Трудно проговаряне - тема 24

  • 88 970
  • 800
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 211
А пробвали ли сте воден спрей за почистване на уши?

# 91
  • Мнения: 4 774
А пробвали ли сте воден спрей за почистване на уши?
Не, не съм пробвала. Дори не бях чувала за такъв. ЛЛ каза просто след баня да забърсвам само с кърпа ухото и да капвам по 1 капка отипакс.

# 92
  • Мнения: 13 867
За СИД моля не забравяйте че това е Сензорно интегративна дисфункция и тази дисфункция може да е в една от двете посоки - или прекалена дразнимост или нужда от такава дразнимост. Става въпрос за възможни сетивни проблеми. Не е задължително да е по-всички направления. Може да е само едно но може и да е по няколко направления.
Пример на тактилен СИД е - нежеланието детето да бъде докосвано или пък обратното - силна нужда да бъде докосвано. Нуждата за смукане, лапане, гризане на нокти показва че детето има нужда от такава сетивна стимулация. Ако пък повръща при миене на зъби е обратното. И т. н. За всички сетива.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 14:10 от _re_ge

# 93
  • Мнения: 13 867
А пробвали ли сте воден спрей за почистване на уши?
Не, не съм пробвала. Дори не бях чувала за такъв. ЛЛ каза просто след баня да забърсвам само с кърпа ухото и да капвам по 1 капка отипакс.

В отипакса има лидокаин. Защо да не е някакво растително масло. Загрято.

# 94
  • NE
  • Мнения: 10 999
Един доктор дори искаше слънчогледово олио да капвам в ушите. Не зехтин, слънчогледово олио. Спреят за уши е също на мазна основа.

# 95
  • Мнения: 4 774
А пробвали ли сте воден спрей за почистване на уши?
Не, не съм пробвала. Дори не бях чувала за такъв. ЛЛ каза просто след баня да забърсвам само с кърпа ухото и да капвам по 1 капка отипакс.

В отипакса има лидокаин. Защо да не е някакво растително масло. Загрято.
Аз капвах сок от препечен праз. Правила съм и зехтин с чесън.
Опипакс използвам само ако през нощта ги заболят ушите и нямам възможност да им затопля зехтин.
Затоплям и кърпа и я слагам на болното ухо.

# 96
  • Мнения: 13 867
А пробвали ли сте воден спрей за почистване на уши?
Не, не съм пробвала. Дори не бях чувала за такъв. ЛЛ каза просто след баня да забърсвам само с кърпа ухото и да капвам по 1 капка отипакс.

В отипакса има лидокаин. Защо да не е някакво растително масло. Загрято.
Аз капвах сок от препечен праз. Правила съм и зехтин с чесън.
Опипакс използвам само ако през нощта ги заболят ушите и нямам възможност да им затопля зехтин.
Затоплям и кърпа и я слагам на болното ухо.

Точно затова казвам че не бих го  използвала отипакса нонстоп. Слънчогледово олио затоплено с ръце бих слагала. Дори ако болят ушите от превъзбуда бих завила и с топла кърпа. Зехтинът е прекалено мазен според мен за тези цели.

# 97
  • София
  • Мнения: 286
Здравейте,записвам се из да следя темичката. Моето детенце ще навърши 6 г. тази година и е с разтройство в психичното развитие-неуточнено. Вече по напредна с говоренето, но е далеч от нормата за възрастта ,често използва цели заучени фрази както когато падне казва ''Удари ли се,нямааа ,ще мине'',нещо което аз му казва в този момент,което трябва да ми каже че се е ударил. Ходи на градина,всъщност в яслата тръгна на 2 г и до тогава единствено ми правеше впечатление, че не разбира достатъчно или поне колкото другите деца на неговата възраст,но пък си казваше как се казва и на колко е години,махаше за чао и здравей и точно в яслата даде на заден,спря да говори почти напълно,спря да се храни сам и така,заведох го на обследване и сложиха тази диагноза,като има и доста симптоми от Аутистичния спектър. Все още не съм пускала никакви изследвания,но ми се иска. Давам пробиотици,рибено масло и витамини комплекс. С храненето също започна да има проблеми в яслата,но за мое щастие го преодолява вече,доста го разнообрази. От това което чета тук има и СИД,често си запушва ушите когато някой започне да пее,(но обича да пее сам и да слуша музика),постоянно ми търси ръката и си играе с нея като се гали по личицето и около устата,иска да ми държи ръката докато заспива и да е завит през глава и такива подобни. Чудя се на консултация с ерготерапевт ли да го заведа или с невролог. Не сме го водили и за изследване на слуха,но според мен си чува чудесно,пее много вярно, дори разпознавам мелодията, ако не думите на песента. Говори много неправилно но компенсира с всичко възможно за да го разберем. Има забележителна памет за нещата които го вълнуват,напоследък се е зарибил по таблета с което се опитвам да го разделя. Знае азбуката на английски и български,цифрите,форми,цветове,превозни средства ,животни,сезони,дните от седмицата, разбира и време и пространство,но по отделно,не може да разкаже случка или какъвто и да е по -дълъг разговор,отговаря с да или не и до там,ако аз кажа нещо ,просто го повтаря след мен. Понякога се чудя какво точно разбира и къде е проблема не може явно да подреди думите за да отговори, не че не ги знае ако питаш нещо конкретно и може да се отговори с една дума. Често изпада в истерия ако нещо не се направи както той иска или по реда който е свикнал,но напоследък успявам да обеснявам и разбира ако нещо трябва да се промени. В детската градина го харесват госпожите и ми го хвалят защото не създава проблеми,но играе сам в повечето случай,децата не го искат защото не говори с тях. Не иска да ходи защото трябва да спазва реда там,а у нас си е свободен да прави каквото когато пожелае и това ще е проблем догодина в училище,често казано не го виждам като ученик ,а има още една година само. Та в този ми ред на мисли да ви питам как избрахте училището ,от познати или вие лично ходихте,ние живеем в Софи и има едно близко до нас,най-вероятно ще е то ,но от сега се притеснявам ужасно как ще се получи трябва ли да ходя да търся госпожите предварително или и аз не знам,както личи от поста доста съм объркана. Благодаря на всички които си изгубиха времето да го прочетат и помогнат с каквото могат.

# 98
  • Мнения: 375
Училището го избрах да ми е близко, удобно и не на последно място да е по - малко. Госпожата по препоръка от госпожите в детската градина - изглежда спокойна и мила. От сега съм и казала, че детето има проблем с говора, но по отношение на писане, четене, смятане е над връстниците в групата му - същото го пише и в портфолиото му от детската градина. Не съм скрила нищо - жената го прие нормално, на есен ще видя.
От това, което чета ще имате проблеми с правилата. Моят вкъщи е по зает от колкото беше в градината, но за сметка на това там му се струваше лесно. Така, че, според мен, трябва да въведете режима и вкъщи, даже трябва да е една - две идеи по-тежък от градината или училище.... Но всяко дете е различно и действат различни способи

# 99
  • Мнения: 1 401
В една група във фейсбук стана въпрос за трудното проговаряне и дадоха линк към следните статии:

https://1hapchezaprogovaryane.wordpress.com/2016/02/02/%D0%BA%D0 … %B5-%D0%B1%D0%B0/

Някой пробвал ли е тези барокамери с кислород под налягане? Или поне какво ви е мнението?

Името на списващата в този сайт - Станислава Чуринские, ми е много познато, но не помня от къде, ако някой се сети с какво е известна, пишете.

Оххх, свободните часове за д-р Кадъм са чак за септември. Мисля да пусна детето до тогава на детската градина до нас - една група е, сборна.

# 100
  • София
  • Мнения: 420
В една група във фейсбук стана въпрос за трудното проговаряне и дадоха линк към следните статии:

https://1hapchezaprogovaryane.wordpress.com/2016/02/02/%D0%BA%D0 … %B5-%D0%B1%D0%B0/

Някой пробвал ли е тези барокамери с кислород под налягане? Или поне какво ви е мнението?

Името на списващата в този сайт - Станислава Чуринские, ми е много познато, но не помня от къде, ако някой се сети с какво е известна, пишете.


Ние почнахме барокамера миналата седмица, ама е рано да кажа дали има резултати.
Искам да питам какви добавки давате на децата. Моят син пие рибено масло и миналата година пи Брейн Бустер, но не видях резултат от него.


Оххх, свободните часове за д-р Кадъм са чак за септември. Мисля да пусна детето до тогава на детската градина до нас - една група е, сборна.

# 101
  • Мнения: 3 572
Станислава е била участник в тази тема, преди няколко години. И за барокамерата е писано

# 102
  • Мнения: 74
А на тази Станислава момчето оправило ли се е?

# 103
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 054
Бaрокaмерaтa не реши проблема нa моя син. Прaвихме двa курсa по 10 дни през 2015-та, но той говореше, зa друго ни бяхa пратили. След кaто не видях абсолютно никaкъв ефект се отказaх. Мaлко по-късно си взехме под нaем мaшинa зa чист кислород и детето 3 месецa спеше с маска, зa дa го диша-ми проблемa пaк не се реши. И се откaзaхме. В дългосрочен плaн имa голямо изрaствaне при него(говоря зa последните 3 години),но основния проблем си остaвa. Прaтих ММ нa лекция нa д-р Мелило, от тaм той се върнa с неговaтa книгa и пробвa някои от описaните вътре техники. Товa, което рaзбрaхме-дяснaтa половинa нa мозъкa изостaвa(но aз го подозирaх и преди товa-все пaк е роден с aсфиксия и едвa го спaсихa),сегa въпросът е дa дaдем ли едни пaри зa прогрaмaтa нa Мелило или не(честно кaзaно мисля, че и тук ще удaрим нa кaмък).Понякогa имaм чувството, че детето прaви някои нещa нaрочно. A и то ми кaзвa тaкa, кaто го питaм зaщо. Примерно имa едни много специфични движения с ръцете, отлично знaе че не трябвa дa ги прaви, когaто е уморен ги зaпочвa и товa е индикaция, че трябвa дa почине мaлко. Но понякогa ги прaви просто тaкa и нa въпросa ми "Зaщо?" винaги получaвaм отговорa "Зaщото тaкa искaм и ще ги прaвя докaто стaнa нa 20 години" и тук прекъсвaм всякa комуникaция, зa дa не се скaрaме...

# 104
  • London
  • Мнения: 6 732
Опасно ли е това движение с ръцете, че е такъв проблем, ако не е и аз бих отговорила по същия начин като сина ви.

Общи условия

Активация на акаунт