Калориите броим и здравето ценим - тема 12

  • 69 465
  • 732
  •   1
Отговори
# 615
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Привет, нахлувам във вашата тема, от скоро се старая да следя приема на калории - все още не го правя прецизно. Реших да го съчетавам с 16 часов фаст, за да ми е по-лесно да имам представа колко калории съм приела, а и пасва на начинът ми на живот. От февруари не съм приемала млечни, месото не ни е любимо и се получава полувеган. Кърмя и не искам да изпадам в крайности, засега съм свалила 12 кг ( от февруари).
Вие пиете ли алкохол? Аз от половин бира вечер не мога да се откажа 😀

# 616
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Аз лично алкохол не пия от 11 години по никакъв повод, а от 15 години не пуша.

# 617
  • София
  • Мнения: 274
Ами сигурна съм, че правилно ги измервам, защото меря и броя всеки грам с везна и със същото мерене предния месец свалих 5 кг (от 64 до 59 както писах), но не на 1500, а между 1300 и 1600. Нещо не ми се връзва, но намалих на 1400 за сега. 😀

# 618
  • Мнения: 12 473
Привет, да ми препоръчате как най-правилно да смятам калориите. Няма ли някоя автоматична програма?  Как да сметнав мусаката (350 гр.) колко калории има и процентното й съдържание в-м-п?

# 619
  • Мнения: 10 012
Angel, трябва да си си записала съставките преди да я направиш, и после разделяш.
Обикновено при броенето не се яде готвено, или мусаката я броиш чийт хранене.
Мусаката е анатема, хвърли я. (шегичка)
Това е абсурд пълен:
https://www.hranite.info/foods/data/14253-musaka

# 620
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Dez мисля беше споделила тук приложението Lifesum, много ми е удобно на мен. Ако става въпрос за сваляне на килограми, манджите са голяма играчка да се сметнат като състав и калории според мен. Друг вариант е някъде в нета да намериш готова и изчислена рецепта с пропорции.

Някой остана ли да брои сега лятото? 😅

# 621
  • Мнения: 12 473
Златна си, Дез!

Не ми е за отслабване, но трябва на много манджи да ги сметна и съм се хванала за главата как да го направя..(
В единия сайт е 266 к, а в другия 554?

Последна редакция: сб, 10 юли 2021, 16:30 от Angel_wing

# 622
  • Мнения: 3 310
Предполагам става въпрос за заведение?
Пак по същия начин както ги смяташ у вас, сметни си продуктите докато приготвяш после определяш размера на порцията, и така. Няма как да гледаш в сайт за това и да имаш точна информация, особено за манджи в които се ползва олио.

# 623
  • Мнения: 12 473
Да, не става с питане в интернет. Смятам вече..😅

# 624
  • Мнения: 3 310
Да, не става с питане в интернет. Смятам вече..😅

Пфт, виж какво хубаво занимание може да дадеш на служителите докато нямат какво да правят. Grinning

# 625
  • Мнения: 12 473
Хаха. Нямам служители, всичко сама правя..)

# 626
  • Мнения: 667
Броя аз, броя... С Калориен калкулатор, ама с манджите е малко по-трудно. Ако ми се стори абсурдно посочения брой ккал, добавям поотделно продуктите. Може би не е супер прецизно, но се ориентирам достатъчно добре, колко съм зле Joy
За да не е спам, целя 1200 ккал/ден, през седмицата е ок, през уикенда ... към 1500-1600, приемаме, че е въглехидратно зареждане, хаха.
Бавно ми се случва свалянето, но не се тормозя прекалено и се надявам да е трайно Simple Smile

# 627
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
И при мен са около 1200, но вече обмислям как да задържам кг и какво трябва да направя при увеличена физическа активност. Изпитвам лек страх да увелича калориите Sweat Smile
Нямам време покрай бебето за манджи (а и не съм фен) и го карам на простички неща, но пък подейства. Simple Smile

# 628
  • Мнения: 10 263
Трудоемко е да се изчисли мусака. Аз ползвам Fitday за моите изчисления. Там обаче си вкарвам макронутриентите на моите продукти.  Например каквото е дадено за моите картофи понеже ги купувам в торба с етикет, това вкарвам във фитдея. Тегля колко картофи обелени ще ползвам. От там на сетне каймата. Ползвам пуешка със 7% масленост. И нея тегля колко ще ползвам. Имам вкарани моркови, лук, масло, чушки. На края това количество го деля на 250гр порции и ми излиза. Трудоемко е първоначалната сметка. Ако искам пак таЗи сметка, ще трябва пак да тегля и меря продуктите следващия път. Но +/-20 калории не ги отчитам за кой знае какъв проблем. Друг е въпроса дали ще загребеш повече картофи или кайма при сервиране 😊

# 629
  • Мнения: 476
Хора, как сте.Да започна първо с хваленето, че продължавам да си вървя с минуси, като същевременно мускулите на ръцете ми се оформят все повече и повече, особено на бицепса.Как е възможно при положение,че съм на калориен дефицит и би трябвало да се разграждат и мускулите, не мога да си обясня, вероятно с умножения протеин на телесно тегло + усилените тренировки на ръце е това.Оформям се по добре отколкото предполагам, евентуално на ръцете съм изчистила всички мазнини, за това са така оформени.Но имам още за чистене.Съвсем малко са поне доколкото аз преценям.Малко по корема и гърба и краката може би, плочките искам да ми излязат.
И понеже майка ми (знаете родителите как са) развива едни теории, че понеже от 8 месеца вече съм на дефицит ще си въвлека хормонални проблеми докато ги изчистя тия последни мазнини.И ми препоръчва до края на годината да обърна режима си,т.е да спазвам за покачване на мускул и след това да доизчистя последните.И затова идвам да ви попитам има ли някоя, която е имала проблеми с хормоните след като е спазвала продължително време калориен дефицит? Всички говорят за хормонални проблеми, но какви по точно така и не  мога да разбера, а искам да знам на какви рискове съм подложена?
Принципно искам първо да доизчистя последните мазнини, защото ме дразнят (знам,че съм перфекционистка и ,че много се вманячих в спортния тип тяло) и второ, защото по думите на един приятел (фитнес треньор е) съвсем малко са ми останали, т.е нямало нужда да съм на дефицит още много дълго време, бързо щяло да стане щом все още съм с бърз метаболизъм и свалям с бързо темпо месечно и щяло да издържи тялото ми и после да наваксам като покачвам мускул.
Все пак какви са хормоналните проблеми, с които сте се сблъсквали от тези с опит тук?Аз впрочем вече се сблъсках с един проблем, без МЦ ,но се видя,че е от малки безобидни кистички в яйчниците и по думи на гинеколожката съм нямала повод за притеснение.

Parfait, увеличи движението ако искаш да сваляш по - бързо - при мен помага.Благодарение  на движението, което правя на ден поддържам на около 2000 ,което за 48 кг 154 см жена след толкова дълъг дефицит си е доста добре... ходенето пеша наистина не е за подценяване.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 10:56 от annabelle_the_doll

Общи условия

Активация на акаунт