Пубертетът при момчетата

  • 116 696
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 3 647
Пандорина ами следващия път като започне да ти говори как това си е неговия живот му кажи да се оправя сам. Да си плаща всичките неща той, докато ти даваш имаш право да искаш обяснение. Ако не го устройва да си търси начин да се финансира.
Аз пък така да се дразня от такъв тип отговори, че няма накъде и ако ми се отговаря така направо избухвам.

# 886
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пандорина ами следващия път като започне да ти говори как това си е неговия живот му кажи да се оправя сам. Да си плаща всичките неща той, докато ти даваш имаш право да искаш обяснение. Ако не го устройва да си търси начин да се финансира.
Аз пък така да се дразня от такъв тип отговори, че няма накъде и ако ми се отговаря така направо избухвам.

О да, да. Спирането на финансите е доста отрезвяващо.

# 887
  • София
  • Мнения: 11 942
Пандорина ами следващия път като започне да ти говори как това си е неговия живот му кажи да се оправя сам. Да си плаща всичките неща той, докато ти даваш имаш право да искаш обяснение. Ако не го устройва да си търси начин да се финансира.
Аз пък така да се дразня от такъв тип отговори, че няма накъде и ако ми се отговаря така направо избухвам.

О да, да. Спирането на финансите е доста отрезвяващо.

Така е, докато са малки. После намират начини да си набавят пари. А тези начини често са опасни или направо престъпни.

# 888
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Така е, докато са малки. После намират начини да си набавят пари. А тези начини често са опасни или направо престъпни.

Оффф да и този риск го има.

# 889
  • Мнения: 10 993
апандорина моят син е като твоят , а е само на 11г. Дори като беше по-малък беше по-лошо. Имам и малък син, който е съвсем различен и е много привързан към мен. Тоест не е от гените. Просто всеки се ражда с характер. Аз също мисля лоши неща, но гледам да се разсейвам. Съвет не мога да ти дам -може би да го оставиш на мира. Какъв такъв. Аз не обичам да пресирам  децата си твърде много. Аз бях послушна пък добро не видях. Моля се да са живи и здрави децата.

# 890
  • Русе
  • Мнения: 7 765
Пандорина, стискам палци скоро младежът да влезе в час  Praynig Hug

Всякакви пазарлъци прекратявам на мига. Аз също редовно му казвам че ако иска да си прави каквото си иска, ей там е входната врата, да си  намира работа и да се оправя. У нас правилата се спазват! У тях, след време, да си прави каквото иска.   Crossing Arms


Напоследък доста често срещам мнението (в тази тема), че бащата трябва да възпитава момчетата. Не съм съгласна с това. Двамата родителя заедно определят правилата и формата на възпитание, двамата я спазват и след това няма значение кой от двамата отправя забележка, съветва или похвалва. Като майка, всяка вечер намирам време да му покажа, че го обичам, да си го поглезя..., което не означава, че няма да бъде увикан ако стаята му прилича на кочина.
Деликатните разговори пък, според мен, се водят от родителя с който детето има по-силна връзка. "Мъжките разговори" с големият ги водих аз. Детето не се чувстваше чак толкова неудобно и продължава мен да пита по тия въпроси. Малкото, обаче, май ще говори с баща си  newsm78 Те са по-зле от дупе и гащи  Mr. Green

# 891
  • Мнения: 3 899
................
Напоследък доста често срещам мнението (в тази тема), че бащата трябва да възпитава момчетата. Не съм съгласна с това. Двамата родителя заедно определят правилата и формата на възпитание, двамата я спазват и след това няма значение кой от двамата отправя забележка, съветва или похвалва. Като майка, всяка вечер намирам време да му покажа, че го обичам, да си го поглезя..., което не означава, че няма да бъде увикан ако стаята му прилича на кочина............

Права си, ние с мъжа ми никога не бяхме на едно мнение относно така нареченото възпитание.Той е  критикар и реагира само на грешките, никога не реагира на нещо положително. Мойто мнение беше, че преди да критикуваш трябва да покажеш че обичаш детето, че го подкрепяш и че го цениш, но...не одобряваш дадената постъпка иначе критиката има обратен ефект, или съпротива, или агресия се трупа или па почва да не му дреме накрая..... Обаче не, това били лигавщини...неговата представа за хармоня беше всеки да си гледа сквоята работа и да не пречи на другите. Моята представа беше, че освен работата съществуват и други неща и това да не пречиш на другите не е общуване.  Та така....
Извинете, че малко изместих темата. 
Благодаря за окуражителните коментари Simple Smile

# 892
  • Варна
  • Мнения: 10 493

 Обаче не, това били лигавщини...


Оффф същия тиквеник си имам в къщи. Чувствата са израз на слабост.

# 893
  • Мнения: 15 220
Не при всяко дете похвалите помагат. Примерно при моя синковец не вървят. Веднага след някоя похвала той се отпуска и се започва с лигавщините. После чак ми идва да си отхапя езика за това, че съм го похвалила. Разбира се не наблягам само на критиките, но на този етап похвалите съм ги намалила до минимум
Пример - скоро имаше един прекрасен период от около 2 месеца, в които все едно ми бяха сменили детето. Беше добър, изслушваше ме, не сме се карали нито веднъж. Сам сядаше да учи, бързо си научаваше уроците, сам си пишеше домашните, дори и да му трябваше помощ му помагах, а той попиваше, като гъба. Не се закачаше със сестра си, не се цупеше - беше перфектен. И аз си нямах работа да му кажа "Еххх, браво моето момче - я виж колко добре се разбираме вече два месеца. Държиш се, като пораснало момче и аз много се гордея с теб" И всичко приключи до там. Още на следващия ден се върна стария синковец с всичките глупости и лигавщини. Е, идваше ми да си ударя главата в стената от яд

# 894
  • Русе
  • Мнения: 11 913
И аз си нямах работа да му кажа "Еххх, браво моето момче - я виж колко добре се разбираме вече два месеца. Държиш се, като пораснало момче и аз много се гордея с теб" И всичко приключи до там.
 Laughing  Аз подозирам, че момчетата имат някакъв радар и прихващат по необясним начин мислите на майката. Тамън се успокоиш за нещо си и ти сервират веднага някакъв гаф, щот да не се отпускаш. Тъй че и да не го беше казала, сигурно пак щеше да те надуши. Simple Smile
   По принцип аз съм по строгата и по взискателната. Баща му го лигави доста, но пък има по-голям респект от него.Не че и баща му не подпалва от време на време, ама и на него му минава бърже. Мен почти не  ме отразява,когато съм ядосана.Изчаква да мине бурята и идва да си говорим, сякаш нищо не е станало.Но то нашето е много дипломатично и много добре си играе картите. Туй е някаква вродена дарба, която ние с баща му не притежаваме и сме много уязвими на влияние.

# 895
  • Мнения: 3 899
Хахах, точно...да има равновесие. Тъкмо се зарадвам и бух! нещо по главата. Тъкмо се панирам и всичко се оправи като с магическа пръчка и после пак отново...

# 896
  • Мнения: 622
При нас нещата с контрола при сина са провал. Не знам защо, имам и по-голяма дъщеря там подобно нещо нямаше. Дали си има особености на характера...при него има бясна съпротива срещу правила. |До степен да прави точно обратното - зимата да излиза по къс ръкав а лятото да излиза с ботуши. И това се е случвало като по-малък. Като по-голям сме разговаряли. Ама не можеш му затвори устата. Например при мой опит да му кажа, че се е облякъл неподходящо той ми заявява "Нали АЗ съм се облякъл, нали това са МОИТЕ дрехи - ти защо се вълнуваш? Защото си мислиш какво ще кажат хората нали? От къде накъде ще спазвам някакви си правила? Кой ги е измислил? И защо трябва аз да ги следвам?". Тогава...му посочих улицата и му казах "Виж - всички тези коли. Знаеш ли какво би станало ако всеки от водачите си мисли като теб?". Тогава той просто се подсмихна. Разбра, че за момента е надвит откъм аргументи. Но аз нямам енергия да се боря с него непрекъснато. Просто нямам и затова реших да го оставя да осъзнае, че носи отговорност за постъпките си . Каквото си надроби това ще сърба в буквален и преносен смисъл. Животът така учи. Опитвам се да го оставям да си понесе последствията. Ето например днес има матура. Снощи каза че трябва да става в 6 и 30. До 2 ч от стаята му се чуваше че си е пуснал някакъв филм. веднъж влязох и само казах "като утре ще ставаш рано защо си пуснал филм?", Той :" ООО, ще престанеш лии?". сутринта се събуждам в 7 и 30 той спи. Много се чудех дали да го събудя или да го оставя да си понесе последствията, да си пропусне матурата и после...каквото ще става да става....но не издържах, събудих го. Почна се контене пред огледалото.....пак не знам дали ще стигне навреме......Много е трудно това - да оставиш детето да сгреши за да си получи урока. Особено когато може и здравето му да пострада. Но след като не мога да го науча аз по-добре да не преча на живота да го учи докато уроците са все пак ....не чак толкова сериозни отколкото биха били на по-късен етап.
Едва ли ще ме разберете защото при вас нещата са нормални и има контрол. Разпитвам тук за джобни и пр. защото някак ми се иска да видя, че не сме пък чак толкова....извън нормите, ама...като гледам май сме.
Моят е 10 клас. И аз давам около 5лв на ден, но той се храни у дома.На вън и да яде е нещо като снакс, кола крекери и т н.
В София - центъра 5 лева за храна си отиват за нищо. Ами сок, ами нещо сладко...а и все пак трябва да имат някой лев и те са хора, всичко се случва. Виж за другото, сложна работа. Мога да кажа само, че  силното действие води до равно противодействие . Не трябва да се прекалява , но и Неможе съвсем да се игнорира неприемливо поведение. Важна е "дозата".


# 897
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
И ние му даваме по 5 лева на ден джобни.

# 898
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Моят син днес навършва 17. Да ни е жив и здрав! Simple Smile
От миналото лято работи, но пак му даваме джобни един два пъти в месеца. По принцип си носи храна от вкъщи.
И аз съм на мнение, че момчетата имат двама родители и съответно и двамата налагат правила, възпитават, изискват и т.н. И да, докато живее с нас и му даваме пари, обличаме го и го храним, ще се държи по нашите правила. Това, че го обичам изобщо не ми пречи да се държа като фелдфебел, когато се налага. Оставяме го да си греши и носи последствията разбира се, но той си е отговорен и знам, че можем да разчитаме на него.
От малък е злояд и претенциозен към храната. Готвим неща, които харесва, а и той ме моли да измислям нови, различни ястия. Ако не му харесва нещо си пържи яйца Simple Smile

# 899
  • Мнения: 9 152
Polar bear  честит рожден ден на момчето ти! Да сте живи и здрави всичките. Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт