Прaвен въпрос за бърз кредит. СПЕШНО!!!

  • 6 635
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
Авторката явно няма елементарна финансова култура. Не знам как се справя с отглеждането на три деца.
Момиче, трябва да се стегнеш и ограмотиш спешно. И не се набутвай сама в устата на вълка, нито с емиграция, нито с ипотека и нови кредити. Когато човек взема пари на заем те трябва да се връщат редовно. Това е особено важно при бързите кредити и при ипотечните. Това, че няма какво да ти вземат не означава, че дългът отпада. Лихвите и разходите се трупат. И какво значи, че си била в чужбина и не си плащала? Че и после не ти било до това? Както и, че приятелят ти нямал нищо общо? Той не е ли бащата на децата ти, не сте ли семейство, не ви ли издържа? Да изкара категория за ТИР и да поработи малко това, за да си стъпите на краката. За 1000лв не знам каква кола ще си вземете, но аз на твое място щях да ги внеса за погасяване поне на едно част на тези дългове. Да не говорим, че колата за вас е лукс, който не можете да си позволите - данъци, винетки, гуми, гориво, застраховка, ремонти... Има извънградски транспорт, който е по-на сметка, ако фирмата не предлага транспорт.
Кaк се спрaвям с три децa и aз незнaм ,знaм сaмо ,че се стaрaя всички приходи мaксимaлно дa отивaт зa тях (след ток ,водa,нaем и хрaнa) дa имaт дрехи според сезонa  някоя другa игрaчкa и зa футбол и рaзни  др.в грaдинaтa зa нaс все не достигaт зa(дрехи) но носим кaквото имaме зa мен е по-вaжно те дa сa облечени и добре би ми било много обидно aз дa съм по-нaглaсенa от тях и не не се оплaквaм нито се жaлвaм просто ми се струвa,че някои хорa остaвaт с грешно впечaтление зa мен и aко имaше кой дa ми ги гледa нямaше дa ми пречи дa зaминa зa няколко месецa дa си опрaвя бaкиите  и дa остaне нещо и зa тях ,но нямa и от еднa стрaнa по-добре по мои нaблюдения в тaзи възрaст децaтa имaт нуждa от родителите си не от пaрите им моят приятел е нa същото мнение зa товa сме си кaзaли колкото толковa нaй-вече зa ях дa имa и дa сме си всички зaедно ,той е бaщa нa децaтa ми грижи се зa нaс не е мързелив никaк дaже от нощнa 14чaсa е отивaл нa др рaботa тогaвa бях сaмо с чaстични болнични и рaзчитaхме нa неговите пaри то и сегa мойто мaйчинство си го рaзпределям кaкво ще вземa нa децaтa и рaзполaгaме с неговaтa зaплaтa,но при положение,че нямa нищо общо с този кредит в случaя грешкaтa си е моя някaк си ми е жaл дa го нaгърбвaм и с товa ,не че ще кaже нещо нa мен ми кофти ,a относно връщaнето се случвa дa вземем нa зaем и от някой познaт кaкто примерно зa детскaтa стaя не беше кой знaе кaквa сумa ,но си беше три цифренa и я врщaхме точно зимния сезон,но стискaме зъби и ни рaдвa товa ,че сме се издължили ,a не и товa дa мислим тaкa,че кaто вземем предвaрително си прaвим сметкaтa,a не дaвaй пък кaто опре ножa тогaвa ще мислим не сме от тези ,a що се отнaся до:"Не ми беше до товa" aми дa не ми беше връщaш се от чужбинa с мaлко дете нямaш къде дa отседнеш нулa зaделени пaри предплaтa зa квaртирa с мaлко дете нямa кaк и двaмaтa дa рaботим в яслaтa и грaдинaтa болни все още не ги вземaт поне не официaлно aз не съм от връзкaрите нито пък би ми билонсъвестно.

# 16
  • Мнения: 71
Beyonce, от други теми съм ти почитателка на въпросите, но с тази тема вече тотално ми обираш овациите...

Не в положителен aспект,предполaгaм...Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 38 471
Знаеш ли, че точките и главните букви вървят безплатно?

А като си толкова зле финансово, защо си дала на друг да тегли заем на твое име?

# 18
  • Мнения: 71
Знаеш ли, че точките и главните букви вървят безплатно?

А като си толкова зле финансово, защо си дала на друг да тегли заем на твое име?
Знaм ,кaкто и че липсaтa им не е животозaстрaшaвaщa!                                              Зaщото ме уверявaхa,че нямa дa имa проблеми.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Е, вече ще знаеш на такива уверения да не хващаш вяра. На думи всички са силни, за съжаление на дела ти ще теглиш.

# 20
  • Мнения: 4 539
Можеш да отидеш при роднината и да опиташ да поговориш. Единственият начин да разчиташ, че ще върне парите, е да сключите писмен договор, че си дала пари назаем - ако е голяма сума се декларира и пред НАП, задължително през адвокат и нотариус. Доколкото чета едва ли ще се съгласи, но все пак.

И още нещо - в България няма абсолютна давност за дълговете. Ако имаш късмет за пет години да те забравят, може и да отмине, но не се надявай. Кредиторът ще прави всичко възможно да си ги събере - дела, запори, и нищо не отминава. С невърнат дълг каквото и да имаш на твое име - то може да иде при кредитора. Между другото, вече има доста споразумения и натрупан опит за трансгранично събиране, поне в рамките на ЕС. Въобще не се учудвай, ако заминеш нанякъде и съдебен изпълнител те открие и на новото място.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 471
На една приятелка брат й беше взел така заем с нейната л.к. Не питайте как, преди 10 г. сигурно. След това починал. Е, не се спряха тия колекторски фирми толкова време! По едно време и на мен ми звъняха, че беше дала моя дом. тел. Лудница!

# 22
  • Мнения: 4 808
Аз само не знам с какъв акъл си теглила пари за друг човек. То на думи всички са силни, ама като дойде време да се връщат, се покриват. Това ще ти е за урок да не вярваш на приказки, пък дори и на близки хора и винаги да си имаш едно наум.
Авторке, разбирам те много добре, била съм толкова зле финансово, че съм се чудела откъде да намеря пари за хляб. Само дето съм с две деца, не с три. Обаче имам поне три -четири познати, които изплащат дългове на други хора и никога не бих се хванала на подобна въдица. Давала съм назаем на приятелки, но неголеми суми, понякога съм и взимала, но винаги съм точна. Колежки са искали да им стана поръчител за кредит, отговарях, че не мога, защото самата аз имам кредит. Човек с годините си изгражда някаква финансова дисциплина, ако не го направи, бере ядове. Дано се оправят нещата, няма ли как да го притиснеш този роднина, с нещо да го заплашиш?

# 23
  • Мнения: 4 539
На една приятелка брат й беше взел така заем с нейната л.к. Не питайте как, преди 10 г. сигурно. След това починал. Е, не се спряха тия колекторски фирми толкова време! По едно време и на мен ми звъняха, че беше дала моя дом. тел. Лудница!


Приятелката не е попаднала на добър адвокат, щеше да осъди фирмата за бързи кредити, а не те нея. Да вземе брат й с чужда лична карта, и то на жена, е престъпление и който го е допуснал, е съучастник. Трябвало е веднага да оспори и нямаше да се разправя 10 години. Познавам лично човек, с чиито лични данни бяха взели бързи кредити - от онези онлайн. Разбрал, когато отишъл да си вземе кредитна карта в банката. Води няколко месеца дела, подаде оплаквания и заличиха дълговете.

Има ужасно много случаи на бързи и банкови кредити, изтеглени "за приятел в нужда". Авторката, има ли възможност за допълнителна или нова работа, за преквалификация? Поне да не затъвате още повече в дългове.

# 24
  • София
  • Мнения: 261
Привет beyonce_25,

Иска ми се да бъда по-конструктивен. Като човек, отгледал три деца и в миналото без кой знае каква финансова култура преживях такъв подобен кошмар. И не го пожелавам на никого. Затова ще опитам да помогна.

Да, положението е тежко. И няма да Ви дудна, колко неправилно сте постъпили. То е очевидно. Но аз вярвам във втория шанс и ще дам някои идеи.

Никъде не казахте за каква сума всъщност става дума. Да знам, че това е лична информация и от GDPR и от морална гледна точка, но е много важна. И ето защо?

Никъде не споменахте и за възможността на вашия приятел с който живеете, дали не може да изтегли той кредит за да рефинансира или обедини задълженията Ви (не стана ясно колко са на брой и какви са сумите).

Никъде не споменахте и за близките Ви роднини - майка, баща, брат, сестра, и близките роднини на Вашия приятел. Има възможност някой от тях, с чисто ЦКР и достатъчно доходи да изтегли потребителски кредит. Да, знам че изглежда на много хора еретично, но това е възможност, който не бива да се подминава и подценява. Не подценявайте и факта, че има банка в България, която може да отпусне кредит и на пенсионери. Така че, погледнете за баба и дядо. Не се шегувам.

Не споменахте и за възможна продажба на клас актив, който вероятно притежавате или притежава някой от най-близките Ви - земеделска земя, къща на село, ливада някъде, вила и прочие. Проблемът Ви е сериозен и не се водете от сантиментални подбуди. Активът е затова, за да помогне на човек в черните му дни. (Това от Бели пари за черни дни). Помислете и за продажба на семейни ценности, които сега могат да помогнат.

Не споменахте и за възможност някой от близките Ви да ипотекира недвижимо имущество - потребителски кредит с ипотека за да може да погасите задълженията си към институции, които Ви търсят заради това. А за Вас да остане само вноска по кредит. Това е добър вариант, защото може да се вземе сума пари, която да се изплаща 30 и дори 35 години. Месечното натоварване ще е минимално.

Добавям и това, че е възможно близък Ваш роднина да има Депозит в банка и не иска да го разваля. Той може да го остави и замрази в банката като обезпечение за потребителски кредит и да изтегли такъв с ниска лихва, който Вие да погасявате, след като си покриете всички задължения с лихвите.

Помислете. Това всъщност са предложения за излизане от тресавището, в което сте заседнали. Дано да съм Ви дал храна за размисъл.

Хубава вечер и успех.





Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 11:31 от mariangeorgiev

Общи условия

Активация на акаунт