Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 71 864
  • 752
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Ще пробвам 5П на 5ПЗ тогава,че кг ми са доста наистина.1 кг съм си върнала,но е възможно тези 3 кг минус да не са били реални.Важно е като  цяло тенденцията да върви надолу,и май е най добре да не се тегля всеки ден.

# 586
  • Мнения: 4 711
Ще пробвам 5П на 5ПЗ тогава,че кг ми са доста наистина.1 кг съм си върнала,но е възможно тези 3 кг минус да не са били реални.Важно е като  цяло тенденцията да върви надолу,и май е най добре да не се тегля всеки ден.
По-скоро от 5 дни ПЗ задържаш вода сега.
Ако помня правилно, имаш 6 дни ударна фаза и на 7мия имаше и салата, тоест първи ден от фаза 2 и сега така 5 дни. Тоест 11 дни имаш пълни до момента.
Гледам си моите записки и някъде до 11-12ти ден съм била все надолу, след това съм започнала да задържам поне седмица, после пак имам минус - 800 гр. И някъде към 30тия ден виждам отново стабилен -1кг. Днес ми е ден 54 и горе долу държа това, което съм имала и тогава. Но на мен целта ми беше 52 кг, просто съм решила да изкарам до края на този месец, пък било и със задържане. При мен от началото до момента е -7кг, което съм постигнала още в края на първия месец (изкушението да хапна нещо друго обаче става все по-голямо Joy).

По отношение на меренето, точно 11-12ти ден съм спряла да се меря всеки ден, а един път в седмицата. Въпреки че Дюкан съветва всеки ден да се мерим, аз като съм режимна, го намирам за излишно. И аз задържам малко вода при ПЗ дните, преди цикъл и т.н. Избери си един ден в седмицата и се мери тогава. За мен този ден е неделя.

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Възможно е от зеленчуците наистина да задържам вода,доста зеле с моркови хапнах тези дни,а МЦ го чакам след 7 дена,та вероятно и от там има влияние.Ще се опитам да не се тегля всеки ден да не се демотивирам.
Еden,да взема и аз да си правя записки ли,толкова добре си ми спомняш дните,аз не бях сигурна за графика си по дни.Heartpulse

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
Разликата между ВМ-НВХ и Дюкан е, че при втората диета може да се яде когато ти се яде. Но да ядеш пилешко филе например е едно. А да изядеш 100 гр сирене Бри, съвсем различно. Просто не трябва да се подценяват и калориите, когато се ядат такива храни.

Ами сиренето Бри не е позволено, така че няма да го изядеш Simple Smile

Днес съм постоянно гладна,дали защото е почивен ден и застудя не знам...
Закусих в 8.30 ,в 12 вече бях гладна и в 16 часа отново глад.Като се хранех с мазнини и по 7 часа не се сещах да ям,държаха ме сити доста,ама пък и килограмите не мърдаха.
Дано да е нещо временно с тоя глад.

И защо не ядеш, а стоиш гладна?

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 400
ЗлаВещицаядох в часовете дето бях гладна,а в 20 часа си вечерях.
При ВМНВХ сирене Бри си е ок,В този режим лесно можеш да се подхлъзнеш да приемеш доста калории от сметани,масла и мазни сирена.Затова и Дюкан ми действа по дисциплиниращо.

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
Извинявам се, разбрах, че си гладна и стоиш така. Не виждам все пак поблем, че огладняваш, ядеш като гледам по 4 пъти на ден и това е минималното, което дава Дюкан като препоръка.

За сиренето Бри имах предвид, е тук няма как да се прекали с него, защото е забанено, все пак темата е за Дюкан, а не за ВМ.

# 591
  • Мнения: 4 711
ПринцесаЛея, записвай си най-добре. Аз такива неща не се опитвам да помня, а и е лесно да се връщаш назад. Само менюто не си записвам, но аз така или иначе ям почти еднакви неща, понеже това ми харесва по принцип. По този начин се следи прогрес, можеш да се върнеш назад и да видиш кога задържаш, в ПЗ дни ли е било, около МЦ ли, и да не се стряскаш. Изчакай сега на някой и друг ден П и се премери. Но не може да сме вечно надолу, в един момент на тялото му трябва време, за да свикне с новите килограми. При мен беше между 7 и 10 дни за кг след първите лесни.

ЗлаВещица, правим си паралел на двете диети. Бри не може, да.

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 400
2 дена съм на яйца,извара и пилешко филе,добре ми е засега,Мисля сутрин да пия чаша вода с лъжица ябълков оцет,имам домашен,а може би и вечер.Това за да алкализирам донякъде средата от месата и яйцата когато не хапвам зеленчуци  да балансирам.

# 593
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Аз в неделя си направих нещо като гала вечеря, ама само с десерта. И много се чудех дали да е началото на фаза 3, но сега си продължих дните по план. Все пакщ е изкарам до събота и тогава мисля да приключа фаза 2 официално.

Днес е втори ден П:
З - овесена палачинка
О - пилешко филе и айран
В - риба и може би извара

ПринцесаЛея, ако ти понася оцет на гладно. На мен от самата мисъл и... No Mouth

Ния, ка квърви фаза 3? Само ти си на нея и ми е интересно.

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Здравейте!
Еden,нямам проблем с оцета,но къде се  сетя,къде не....
Днес се прибрах от работа мн прегладняла,та хапнах 2 хапки от една свинска наденица Стара планина.
Сега си опекох телешки кюфтета,а като ги махнах от тигана чукнах и яйчица на очи.
Закуските са ми винаги овесена палачинка с 200 гр мляко,а обедите или пилешко филе или долно бутче  и отново 200 гр мляко.Вечер се глезя с десерта с млякото,канелата и стевията,но скоро пак ще врътна крем карамел.
Вчера си мислех и дали почивните дни да не пробвам и едни целувки,но никога не съм правила и не знам дали ще ми се получат.

# 595
  • Мнения: 4 711
Здравейте,

Днес първи ден ПЗ, менюто:
З - овесена палачинка
О - дробчета със зеленчуци + салата краставица и чушка
В - ципура, към 100 гр извара, салата от чушка сиврия, две чери доматчета, 1 кисела краставичка и лютеница - последните две все домашни, без захар и други неща. Май малко голяма ми дойде салатата, повече от половин чиния, но много ми се ядяха зеленчуци. И също за десерт половин чаша км с канела и подсладител

ПринцесаЛея, май само с теб останахме да пишем тук. И на мен закуската ми е закуска, когато е палачинка, но аз така си ям, без кисело мляко. Него си го пазя за вечерта с канела и подсладител. Понеже пия кафето с мляко, гледам да се вмествам в разрешените до 1 кг млечни на ден и от тях не повече от 250 мл прясно мляко.
Пробвах някаква рецепта за целувки на микровълнова, нищо не се получи и не съм опитвала пак.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Еden,ами поне побутваме темата,да не замира.
Мъжа ми е купил лютеница без захар и нишестета,дали може в дни на ПЗ?
И свинско в 3 фаза ли можеше само?Нямам книгата и се чудех ....
Утре ми е ден 5 на П,мисля че ще издържа,но определено липсата на зеленчуци  се  отразява  зле на WC,явно ще вземам мерки.

# 597
  • Мнения: 4 711
Толкова се радвах, че има повече хора, а то... Но поне има движение, да.

Гледам книгата и във фаза 3 освен всичко, което може във фаза 1 и 2, може и агнешко бутче и печено свинско филе. Това за месото. Преди това не.

Ако ти се отразяват зле 5/5, може да опиташ с 2/2. Така поне на мен не ми омръзва.

Дописвам:
Аз не взимам нищо с нишесте и бих яла. Като цяло избягвам всякакви такива неща. Май можеше малко царевично нишесте при десерти и готвене, но не съм сигурна какво е разрешеното количество и е по-скоро за нещо малко, а не да се използва често. Единствената ми глезотия е онзи кетчуп Heinz, който слагам на пица. А, и някакъв майонезен диетичен сос, но и него рядко.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 20:09 от Edеn

# 598
  • Бургас
  • Мнения: 156
Ааааа, пишете пишете... аз чета редовно и събирам смелост и воля да почна, като се надъхвам от вас Sweat Smile

# 599
  • Мнения: X
Много кратък ъпдейт от мен, защото тези дни ми е ад в работа- трета фаза значи, че качвам, а в момента не искам. Предстои ми пътуване до Италия, на което ще отпусна душа поне за уикенда, така че се връщам на П/ПЗ поне за 2та дни преди уикенда. Явно отвикнах да съм повече от 50тина килограма, а и липсата на спорт си казва думата при мен.

Общи условия

Активация на акаунт