Лято в Албена 2018 г.!

  • 97 376
  • 972
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 274
Да! За тези, които отиват за първи път на Албена може да не се замислят и да си платят паркинга, но за тези които от години почиват там е супер неприятна изненада (да не кажа изнудване) от страна на Албена, че въвеждате такса паркинг последната минута, след като 80% от леглата са продадени.
Какви са ни правата, след като сме закупили пакети при други условия, може би трябва да си зададем този въпрос!!!

# 76
  • Мнения: 2 053
Госпожа, някои ходим от десетилетия в Албена, и позволете ни да си се замисляме колкото си искаме за точно тези нововъедения в курорта, понеже ние имаме и взимаме предвид и други неща.
Ако ще ни обяснявате как е по белия свят - спестете си го, пътували сме, не само аз, но и останалите потребители. Иначе, сърдечно благодарим за включването Ви....
Може и без сарказъм и "благодарности".  Написах, че от години почивам в Албена, а ако потърсиш, доста съм писала в темята и отговаряла на въпроси за хотели там.
Просто темата с паркирането я обсъждаме прекалено, като това няма да промени нищо в политиката на Албена АД.
И не писах за белия свят, а за Слънчев бряг.
Би ли си оправил тона, и моля чети преди да коментираш.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 492
Първо, тонът ми е повече от коректен, както се вижда, и не намирам за необходимо да го "оправям". Второ, колко и дали ще се пише за паркирането - определят потребителите в темата, тъй като целта е да си помогнем взаимно - зони за паркиране, местоположения на паркинги, цени и пр. Ако някой не може да помогне, нека си пише в темите за сл. бряг.
Още веднъж Ви благодаря за включването Ви! Grinning

# 78
  • Мнения: 2 053
Първо, тонът ми е повече от коректен, както се вижда, и не намирам за необходимо да го "оправям". Второ, колко и дали ще се пише за паркирането - определят потребителите в темата, тъй като целта е да си помогнем взаимно - зони за паркиране, местоположения на паркинги, цени и пр. Ако някой не може да помогне, нека си пише в темите за сл. бряг.
Още веднъж Ви благодаря за включването Ви! Grinning
Моля, няма за какво Simple Smile
Темата е полезна за много възникващи въпроси. Няма смисъл да се спори излишно Simple Smile

Разбира се, че е неприятно, когато се променят условия, но за съжаление в повечето курорти паркинга се плаща. И от това се възползва и Албена.
Добре е, че поне има организиран транспорт от и до паркинга на автогарата.

# 79
  • София
  • Мнения: 274
Първо, тонът ми е повече от коректен, както се вижда, и не намирам за необходимо да го "оправям". Второ, колко и дали ще се пише за паркирането - определят потребителите в темата, тъй като целта е да си помогнем взаимно - зони за паркиране, местоположения на паркинги, цени и пр. Ако някой не може да помогне, нека си пише в темите за сл. бряг.
Още веднъж Ви благодаря за включването Ви! Grinning

Подкрепям мнението Ви!
Албена АД имат намерение да въдат такса паркинг от няколко години, но не я въведоха. Странно е решението, че не го направиха по-елегантно, а от веднъж, което е стресиращо.
Ако мисилите, че не се четата форумите - се лъжете! Преди две години се опитаха (бяха качили  новите цени за паркиране на страницата дори), но отпадна. Миналата година се провалиха с платените паркинги, а сега ще видим какъв ще е резултата.

# 80
  • София
  • Мнения: 11 492
Сега всичко е повече от ясно - цените и зоните за паркиране са въведени вече. За тези 2 г. от курорта се постараха, увеличавайки и цените, при запазване (дори намаляване и някои хотели) на качеството на услугата, да откажат все повече българи, за сметка на чужденци. Така че - няма начин, паркирането и цените влязоха в сила. Въпросът е догодина дали ще успеят да си задържат концесията на плажа, че иначе и там се очертава допълнително заплащане:)))

# 81
  • Мнения: 1 351
Добре де, никой от вас ли не ги нападна за това, че променят условията, след като вече е платено при валидни други такива? В смисъл да потърсим правата си на потребители. Нещо до КЗП?
Аз не пътувам с кола и не съм пряко засегната, но силно се възмущавам от подобен род изнудвания!

# 82
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Аз лично нямам против да е платен паркинга. Но 20 лв на ден си е направо мародерство, при условие че нямаш нито място, нито охрана. Преди месец в центъра на Солун, в най-туристическата му част, закрит охраняем паркинг беше 8 евро.
Лошо впечатление прави и че няма никакви отстъпки за инвалиди, за които е наложително да спрат до хотела, както и до плажа. Като такъв, се чувствам леко изнудена и поставена пред липса на избор /нито шатълите, нито по-евтините паркинги ме устройват/.Дори в центъра на всички големи градове има такива облекчения.

# 83
  • Мнения: 299
http://albena.bg/bg/pages/entry-tax-fee-albena6.html
Тук вече по-подробно са описали за паркинга, направо става ужасно с тия цени.
Ако от хотел синя зона слезеш с колата до плажа, плащаш и за синя и за зелена зона.

# 84
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
http://albena.bg/bg/pages/entry-tax-fee-albena6.html
Тук вече по-подробно са описали за паркинга, направо става ужасно с тия цени.
Ако от хотел синя зона слезеш с колата до плажа, плащаш и за синя и за зелена зона.
Не само, че ще платиш и за  двете зони, ами и според часа, в който си напуснал синята зона, може да се наложи да платиш още веднъж за нея, за 24 часа. По-горе дадох пример, с излизане, който е подобен. Така че, ако напуснеш синята зона и отидеш в зелена час след часа, в който си паркирал предния ден, ще платиш 40 лв за този ден. А, ако местенето е от зелена в синя, може да платиш 50 лв.
Според мен има много неясноти, самите служители не са запознати, разчитат на системата им, но тя няма да издържи.

# 85
  • София
  • Мнения: 274
От година или две,  след промяна на ръководството на Албена АД, се отчита нова политика с цел увеличение на печалба за сметка на обслужване и прогонване на българските туристи.
Тази година отново се наемат чужденци за сезонна работа и българи отново няма да са част от персонала!
Догодина цените се очаква да се увеличат подпредтекст, че цената на концесията на плажа ще е висока. Ще следим какво ще се случи .....

Последна редакция: пт, 04 май 2018, 13:45 от pnet

# 86
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
А този персонал от чужденци дали очаква да му се говори на английски? Защото ние нямаме такова намерение! Точно езиковата бариера беше една от причините нашата група да избере България за лятната си почивка.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 377
Този персонал са украинци и английски твърде не владеят. Обикновено са разни момичета и момчета наети за камериерки и сервитьорки.

# 88
  • Мнения: 2 053
Миналата година нашата камериерка говореше само развален руски. Комуникацията ни беше много трудна.
В ресторанта имаше само двама българи от персонала, по един на смяна...

# 89
  • Мнения: 6 796
Ние си упражявахме руския. Mr. Green
В ресторанта имаше двама- трима българи от персонала (единият ни посрещаше на вратата, един имаше на бара и един из ресторанта). Момичетата , които обслужваха ресторанта и на бара бяха рускини или молдовки  newsm78, бяха много учтиви, като не знаят някоя дума, питаха тихичко шефа (един - два пъти и ние с ММ подсказвахме  Laughing).

Общи условия

Активация на акаунт