Моля за съвет - бременност и физическо насилие

  • 21 867
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 294
Боже, боже... случайно попаднах на темата и реших най-накрая да пиша във форума. Имам чувството, че всичко живо тотално е откачило. Никакво чувство за самосъхранение, никакво самочувствие, нищо. Наскоро се видях с моя приятелка, с която бяхме изгубили връзка последните 4-5 години,така ни завъртя живота. Тя беше от хубавите и умните момичета в училище. Амбициозна, работеше още в 11-12 клас. След това в университет влезе с отлични оценки и изпити, след това и магистратура и след това и загубих следите, защото замина да живее в чужбина. Та виждаме се, тя тотално променена за съжаление деградирала отвсякъде. Та запознала се тя с ей такъв подобен тип, много влюбена, той обаче хем продавал, хем и взимал наркотици. Тя също отвреме на време покрай него. Голяма любов, след това наркотиците са си казали думата и се е започнало с "биенки", което за нея явно също е било ОК, след което тя забременява и решава с хубостника заедно да си дойдат в БГ тя да го представи на техните (горките хора). Идват си те в нейния дом, което не ги спира по никакъв начин да се карат и да се бият, докато една вечер той я ритнал в корема, тя в спешното и губи бебето. Той я обвинява, че му е убила детето става и си заминава обратно в чужбина. Нооо това не е най-гадното от цялата история, най-гадното е, че тя нямаше търпение да се върне при него, колко й липсвал, колко го обичала... Нямаше капка агресия, ненавист към него, към себе си, че е допуснала да се стигне дотам... Та мисълта ми е, че колкото и добри съвети да се дадът на авторката, вероятността да ги последва е малка, ако тя самата не мисли, че това не е нормално!
Моя съвет е : Бягай надалеч и завинаги!

# 91
  • Мнения: 35
Хорааа...съжалявам, че я пуснах тази тема!!!
Скрит текст:
Благодаря за съветите Ви! Очаквах, че след като обясних ситуацията с майка ми ще разберете, че нямам нейната подкрепа. Звъня й, но вече даже не си вдига телефона. Смятам утре да отида и до тях. Някак си ми е жално да занимавам жената възпитавала ме и отгледала ме е с такава всеотдайност. Завърших си средно-специално образование. Отличничка и го казвам само защото си позволявате да си мислите, че съм глупава... Жалко...изпаднала съм в ситуация (за която сама съм си виновна), в която не знан какъв е изхода.
Жаргона на “наркоманите” го изучих от баща ми... Израснах с такъв човек и знам какви са последствията. Моя човек твърдо взима поне 3 пъти в седмицата пико ( не съм сигурна, вече даже не мога да го позная ).
Не знам с кое точно ви показах, че бих започнала и аз да редя линийки редом с него?! И още повече, че аз сега треперя за това бебе, а вие ми пишете, че съм щяла да “му блъскам главата в стената”, “да го бия” и т.н.
Вие давате ли си сметка, колко ми е трудно и колко унизена се чувствам, че се обръщам към непознати хора за съвет...понеже толкова грешки направих спрямо семейството ми, нямам очи да ги погледна... Коментар, от който не бих се обидила... че съм наивна, глупава... Това че съм на 20 не ме оправдава след като съм решила да създаваме дете... Лекарката, която ми следи бременноста знае с какъв татко сме. Направили сме всички нужни изследвания. Всичко е наред.
Решението, което се взе днес... таткото си отива при майка си, а аз оставам в квартирата като майка му е на мнение, че ще ми помагат. Естествено не исках това. Излишни пари. Благодарна съм, че си прибира синчето и предлага помощ въпреки цялото напрежение, което и създадох докато живеех с нея.
Цялата тази история ми се искаше да не я споделям, но пак благодаря на всички, които изказаха мнение и на всички които ми дадоха точните съвети. Радвам се че и мъж се включи за да чуя и мъжка гледна точка. Благодаря ви за вниманието. Много бих искала да изтрия темата, но не знам как?
П.С. Не знам грамотно ли е написан отговора ми, защото отново е 3 вечерта и отново ми е толкова притеснено... все пак се извинявам, ако има грешки.

И аз съжалявам, че не успяхме някакси по-спокойно и без обвинения и квалификации да дадем съвет. Според мен пишете много грамотно, не съм човек, който брои запетайките и пълните членове (и аз самия не винаги гледам за тях), но има потребители, които допускат систематични груби правописни грешки, показващи незнание - вие нямате такива, мисълта Ви тече гладко и свързано, изглеждате интелигентно момиче, надявам се искрено да се преборите за по-добър живот!

Относно метамфетамина (т.нар. пико) - няма тежка физиологична зависимост, но има доста силна психична. Вероятно поне част от инцидентите с боищата са свързани с това. Би било чудесно ако бъдещият баща е склонен да се обърне към някоя от програмите и се свърже със специализиран психолог/психиатър, който работи с наркозависими. Дано Ви помагат поне финансово... Решението за момента е добро.

Съжалявам, че дадох съвета за родителите - не бях разбрал, че е толкова тежко положението там, макар че сигурно трябваше да се сетя...

Със сигурност можете да заключите темата като пишете на някой модератор (като "Не се сърди човече", която доста често е на линия) или пишете в тази тема. За изтриване не знам дали може, но бих Ви помолил да не я триете от солидарност към други млади момичета, които вероятно имат истории сходни с Вашата и може да им бъде от някаква полза да предотвратят някои от Вашите грешки.

Исках да заключа темата, защото много хора ме нападнаха и упрекнаха, а не вникнаха в същността на проблема. Не разчитам на човек, който си “търка пръстите в клавиатурата за удоволствие”. Беше ми трудно, исках съвет.
Урока, който научих не пожелавам на никого! Само човек, който изпадне в същата ситуация знае какво е...
Някак си вашите коментари по темата ме успокояват. Искрен сте и не спестявате нищо. За разлика от повечето коментирали, си позволиха да убиждат и да твърдят неща за в бъдеще...КОИТО ЧЕСТНО КАЗАНО ми дойдоха в повече. Твърдения за мен все едно са ми първи дружки и знаят как ще постъпя. Както и да е! Все пак благодаря на всички, че изказахте мнение. Естествено не може само добро да прочетеш, винаги има и по нещо лошичко. Simple Smile

S.ILieva
Прочетох само първия пост,мога да помогна с дрешки,одеалца,чаршафи,шишета и играчки.
При нужда,когато му дойде времето,пишете ми на лични.

Благодаря Ви много. Много сте мила. Надявам се всичко да се оправи.

# 92
  • Мнения: 1 565
Боже, боже... случайно попаднах на темата и реших най-накрая да пиша във форума. Имам чувството, че всичко живо тотално е откачило. Никакво чувство за самосъхранение, никакво самочувствие, нищо. Наскоро се видях с моя приятелка, с която бяхме изгубили връзка последните 4-5 години,така ни завъртя живота. Тя беше от хубавите и умните момичета в училище. Амбициозна, работеше още в 11-12 клас. След това в университет влезе с отлични оценки и изпити, след това и магистратура и след това и загубих следите, защото замина да живее в чужбина. Та виждаме се, тя тотално променена за съжаление деградирала отвсякъде. Та запознала се тя с ей такъв подобен тип, много влюбена, той обаче хем продавал, хем и взимал наркотици. Тя също отвреме на време покрай него. Голяма любов, след това наркотиците са си казали думата и се е започнало с "биенки", което за нея явно също е било ОК, след което тя забременява и решава с хубостника заедно да си дойдат в БГ тя да го представи на техните (горките хора). Идват си те в нейния дом, което не ги спира по никакъв начин да се карат и да се бият, докато една вечер той я ритнал в корема, тя в спешното и губи бебето. Той я обвинява, че му е убила детето става и си заминава обратно в чужбина. Нооо това не е най-гадното от цялата история, най-гадното е, че тя нямаше търпение да се върне при него, колко й липсвал, колко го обичала... Нямаше капка агресия, ненавист към него, към себе си, че е допуснала да се стигне дотам... Та мисълта ми е, че колкото и добри съвети да се дадът на авторката, вероятността да ги последва е малка, ако тя самата не мисли, че това не е нормално!
Моя съвет е : Бягай надалеч и завинаги!
все съм си мислила ,че хората завършили и магистратура са доста по умни и постигат повече в живота .

# 93
  • Мнения: 406
@bgtatko81

Аз лично по-скоро бих живяла на улицата, отколкото с някой, който ме подлага на такъв тормоз. Не съм живяла на улицата, но съм почти сигурна, че там ще ям по-малко бой отколкото при доказан, отракан насилник, който се напива като говедо всяка вечер или се друса до забрава и обвинява мен за това колко мизерна се чувства душичката му. Винаги има опция. Дали ще седиш и търпиш зависи само от теб. Вярно, когато примерно има деца, тогава вече е голяма каша. Но това отново е по вина на търпящият, който не е избягал преди подобни "усложнения", извинявам се много за употребената дума по отношение на дечицата.

Едновремешното "вземане" на младите по желание на родителите сега вече го няма (да речем тогава причината да го не знаеш другия каква стока е); в днешно време, обаче, хората сами си го причиняват. "Ами аз съм на 22, запознахме се преди 3 месеца, живеем заедно от 2 месеца, преди 2 дни той ме удари, а снощи ме преби жестоко, моля дайте ми съвет". Какъв съвет да дадеш на такъв човек?! Кой нормален заживява с някого на семейни начала след един месец-два запознанство? Разбира се, сигурно има хора, които са случили на половинка, но това е голяма рядкост - да попаднеш на свестен човек, с когото реално да си допаднете по всички важни за брака точки за толкова кратко време - да не кажа никакво. С кой акъл някой би рискувал? Защо? Няма време? Утре светът ще загине? Едно от най-логичните и фундаментални неща на тоя свят е да избираш внимателно човека, с кого се обвързваш. Ако видиш че не е стока - късаш връзката. То не са драми, не са големи любови, не е чудо. И то все на 18-20 годишни се случват. Нали те най-добре знаят какво е голяма любов, изхождайки от огромния си опит.

# 94
  • Мнения: 1 565
Към авторката имам само един въпрос ,? На 20 години с бебе на ръце как си представя живота от тук нататък ? Предполагам поне две години ще гледа бебе ,а после ? Какво ще работи ? Ще има ли време да учи след това нещо и изобщо как си представя живота от тук нататъка.Аз също не разбирам защо подяволите толкова бързат младите жени да се заробват с деца и мъж още от 20 годишни, уж вече тенденциите вървят към по късни раждания или аз се заблуждавам . Като заживее толкова рано с мъж дали си мисли ,колко дълго може да изкара такова съжителство .Хората се борят за студентски живот ,за купони за дискотеки ,за живот в друг град без родители ,а тя тръгнала деца да ражда .

# 95
  • Мнения: 25 615
А аз още веднъж искам да попитам авторката дали отиде на лекар след ужасните болки, от които вчера се превиваше, и какво ѝ казаха там?
И защо всъщност не лежи в отделението по Патологична бременност сега...

# 96
  • Мнения: 1 565
А аз още веднъж искам да попитам авторката дали отиде на лекар след ужасните болки, от които вчера се превиваше, и какво ѝ казаха там?
И защо всъщност не лежи в отделението по Патологична бременност сега...
ох то ще е горкото дете с такава майка .

# 97
  • Мнения: 30 802
Те в отделението ако са умни, биха я приели да лежи като вид социална услуга...ако ще до края на бременността.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Те в отделението ако са умни, биха я приели да лежи като вид социална услуга...ако ще до края на бременността.
Болницата да не е социален дом? Кой ще плаща този престой? После източвали се пътеки....

# 99
  • Мнения: 397
Има социални звена - наричат се Звено "Майка и бебе". Те не само оказват подслон, но и редица други дейности - психологическа подкрепа, взаимодействие с роднините, обучение за обгрижване на бебе и т.н. Авторката може да попита в общината за тази социална услуга.

# 100
  • Мнения: 1 565
Те в отделението ако са умни, биха я приели да лежи като вид социална услуга...ако ще до края на бременността.
Болницата да не е социален дом? Кой ще плаща този престой? После източвали се пътеки....
Ако няма сериозен медицински проблем,кой би се наел да я държи там ,като социална услуга ,амо после като роди детето ,дали някой от вас ще я приюти като домашно животно ? Тоя мъж изобщо след като е наркоман работил ли е нещо ,знае ли как се изкарват пари ,до колкото разбрах той не е станал наркоман след като е забременяла ,а още преди това .С какви пари е мислила да го гледа това дете ? Авторката работила ли е нещо ,какво майчинство би вземала ?

# 101
  • Мнения: 30 802
Те в отделението ако са умни, биха я приели да лежи като вид социална услуга...ако ще до края на бременността.
Болницата да не е социален дом? Кой ще плаща този престой? После източвали се пътеки....
Отделенията Патологична Бременност са си баш като социален дом за циганки и без това...за едно момиче ще поизточат някоя пътека.

# 102
  • Мнения: 2 111
Момичето каза, че той работи, тя също, макар не и в момента.

Готова съм да помогна с каквото мога, но да рисувам розови облаци няма как да стане. Понеже имаше реакции на моя пост относно познаването на наркотиците и наркоманиите - да, нямам кой знае какъв пряк опит. Това не ми пречи да съм, както споменах по-напред, свидетел на 1:1 история с мъж зависим от хазарта. Мога само да се опасявам как ли биха се развили нещата при някой подвластен на алкохол, наркотици и т.н.

# 103
  • Мнения: 951
Авторке, не може да се сърдиш, че толкова критично се отнасяме към теб. Тук повечето са майки и като майки гледаме на теб като дете, което е забъркало не само себе си, но и бебето си, в нещо много ужасно. Какво очакваш, похвала?
Важното е, че всички тук се опитват да ти помогнат, да ти дадат съвет, защото за съжаление твойта майка се е предала. Преглътни егото си и послушай хората, които ти пишат. Те ти мислят само доброто. Вече си отговорна за още едно човешко същество. Действай разумно, внимателно. И наистина, не записвай този човек като баща на детето си, защото ако не сега, то след време може да имаш големи проблеми и с това. Животът е пред теб и може да е много хубав, ако се дистанцираш напълно от този човек. А той трябва да се лекува. Не да стои при майка си, а да е в специализирано учреждение.

# 104
  • Мнения: X
Относно опциите - винаги има такива, включително и опцията "от трън та на глог", така добре синтезирана от народната мъдрост. Примерно някакси опцията "Звено "Майка и бебе" на наша почва не ми вдъхва особено доверие... Но ми е много интересно да науча повече!

Относно наркоманиите - и аз нямам пряк опит, но да се обобщават човешки съдби и истории и то на база някакви стереотипи ми се вижда деструктивно в случая. Нещата не са черно бели, естествено в случая са доста към черното, но нюансите имат голямо значение, ако ще претегляме мет-зависимия приятел и звено "майка и бебе" примерно като опции. На теория наркоманът е винаги на помпа и е пълна ужасия (като в американски филм - примерно Requiem for a dream), а звено майка и бебе са чисти дрехи и легла, прясна храна и топли стаи (като в американски филм). На практика има нюанси и работещ мет-зависим може и да е по-добре от някои нашенски "социални" опции - примерно ако са като домовете за сираци, особено пък тези със забавено развитие или други подобни проблеми.

Същата работа е и с домашното насилие. Всяка 3та жена е била жертва на някакво насилие поне веднъж, всяка 4та е жертва на домашно насилие. Пак има нюанси - колко често, как, защо, контекст и т.н. Ето, в другата тема стана ясно, че е един инцидент, тук са повече, има и нарко-зависимост и т.н. Не може да се обобщава. Най-хубаво щеше да е всички да живеехме в идеален свят, ама не е така. Трябва да се претеглят различните варианти и ако алтернативата е буквално на улицата в 4ти месец - не съм сигурен, че е по-добра от сегашната. Още повече, че иде зима.

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 18:56 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт