Светлето, изяж крилата, багажника и каквото друго се сетиш на самолета. Laughing Laughing
Нещо хич не ми върви последната диета. Все я нарушавам по малко, а то така няма файда. Още повече, че вече съм си по-близо до нормалните килограми и все по-трудно става. Най-големият майтап е, че в неделя след час и кусур езда, два километра плуване и един час народни танци, спазвайки диетата, вечерта бях по-тежка от предната вечер. Май ще си стоя приятно закръглена, щом и тази лесна диета не мога да спазя. Оплаквам се просто.
 

Стига глупости - 1-во: много добре си изглеждаш и видимо си отслабнала и 2-ро: ще я почвам и аз твоята диета от другия месец, само да земестим поне 1 хранене. Така съм се надъхала, като те видях последния път, че... шЪ тЪ стигам. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 187
Мънки вода задържаш няй-вероятно..Това се получава след физич.активност.МерИ се сутрин,на гладно и празно. Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 263
Докато не е започнала Забранената любов да се разпиша и аз.
Слънце, мерсаж за темичката  bouquet
Мънки, каква ти е диетата? О, а как ти завиждам за спортуването...
Аз от около10 дни диетувам и се чудя много ли е вредно, че давам на МАрия да суче през нощта-нали какво беше се отделяло(токсини) и отивало при бебчето(изхвръкна ми думата от главата). Просто мноого ми се спи, че да й правя АМ, ама не само това- тя ще събуди целия квартал, ако ме чака да й забърквам.
Поли, за въвеждането на глутена- не съм проучвала, но с каша може би, или направо от хлебче- ако иска да хапва коричка...
Бодливка, а ти пробвала ли си с блендер да мелиш елда или ориз? Мен ме съмнява да стане. А ако меля царевица- такава сурова , която сега продават по пазара, трябва да е- нали?
Рила, браво , че са избили най- накрая зъбEтата- много бели и здрави да са, а другите по- лекичко да пробиват!
Ели, кажи какъв е този' парфюм-  веднага ще хукне да взима, ако му кажа как действа :Lil:
Аз днес пробвах Мария колко ще изяде и й давах, докато спре да иска- ами едно прокоби от 80 грама и 120 гр. домашно от моркови (малко рядко)+ 60 АМ Crazy
ООО, започна- отивам!


Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 12:33 от oki4

# 14
  • Мнения: 3 379
Е, докато се разпиша в старата тема, то има нова. Много се активирахте нещо тия дни.

Слънце, мерси за темата.

Ами щях да пиша по нЕкои въпроси от старата тема, ама ги изпозабравих...

Baby_Moni, аз още не съм сколасала със снимка за колажа. Ама все не мога да го снимам в синьо (това ли остана последно - момчетата в синьо ?  Embarassed). Ми оказва се, че нямаме много сини дрешки (имам предвид чисто сини де).

За секса - ми ние сме средно положение веднъж седмично. МъжО ако го питам, ще е по-често, но аз нямам много сили, така че - колкото, толкова.

Зеленко, ми ние напоследък излизаче все около 12 ч. и на мен ми се струва топличко - нито чувалче съм изкарала, нито шапки, нито пък дебелите якета още. Извеждам го общо взето с боди с къс или дълъг ръкав и отгоре яке (есенно), с дънки и чорапки, ако е по-студено слагам и блузка с дълъг ръкав върху бодито. Ама сега като е сополив и се чудя дали не е настинал  newsm78 Но пък не ми се вярва, ние си спим на отворен прозорец, по цял ден е отворено у нас, а и по-студено е било... знам ли.

За Коледното парти - аз не знам защо скочихте така, то е ясно, че като има обща организация, ще има и различни мнения - не може всеки да харесва едно и също. А пък всеки е добре да си каже мнението, така ще се роди най-добрата идея. Аз си мисля, че в крайна сметка всички ще се съобразим с някакво общо решение. А и ако на някой не му харесва - ми то не е задължително. Просто си мисля, че мойчиният ентусиазъм в повечето случаи е по-голям, отколкото е нужно на децата (включително и при мен е така).

Вероники, аз също мелех ориз в кафемелачката.

Айде лека нощ, снощи не сколасах д алегна рано, но днес твърдо съм го решила.

Общи условия

Активация на акаунт