Желирана торта

  • 80 112
  • 216
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 896
Много се радвам, че тортата ви се е усладила.

С удоволствие чета за всякакви нововъведения по нея. Все пак не мога да изпробвам всички идеи, но мога да си избера от вашите. Твърди правила за правенето и няма - аз си я измислих.

# 31
  • Мнения: 1 517
Цитат на: DolceVita
Момичета, а какво ще кажете за тази рецепта? Намерих я на един сайт.

Желирана торта
   Разбивам 1 пакетче размекнато краве масло с  чаена чаша захар, добавям 1 кофичка изцедено  кисело мляко или “Данон”, 1 обикновени бисквити или чаени на дребни парченца. Обърквам всичко и слагам в обляна със студена вода  форма, която се разкопчава. Отгоре нареждам плодове според сезона, или от компот. Сока от компота и една кутия лимонови резанки се заварява до разтваряне на резанките. Като изстине заливам  тортата и оставям в хладилник да замръзне.
Крем: 1 кофичка .кисело мляко разбивам с 1 ч.чаша захар + 1 пакетче желатин. Разбивам 2 белтъка на сняг и добавям. Заливам тортата и слагам в хладилната камера  да се желира.
Откопчавам и внимателно слагам върху поднос. Украсявам отгоре с плодове, кокосови стърготини.

И тази идея не е лоша. Само не ми харесват суровите белтъци, и въобще този крем с киселото мляко ми се струва малко излишен - нали ще скрие желираните плодове, а точно те са най-красивото? Иначе бих пробвала нещо подобно, защото предпочитам торти без печене.

# 32
  • Мнения: 373
Ох , момичета току що направих Желираната торта!!! Райа, много се притеснявам, като изсипах желатина и разбърках и станаха едни парцали... Embarassed За пръв път ми се получава така. Завих я и я бутнах в хладилника...утре ще видя станало ли е нещо!!!Лелеееееееее, направо ме е страх... Embarassed , че е за рожденния ден на тате-свекър...а и цялата рода ще е тук...

# 33
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Raya
Цитат на: petty
Raya, a какво означава "7 желатина"?  Thinking Аз знам за желатин в пакетчета по 30 г, ако не се лъжа. Ти какъв използваш?


Желатина е от 10 грама. Не съм споменала, защото никога не съм виждала друга разфасовка.

Oops, sorry.  Embarassed Погледнах - наистина са по 10 г., не по 30. Объркала съм се нещо. Сега остава и аз да я пробвам.  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 3 896
Цитат на: DolceVita
Ох , момичета току що направих Желираната торта!!! Райа, много се притеснявам, като изсипах желатина и разбърках и станаха едни парцали... :oops: За пръв път ми се получава така. Завих я и я бутнах в хладилника...утре ще видя станало ли е нещо!!!Лелеееееееее, направо ме е страх... :oops: , че е за рожденния ден на тате-свекър...а и цялата рода ще е тук...


Вероятно млякото е било студено. И на мене ми се е получавало така - желатина стяга веднага заради студа. Аз го разбивам с миксера, ако ми стане на парцали.

Разрежи тортата предварително на 16 парчета. Извади едното и виж как изглежда.

Ако не ти хареса, бързо тичай за 3 пакетчета малки кроасанчета, 6 яйца, литър мляко, малко шоколадче и суха (може и течна) сметана. Спретни една крем-карамелена торта с кроасани. Пече се окло час, час и четвърт. Изстива, мажеш със сметаната и отгоре настъргваш шоколад. Общо време около 2-2,5 часа.

И шведската торта е страхотна. И става даже още по-бързо. Аз я правих с орехи - бадемите ми идват скъпи.

Успех, каквото и да решиш.

# 35
  • Мнения: 373
Ами нямах никакво време за друга торта ...новините са две- Добра и лоша.
Лошата е, че тортата макар и прекрасно украсена с настърган шоколад и захарни цветчета чудничко се разля Embarassed
Добрата е, че всички страшно я харесаха!!!!!!!! Laughing Страхотно вкусна!!!!! И лека. Киселото мляко бях объркала с орехи и парчета манго, а захарта бях намалила.
Следващия път и на външен вид ще я докарам Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 3 896
Съжалявам, че не ти се е получило. Дано не си страхлива като мене - щом не ми се получи първия път, много трудно повтарям. Разбра ли, защо ти се е разляла тортата? Вътре на парцали (бучки) ли беше?

# 37
  • Мнения: 373
Да, вътре беше на парцали. Някои си мислеха, че има нещо настъргано Laughing
Ще я повторя тортата, защото вкусът и много ми допада. Странното е , че използвам често желатин и за пръв път имам такъв проблем. Наистина млякото е било доста студено явно.
Исках и да те питам, по твоите пропорции е необходимо 70 гр желатин (7 желатина по 10 гр) , не е ли много? Тук пакетчетата за по 6 гр и 1 пак го дават за 0,5 мл течност,! Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 3 896
Използвам по 10гр.желатин за 0,5 л., когато правя само крем. Такъв, който се яде от купички или чаши. Тортата ми се разтича, ако ползвам по-малко желатин.

# 39
  • Мнения: 3 926
Супер вкусна рецепта Grinning Направо съм възхитена, а аз дори не обичам желе Blush Утре ще добавя и снимки, че малко модифицирах Wink

# 40
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз да се включа, също я правих, на няколко пъти. Първият път и на мен ми се разпадна, нещо не се сборих с желатина, но пък я сложих в чаши за крем, украсих отгоре и сервирах като кремче  Grinning .
Вторият и третият път стана, малко по-дълго я държа във формата, но стана екстра. Само че аз я правих като комбинация от банани и киви, хареса ми като вкус  Simple Smile .

# 41
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: Yvette
Рая, задължително трябва да сложиш тук и линка към снимката, която видях в съседен форум! Тортата е очарователна и се използват предимно здравословни и диетични продукти (кисело мляко, плодове...). Много ми харесва и много ти благодаря, че я сподели с нас! Това ще е десертът за този уикенд! Фамилията ще е повече от очарована!  eat  eat  eat

Страхотна е,точно по мой вкус, но за Бога, момичета, вие не пълнеете ли?

# 42
  • София
  • Мнения: 328
Между другото Рая е страхотна кулинарка и ентусиаст, всичко, което съм направила по нейна рецепта е било възхитително вкусно.
Да не говорим за прощапулника, който направих почти само с нейни идеи.
Благодаря й за всички рецепти

# 43
  • Мнения: 1 770
И аз да се присъединя към клуба на Желираната торта. Направих я, стана безотказно и беше страхотна. Много ми хареса на вкус - много лекичка. Аз отдавна си правя кремчета от желирано кисело и прясно мляко, но сега всичко е много по-пълно като вкус и става за гости.
  food002 Le трепач!

# 44
  • Мнения: 373
Ама момичета , вие всички ли слагате по 70 гр желатин??? Французкия може и да е по-друг... Rolling Eyes А как процедирате с точно?
 Thinking Иначе пак да кажа БРАВО на Рая!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт