Желирана торта

  • 80 126
  • 216
  •   1
Отговори
# 15
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Бу, аз също и метнах един поглед на тази вкусотия и смятам да я направя и също като теб нямам форма. Ще споделя опита на майка ми. Тя отрязва широка лента от картон (от някой стар календар), която овива около блата и защипва с карфица. Като стегне крема , внимателно маха картона и става идеално. Успех!  Wink

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Съжалявам, че пак връщам темата, но понеже тази седмица смятам да я направя се чудя, дали блата става достатъчно сочен, че не обичам сухи торти?

# 17
  • Мнения: 373
А с какво ли мога да заменя готовия блат???? С някакъв с бисквити???? С печене или без? Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 3 900
Може да се направи блат от бисквити и масло. Като за Лунната торта. Аз преди да започна да купувам, печах най-обикновен блат, но с купен е по-лесно. Блатът трябва да е тънък - като един от тези готовите (продават ги три в опаковка). Не го сиропирам - той се напоява от млечната смес докато стегне желатина.

# 19
  • Мнения: 1 517
Raya, a какво означава "7 желатина"?  Thinking Аз знам за желатин в пакетчета по 30 г, ако не се лъжа. Ти какъв използваш?

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: Raya
Може да се направи блат от бисквити и масло. Като за Лунната торта. Аз преди да започна да купувам, печах най-обикновен блат, но с купен е по-лесно. Блатът трябва да е тънък - като един от тези готовите (продават ги три в опаковка). Не го сиропирам - той се напоява от млечната смес докато стегне желатина.


Много се извинявам за тъпия въпросТ, но какво правите останалите два блата  Embarassed  Rolling Eyes  Embarassed И само тройки ли продават или има и единични?

# 21
  • Мнения: 1 269
Мила ,Рая!!!!!! Grinning Аз преди 10-на години правех торта,подобна на твоята,но блата си печах сама.    Bulb 4 яйца, 9 сл.брашно, 9 с.л.  захар, 1 бакпулвер,ванилия.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: petty
Raya, a какво означава "7 желатина"?  :thinking: Аз знам за желатин в пакетчета по 30 г, ако не се лъжа. Ти какъв използваш?


Желатина е от 10 грама. Не съм споменала, защото никога не съм виждала друга разфасовка.

Цитат на: logo5ka
Много се извинявам за тъпия въпросТ, но какво правите останалите два блата    И само тройки ли продават или има и единични?


Блатовете са разделени с хартия. Вадя първият, като внимавам хартията да остане залепена за втория. Слагам ги в найлонов плик и така ги съхранявам спокойно 2-3 седмици. Обикновенно не чакам толкова. Правя още две желирани торти - една за моите родители и една за свекърите. Не едновременно, де. Също може да спретнеш тортичка с два блата и друг крем - маслен, сметанов, яйчен - каквъвто обичаш. До сега не са ни се опряли блатовете.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: pazzza
Мила ,Рая!!!!!! :D Аз преди 10-на години правех торта,подобна на твоята,но блата си печах сама.    :idea: 4 яйца, 9 сл.брашно, 9 с.л.  захар, 1 бакпулвер,ванилия.


И аз така. Обикновеният блат е прави от равни количества яйца, брашно и захар. Бакпулвер не слагам, но не пречи. Едно средно яйце е 60 гр.

# 24
  • Мнения: 883
Рая, а колко парчета излизат приблизително?

# 25
  • Мнения: 373
Момичета, а какво ще кажете за тази рецепта? Намерих я на един сайт.

Желирана торта
   Разбивам 1 пакетче размекнато краве масло с  чаена чаша захар, добавям 1 кофичка изцедено  кисело мляко или “Данон”, 1 обикновени бисквити или чаени на дребни парченца. Обърквам всичко и слагам в обляна със студена вода  форма, която се разкопчава. Отгоре нареждам плодове според сезона, или от компот. Сока от компота и една кутия лимонови резанки се заварява до разтваряне на резанките. Като изстине заливам  тортата и оставям в хладилник да замръзне.
Крем: 1 кофичка .кисело мляко разбивам с 1 ч.чаша захар + 1 пакетче желатин. Разбивам 2 белтъка на сняг и добавям. Заливам тортата и слагам в хладилната камера  да се желира.
Откопчавам и внимателно слагам върху поднос. Украсявам отгоре с плодове, кокосови стърготини.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: belalim
Рая, а колко парчета излизат приблизително?


Колкото са обикновено. Мисля, че 16, но не съм сигурна. Във всеки случай, тортата е висока и могат да се отрежат и по-тесни парчета.

# 27
  • Мнения: 3 211
Тази торта е невероятно вкусна и лека.
Аз използвах и трите блата като между тях мажех с крем, блат, крем и най-отгоре останалия крем (остава достатъчно да стане дебел пласт крем). Не сиропирах блатовете, достатъчно се напояват от крема

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Звучи интересно, но по принцип тортите "парфе" се правят с тънък блат и голям пласт желиран крем. Но все пак браво, че ти се е получило Simple Smile

# 29
  • Мнения: 588
Снощи я направих тази торта направо е страхотна, половинката си похапна добре.Обаче  я правих с компот от ягоди също става много хубаво. Wink

Общи условия

Активация на акаунт