"Сега и Завинаги" Asla Vazgecmem Тема 7

  • 61 055
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 056
 
Цитат
А Иджлял отново забрави сина си и тръгна сама. Тази жена така и не обикна собственото си дете. Но как да я виня, когато  виждам Айтюл как се държи с дъщеря си.

Според мен не е забравила сина си, остави го умишлено. Очите й се насълзиха, докато той й махаше за довиждане. Наясно е, че Ийт няма да я остави да го изведе в чужбина. Впрочем нахълтването на Ийт в хотела на Фърат и поведението му там го доказва. А Нур постъпи безотговорно. Защо шофира при положение, че не се чувства добре? Знам, че е била под влияние на лекарства, за което не е знаела. Но е знаела, че не е добре. По-рано спаси живота на Мерт, сега едва не му го отне.

Последна редакция: ср, 04 апр 2018, 22:11 от Vali_N

# 61
  • Мнения: 13 953
Иджлял я приемам като жертва и, честно, жал ми е за нея. Но само за нея, на останалите усойници какво им мисля.......не е за писане в хубавата ни темичка! Simple Smile Peace
     Отново много добра игра на Шафак. Тази актриса знае как да развълнува зрителя. Адмирации!


За  Амине  - също!

А Толгахан - невероятен!

# 62
  • Мнения: 13 953
Ангола, 2018





# 63
  • Мнения: 1 979
Вечерен привет!

Тези серии не ги гледах  през цялото им времетраене, защото наистина изпитвам силна болка от случващото се. Сценаристките са си свършили отлично работата, щом придизвикват чак физическа болка.
Актрисата, която играе Фикрет не знам каква е в личният си живот, но тук ме накара да я намразя и да сменям канала. Но...... лудият няма вина, той винаги намира благоприятната почва за своите дела, които в случая са много пъклени. Фикрет дали щеше да има такава успеваемост, ако всички герои нямаха нещо недоизказано, каквото всъщност те имаха. Тя намери за нула време слабостите им и удари по тях.Нейната система се захрани с вредите, които тя сътвори. Фикрет бе един ужасен вампир, който изсмука силите на всички. Дори самата Айтюл се стресна от нея когато разбра, че скроеният номер на Нур за РД на Мерт бе направен от Фикрет. Индиректно си беше поръчка от Иджлял и Нур усещаше това, само че нейната грешка бе, че непрекъснато повтаряше това. Иджлял даде възможност на Фикрет да се развихри, без да подозира, че може да вкара в играта и детето и когато разбра се ядоса, но й мина много бързо, когато Фикрет я убеди, че детето ще забрави, но кризата между Нур и Ийт ще се появи и тя стана с голяма сила.

Не мога да простя на Ийт , че цяла седмица той остави Нур да се измъчва, да бъде гневна, нервна, скандална  и т.н. Когато Иджлял не беше в настроение дори, той едва ли не тръгваше да я води в болница, а за Нур не е подхождаше по този начин. В предишна серия, но не помня коя, имаше момент, в който Нур   спонтанно поиска от Ийт да отидат и да пренущуват в тяхната къща, тогава Ийт се извини, че не може, защото така било с Иджлял,така било с Мерт и някак прекъсна желанието на Нур, която с доста огорчение се съгласи да отстъпи и да изчака отново на семейството му да му стане по-добре.
Това какво е? Не е ли поставяне на Нур вечно в изчакваща и отстъпваща позиция. Защо винаги тя трябваше да отстъпва и да се съобразява с него и неговите "ремаркета"?
Тогава, когато той отказа на Нур нейното спонтатно предложение ме заболя и мен за нея. Все едно, че с мен са постъпили така. Така че сега, когато му  поиска отново спонтанно да заминат някъде, отново се появиха пречки за тази спонтанност и Нур  каза много точно тази истина, че те никога не са разполагали със себе си. Това беше нейната "точка на кипене" и под действието на лекарството тя каза думи, които бяха най-големият страх на Ийт. Но нейните думи бяха абсолютната истина. И за това да се съобразяват непрекъснато с Мерт вина има единствено Ийт, който не направи необходимото навреме, за да постави всеки на правилното място. Съжалявам, ако засегна някой, но това си е моето мнение, в заключение на видяните сложни взаимоотношения,което реших да споделя.
И аз съм на мнение, че Иджлял не заряза детето, а го остави съзнателно на Ийт. Тя беше чула преди това разговорът на Ийт и Джахид в билярдната зала и разбра намеренията на Ийт спрямо детето. Аз мисля, че Иджлял събуди майчинските си чувства към детето, въпреки че го използваше за своите болни амбиции да има Ийт.
Стана ми и друго странно в поведението на Ийт. На Нур каза, че вечерта не могат да тръгнат , защото ще е на вечеря за края на учебната година на Мерт. Обаче забрави за това, а тръгна да гони Иджлял, която също заряза тази "важна" вечеря. Значи вечерята е много важна, но и двамата родители я забравиха. Ако беше толкова важна за тях нямаше да направят тези действия, а щяха да ги игнорират и да отидат на
мероприятието. И двамата, и Ийт, и Иджлял ги води голямото им его, и егоизъм, и желанието им за контрол един към друг.

Нещо, което се отнася за Нур ще го кажа с една поговорка:- "никога не давай непоискано добро", а за
Ийт ще си послужа с житейската мъдрост, която казва, че винаги децата са изкупителната жертва за делата на родителите си.

# 64
  • Мнения: 1 979
Забравих да поздравя Еми за чудесната тема, прекрасно оформена!
Адмирации!! smile3501 smile3501 newsm51

# 65
  • Мнения: 5 468
Здравейте, момичета. Следя сериала от самото начало и съм възхитена от актьорската игра на всички. Там всичко е безупречно. За съжаление, никак не съм възхитена от сценария последно време. Доколкото виждам, режисьорът втория сезон е друг. Определено забелязах тенденция към прекалено елементаризиране на сюжета. Залага се предимно на интриги, които остават неразкрити. Определено е дразнещо за зрителя толкова дълго да остават неразкрити интриги, които някак избледняват с времето и удоволствието за зрителя от разкриването им, се загубва. Сигурно и самия режисьор и сценаристите в един момент са забравили какви интрижки са спретнали. Освен това, сюжетът стана доста предвидим, поне за мен. Определено се усеща и противоречие между образа на героите и действията им. Например Ийт, преуспял бизнесмен, да няма елеменетарен нюх за хората около себе еси и поведението им. През целия сериал той е като кон с капаци. Джахит, безхарактерен, но все пак интелигентнен мъж, да се върже на абсолютно елементарни женски интриги. Не мога да приема, че едни обезглавени кукли могат да го накарат да поиска да отнеме едно бебе от майка му. Толкова е абсурдно, че чак е смешно. Нур, вечно неразбралата и невиновната за нищо, пред Ийт винаги я ръководи гордостта да е самостоятелна и независима, а пред останалите хора наивна и доверчива. Има още доста примери за нелогични ситуации. Последната такава - Нур цяла седмица ходи като призрак, от километър изглежда като луда със сенки под очите и никой от нейната къща не забелязва, че нещо не е наред.

Ще изгледам сериала до края, защото искам най-накрая да видя развръзката, но имам усещането, че много интриги ще останат неразкрити. Най-вече се чудя дали Ийт ще разбере за всичките интриги на Иджлял-взривяването на яхтата, подпалването на имението, използването на Мерт срещу Нур, натравянето на Мерт, бременността й от Фарат. Много се надявам всичко да излезе наяве, иначе ще остана много разочарована.

И последно да кажа, че сериалът доста обижда турския мъж, защото всички мъже в сериала се оставят жените да ги водят за носа и да ги оплитат с интриги. Като цяло, мъжете в сериала са представени по много странен начин. Как, пък, не се намери един проницателен мъж на място. Може би единствено Фатих се доближава до този образ и бих казала, че с Нур биха били чудесна двойка.

# 66
  • Мнения: 13 953

Здравейте,момичета!

Един добър ден винаги започва с три неща - усмивка, надежда и кафе!

# 67
  • Мнения: 42
Супер темичка, благодаря! Аз обсъждам сериала само с баба, защото единствено тя го гледа Grinning Само аз ли изпитвам истинска непоносимост към Джахит. Верно доста са го наранявали и Назан и Елмаз ама той бива ли да е толкова безхарактерен. И сега пак се оплита здраво в лъжите на Назан и е абсолютно сляп за промяната на Елмаз. Направо като го видя на екрана и започвам да го хуля Grinning

# 68
  • Мнения: 1 056
Привет!

Happy_mommy, съгласна съм с почти всичко в поста Ви! Относно квалификацията за турските мъже, те са такива в почти всеки турски сериал, който съм гледала. Обикновено почти до края на сериала се влияят от женските интриги и накрая се осъзнават, спасяват любимата, изпаднала в тежка ситуация, раздават правосъдие и по този начин се утвърждава водещото мъжко начало.  Що се отнася до наказването на лошите, всеки си получава в една или друга степен заслуженото. По-рано бях чела интересно мнение от съфорумка, запозната с тяхната религия и традиции. Според нея в сериалите отдават дължимото на всекиго точно според религията и традициите им, като се опитват да не нарушат баланса между интересите на различните групи зрители.

# 69
  • Мнения: 367
Здравейте!
Dimana-nоva1, напълно съм съгласна с всичко, което си написала.
Всеки от героите допусна грешки, в резултат на които се създаде трагична ситуация, застрашени животи, разбити сърца, наранени души и много сълзи. Донякъде бих ги оправдала заради младостта им. Единствено за Айтюл няма извинение. Всъщност тя постави началото на тази война, но всички платиха за лошотията на тази жена.

# 70
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 055
Happy_mommy , добре дошла! Хареса ми написаното от теб. Принципно си права, че голяма част от героите и от събитията са ни представени като през криво огледало. Някои неща са поднесени в трудно смилаеми крайности. Още когато почнах да пиша в темата споделих, че за мен Елмаз е най-пълнокръвният и реален образ. Има качества и недостатъци, и търпи развитие. Останалите са едностранчиви, а сюжетът си е ... на турски сериал  Wink. Но пък ако не бяха така, нямаше да има какво да гледаме. Щяха да направят един чудесен двучасов филм, а не сериал от два пълни сезона. В интервюто на Толгахан, от което скоро слагах някои преведени изречения, той сам наблегна на това, че желанието за бързи печалби в сектора ограбва всички - от сценария, през актьорите, екипа и до зрителите. В този смисъл не мисля, че трябва да сме с голямата кошница, когато сядаме пред екрана.  Peace
И за съжаление ще бъдеш разочарована, защото не всичко излиза наяве. Rolling Eyes

kris.dimitrova , добре дошла и на теб! С нас можеш да си коментираш всичко. Grinning

# 71
  • Мнения: 13 953

     Happy_mommy, kris.dimitrova, добре дошли в темата! Ще ни бъде приятно да коментираме заедно последните епизоди на този прекрасен сериал!
Happy_mommy , добре дошла! Хареса ми написаното от теб. Принципно си права, че голяма част от героите и от събитията са ни представени като през криво огледало. Някои неща са поднесени в трудно смилаеми крайности. Още когато почнах да пиша в темата споделих, че за мен Елмаз е най-пълнокръвният и реален образ. Има качества и недостатъци, и търпи развитие. Останалите са едностранчиви, а сюжетът си е ... на турски сериал  Wink. Но пък ако не бяха така, нямаше да има какво да гледаме. Щяха да направят един чудесен двучасов филм, а не сериал от два пълни сезона. В интервюто на Толгахан, от което скоро слагах някои преведени изречения, той сам наблегна на това, че желанието за бързи печалби в сектора ограбва всички - от сценария, през актьорите, екипа и до зрителите. В този смисъл не мисля, че трябва да сме с голямата кошница, когато сядаме пред екрана.  Peace
И за съжаление ще бъдеш разочарована, защото не всичко излиза наяве. Rolling Eyes

kris.dimitrova , добре дошла и на теб! С нас можеш да си коментираш всичко. Grinning
     Профи, цитирам те отново, защото напълно съм съгласна с теб!

# 72
  • Мнения: 13 953
И отново от Ангола


     Направи ми много приятно впечатление Толгахан - непринуден, усмихнат, отзивчив. Жителите на Ангола са възхитени от него. Много се забавлявах, когато Толгахан на няколко пъти каза: "Аз съм Толгахан", защото го отъждествяват с Ийт Козан и се обръщат така  към него.
https://www.instagram.com/p/BhKYmTgHri1/?hl=bg&taken-by=tolg … ansayismanfanarab

Exactly, King of hearts! Children loves him, and TOLGAHAN SAYIŞMAN LOVES CHILDREN! SO SO CHARMING! @tsayisman 💖
Tolgahan You are full of love❤❤❤❤
SWEET, SO SO SWEET! SO KIND, SO CARRFULL, BEAUTIFUL HEART  🙏 💖  💋 💋 💋
Tolgahan speaks Portuguese😃💙

# 73
  • Мнения: 3 373
Здравейте всички.
Аз пък много се ядосвам на Ийт, защо позволява на леля си и на Иджлял пред него да наричат Нур змия, усойница, дявол, зла, лоша вещица, научиха и Мерт, а той се прави, че не чува и не разбира и така им дава карт бланш за интриги.

# 74
  • Мнения: 234
Здравейте!
Наистина ли няма да се разкрият всички злини, търпящи възмездие?
Вчера много се напрегнах. На Фикрет и брат й. И той се оказа интересчия. На какво разчита? На номерата на сестра си, да му предостави Нур на тепсия, като ги раздели с Ийт? Та, те се обичат и нима очаква да го заобича на мига или изобщо да го заобича. Всеки си плете неговата кошница.
Майката на Иджлял и тя егоистка до край! Омъжила дъщеря си за забогателия си племенник, за да не излязат парите извън семейството/ с друга жена и семейство/. Всичко прави в името на разполагането с пари и власт, като прегазва душата и психиката на дъщеря си. Другия брат е мекотело. Няма такава лесна играчка и то в ръцете на елеметарни жени. Сестрата и тя глезла безподобна. Добре се е научила на семейните традицонни интриги. За мен това са хора без работа. Буквално. Безделието създава пороци и злини. Но ... като на филм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт