Пубертетът при момчетата

  • 116 842
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 15 459
Момичетаааа, не знам за вас, но аз лично до края на учебната година /5-ти клас/ ще вляза в лудница

# 391
  • Мнения: 9 052
Момичетаааа, не знам за вас, но аз лично до края на учебната година /5-ти клас/ ще вляза в лудница

Я по-добре иди на шопинг из града и на кино с приятелка ...

# 392
  • софия
  • Мнения: 1 305
От колко години започват да масурбират, имам чуството, че още не е наясно какво трябва да прави и се опасаявм да не го прави грешно и да си навреди.
Ох звучи тъпо:close:, но дано ми разберете въпроса

# 393
  • Бургас
  • Мнения: 4 057
чак пък  да се притесняваш да не го прави грешно... всички бързо се ориентират....аз не знам  и не искам да знам какво прави моят младеж, вече е на 15 и половина и съм сигурна, че от няколко години има подобни занимания

# 394
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
благодаря за мненията, всъщност, от написаното разбирам, че едва ли има момче /мъж, което да не /е мастурбира /ло. Rolling Eyes

Точно така мислим всички, Катерица.

Моля те, излез поне за кратко от клишетата, вклинени от БПЦ.

Детски психолог съм, освен майка на 13-годишен син.

НИКОГА не би ми хрумнало да му вменявам ВИНА за нещо толкова ЕСТЕСТВЕНО като мастурбацията.

Ако ти го направиш, определено смятам, че ще "счупиш" част от психиката на сина си. При това съм напълно честна.

Е, понеже те познавам и от други теми, и си те чувствам близка, не мога да се ИЗКАЖА така крайно като тези преди мен, но съм напълно и непоколебимо СЪГЛАСНА с написаното от тях, със съдържанието на мненията им!

А ти, понеже си жена, не си го правила, така ли?

И на мен ми хрумна същото питане, но ... всъщност процентът при жените, които не са го правили никога, все пак е по-голям /и го има/, в сравнение с този при мъжете. Може би едните проценти да са около 5, а другите - 0.000001.

# 395
  • София
  • Мнения: 18 679
E, не, не е истина Joy Цвети, ти сериозно ли? И какво ще направиш - ще му покажеш как става ли Joy

Разбирам, не е лесно да сме родители на пубери, но дайте да не губим връзка с главния мозък. Присъединявам се към апела на Бандиера - кино, шопинг...Само да не караме синовете си да мастурбират пред нас, та да проверим дали го правтя ПРАВИЛНО Joy
Боже, дори не знам дали има начин това да се прави грешно?!
Ох, така не се бях смяла скоро! Цвети, благодаря ти!

# 396
  • софия
  • Мнения: 1 305
belinda, радвам се че съм те разсмяла, но питам с основание, преди 2 години беше пробвал да прави нещо и му се бяха напукали капиляри на лицето от напъване, той е с много нежна кожа, тогава личната му докторка беше разговаряла с него и му беше казала да поизчака няколко години с тези занимания.

# 397
  • Мнения: 118
От колко години започват да масурбират, имам чуството, че още не е наясно какво трябва да прави и се опасаявм да не го прави грешно и да си навреди.
Ох звучи тъпо:close:, но дано ми разберете въпроса
  Ако нещо не прави както трябва ,приятелите му ще го научат, споко! Simple SmileНормалната възраст когато започват е 10...11 годишни. Това на 4...5 клас ли се равнява?Но някой почват доста по рано други по късно .Сега да не изпаднете в паника ! Simple Smile

# 398
  • Русе
  • Мнения: 11 917
 Тези неща си ги обсъждат с баща си. Покрай спорта е с по-големи момчета от 6 годишен, които не мисля, че са оставили нещо необсъдено. Лично аз, след като съм в течение на повечето неща, които влизат и излизат от тялото му, даже за някои от изходящите материали държи да ме информира с детайли. Тоалетната явно е сакрално място някакво, за мастурбиране и подобни сме се разбрали да си ги обсъждат с баща си. Но съм попадавала на диалози с пирятелите му, в които личи, че се радват на добро и редовно здраве в това отношение.

# 399
  • Мнения: 15 459
Момичетаааа, не знам за вас, но аз лично до края на учебната година /5-ти клас/ ще вляза в лудница

Я по-добре иди на шопинг из града и на кино с приятелка ...

Бих дала всичко за подобни "екстри", но за съжаление в близко бъдеще не ми се очертава толкова свободно време и вече откачам Sad

# 400
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Момичетаааа, не знам за вас, но аз лично до края на учебната година /5-ти клас/ ще вляза в лудница

Я по-добре иди на шопинг из града и на кино с приятелка ...

Бих дала всичко за подобни "екстри", но за съжаление в близко бъдеще не ми се очертава толкова свободно време и вече откачам Sad

Дръж се, можеш, не си сама, много сме Simple Smile

# 401
  • Русе
  • Мнения: 11 917
Момичетаааа, не знам за вас, но аз лично до края на учебната година /5-ти клас/ ще вляза в лудница
  Що така!
    До седми клас издържах. В 7 клас бях на ръба. Ама то щот се готвехме за АГ.По точно , аз се готвех, път той на стотния път от повтореното, хващаше нещо. Влезна! И сега ми благодари, ама какъв гърч беше, не е истина. Нямаше да се пъна толкоз, ама училището ни е под терасата, езикът му върви без никакви напъни за разлика от по-голяма част от останалите науки.

Последна редакция: чт, 22 мар 2018, 20:11 от A m b e r

# 402
  • Мнения: 9 052
...
Бих дала всичко за подобни "екстри", но за съжаление в близко бъдеще не ми се очертава толкова свободно време и вече откачам Sad
Не може да нямаш. Извоювай. Оставяй по малко населението на самотек и собствена отговорност. Как ще се научат иначе.

# 403
  • Мнения: 15 459
  Що така!
    До седми клас издържах. В 7 клас бях на ръба. Ама то щот се готвехме за АГ.По точно , аз се готвех, път той на стотния път от повтореното, хващаше нещо. Влезна! И сега ми благодари, ама какъв гърч беше, не е истина. Нямаше да се пъна толкоз, ама училището ни е под терасата, езикът му върви без никакви напъни за разлика от по-голяма част от останалите науки.

Всеки ден е едно и също. Започва да учи, когато не разбира нещо ме вика, за да му го обясня и когато започна да обяснявам се започва едно философстване, тръшкане и обяснение как той това го знае. Като му кажа, че го оставям щом всичко си знае, започва да ми казва "Ето, знаех си, че не искаш да ми помогнеш". И говоря, и повтарям, и пак, и пак, и пак - изтърках си зъбите, но всеки път е едно и също. Отговаря, философства и все трябва последната дума да е неговата. На периоди е - има седмици, в които всичко е по мед и масло и изведнъж БАММММ - направо ме връща в първи клас

...
Бих дала всичко за подобни "екстри", но за съжаление в близко бъдеще не ми се очертава толкова свободно време и вече откачам Sad
Не може да нямаш. Извоювай. Оставяй по малко населението на самотек и собствена отговорност. Как ще се научат иначе.


Малката ми е на 5 години и 2,5 м. зимата си беше вкъщи, заради всякакви карантини в детската градина. Тъкмо тръгна и след една седмица се разболя и пак си е вкъщи. А когато двамата са вкъщи настава истински ад. Баткото я дразни - тя пищи. Тя го дразни - той вика по нея - щипе я - тя пищи. Тя започва да го гони, за да го бие - настига го - тя пищи. Направо е някакъв ад. Да не споменавам, че и цялото лято си бяха и двамата вкъщи. От 12 месеца в годината 6 месеца тя си е била вкъщи. Ами направо превъртам вече. Добре, че поне свеки я взима през уикендите /когато е здрава/, та да си поема малко въздух.

Странното е, че когато е само единия вкъщи все едно няма деца. Нито звук, нито стон не се чува. Само от време на време се провикват, че са гладни /това, ако е студено и не излизаме/

А имам наистина нужда да изляза, да изпия някъде едно кафе САМА, да се поразходя по магазините да си купя нещо, да отида на фризьор, на фитнес. Уж не работя, а се чувствам, като пребита. Понякога си мечтая да тръгна на работа, за да си почина малко и да съм сред нормални, зрели хора

Съжалявам, че ви мрънкам толкова, обаче днес ми е от кофти дните и имах нужда да се оплача пред хора, които може би са в моето положение Disappointed

# 404
  • Мнения: 9 052
Според мен и щипането е само за пред теб. Според мен ако са сами няма да се щипят. Но пък не знам достатъчно ли голям ти е сина да го оставяш помалко отговорен и грижовен - да се учи.

Общи условия

Активация на акаунт