Въпрос за деца в риск.

  • 8 930
  • 204
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 368
Аз предложих да съберем средства и да помогнем на децата. И аз наклоних темата на там след като нападнахте авторката, че с подаване на сигнал не помагала.

Да ви кажа пет пари не давам дали е истина или не. Няма да обеднея, няма нищичко да ми стане ако видиш ли не точно това дете дето си мисля носи дрешки, раници и така нататък.

Смятам за напълно излишни тези разследвания и търсене под вола теле. Ако бяхте писали, че ще помогнете с колет щяхте да имате 3 имена, телефон и адрес на потребителката.
Също така разбирам авторката защо стана груба и как точно я изкарахте от равновесие. Добрината иска не само голямо сърце, но и нерви, като корабни въжета. На някой хора все не им се угажда.

# 151
  • Мнения: 17 407
Индикации има още от първия пост по темата. После се отключи каскада от патологични реакции.
Simple Smile

# 152
  • Мнения: 25 757
Дорис аз се издразних от това, че отказва да говори с бащата. И няма да обеднея, но хората трябва да се научат, или го правиш както му е редът, или не го правиш.

# 153
  • Мнения: 11 368
Хората се учат от собствения си опит, а не от чужд.
За мен щом някой иска да помогне на някого, заслужава подкрепа. Ако не е моята кауза се опитвам поне да не преча.

# 154
  • Мнения: 5 510
the Дорис, извинявай, но авторката бе "нападната" именно след супер неадекватния си и истеричен пост, в който овика хиляда и не знам си колко човека, че били чели темата, пък само двама щели да даряват. Темата не беше за дарения, нали така? Ти си решила, предложила си, ще даряваш. Откъде накъде тя държи сметка на хиляда души, че няма да помагат материално и то с такъв нагъл тон, все едно сме длъжни да й вярваме? Само съвети сме знаели да даваме - ами нали така самата тя е направила темата, с молба за съвет. Намирам за крайно цинично и нагло поведението й. Ако иска да помогне на някого, да помага, а не да кряка истерично. Аз изобщо не вярвам на историята й.
Върнах се да видя какво толкова я е провокирало да истеряса - тонът е спокоен, тя благодари за разни включвания и идеи, сутринта е писала който ще се включи да й пише ЛС и очевидно само двама са писали. Вечерта ни в клин, ни в ръкав, избухва с пост, защото няма желаещи за дарения. Колко по-ясно да стане?

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 22:12 от Spiritlight

# 155
  • Мнения: 25 757
Хората се учат от собствения си опит, а не от чужд.
За мен щом някой иска да помогне на някого, заслужава подкрепа. Ако не е моята кауза се опитвам поне да не преча.
С фалшиви профили и фалшиви нуждаещи се?
След развоя на темата и двата профила мълчат. А ако написаното беше истина, защо не потърси помощ от многото хора които виждат какво се случва с децата? От нас нали искаше мнения и съвети?

# 156
  • Мнения: X
Ако бяхте писали, че ще помогнете с колет щяхте да имате 3 имена, телефон и адрес на потребителката.
Много хора ще бъдат съпричастни, включително и аз,
но на адрес на училищетоPeace

# 157
  • Мнения: 11 368
Но как да даде направление на колети към училището без тяхното съгласие?

Нали пристигайки тези колети в училището ще стане ясно, че има такава тема и рано или късно ще стане ясно и на бащата. Защо авторката да се излага на риск от саморазправа?

То да ви кажа и нищо кой знае какво не може да се направи. Да ги спретнем за училище с раници и пособия, малко дрехи, някоя играчка да се радват. Зимата евентуално втора серия да им осигурим зимни якета, ботуши пак някоя играчка за радост на душата. Simple Smile
Да платим тока - добре, но след месец ще е 2 пъти по-голям и пак неплатен. Да им пратим храна ... нямаме и представа дали ще им я сготвят, а и да я сготвят след месец пак ще са гладни.

Когато бях в Египет ми направи впечатление, че там децата са обща отговорност. Ако има в квартала такива деца някак по негласна уговорка жените в квартала ще ги хранят, че и къпят и перат.

# 158
  • Мнения: 25 757
Но как да даде направление на колети към училището без тяхното съгласие?

Нали пристигайки тези колети в училището ще стане ясно, че има такава тема и рано или късно ще стане ясно и на бащата. Защо авторката да се излага на риск от саморазправа?
Директорка била запозната. Можеше да се даде адрес на училището и име на директора (на лично), но бащата не искал...празни приказки само и чесане на езици, дори не е говорено с бащата. Човека може и хабер да няма, че децата му се спрягат като нуждаещи се.

# 159
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз се включих заради викането на социални поради неадекватните, според мен, причини. Да съсипеш две деца, защото не ходели на занималня...

Бих помогнала, но никой не знае от какво наистина имат нужда, защото единствената връзка със случая не желае да говори с човека, който е най-наясно.
Някакви разговори с директорка, която била казала нещо си, което се снася на час по лъжичка. Трябва да прочетеш всички постове на потребителката, за да събереш проблема и пак не става ясно.

Непоисканата и ненужна помощ може да е унизителна и обидна.
Ако ще помагам, бих искала да знам, че има нужда от помоща ми и каква да е тя.

# 160
  • Мнения: X
Но как да даде направление на колети към училището без тяхното съгласие?
Разговарях с директорката на училището. Тя ми обясни, че до този момент няколко пъти е давала на таткото дрехи за децата и той ги е приемал без никакъв проблем, носили са ги децата.
Ако някой желае и има възможност да ги зарадваме с дрехи, ранички или помагала, може да ми пише на лично.
Да платим тока - добре, но след месец ще е 2 пъти по-голям и пак неплатен.
Помощ за отопление:
Цитат
Целевата помощ се отпуска за период от пет месеца – 1 Ноември до 31 Mарт.
http://pomosti.oneinform.com/socialni-pomosti/pomost-za-otoplenie/
Ей, за такива насоки трябваше да пита ...,

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 22:35 от Анонимен

# 161
  • Мнения: 1 610
Прочетох толкова много глупости по темата, че не се въздържах.Та то ОЗД не било социалните, та децата да ги приютяват по къщите благородни люде, да ги хранят и къпят...Подаденият сигнал, макар и устен, е сигнал. ОЗД е длъжен да го провери и ще издаде направление за ползване на социални услуги от бащата и децата. Социален работник ще оцени жилищно-битовите условия, ще оцени риска за децата, родителския капацитет на бащата, ще се дадат насоки за по-добро родителстване. Ако не се промени грижата в положителна посока, ще бъдат проучени близките и роднините и дали има възможност да бъдат настанени при тях. В случай, че те не желаят да поемат отговорност или нямат капацитет, децата ще бъдат изведени в приемно семейство. Бащата ще има право да се вижда с децата си по уговорен график. Ако подобри родителската си грижа, може да подаде молба до ОЗД за реинтеграция на децата - връщането им в семейството. Даряването на дрехи и консумативи не е решение на проблема. Тези деца са неглижирани - скитат се сами по улиците, поверявани са на грижите на неадекватни хора, което е липса на адекватно обезпечаване на сигурността им, гладни, неподходящо облечени за сезона, неглижирани са емоционалните и образователните им нужди. Това са деца в риск! Неглижирането е насилие!
Ако имаме съмнение, че дете е жертва на насилие, носим моралната и гражданската отговорност да подадем незабавно сигнал до отдел „Закрила на детето“, Държавната агенция за закрила на детето или МВР! Според Закона за закрила на детето, всеки гражданин има задължение да помогне на детето да приключи тормоза към него и да получи адекватна подкрепа от специалисти, за да започне процеса по възстановяването от травмата, която насилието му е нанесла.

# 162
  • Мнения: X
Подаденият сигнал, макар и устен, е сигнал. ОЗД е длъжен да го провери и ще издаде направление за ползване на социални услуги от бащата и децата. Социален работник ще оцени жилищно-битовите условия, ще оцени риска за децата, родителския капацитет на бащата, ще се дадат насоки за по-добро родителстване.
Карла_Карла,
Вашият пост показва противоречията, които са написани от автора на темата.
Разговор не е провеждан с никакво длъжностно лице, устен сигнал за децата не е имало.


# 163
  • Мнения: 6 166
Хвърлих  един поглед в темата и се учудих, че авторката вече не държи сметка само на тези, които са коментирали, но и на тези, които не са коментирали, защото не са се подчинили на командите й. Колко освежаващо.

Пак ще повторя фактите:
Сигнал не е ясно дали е подаден, но по-скоро не е т.к. тя не е отишла в ОЗД, а на друго място, където е разпитвала за неща, която не би трябвало да й бъдат споделяни.

Търси се отговорност (?!?) от потребителките на бг-мама, че не са се втурнали да помагат материално само и единствено чрез нея с дрехи и пособия, а на директорката не можело да се споделят контактите. Що?

Озадачава ме защо авторката не е говорила с други родители от училището. Само с тези две деца ли поддържа връзка. Много странно и може би не съвсем правдоподобно.

Дойде да иска съвети- не иска да ги следва и тези, които се опитваме да намерим нещо, което да й допадне като действие ставаме "нелепи". Веднага като се появи някой, който иска да помогне финансово и изведнъж: "Браво, това е решението, давайте всичко към мен."

Скрит текст:
Мисля, че ни водят за носа с тази тема. Ако напише училището, да проверим с директорката има ли такива деца или не - ок, но така завъртяни нещата, че и със сръдни, че не сме си изпратили заплатата на неин адрес, оставам с впечатлението, че това може и да е телефонна измама от нов тип. Може би още един ден и "изпратете парите по Еконт" ще се появи

Последна редакция: нд, 19 авг 2018, 00:09 от Елфичка

# 164
  • Мнения: 1 610
Директорът на училището също може да подаде сигнал до ОЗД, ако има съмнение относно лошата грижа за децата.

Общи условия

Активация на акаунт