Пубертетът при момчетата

  • 117 161
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 9 052
.. Започва днес курс по фотография.  ...
А супер е, но след такъв курс винаги имаме списък с изисквания за нова техника.
  На първо време си плаща сам курса. 250 лв. Има от баща си като начало доста добра техника. За друга ще си събира сам пари. Изкарва от тренировки за сега
То и нашия събира, но като не му достигнат вади списък с нещата , които децата в училището получили а той нямал ... и се започва с мрънкане и сърдене и цупене.

# 931
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Няма такъв филм при нас с цупене. Направили сме първоначалната инвестиция от лаптоп, телефон, музикални разни и доста добър полупрофесионален апарат. От тук нататък , на 15 години сме се разбрали всичко да си изкарва сам. Плащат му от клуба ,като помощник треньор. Малко от музиката. Да си прави сметката. Но той не е от тръшкащите се. Не че понякога няма да му правим изненади, ама да си ги заслужи. Ако се представи добре на фотографския курс, ще му покрием разходите по него. Ама ако е от ден до пладне, си е негов разход.

# 932
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Има,има!От известно време започна да реве тихо и състрадателно,когато го карам да свърши нещо,а той видиш ли имал друга работа в този момент.

Ох не се сдържах, голям смях ме напуши  Joy

 
Не се вълнува много, много как изглежда. Ако не му кажа няма да влезне да се изкъпе, ако не му кажа поне 10 пъти. Усещам, че започвам да отглеждам един мърльо и хич не ми харесва. Има "НО". В един момент е другата крайност. В банята два пъти на ден, мазане с разни кремчета, рол-он, парфюми... Живота ми осмърдява докато отмине това. И пак се връщаме на мизерията. 


Същия мърльо си отглеждам и аз. Ризите и панталоните все са му неудобни, пречат му. Дай му анцунг и е той.

# 933
  • някъде
  • Мнения: 4 955
С такова нежелание учи, че хич дори и не ми идва на акъла да мисля за следване  Rolling Eyes
С мъжът ми точно онзи ден си говорихме, че детето надали ще учи висше. Да е здрав и щастлив, пък каквото - такова.
Alma, и моят е бъзлив. Ако се ожули нещо и искам да го промия започва да трепери, да се изпотява, да пуфти....мъъъъка Smile
Може да заплаче от яд, когато му се отнеме телефона/лаптопа по средата на някоя игра.

# 934
  • Мнения: 10 993
Моят не реве, но все е недоволен. Все му преча в живота.

# 935
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите и двамата реват. Особено единият е много ревлив. И още си реве като бебе - с цяло гърло. Вчера му вадих трънче от крака - няма такива писъци.  ooooh! ooooh! ooooh!

# 936
  • Мнения: 1 258

Същия мърльо си отглеждам и аз. Ризите и панталоните все са му неудобни, пречат му. Дай му анцунг и е той.

Значи не съм единствената, която не може да се справи с анцунга. На 06-ти тръгнахме за воения парад и той сложи анцунга и ми вика: "Готов съм, хайде." Аз така Flushed  С 300 зора го накарах да облече панталон до коляното. И пак едни цупни, едни глупости.... Ако това продължава дълго и се влоши, ще се наложи да мина на ксанакс Smile

Alma, и моят е бъзлив. Ако се ожули нещо и искам да го промия започва да трепери, да се изпотява, да пуфти....мъъъъка Smile
Може да заплаче от яд, когато му се отнеме телефона/лаптопа по средата на някоя игра.


Оооо, ако му взема телефона, край. Едни драми, едни ревове, едни сополи..... Той рядко играе игри повече  гледа клипчета във you tube. Но редовния коментар е:  " Защоооооо? Никога нямам време да направя нещо за себе си! Никога нищо не ми даваш". Оставих го един цял ден и му гледах сеира. Цял ден не пусна телефона. Вечерта вече му направих забележка, защото беше ясно, че няма да го остави и пак същата тирада: " Ама защоооооо? Никога нищо не ми даваш"!

# 937
  • sofia
  • Мнения: 8 936
За анцуга има светлина в тунела.....от месец не е обувал долнище на анцунг....това осмокласника. Със зор му намерих удобни дънки, да му пасва кройката....и дънките струват колкото три долнища, ама няма пълно щастие.

И с ученето има някакви проблясъци, ама да не го урочасам ще си трая Satisfied

Дребното е ревльото в нашата фамилия (освен мен, де).

# 938
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ох, Алма, тъкмо пия вода докато те чета и така щях да я изплюя като се захилих, че колегата ме погледна и се зачуди какво става Smile
За къпането и моят е така- зор докато влез, после е зор пък да излезе Smile
За анцузите също съм споделяла, че няма начин да го накарам да обуе нещо различно от анцунг или удобни къси панталонки / без ципове и копчета/.

# 939
  • Мнения: 1 258
Ама защо, бе братче....? Замислих се над вица за перничаните, дето имали три анцунга. Един ежедневен, един официален и един за сватба. Satisfied Май и при наследника така ще стоят нещата. За ученето.... мъкаа, мъка.. Утре има матура по БЕЛ и пак с клизма учим в къщи. Единствените неща, които го интересуват са телефона, ядене и излизане на вън. Кротък е в къщи, в училище е огън и жупел. Ама аз съм си виновна. Не трябваше да го кръщавам Пламен. Може би Кротьо или Стойко щеше да е ок. Сега се е заинатил да ходим на фитнес. Но все си мисля, че е малък още. Според вас?

# 940
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Фитнес до 21 год категорично не. Медицинско мнение. Може упражнения със собствена тежест - лицеви опори, коремни преси, лост и т.н., но това може и в къщи да си го прави, не му трябва фитнес. Упражненията с тежести ускоряват вкостяването на хрущяла, от който расте костта и спират растежа по-рано от необходимото. В резултат - ще остане по-нисък отколкото му е генетично определено. Да не говорим, че детските стави (пак заради хрущяла, който при възрастните е кост) са по-податливи на травми. За това фитенс - поне 1-2 год след спиране на растежа.

# 941
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря Савина, това беше ценно.

# 942
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и аз благодаря! Мислех, че след 16-17 вече е ок фитнесът, но това обяснение ми звучи някак по-правилно.

# 943
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И аз благодаря. Даже го копирах и му го пуснах да чете. Прави упражнения у нас + плуването. Това трябва да му стигне засега.

# 944
  • Мнения: 1 258
Фитнес до 21 год категорично не. Медицинско мнение. Може упражнения със собствена тежест - лицеви опори, коремни преси, лост и т.н., но това може и в къщи да си го прави, не му трябва фитнес. Упражненията с тежести ускоряват вкостяването на хрущяла, от който расте костта и спират растежа по-рано от необходимото. В резултат - ще остане по-нисък отколкото му е генетично определено. Да не говорим, че детските стави (пак заради хрущяла, който при възрастните е кост) са по-податливи на травми. За това фитенс - поне 1-2 год след спиране на растежа.

Благодаря Савина. Наистина ми е от полза. Взех фитнес топка с идеята на нея да прави коремни преси. Въже за скачане също. И едни гирички по 2 кг. но след твоето мнение, се чудя дали са ок.

Общи условия

Активация на акаунт