Моля за съвет - бременност и физическо насилие

  • 21 863
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 111
Лошото е, че с майка, която не вдига телефона на бременната си дъщеря и баща наркоман, аз не виждам това момиче на кого би могло да разчита. Поне да имаше образование и добра работа. Може би наистина да търси помощ от разни организации, фондации и т.н.

# 61
  • Мнения: 13 082
Аз не вярвам, че майката наистина би я зарязала на произвола. Ако и бъде обяснена ситуацията ще приеме дъщеря си, майка е все пак. Незнам. Може би живея в някакъв парелелен свят. Майка ми би обърнала света за мен и сестра ми, аз за дъщеря си-също.  

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 604
И аз не вярвам майката да й обърне гръб. Сигурно ще помогне, но вероятно ще постави условия - прекратяване на контакти с бащата и невписване в акта за раждане. Поне, ако е умна това би направила.

# 63
  • Мнения: 2 111
Както се казва - подготви се за най-лошото и се надявай на най-доброто.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Как не вярвате. Майка й с нищо не е по-различна от нея - родила дете от наркоман, живяла години с него.... Както казах по-рано - ябълката рядко ражда портокали.

Как` Сийка ,  202uu

# 65
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Е, бащата може впоследствие да е станал наркоман, това не го знаем. Авторката сподели само, че той не се интересува от нея. А майката поне се е опитала да й налее малко акъл навремето, може би точно поради собствения си опит.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Какво значи опитала? Изсипала един кош мъдрости, които 20годишния опак пубертет естествено не послушал и тя си отишла обидена. И оставила бременното си дете в ръцете на наркомана побойник? Това ли е майчина грижа? Да даваш съвети само? Като радиоточка. Прибираш си детето, ако трябва на сила, ако трябва го заключваш, ако трябва плащаш на някого за да пребие наркомана и той да стои далеч от детето ти.... начини има 100.  Намираш начин да го спасиш. Това ти е родителската функция докато си жив. По-важна работа от това нямаш.

# 67
  • Мнения: X
Хорааа...съжалявам, че я пуснах тази тема!!!
Скрит текст:
Благодаря за съветите Ви! Очаквах, че след като обясних ситуацията с майка ми ще разберете, че нямам нейната подкрепа. Звъня й, но вече даже не си вдига телефона. Смятам утре да отида и до тях. Някак си ми е жално да занимавам жената възпитавала ме и отгледала ме е с такава всеотдайност. Завърших си средно-специално образование. Отличничка и го казвам само защото си позволявате да си мислите, че съм глупава... Жалко...изпаднала съм в ситуация (за която сама съм си виновна), в която не знан какъв е изхода.
Жаргона на “наркоманите” го изучих от баща ми... Израснах с такъв човек и знам какви са последствията. Моя човек твърдо взима поне 3 пъти в седмицата пико ( не съм сигурна, вече даже не мога да го позная ).
Не знам с кое точно ви показах, че бих започнала и аз да редя линийки редом с него?! И още повече, че аз сега треперя за това бебе, а вие ми пишете, че съм щяла да “му блъскам главата в стената”, “да го бия” и т.н.
Вие давате ли си сметка, колко ми е трудно и колко унизена се чувствам, че се обръщам към непознати хора за съвет...понеже толкова грешки направих спрямо семейството ми, нямам очи да ги погледна... Коментар, от който не бих се обидила... че съм наивна, глупава... Това че съм на 20 не ме оправдава след като съм решила да създаваме дете... Лекарката, която ми следи бременноста знае с какъв татко сме. Направили сме всички нужни изследвания. Всичко е наред.
Решението, което се взе днес... таткото си отива при майка си, а аз оставам в квартирата като майка му е на мнение, че ще ми помагат. Естествено не исках това. Излишни пари. Благодарна съм, че си прибира синчето и предлага помощ въпреки цялото напрежение, което и създадох докато живеех с нея.
Цялата тази история ми се искаше да не я споделям, но пак благодаря на всички, които изказаха мнение и на всички които ми дадоха точните съвети. Радвам се че и мъж се включи за да чуя и мъжка гледна точка. Благодаря ви за вниманието. Много бих искала да изтрия темата, но не знам как?
П.С. Не знам грамотно ли е написан отговора ми, защото отново е 3 вечерта и отново ми е толкова притеснено... все пак се извинявам, ако има грешки.

И аз съжалявам, че не успяхме някакси по-спокойно и без обвинения и квалификации да дадем съвет. Според мен пишете много грамотно, не съм човек, който брои запетайките и пълните членове (и аз самия не винаги гледам за тях), но има потребители, които допускат систематични груби правописни грешки, показващи незнание - вие нямате такива, мисълта Ви тече гладко и свързано, изглеждате интелигентно момиче, надявам се искрено да се преборите за по-добър живот!

Относно метамфетамина (т.нар. пико) - няма тежка физиологична зависимост, но има доста силна психична. Вероятно поне част от инцидентите с боищата са свързани с това. Би било чудесно ако бъдещият баща е склонен да се обърне към някоя от програмите и се свърже със специализиран психолог/психиатър, който работи с наркозависими. Дано Ви помагат поне финансово... Решението за момента е добро.

Съжалявам, че дадох съвета за родителите - не бях разбрал, че е толкова тежко положението там, макар че сигурно трябваше да се сетя...

Със сигурност можете да заключите темата като пишете на някой модератор (като "Не се сърди човече", която доста често е на линия) или пишете в тази тема. За изтриване не знам дали може, но бих Ви помолил да не я триете от солидарност към други млади момичета, които вероятно имат истории сходни с Вашата и може да им бъде от някаква полза да предотвратят някои от Вашите грешки.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Не знам, Савина. На мен лично не ми се иска да вярвам, че има майки, които биха си зарязали детето в такава ситуация. Знам, че аз не бих, да не казвам голяма дума. Сигурно бих поставила огромни изисквания, но ще помогна. Дано и при авторката е така. И дано успее да си отвори очите за тоя човек, с който се е забъркала. От постовете й не личи да има изобщо желание да зареже дрогата, така че тя да му слага кръст и да гледа себе си и детето. Адски трудно ще й е и без разправиите с наркозависим.

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторке, недей да вярваш много, много на добричката свекърва. Много народ си е изпатил от такива майчета. Вече са те посъветвали да не записваш бебо с имената на бащата, това е най правилното, ако наистина мислиш само доброто на това дете.

На този етап, единственият който е показал, че му пука и я подкрепя, е " добричката свекърва", която е научила от авторката, че синът ѝ се друса.
Кое "майче" е по- свят- на авторката, задето я е заченала и гледала с баща - наркоман, или другата- която превъзмогвайки ужаса от наркоманията на сина си, се грижи и за момичето?

И като спре да ѝ вярва, на нас тук ли, дето си тракаме клавиатурите за забавление, да разчита? newsm78 newsm78

# 70
  • Мнения: 13 082
Писах вече, не вярвам майката да я изостави при това положение. Свекървата колкото и да е загрижена не и е родна майка. Колко пък да може да се довери на чужд човек, да не се окаже накрая друго и като видят, че е беззащитна да пожелаят да и вземат детето и да я натирят на улицата. Различни сценарии колкото искаш.

# 71
  • Мнения: X
Благодарение на тази тема открих значението на думата "пико". Ето какво казва Уикипедия:
Скрит текст:
"90 % от приемащите го наркомани получават силни психически разстройства (слабоумие, параноидни явления, двигателни разстройства и др.)". Сигурно и немалко от нас са гледали Breaking Bad и помнят как една девойка се задави в собственото си повръщано и умря, а пък друга както си седеше изведнъж размаза главата на мъжа си. Надявам се авторката осъзнава колко неприемлива е подобна среда за живота и отглеждането на "бебо". Съветвам я да не го записва за баща, за да не изпадне в ситуация, където трябва да му дава детето и всеки път да трепери какво може да се случи.

А като четохте уикипедия как пропуснахте, че цитираното се отнася за "След по-дълга употреба, особено венозно"?

А това прочетохте ли го?
Цитат
Метамфетамините наподобяват химически допаминa и допаминовите транспортери ги хващат и ги въвеждат в нервната клетка, вместо допамин. Вътре в нервната клетка метамфетаминът измества допамина от неговото депо (торбичката му). Повишеното количество допамин принуждава транспортерите да започнат да работят в обратна посока – да изпомпват активно допамин извън клетката – в синапса. В резултат на това допаминът е хванат „в капан“ в синапса и не може да се прибере обратно от транспортерите. Той стимулира отново и отново нервната клетка с опиатни рецептори. Метамфетамините са субстанции с много висок потенциал на зависимост, тъй като действат върху пътя на възнаграждението в мозъка.

А разбрахте ли го? Защото аз го разбирам.

Всички сме гледали брейкинг бед, ама това е филм, има художествени преувеличения и т.н.

Понеже редовно виждам в този форум упражнения на тема наркомани и наркотици - кратък наръчник кога да се притеснявате: марихуана - безобиден наркотик стига да не го пушат всеки ден (и за такива хора съм чувал). Не води до пристрастяване, не предизвиква халюцинации, не отключва психически разстройства. От групата на канабиноидите, която изрично се изключва в наръчници за психиатри, когато се поставят диагнози, свързани с употреба на наркотици. Гъби, други леки халюциогени (вкл. мескалин и прословутия LSD) - лек наркотик. Кокаин, метамфетамин (кокаинът на бедните) - средно лош наркотик, няма силно физическо пристрастяване, но има силно психическо. Може да се умре от свръхдоза. Хероин, крокодил - най-лошите наркотици, от групата на опиоидите, тежкo физиологично пристрастяване - трейнспотинг е филмът, който трябва да се гледа там. Зависимите са напълно неспособни да си помогнат сами, трябва детоксикация, има метадонови програми и т.н. На запад има програми и лагери, които май са по-ефективни, тук у нас е половинчата работата.

"Наркоман" нищо не значи. Съвсем различни са и навиците и социалните проблеми на употребяващите различни типове наркотици. Примерно да кажеш, че някой, който пуши понякога марихуана е "наркоман" е все едно да наречеш някой, който пие по една-две бири на ден "алкохолик" Wink

пс. Да не ме разбере някой погрешно - всички наркотици са вредни, лоши и не трябва да се приемат! В това число са и никотинът и алкохолът, и храната в особено големи количества.

# 72
  • Мнения: 30 802
Да, аз го разбрах. Допаминовият отговор е най-важното нещо за нормалното функциониране на човека- за да имаш мотивация да постигаш цели. И когато метамфетаминът произведе огромен по сила допаминов отговор, той "изтрива" всякаква друга мотивация- и да спечелиш милиони от тотото, пак няма да е такъв кеф. Съответно преживяването се търси отново и отново, а състоянието при отдръпване- вече зависи от човека, може да направи всичко.

Ти си представи- допреди часове си бил Господар на Вселената, изведнъж ефектът спира, а бебето реве и мрънка. Ми като нищо може да го тресне в стената, та да млъкне. Именно затова споменах тоя сценарий, защото в живота им контрастът между върхови преживявания, спокойствие и кеф ще се редуват с прозаични и супер-дразнещи. И като нищо човекът може да предприеме неприятни действия, защото няма никаква мотивация нормално да се грижи за бебе/дете.

# 73
  • София
  • Мнения: 24 839
Писах вече, не вярвам майката да я изостави при това положение. Свекървата колкото и да е загрижена не и е родна майка. Колко пък да може да се довери на чужд човек, да не се окаже накрая друго и като видят, че е беззащитна да пожелаят да и вземат детето и да я натирят на улицата. Различни сценарии колкото искаш.

Не вярваш, но се е случило.
Истината е, че ако авторката не поиска, майка ѝ не може насила да я извади от ситуацията.
А, ако си мислиш, че майката на момчето, с този товар на главата си, ще хукне и бебе да гледа, ей така- от мерак да направи сечено на момичето......

# 74
  • Мнения: 13 082
Мога да си мисля каквото си искам, не е нужно да се заяждаш и да ми даваш наклон на мнението.
Авторке, много искам да ти помогна, но незнам как.  Мъчно ми стана за положението, в което си изпаднала. 🤗

Общи условия

Активация на акаунт