Сватба 2018 - III-та част

  • 46 082
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 998
И аз искам да видя поканите Simple Smile
Само да ви кажа, че при Гала днес ще има репортаж за Стоян Радичев, ако на някоя от вас ѝ е интересно, после може да го види.
tenara, агенцията е Да и Да, но аз пак съм в лека истерия, защото мъжът ми снощи решил да прояви активност по отношение на агенцията и днес ме кара да ходим да видим една друга преди да отидем да дадем капарото и да подпишем договора с Да и Да.
Вчера исках да взема бокал за църквата и свещи за кумовете, но не ме огря, защото нямаше това, което искам. За момичетата от Русе мога да кажа, че при разговор с Ванила ми препоръчаха да взема свещи за кумовете от Грънчаров и син, защото били качествени, а за кумовете няма нужда да са кой знае колко специални като нашите. Просто да не са тези обикновените големи свещи от църквата, та там харесах едни по 9лв бройката, но вчера, като ходих, имаше само 1 и ми казаха след празниците да отида.
Поканите мисля да ги поръчам сега след празниците и лека полека да започна да ги раздавам. Само се чудя до коя дата да напиша, че искам потвърждение дали ще присъстват поканените. След като сватбата е на 19.05 се чудя до 15.04 ли да искам или до 30.04?

# 676
  • София
  • Мнения: 23 051
Историята показва, че на част от гоститв винаги звънят младоженците да попитат Grinning Иначе зависи от ресторанта кога ще ви кажат, че искат твърда бройка. Аз винаги бих заложила на по-ранната дата, ама не знам кое е по-добре. Grinning
P.S : Раздавай ги по-бързо да не поемат ангажимент гостите към кралската сватба в Лондон. Grinning

# 677
  • Мнения: 1 998
Историята показва, че на част от гоститв винаги звънят младоженците да попитат Grinning Иначе зависи от ресторанта кога ще ви кажат, че искат твърда бройка. Аз винаги бих заложила на по-ранната дата, ама не знам кое е по-добре. Grinning
P.S : Раздавай ги по-бързо да не поемат ангажимент гостите към кралската сватба в Лондон. Grinning

хахаха дааа, те вече някои ми казаха, че сега трябвало да откажат на кралицата Grinning

# 678
  • София
  • Мнения: 23 051
Ама този Стоян Радичев бил много млад, аз какъв си го представях.  Mr. Green

Иначе показва рокли за Н.Г, няма нищо сватбено.  Simple Smile

# 679
  • Andalucia
  • Мнения: 53
Sunflower, и аз ще съм с Да и Да Smiley На Ванила също ми хареса от това което видях по снимки. Кажи после какво сте решили.

За свещите, по скоро ме е страх да не ми накапят роклята Blush Blush Мислех си за нещо което да се сложи хем да е красиво но и да пази да не капе надолу Thinking Ако имате идея, казвайте...

Нашите покани ще ги дадем сега по празниците, защото после няма да сме тук. А на чуждестранните гости може би към февруари-март месец.  Някои ще трябва по пощата да се изпратят.

# 680
  • София, България
  • Мнения: 3 620
И аз искам да видя поканите на Mariya! Relaxed

Изпуснах го Стоянката аз .... не я гледам Гала и късно видях, че сте писали... нищо...


В повечето ресторанти точната бройка се уточнява 7-10 дена преди сватбата.
В нашия е малко по-различно. Плащат се 90% от сумата 10 дена преди сватбата и в деня на сватбата се вижда точно колко са дошли и тогава се доплаща.

Нашата сватба е към края на Юни и съм написала потвърждение до 30.04... месец и половина преди сватбата.

# 681
  • Мнения: 1 998
Sunflower, и аз ще съм с Да и Да Smiley На Ванила също ми хареса от това което видях по снимки. Кажи после какво сте решили.

Днес подписахме договора с Да и Да. Ходихме и до Дежа вю, за да видим какво ще ни кажат там, но ми се сториха зле нещата, много пари за малко качествени идеи.
При Ванила ходих първо и ме разбраха какво искам, много ги харесах, но ме убиха с цена и бях на косъм да се откажа от агенциите заради сумите, които видях там, но се оказа, че открих нещо приемливо.

# 682
  • Мнения: 6 315
Сънфлауър, браво, напредвате Simple Smile
За халките те разбирам. И ние харесваме различни метали - той злато, аз сребро, бяло злато, платина. И може би ще търсим вариант от онези халки, които са с комбинация от жълто и бяло злато.

За букетите не знам. На една от сватбите, на които ходихме изрични вместо букети призоваваха за дарения, ама пак имаше 1-2-ма неразбрали с букетчета Simple Smile)) В крайна сметка не можем всичко да контролираме.

На Уейстед платинените халки ми харесаха много. Мъжката ще е малко романтична, но какво пък. Явно идеята е като се сложат една върху друга да се образува това красиво сърце Simple Smile
Ами аз не мога да разбера защо излишно си усложнявате деня на сватбата и защо пък трябва задължително всичко да контролирате?!!! Кому е нужно да ограничавате дали да носи или не цветя?! Който е решил ще донесе и какво от това! Все ще се намери кой да ги прибере и дори и за два - три дни да им се порадвате пак е достатъчно. И в предходите теми за 2017 наколко пъти се коментираше този въпрос с цветя, без цветя, с дарения и какви ли не каузи, които по мое скромно мнение изобщо не са подходящи в ден на любов и щастие!     Ако аз съм гост на сватба не би ми приятно някой да ми диктува как да уважа младоженците или техните родители.

# 683
  • Мнения: 5 581
Слънчогледче, а защо са ви нужни агенции? Simple Smile По мое скромно мнение спокойно можете да си спестите този разход, сигурно не е малка сумата. Външна помощ според мен е нужна само за деня на сватбата, за да се украси ресторантът и то ако няма как да го направите сами предварително. Лично мнение, пак казвам. Аз предпочитам всичко да си мине през моите ръце и очи, а не някой друг да ми предлага и подбира вместо мен. Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 998
Слънчогледче, а защо са ви нужни агенции? Simple Smile По мое скромно мнение спокойно можете да си спестите този разход, сигурно не е малка сумата. Външна помощ според мен е нужна само за деня на сватбата, за да се украси ресторантът и то ако няма как да го направите сами предварително. Лично мнение, пак казвам. Аз предпочитам всичко да си мине през моите ръце и очи, а не някой друг да ми предлага и подбира вместо мен. Simple Smile

Да, агенцията ще я използваме единствено за украсата на ресторанта, всичко друго си избирам и набавям сама Simple Smile
Днес в едната агенция започнаха да ме питат за чаши, покани, кутия за пари, книга за пожелания и т.н. и аз само повтарях "имаме го, имаме го, имаме го" Grinning жената каза, че това по принцип било тяхна работа да го уредят, но щом сме се справили сами - хубаво Grinning и мъжът ми ѝ каза, че с две думи сме отишли там да се похвалим колко сме подготвени вече Grinning

# 685
  • Мнения: 5 581
Хаха, чудесно, значи сме на едно мнение! Simple Smile Мъдро решение!
Ако не е тайна, колко ви искат и какво се включва?

# 686
  • Мнения: 1 998
Аз исках на нашата маса да има отпред вази, или някакви малки съдчета, с цветя, ще видим какво точно ще е, в двата края, може би, ще има свещници. Отпред ще има драперия му се казвало, за мен е покривка до земята Grinning върху нея ще има спусната дантела. Смятахме го с 10 маси за гости, защото повече няма да са, има вероятност да са по-малко. Те ще са дълги, правоъгълни, там ще има в средата една висока ваза, или стойка, с цветя и в двата края ще има по-малки вази с цветя, като може и по тези маси да има малки свещници. Също така говорихме за дантелени подложки на вазите, не си го представих много, та ще го видим това. Аз съм си направила тейбъл картички и благодарствени картички, както и бях писала по-назад в темата, че поръчах едни бронзови ключета, които ще вържа с канап на едни картончета и там ще пише "Ключът към щастието", та тези неща от агенцията ще ги подредят на всеки на мястото. Те ще ми направят и моя букет. Всичко това ще излезе максимум 950лв. Умишлено сметнахме завишена цена, за да може да смъкваме надолу, тъй като има много голяма вероятност да отпаднат неща, които включихме в цената и аз исках цена, над която да знам, че няма да скочим.
Сега искат от мен да им изпратя снимки на украси, които на мен ми харесват, за да ги ориентирам по-конкретно кое как да бъде, след което ще ми изготвят проект с различни варианти на всяко нещо и аз ще си избера кое как да бъде.
За сравнение на други места, където питах, за по-малко неща ми искаха над 1000-1500лв, като чух и по-ниски суми, но те бяха единствено за цветя и там подозирам, че и вазите трябваше да си купя Grinning както и дантелата и драперията.
В другата агенция, където питахме вчера, ни сметнаха 250лв само вазите на масите за гости и отделно с 300 зора ги накарах да сметнат някаква цена цветята колко биха могли да излязат, защото ми повтаряха, че цена можели да кажат чак Май месец, та измислиха още 600лв за цветя и при груба сметка излязоха 800-850лв само масите за гости и то само с цветята, без нищо допълнително, след което като го сметнах и ми казаха "Да, но ще стане много красиво" - ами сигурно Simple Smile то и там, където щяха да ми вземат 2 бона щеше да стане много красиво.

Последна редакция: сб, 23 дек 2017, 11:22 от Sunflower92

# 687
  • Andalucia
  • Мнения: 53
Sunflower честито че вече имате договор. Много по-спокойно ще ти бъде като знаеш че има кой да се погрижи за всичко и да не се притесняваш ти в деня на сватбата.
Аз ще имам много семпла декорация, с цветя и свещи в светли пастелни цветове.  И аз искам покривки до земята но ме знам дали ще има някакви дантели. Иска ми се много изчистено да е всичко, но пък да не е съвсем семпло, труден е баланса Blush
Доста неща трябва да избера, номера на маси, табло за настаняване, книга за пожелания... Толкова много дребнички неща са Sweat Smile Много ми харесва идеята за "candy bar", но не знам дали след тортата няма да дойде в повече Thinking

# 688
  • Мнения: 1 998
tenara, аз също искам семпла и стилна украса, но не искам да е празно и пусто Grinning
Още онзи ден, когато говорихме за пръв път, и ѝ казах, че съм им гледала украсите и знам, че правят много богати украси, но аз не искам такава Grinning Сега тъкмо ѝ изпратих имейл със снимки, пък да видим тя какво ще измисли.
Сега на 27.12 ще правят украса за една сватба в Дунав, та може да следиш и да видиш там какво ще направят. Булката е дъщеря на една моя бивша класна, та и аз ще се добера до разни снимки, надявам се, и ще ти покажа, каквото видя. Simple Smile

# 689
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Украсата звучи много добре както я описваш. В интерес на истината украса за правоъгълни маси според мен е по-трудна. Така че успех с подготовката ѝ! Щом си сигурна в агенцията, всичко ще е наред! ☺


Момичета, искам да ви пожелая Весело изкарване на най-светлите празници!
На следващата Коледа вече ще си имаме нови семейства, а защо не и някой нов член във всяко от тях ❤

Общи условия

Активация на акаунт