Как бихте променили дома си, ако нямате ограничение от време и средства?

  • 16 807
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 840
Бихте ли се решили да смените жилището, с което сте свикнали, с нещо ново, различно и модерно?
Как изглежда домът на мечтите ви? Кои са най-смелите ви идеи?

# 1
  • Мнения: 3 480
Бих извикала архитект да ми предложи най-добрите решения за оползотворяване на пространствата и бих следвала съветите.

# 2
  • Мнения: 24 454
Бихте ли се решили да смените жилището, с което сте свикнали, с нещо ново, различно и модерно?
Иска ли питане?!
Домът на мечтите ми е светъл, просторен, удобен и много уютен
Мечтая си за стая, която цялата е в рафтове с книги от пода до тавана и едно удобно кресло.
Може и извънградска къща с двор Grinning

# 3
  • Мнения: 25 707
Когато става въпрос за мечти, хич не си поплювам. Като ще се мечтае, да е с размах!
Ето някои неща, които бих си купила и нищо по тях няма да променям:

Скрит текст:
Къщичка на морето, за да снимам рибките



Къщичка в планината – да снимам птичките



И скромна яхта за разходки, когато ми омръзне да живея в рая



 Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 38 632
По нашия апартамент е направен почти максимума на това, което може да се направи в това малко жилище. Така че - веднага го сменям с 3 стаи и хол, в същия квартал. Ако може и да е готов за нанасяне по мой вкус, перфектно!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 080
Моите мечти са скромни. Да присъединим съседния апартамент и да се разширим. Все по-тясно ни става, макар че периодично изхвърлям непотребни и неизползвани неща. Но домашните "любимци" растат и  трупат ли трупат.  Crazy

# 6
  • Мнения: 5 437
Нещо ей такова Grinning

# 7
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ох, Мартина, това е и моята мечта ....

На практика, за настоящия ми дом /къща/ по-лесно ще ми е да изброя какво бих запазила, малко са нещата. Обзавеждането е на свекърва ми - скъпо, но тежко и мрачно. А, аз си представям дома си светъл, в топли нюанси... дали ще е в този живот ....

# 8
  • София
  • Мнения: 16 208
Странен въпрос, аз това вече съм го направила. Може би само бих сменила покрива да е с новите фотоволтаични керемиди на Тесла, бих покрила голямата тераса на последния етаж с телескопичен подвижен плексигласов похлупак и сложила басейн "за пличкане" там.

# 9
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Защо да е странен? Някои хора имат ограничения откъм време и средства.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 208
Защо да е странен? Някои хора имат ограничения откъм време и средства.
Има хора, които нямат ограничение откъм време и средства, но не променят дома си по разни причини:

1. Харесват си го както си е.
2. Не им се занимава с майстори.
3. Няма ги още технологиите, които може би си предствят в дома си.
4. Технологиите ги има, но не се продават и нямат гаранционно покритие в България.
5. Половинката не иска промяна.

Да помечтаем е лесно. Да  превърнем мечтите в реалност  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Включвам се в разкошната тема с дом по мой вкус  Mr. Green И вида, и локацията... Ех, мечтииии Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 609
Сега има много възможности, има мебели на съвсем приемливи цени. Айяла ако не ти харесват, давай смело. По-светлички мебели, по-светъл цвят стени, малко цветни акценти и дома оживява.  Hug

Иначе, мечтая за къща. Съчетание между традиционен и леко битов стил, с голяма и красива градина  Heart Eyes







Бях гледала снимки от дома на Елена Йончева, имаше прекрасна тераса:


Не харесвам модерния дизайн, нито твърде минималистичните мебели. Обичам места с дух и уют. Засега разполагам с апартамент, но съм си го направила по мой вкус, кокетничко и дамско.

# 13
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 371
 Hug Hug
Ако не бяхме притиснати от време и пари  Whistling до сега да бяхме направили ремонта на къщата ни  Flutter

# 14
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 371
Сега има много възможности, има мебели на съвсем приемливи цени. Айяла ако не ти харесват, давай смело. По-светлички мебели, по-светъл цвят стени, малко цветни акценти и дома оживява.  Hug

Иначе, мечтая за къща. Съчетание между традиционен и леко битов стил, с голяма и красива градина  Heart Eyes

Скрит текст:






Бях гледала снимки от дома на Елена Йончева, имаше прекрасна тераса:


Не харесвам модерния дизайн, нито твърде минималистичните мебели. Обичам места с дух и уют. Засега разполагам с апартамент, но съм си го направила по мой вкус, кокетничко и дамско.

Захир  Hug аз също много обичам градините  Peace. Не държа да е голяма, но да е уютна и красиво подредена  Flutter

Може би нещо такова  Thinking за сега събирам идеи като му дойде времето, ще се опитам да ги прилагавм, поне място има  Blush
Скрит текст:



# 15
  • София
  • Мнения: 5 988
При мен така се получи че в последните 13 сет години се пренасях 4ри пъти. една квартира и 3 покупки след това. Та доста ремонт, обзавеждане и т.н. изнесох. Доста  мечти си осъществих ( не всичките де)
Сега пак е нужно префасониране на стая за ученик.  ooooh! ooooh!
Доста глезотии си направихме в последното жилище.  ooooh! ooooh!
След тази зима обаче, обмислям, дали не е най -добре, да продадем всичко и да купим нещо край морето. Пък ако може край по - топлите морета още по- добре. Искам хубав балкон ( дори да няма гледка , да мирише на море) и семпло обзавеждане. Омръзна ми трупането на вещи. Всичко рано или късно омръзва.  Crossing Arms

Апропо ние градина в София имаме към апартамента , само наша, чудесна !!!

# 16
  • Мнения: 4 419
Къща на минимум два етажа. Високи и просторни стаи, всичко в по-светли нюанси. Градинка, дето да си я обгрижвам, басейн, много декоративни възглавници и домашна помощница задължително. Също така и много домашни любимци. Задължително ще имам кътче за отдих с някакво люлеещо легло, стол, хамак или нещо такова.

# 17
  • Мнения: 21 282
Нещо такова :  Heart Eyes






# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Веднага сменям панелката за нещо такова




# 19
  • Мнения: 4 943
Ех, мечти... Искам да е бяла и уютна, задължително с гледка към морето!
Скрит текст:

# 20
  • Мнения: 4 943
Скрит текст:
Това е холът ми. Grin

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Веднага сменям панелката за нещо такова






Оооо, можем да си ги разменяме за по месец в годината, какво ще кажеш?  Heart Eyes newsm53

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763

cutesmallcat няма проблеми, в бохемския ми дом- мечта има много място.  Hug

# 23
  • Мнения: 41 303
Реалистичните ми мечти са за оптимален апартамент, което ще рече също като този, който си купихме наскоро, но с по един метър / метър и половина по-голям в двете посоки (контурът на апартаментът е нещо като квадрат и в идеален вариант страната на този квадрат би била с по метър по-дълга). Това щеше да доведе до увеличение на стаите с по 30-50 см, което ми е предостатъчно. То и сега става, ама е на границата, а ми се ще да има и малко запас Mr. Green

Идеалистичните ми мечти при наистина неограничени финанси са за 1-2 декара в центъра ( да кажем "Къщата с ягодите"), където да си построя пасивна къща с най-добрите материали и с най-голямата възможна здравина, така че докато съм жива да не се налагат ремонти и да съм независима от снабдителните дружества. Не държа да е дворец, 2 пълноценни етажа и един мансарден ми стигат, и не повече от три спални + още няколко неща. Естествено и със супер обезопасяване. А също и с възможно най-лесното обслужване - антистатични и незадържащи мръсотия повърхности, дюшеме с фабричен керамичен лак, което на практика не се драска, централна климатизация, филтрираща прах и почистваща въздуха, най-качествени и здрави мебели и прочее.

А супер хипер фантастичните ми мечти са да си намеря български майстори, които да могат да работят наистина перфектно и да изпипват детайлите Twisted Evil С настоящия си апартамент не жаля пари (в разумни граници), но пак нищо не става идеално, а в някои дейности майсторите са достойни за много сериозна критика (да не изпадам в изблик на каруцарски език).

# 24
  • Мнения: 2 789
Лофт. В дизайн почерпен от 80-те години. Работим по въпроса.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз искам къща с дива градина, храсти, дървета, полянки и кътчета, нещо като японските градини с огромно патио преливащо в подобаващ му огромен хол, няколко спални, всяка с баня, голям дрешник, перално помещение, всичко на едно ниво без прагове и преходи. Може и една къщичка за семейството, което ще се грижи за градината и къщата.  Mr. Green


За другите ми къщи мечти в друг пост...

А за градската мечта - един лофт като Loft 9B

Как` Сийка къщата с водопада на Франк Лойд Райт имала много мухъл  newsm78

# 26
  • Мнения: 28 745
Моята мечта е по скромна...малко апартаментче в Сарафово или Поморие, с голямааа тераса към морето, искам на нея масичка и много, много цветя в саксии!Вътре обзаведено основно в бяло, много изчистено и стилно с отдедлни цветни акценти....и задължително кипра спалничка, може и да е малка но да е романтична.... hahaha

# 27
  • Мнения: 15 263
Това е моята мечта, като мястото е някъде из Балкана и без мрежа, мобилен обхват и т.н. екстри от сорта.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Реалистичните ми мечти са за оптимален апартамент, което ще рече също като този, който си купихме наскоро, но с по един метър / метър и половина по-голям в двете посоки (контурът на апартаментът е нещо като квадрат и в идеален вариант страната на този квадрат би била с по метър по-дълга). Това щеше да доведе до увеличение на стаите с по 30-50 см, което ми е предостатъчно. То и сега става, ама е на границата, а ми се ще да има и малко запас Mr. Green

Идеалистичните ми мечти при наистина неограничени финанси са за 1-2 декара в центъра ( да кажем "Къщата с ягодите"), където да си построя пасивна къща с най-добрите материали и с най-голямата възможна здравина, така че докато съм жива да не се налагат ремонти и да съм независима от снабдителните дружества. Не държа да е дворец, 2 пълноценни етажа и един мансарден ми стигат, и не повече от три спални + още няколко неща. Естествено и със супер обезопасяване. А също и с възможно най-лесното обслужване - антистатични и незадържащи мръсотия повърхности, дюшеме с фабричен керамичен лак, което на практика не се драска, централна климатизация, филтрираща прах и почистваща въздуха, най-качествени и здрави мебели и прочее.

А супер хипер фантастичните ми мечти са да си намеря български майстори, които да могат да работят наистина перфектно и да изпипват детайлите Twisted Evil С настоящия си апартамент не жаля пари (в разумни граници), но пак нищо не става идеално, а в някои дейности майсторите са достойни за много сериозна критика (да не изпадам в изблик на каруцарски език).

Щом нямаш ограничение в бюджета ще си внесеш майстори, ако държиш мечтаният дом да е в България. Наемаш фирма надзор и така...

# 29
  • София
  • Мнения: 38 632
Черна Станция ми напомни за моите мечти за ретро къща в центъра, по-точно района около Университета и Мадрид.
Наскоро пък видях една тухлена сграда, видимо необитаема на ъгъла на Бенковски и Екзарх Йосиф. Тю, трябваше да я снимам! В нета не мога да намеря снимки.

# 30
  • София
  • Мнения: 15 485
Бих сменила апартамента с малка виличка с басейн в Тайланд.Или поне на нашето море.

Иначе, ако имах пари, бих преправила целия апартамент.Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.


https://www.facebook.com/stoian.videv/videos/10213085053026885/

Нещо подобно.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 14:49 от Тайна

# 31
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 371
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling

# 32
  • Мнения: 4 943
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling

И аз съм така, трудно изхвърлям вещи, в повечето случаи само трупам някакви неща, които уж може да ми потрябват...Трябва да се заема и да направя едно хубаво почистване.

Иначе реалните ми мечти са един апартамент в Бургас, с 3-4 стаи + голяма кухня. Бял, със светли мебели, гледка към морето и голяма тераса.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 485
Като го взехме едно време апартамента, само по панел, и ми се видя огромен.А сега няма къде да се завърти човек. Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 609
в Казанлък има една къща, която се нарича "Шипковата къща". В момента е боядисана в безумно розово, но иначе е това:


Историята и е прекрасна:
https://-spam319-/city-legends/kyncho-shipkov-istoriyata-na-bedn … r-ot-kazanlak.573
Проектите на къщата са дело на арх. Георги Фингов. Стъклата са тип "белгийски", а стъклописите са поверени в ръцете на проф. Иван Пенков. Стенописите в къщата са Иван Милев (чиито стенописи красят и Стоян Стайновата къща). Необходимият мрамор е донесен от Бузлуджа. Италианецът Лукурго Адриани, родом от световната столица на мрамора – град Карара, пристига в Казанлък, за да направи чешмата, двата чучура и парапета на фонтана. Видни бояджии-декоратори идват от Виена, за да оформят къщата. От днешната столица на Австрия са донесени и богато гравираните дръжки на вратите. Мебелите в приземния етаж, включващ 7 дневни и гостни помещения, са доставени от Лондон, докато спалните на горния етаж са обзаведени по парижки образец.

През първата половина на XX век това е била една от най-внушителните сгради на територията на България. От 1974-а година Шипковата къща (заедно с оградата, чешмата и кантората) е архитектурно-строителен, исторически и художествен паметник на културата от национално значение.

Другата ми любов е къщата с ягодите  Heart Eyes в София:


 Двуетажната сграда с подземна изба, три тераси и странична порта за карети, която е с площ около 234 кв. м., е била построена между 1927 г. и 1930 г. за банкера Димитър Иванов и съпругата му Надежда Станкович. Проектирана е от завършилия училището за художествени занаяти във Виена и Висшето техническо училище в Карлсруе български архитект Георги Кунев.



Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 15:18 от Захир

# 35
  • Мнения: 2 760
Kaто чета последните постове, искам да покажа една красота, която би могла да бъде нечия сбъдната мечта, но уви, няма да се случи -
http://1kam1.com/balgarskiyat-rokfeler-ili-za-mishkite-i-horata/

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Kaто чета последните постове, искам да покажа една красота, която би могла да бъде нечия сбъдната мечта, но уви, няма да се случи -
http://1kam1.com/balgarskiyat-rokfeler-ili-za-mishkite-i-horata/



Прекрасно място, точно за такава дива градина си мечтая!

# 37
  • Мнения: 9 052
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling

# 38
  • Мнения: X
И аз си мечтая за реставрирана културна ценност в голям град. Blush По възможност по-малка - две спални, кабинет и кухня са ми напълно достатъчни. Но с поне два декара двор, пълен със стари дървета.

# 39
  • Мнения: 28 745
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling
С най голяма радост разчиствам старите неща, но лошото е, че ММ не дава и все трябва да чакам да замине, за да хвърлям на спокойствие.

# 40
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
Аз мечтая на едро, та:
 - апартамента мечта с покривна градина, със скромните 400 кв.м. и невероятна гледка към Витоша. Огромни прозирци, точно както го искам
- къща на морето, бяла, на първа линиш. ако е на безлюдно място още по-добре
- къща в планината- стара, кирпичена къща с девственна градина, да не се вижда къде започва градината и къде свършва гората
- отказах се от градската къща в центъра, ами тя е заобиколено от блокове и се губи романтиката.

И тъй както си мечтая, от списъка ми липсва само едно от нещата

# 41
  • Мнения: 9 052
mimi.7299 аз исках да напиша, че аз мразя да изхвърлям, но и не трупам. Аз подарявам, раздавам, прправям и пр. Гледам да не трупам, но пък и не се занимавам да пазя неща така, че да не се счупят и да не мога да ги изхвърлям. Т.е. всичко се ползва .

# 42
  • Мнения: 9 052
като гледам желанията на много от вас ми се струва, че освен новата собственост и обзавеждането и ще ви трябва и по една рота персонал плюс една рота генератори на средства (няма да споменавам съпрузите, за да не се чувстват дискриминирани) ... Това са все или страшно трудни за поддръжка неща или страшно неергономични ... или и двете.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 632
Темата е без ограничение на време и средства.
Иначе като за сегашното ми време и средства сегашния ни апартамент е ОК. Може още 2 стаи, като казах.
Вчера един пич в "Черешката" обясняваше защо живеят в 45 кв. с две деца - същото като нас. Липса на време на първо място.
Реално мислим да си вземем къщичка в Пернишко, ама ще си я делим с нашите, вкл. за ремонт и поддръжка.
То затова недвижимата собственост се води пасив - гълта време и пари.

# 44
  • Мнения: 9 052
купете първо един фолксваген2 за да се убедим в намеренията ви Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 38 632
Колата ни отдавна е минала покрай 2ката. Даже мога в нея да си живея. Mr. Green
А ето и по-следващата реална цел, на 100 метра от морето примерно:
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19437612_1423353 … 5&oe=5A10312A

# 46
  • Мнения: 9 052
е, не ставате за Пернишко тогава Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 38 632
е, не ставате за Пернишко тогава Simple Smile

Нещо не ме разбра. По-скоро става дума за района около Земен, Ковачевци, покрай язовира там и т.н.

# 48
  • Мнения: 9 052
Разбрах . Аз се шегувам само . Просто така ми хрумна.

Ина4е и аз познавам едно семейство , които си купиха някъде там една къща и си я правят.

# 49
  • Мнения: 46 557
И аз на едро, дребното е за реалността  Simple Smile

Като начало ще се преместя на място, на което е топло целогодишно, иначе ми се губи смисъла от басейнчето. Първо мислех да е с изглед към море/океан, но пък си викам - да бе, да ме залее някой ден  Thinking Joy
Иначе стилът ще е същия, но в по-голям мащаб предвид това, че ще имам денонощен персонал + охрана. Как ще ги изтрая е друг въпрос, но тогава ще го мисля  Mr. Green Joy

Кухнята.

Трапезарията.

Дневната (но подът ще е дървен).

Спалнята ни.

Баня.

Вътрешното басейнче.

Навън.

Скромна съм като цяло  Grinning

# 50
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
Обичам мечтите ми да стават реалност, та за това така на едро го давам.

БТУ забравила си брекфъст зоната  Laughing
не искам басейн, къщата ще слиза на морето директно

# 51
  • Мнения: 46 557
БТУ забравила си брекфъст зоната  Laughing
Защото ставам на обяд  Joy

Обаче пропуснах да покажа библиотеката и гардеробната Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 38 632
Човечето има като моя вкус, което отдавна сме установили. Само малко повече цвят бих сложила тук-там.
Ох, гардеробна! Това ми е големия проблем - дрехите са ми повече от гардеробите.
И книгите няма къде да слагам...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 057
като гледам желанията на много от вас ми се струва, че освен новата собственост и обзавеждането и ще ви трябва и по една рота персонал плюс една рота генератори на средства (няма да споменавам съпрузите, за да не се чувстват дискриминирани) ... Това са все или страшно трудни за поддръжка неща или страшно неергономични ... или и двете.

Да де, аз затова съм предвидила къщичка за персонала, някъде там из горичката на дивата ми градина. Joy

# 54
  • Мнения: 46 557
Само малко повече цвят бих сложила тук-там...
Точно! Simple Smile
Обаче пък снимките на по-цветните, които намерих бяха прекалено шарени, нищо де, като обзаведа ще пусна реални снимки  Hug Joy

За гардеробна и аз си мечтая, не че имам толкова дрехи, колкото да не подреждам, там си представям, че просто ще ги мятам и пак няма да изглежда разхвърляно Blush вярно е още една стая за чистене, но пък нали ще си има хора за това Peace

...Това са все или страшно трудни за поддръжка неща или страшно неергономични ... или и двете.
Ами то затова и не сме ги направили, а си живеем мирно и кротко  Mr. Green но пък не пречи да помечтаем Hug

# 55
# 56
  • Мнения: 1 768
Живея в дом претрупан със стари мебели и вещи. Бих изхвърлила всичко. Аз съм привърженик на минимализма/ужасявам се от прах/. Харесвам стаи с малко мебели и с повече празно пространство. Обичам изчистени прави форми.   
Може би бих се заиграла със завесите и с декоративните  възглавнички -  бих избрала ярки и весели тонове, особено за всекидневната. На стените бих сложила не картини, а  рисувани изгледи от различни градове от Италия и Париж. Искам да имам и един стол за релакс и гледане на телевизия и някой ден ще си купя такъв.

Според мен, човек не е нужно да се заобикаля със скъпи и луксозни мебели, за да се чувства добре. Важното е да е спретнато и да е по неговия вкус.

# 57
  • Мнения: 299
Чета ви и искрено се радвам на идеите и мечтите ви.Замислих се, обаче, колко странно нещо са мечтите. Когато децата ми бяха малки най-много исках да имам още един гардероб, или по-точно място за него./не че имах много дрехи, но четирима човека се побирахме в един трикрилен/. После имах жилище с достатъчно място, но вече мечтаех да имам малка къщичка в планински район с огромна цветна градина, за която да се грижа.Сега имам хубава къща на село с прекрасна градина, но за нея се грижи една жена от селото, защото не мога да съм често там. Но пък сега съм с друга мечта - искам да имам много време и достатъчно средства да пътувам по света.
Рано или късно мечтите се сбъдват и ние веднага ги сменяме с нови, но така сме устроени. Желая ви прекрасните къщи от снимките, но най-вече ви желая топли, уютни и пълни с любов и радост домове, независимо от квадратура и обзавеждане.

# 58
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
Искам да имам и един стол за релакс и гледане на телевизия и някой ден ще си купя такъв.

Това го препоръчвам с две ръце....имам скромните 4 броя  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 46 557
ellisa.s, така е Simple Smile
А и както беше споменато вече доста са непрактични, затова си остават само идея...

На мен например ми допада идеята за къща, но за мечта, защото като съм живяла знам колко се шашках от всичко, да не влезе животно в двора, в къщата и т.н. По-добре ми е на високо, на 5-6-7 етаж се чувствам най-добре, мъжът ми се шегува с мен, че има и летящи кучета, но все пак спя спокойно Mr. Green

# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
Не се сърди, човече , ако искаш нещо трябва да рискуваш...и да влезе животно в къщата ти.

Съседската къща е катоп постваните снимки. Съседката ми ме светна, че намерила змия в кухнята си и после я пуснала на свобода в градината. Тук вече едва не се строполих и очаквам хайванчето у нас. Надявам се само в градината.

# 61
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 030
Изключвам факта, че от съдържанието на първа и втора страница в темата стигнах до заключението, че Елена Йончева живее в лофт 9А  Wink hahaha
В останалата част прочетох за какво се мечтае, но някак не ми се връзва много със зададения въпрос.
Освен квадрата с нужните още по 50 см. Laughing Peace

Ако нямах ограничение от време и средства ... както и от разни други ограничения, бих променила дома си в няколко посоки.
1. Бих си разкарала радиатора под прозорците в хола и заедно с вратата към терасата бих ги направила изцяло отваряща се стъклена стена от тавана до пода. Лятно време терасата ми и хола ще са едно цяло. Тераската ми е хубава има нужда само от леко тунинговане. ... Може би и от една тента.
Ако разширя мечтата и с едно басейнче  Mr. Green вече ще е мечта за друг дом, а не за промяна на сегашния.
2. Бих избила прозорец на стената на кухнята към терасата и бих си изместила мивката там. Не знам какви са тия наши проектанти и майстори, но мивките все ги слагат на вътрешна стена гранична с баня и тоалетна, все едно В-то и К-то не могат да се прекарат и другаде. ooooh! Писна ми да мия чинии на лампа и посред бял ден.
Съответно ще си изтипосам готварския блок с аспирацията в средата между кухнята и дневната. И без това са ми едно помещение, що трябва да готвя с гръб към публиката?!
3. Бих си реновирала основно банята и тоалетната. Всъщност бих пробвала към банята да направя втора тоалетна, а към тоалетната втора баня. Така де! Трудно се живее с една баня и една тоалетна дори и в двучленно семейство. Нека има за всеки. Wink
4. Бих си осигурила на покрива или нейде из избите някакви източници на евтина енергия, защото и аз искам да вървя към пасивна къща.
5. Бих си наела прислуга, че всичко това си иска грижи, за които и цялото време на света не би ми стигнало.  hahaha

А душата ме тегли към пясъчни плажове с палми .....  Whistling

# 62
  • SF
  • Мнения: 21 318
Аз съм безкрайно изненадана от факта, че повечето идеи за дом на вашите мечти, съвпадат с моята!!!
Мислех, че повечето се разпознават сред уюта на дървото и печката, канелени сладки върху дантелени покривчици, малки порцеланови джунджурийки, книги, за да е интелектуален домът, спомени и възглавници...

Моят дом е минималистичен, модерен, стерилен откъм украшения. Стъклото и камъкът са основния строителен елемент.Отварящата снимка на темата е открадната от мисълта ми за моят мечтан дом.

# 63
  • Мнения: 299
ellisa.s, така е Simple Smile
А и както беше споменато вече доста са непрактични, затова си остават само идея...

На мен например ми допада идеята за къща, но за мечта, защото като съм живяла знам колко се шашках от всичко, да не влезе животно в двора, в къщата и т.н. По-добре ми е на високо, на 5-6-7 етаж се чувствам най-добре, мъжът ми се шегува с мен, че има и летящи кучета, но все пак спя спокойно Mr. Green
И не само това. Къща, в която не се живее постоянно, колкото и красива и добре обзаведена да е, е "без душа". Когато си отидем за почивните дни, ми трябват часове за да проветря, избърша прах, помета двора и т.н. И когато седна блажено в градината с чаша кафе, то е станало време да се прибираме в града.Друго е, когато си там за седмица, две, но това се случва едн път в годината. Така че май и на мен третият етаж и няколкото саксии на балкона са ми по-добре.

# 64
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
А не така, не се отказвай сега. А и крачката от мечтата до реалността е само една

# 65
  • България
  • Мнения: 6 236
Тематата е за ново, различно и модерно, затова не си показах мечтания дом, но като гледам поне по точка "различно" ще се впиша.

Разбира се, да има и стотинки за ремонт  Grinning.
Интериорът ще подхожда на сградата.

# 66
  • SF
  • Мнения: 21 318
Аууууу... Ти тотално ме уби!
Има хора, чиито вкус е точно като на интериорната картинка, която си показала. За мен това е много потискаща обстановка.
Ако избирам хотел, в който да прекарам само 3 дни, бих избегнала типа "стар замък".
Е, ако трябва да се потапям изкуствено в някаква атмосфера, ще го преглътна.
Аз се заплесвам и впечатлявам от футуристичния дизайн.

# 67
  • България
  • Мнения: 6 236
Сещам се, че ще избия рибата.  Grinning
Отдавна следя темите в групата и май няма човек със сходен вкус.
Обаче все натам ме тегли, нещо като фентъзи жанра- много техника, замъци и мечове.
Най-доброто от всички епохи- според мен.
Модерните дизайни от много метал и стъкло ме убиват.
Ламинати разни- също.
Искам дърво, копринени тапети, естествени материи. Изкуственото- само в техниката, добре прикрита, за да не ми разваля идилията.   Sunglasses
Ще се примиря и с рустик, от мен да мине  Grinning

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 318
Ма много прах трябва да му се бърше на това!

# 69
  • България
  • Мнения: 6 236
Роботизацията напредва.  Wink
Не искам слуги/ роби, свободата е хубаво нещо.

# 70
  • София
  • Мнения: 30 196
Бих живяла в малка къща, море, планина, зеленина, градина, малко на брой съседи, малко градче с малки магазинчета, уютно кафене и училище за децата. И задължително бих си направила библиотека, в която да има удобно диванче за четене на спокойствие. Heart Eyes Обожавам мирис на книги и море. Blush

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 03:19 от missence

# 71
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 371
Бих живяла в малка къща, море, планина, зеленина, градина, малко на брой съседи, малко градче с малки магазинчета, уютно кафене и училище за децата. И задължително бих си направила библиотека, в която да има удобно диванче за четене на спокойствие. Heart Eyes Обожавам мирис на книги и море. Blush

Мише  Hug и аз обожавам мириса на книги и море  Crazy

# 72
  • Мнения: 9 052
И аз не харесвам "стар замък". Имам чувството, че има много прах сред всичкия този текстил.
Но нямам против стара семпла селска къща с голяма дървена маса и стабилни дървени столове в кухнята  Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 38 632
М да. Реално до морето, особено ако има зеленина, е пълно с бабалюги, така че мечтите за отворени спални към прекрасни тераси си остават мечти.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Бих живяла в малка къща, море, планина, зеленина, градина, малко на брой съседи, малко градче с малки магазинчета, уютно кафене и училище за децата. И задължително бих си направила библиотека, в която да има удобно диванче за четене на спокойствие. Heart Eyes Обожавам мирис на книги и море. Blush


Ти ме подсети, забравих за библиотеката! И киносалон!

Когато финансите не са ограничени, всичко е практично!


# 75
  • Мнения: X
Любимото ми занимание....да мечтая.    Laughing

Искам дом на брега на морето, стар, ретро, с дух и сърце.



и вътре









# 76
  • Мнения: 46 557
Замъците ми харесват, обаче вътре според мен е много влажно и хладно, така че ще ги пропусна  Simple Smile

Не се сърди, човече , ако искаш нещо трябва да рискуваш...и да влезе животно в къщата ти.

Съседската къща е катоп постваните снимки. Съседката ми ме светна, че намерила змия в кухнята си и после я пуснала на свобода в градината. Тук вече едва не се строполих и очаквам хайванчето у нас. Надявам се само в градината.
Всъщност не го искам, родих се откакто съм апартамент Simple Smile

Втората част на поста - бррр Mr. Green

Когато финансите не са ограничени, всичко е практично!
Абсолютно!  Laughing

# 77
  • Мнения: 14 498
Нейде по Сентръл парк уест искам аз, на високите етажи

Скрит текст:

# 78
  • София
  • Мнения: 30 196
Замъци и модерни къщи не искам. Стига ми cottage house, зеленина, гледка към морето, уютна кухня, от която да се носи мирис на домашни сладки и чай, а децата да тичат на воля. Heart Eyes Аз ще седя на една пейка, ще се наслаждавам на гледката, ще чета и ще им се радвам.

Искам да има един магазин за зеленчуци, едно кафене-сладкарница, цветарски магазин, книжарница и още няколко малки магазинчета. Риба искам да пазарувам сутрин рано от рибарските лодки.
Не искам молове и народ.

Скрит текст:




Децата да посещават местното училище, което да изглежда горе-долу така:
Скрит текст:

Мястото съм харесала, остава да се пенсионираме с ММ и да се запътим натам. Laughing

Скрит текст:
kotelina, може да се кажем съседи след години. Laughing

# 79
  • Мнения: 3 480
Ако ще мечтаем ... бих живяла в къщата на Емили Торн от сероала Отмъщение.


Днес попаднах на това и също не бих се отказала:

http://www.lonny.com/Mila+Kunis+Los+Angeles+Mansion


# 80
  • Мнения: 3 480
missence, всичко качено прилича на Англия.
Всичко хубаво, но климатът тук е ужасен newsm78

# 81
  • София
  • Мнения: 30 196
missence, всичко качено прилича на Англия.
Всичко хубаво, но климатът тук е ужасен newsm78
Cornwall основно.Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 48 014
При мен най-големия проблем са местата за съхранение и в момента много искам ремонт на коридора и балкона
За балкона особено имам много идеи, но уви...нито пари, нито съмишленици

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Само един въпрос: Кой ще чисти после тези палати?  Laughing

# 84
  • Мнения: 9 052
Само един въпрос: Кой ще чисти после тези палати?  Laughing

Те са в мечтите Simple Smile Не се цапат   

# 85
  • Мнения: 46 557
Само един въпрос: Кой ще чисти после тези палати?  Laughing
Е как кой Mr. Green

... ще имам денонощен персонал + охрана. Как ще ги изтрая е друг въпрос, но тогава ще го мисля  Mr. Green Joy...

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аааа без такива,  редактора е дал свобода само за дома Simple Smile Персонала е от вашия джоб.  newsm62

# 87
  • Мнения: 1 653
Реалните ми мечти, да довършим къщичката ни в полите на Витоша. Правим си я бавно с много любов ,точно както искаме. А и едно малко апартаментче(къще) на Северното черноморие.

Фантастичните ни мечти , къща на брега на морето на някое целогодишно топло място. Ако може нещо ето такова, което между другото много прилича на къщата ни в строителство.
https://www.houseplans.com/plan/3472-square-feet-4-bedroom-3-5-b … nal-country-40462
или таква
http://www.homebunch.com/beach-house-airy-coastal-interiors/

# 88
  • Мнения: 25 707
В тази жега не ви ли се обсъждат басейни?
Аз искам екобасейн, от тези, които се самопречистват, без химикали. В някой друг живот обаче... Grinning


Скрит текст:




# 89
  • Мнения: 3 480
Аааа без такива,  редактора е дал свобода само за дома Simple Smile Персонала е от вашия джоб.  newsm62

Предполага се, че ако имаш финанси за такъв палат ще можеш да си позволиш о поддръжката Sunglasses

Моите къщи-мечти са хем на брега на океана, хем имат басейни.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 057
В тази жега не ви ли се обсъждат басейни?
Аз искам екобасейн, от тези, които се самопречистват, без химикали. В някой друг живот обаче... Grinning


Скрит текст:





Аз не искам басейни, цял живот съм край морето, искам гора, зеленина, полянки и храсти, сянка и въздух, който да не е влажен и мирише на умрели миди Simple Smile

# 91
  • Мнения: 3 480
Също съм родена и израстнала край морето и ужасно го обичам и ми липсва, където живея, че нямам море!
Когато живях и работех в София през лятото всеки уикенд си ходех до морето ...

На мен ми харесва комбинацията море + гпланина.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Също съм родена и израстнала край морето и ужасно го обичам и ми липсва, където живея, че нямам море!
Когато живях и работех в София през лятото всеки уикенд си ходех до морето ...

На мен ми харесва комбинацията море + гпланина.
Аз не понасям горещини и е възможно затова да мечтая за дива градина с кътчета за сядане сред зеленината, малки пътечки и естествени полянки, усещането от стъпване по прясно окосена трева е несравнимо с нагорещения пясък.
На морето слизам само пролет и есен. Като видя наредени като сардели хора на пясъка и въздуха лепнещ и тежък да го режеш с нож и се отказвам. Обикновено рано сутрин или вечер, преди/след сезон, тогава морето е мое и мога да го гледам безкрайно, прекрасно и за медитация и размисъл и разтоварване, меланхолично. Гората е живот, зеленото енергия, няма я тази мокреща мараня през лятото.

# 93
  • София
  • Мнения: 14 751
Реалните ми мечти, да довършим къщичката ни в полите на Витоша. Правим си я бавно с много любов ,точно както искаме. А и едно малко апартаментче(къще) на Северното черноморие.

Фантастичните ни мечти , къща на брега на морето на някое целогодишно топло място. Ако може нещо ето такова, което между другото много прилича на къщата ни в строителство.
https://www.houseplans.com/plan/3472-square-feet-4-bedroom-3-5-b … nal-country-40462
или таква
http://www.homebunch.com/beach-house-airy-coastal-interiors/



Натъпкани плажове е гадост, ама ей тези къщички на бряг, само за мен, са друга работа.

# 94
  • София
  • Мнения: 30 196
Аз затова мечтая за малка къща. Палат не ми трябва. Няма да се гоним с ММ в него. Все пак децата един ден ще станат самостоятелни.
Басейн не искам. Стига ми морска гледка, съчетана със зеленина и спокойствие, народ и шумотевица не ми трябват.

# 95
  • Мнения: 3 480
И аз щях да кажа, че ако имаш такава къща с личен плаж няма да виждаш блъсканици. Аз и сега не ходя на такива плажове, ужасно се дразня от демонстрации на батки, каки, кифли и невъзпитани деца. Предпочитам да дадем повечко пари като сме на почивка, но да е цивилизовано, чисто и шезлонгите да са по-разредени.
Държа много и на топлото време аз. Поне средиземноморски климат.
Мразя сняг, дъжд, кал и студ.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 995


Бижу! Само да беше малко по-дълъг.
Точно сега само за това горе си мечтая. А, и да си довърша библиотеката.

То не е нужно да имаш къща на плаж. Много такива се дават под наем, а и през неактивните сезони друг ги обгрижва. Те и без това тогава са скръбна гледка.

# 97
  • Русе
  • Мнения: 11 922
 Това ми е мечтата 

# 98
  • Мнения: 28 745
Също съм родена и израстнала край морето и ужасно го обичам и ми липсва, където живея, че нямам море!
Когато живях и работех в София през лятото всеки уикенд си ходех до морето ...

На мен ми харесва комбинацията море + гпланина.
Аз не понасям горещини и е възможно затова да мечтая за дива градина с кътчета за сядане сред зеленината, малки пътечки и естествени полянки, усещането от стъпване по прясно окосена трева е несравнимо с нагорещения пясък.
На морето слизам само пролет и есен. Като видя наредени като сардели хора на пясъка и въздуха лепнещ и тежък да го режеш с нож и се отказвам. Обикновено рано сутрин или вечер, преди/след сезон, тогава морето е мое и мога да го гледам безкрайно, прекрасно и за медитация и размисъл и разтоварване, меланхолично. Гората е живот, зеленото енергия, няма я тази мокреща мараня през лятото.
Боже това все едно аз съм го писала, живея на море, но ходя там само пролет, ранно лято и след първи септември....обичам ,когато лятото си отиде и заедно с него безбройните курортисти да ходя на спокойния златен есенен плаж, имам чувството че тогава е само мой! Blush А ако не отида в планинката в моята любима Трявна, все едно не съм почивала! Wink

# 99
  • SF
  • Мнения: 21 318
Ако ми се изсипят куп пари, моят дом би бил нещо такова и би бил някъде там:







И гледката от кухнята:





В общи линии - муха да кацне, да се разчекне. Simple Smile Не съм сигурна за пода в кухнята. Предпочитам бели гланцови големи плочи. Този не ми е достатъчно огледален.

# 100
  • Мнения: 3 480
Харесвам чисти линии, модернизъм и минимализъм, но това ми идва прекалено клинично. Моят офис е подобен и може би заради това вкъщи търся повече топлина и характер. Имаме супермодерна асансьорна инсталация и шахтите са в центъра на една от сградите (най-голямата по рода си в Европа) и всичките тия комп/търни и роботизирани системи ме карат да се чуватвам като в Гатака. Разбира се, това е лично мое мнение и всеки има право на свое.  Peace

Реален дом много ми харесва домът на SkyBlue ot foruma.  bouquet От това, което съм видяла като ин- и екстериор.

# 101
  • София
  • Мнения: 30 196
Харесвам белия цвят, но гледам снимките и в мен веднага проговаря майката и домакинята. Laughing (това си е като професионално изкривяване) Бяло и две деца, от които едното бебе, просто са несъвместими за мен на този етап. Blush

# 102
  • Мнения: 1 483
Аз пък не бих отказала от онези дизайнерски къщи от 60-те, с плоските покриви. Начина, по който ги реновират сега - с ония ми ти гладки ламперии, плъзгащи врати и не знам си какво, много ми допада. Heart Eyes И също се присъединявам към желанието за двор със зеленина и барбекю.

Скрит текст:


Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 18:28 от killpop

# 103
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ох, мечти, мечти ...
Ей, такава къща искам в селце на 30-40 км. от София и да пътуваме всеки ден за работа ... Да хамалогия ще е, но мечта ... След 2-3 години се надявам да е осъществена Simple Smile Не с такава чак голяма къща, но поне нещо доближаващо се до нея Simple Smile

http://jilishta.com/proekt_na_kasta_2013_23.php

# 104
  • София
  • Мнения: 2 995


Бижу! Само да беше малко по-дълъг.
Точно сега само за това горе си мечтая. А, и да си довърша библиотеката.
Значи. Мога да кажа, че си надухме един голям басейн и вече нищо не липсва. Можв би само малко тишина, но с деца и кучета пари давам да ме светнат как се ппсъига.

# 105
  • Мнения: 46 557
Харесвам белия цвят, но гледам снимките и в мен веднага проговаря майката и домакинята. Laughing (това си е като професионално изкривяване) Бяло и две деца, от които едното бебе, просто са несъвместими за мен на този етап. Blush
Няма по-лесно за поддържане от бялото. Родихме се вкъщи. Цапа се колкото всеки друг цвят, но не личи като има прах  Mr. Green

# 106
  • София
  • Мнения: 30 196
Харесвам белия цвят, но гледам снимките и в мен веднага проговаря майката и домакинята. Laughing (това си е като професионално изкривяване) Бяло и две деца, от които едното бебе, просто са несъвместими за мен на този етап. Blush
Няма по-лесно за поддържане от бялото. Родихме се вкъщи. Цапа се колкото всеки друг цвят, но не личи като има прах  Mr. Green
Да, но петната личат много. Laughing Иначе за прах си права.

# 107
  • Мнения: 3 480
Имам доста бели мебели, поддръжката е трудна, но имам жена. Не персонал и отряд помощници, но жена, която води малката и я взима от училище, чисти и готви. Ние осигуряваме стая с баня и храна пл/с заплащане.
Малка градина също е налична, с барбек/, батут за децата, футболна врата и баскетболен кош, както и ратанов комплект мебели с чадър и л/лка. Има още много работа, харесваме си го, но си предтсавяме старини на испански остров с по-читав климат от английския.
Не мога да намеря като е един символ, извинявам се за /

# 108
  • Мнения: 1 354
Не бих променила нищо по интериора, а бих сложила шумоизолация на спалните.
Всичко друго е по наш вкус Simple Smile

# 109
  • Мнения: 3 609
Aз обичам бяло много, но тези твърде минималистични и модернистични дизайни не са ми по вкуса. Няма никакъв уют и живот в тях, не си предстсвям да живеят хора.

Моята кухня е кремаво-бяла, но класически дизайн, много си харесвам, мърси се като всяка друга кухня, бърше се лесно, няма проблеми.

# 110
  • Мнения: 28 745
Аз също харесвам бяло, но не минималистичен стил и стерилност, обичам в къщата да има уют, може да е бяло но задължително с цветни акценти, кътчета, възглавнички, весели цветни покривки и задължително много цветя, обожавам ги! Simple Smile

# 111
  • Мнения: 3 609
Моята кухня е такава като в блога, но не мога да покажа сега, че нямам снимка:

http://luluto.blogspot.bg/2013/07/mission-completed-almost.html

От тук черпех аз (е, и от доста други места) вдъхновение, като правих апартамента.

# 112
  • Мнения: 46 557
Да, но петната личат много. Laughing
Не повече от другите цветове. Поне на мен не ми е направило впечатление Simple Smile

Захир, чудна е  Heart Eyes

# 113
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, но петната личат много. Laughing
Не повече от другите цветове. Поне на мен не ми е направило впечатление Simple Smile

Захир, чудна е  Heart Eyes


Ооо със сигурност, особено вино и плодове върху бяла дамаска или килим, колкото и професионално да е прането...

А ако се нарисуват и с флумастери или пастели картинката е чудна.

Виж ако е меланж е друго положението.

Една къща край Варна, архитект Петър Костов, помня първите му работи в Дибла, момчето се е справило.




Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 14:38 от Doris

# 114
  • Мнения: X
Е в такова чудо посмъртно не бих могла да вирея.....само като го гледам на снимка, ме побиват тръпки на ужас.    Laughing
Напомня ми на някаква химическа лаборатория от бъдещето, където ще се "правят и префасонират" деца....не знам дали "спомените" ми не са от някакъв гледан филм...    newsm78
Абе, ужасно е.Всичко друго, но не и дом, в който съществува мир, любов, уют и спокойствие.
Самата атмосфера ме напряга и депресира.

# 115
  • Мнения: 3 480
На мен много ми харесват къщата на архитекта, както и показаният дом от блога.
Първата с гледката към морето особено.

# 116
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846
Къщата ми харесва, но блогът не. Малко множки ми идва този стил за градски апартамент, а и тези щайги навсякъде....

# 117
  • SF
  • Мнения: 21 318
Amour* Laughing
Знаех си аз! За това бях толкова учудена, когато на първите страници в темата се появиха интериорни снимки, които съвпадат с моя вкус.

Точно с лаборатория и изчистеност на елементите асоциирам и аз, но аз наричам показаното на картинките "лукс". На мен ми действа така.
Не харесвам къщи с полички, реснички, панерчета, подложки, матрьошки и други мили прахосъбирачки.
За съжаление знам, че дори и да направя собствения си дом от бял гланц и стъкло, все ще се появи някое мило сувенирче я от Рим, я от Китай, което издайнически ще подсказва, че и в този дом живеят хора.

Диваните, масите, аксесоарите (които за щастие почти липсват) биха били точно такива в мечтания ми дом, но прибирайки се вечер от работа все някоя ризка или дънщи ще напомнят за човешкото ми присъствие.

За мен е много важно от дома си да имам гледка. Мечтая си за дом с гледка.
Затова и не ми се живее в двор с високи огради или храсталак около парцела.

# 118
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Бих имала едно такова кътче ... само за мен си:



Или поне такова място:

# 119
  • Мнения: X
Бих имала едно такова кътче ... само за мен си:


Е, те това и на мен ми е мечта.....    Grinning

Esmee , че е лукс, лукс е, не отричам.Просто, за мен е прекалено стерилен, студен, неодушевен, някак ....мъртъв лукс, няма "живот" в такава обстановка.
Но, ако е с такава гледка и на такова място, бих се прежалила.    Laughing

# 120
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ето малко от "моята" градинка Simple Smile Ще трябва да наема японски ландшафтери, че те са уникални за оформяне на малки пространства, все пак да не купувам много голямо имение, не за друго, но не ми се върви толкова дълго за да го обхождам. А и японският минимализъм много ми допада за интериор на къщата сред градината.

Скрит текст:












# 121
  • Мнения: 3 480

Esmee , че е лукс, лукс е, не отричам.Просто, за мен е прекалено стерилен, студен, неодушевен, някак ....мъртъв лукс, няма "живот" в такава обстановка.
Но, ако е с такава гледка и на такова място, бих се прежалила.    Laughing



Харесвам много модерно обзавеждане (поддържа се по-лесно), но това ми напомня на тераса от типичен хотел на Канарските острови. Лично аз предпочитам също дом и обазвеждане с повече характер и спомени. Нашият дом е обзаведен модерно, класическите шаби шик мебели добро качество са много скъпи. Ние имаме много сувенири, маски, картини и снимки по стените.

Рустик стилът ми харесва, но бих го реализирала по-скоро във вила, не в градски дом на работещо/учещо семейство.

# 122
  • Мнения: X
Ако ми се изсипят куп пари, моят дом би бил нещо такова и би бил някъде там:







И гледката от кухнята:





В общи линии - муха да кацне, да се разчекне. Simple Smile Не съм сигурна за пода в кухнята. Предпочитам бели гланцови големи плочи. Този не ми е достатъчно огледален.
+1
 bouquet

# 123
  • Мнения: 2 266
За сега нищо не бих променила.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт