Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 5

  • 57 415
  • 748
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Аз съм с Фърст и съм много доволна. За максимум половин час правя топла и вкусна вечеря. Няма бавно готвене, но за какво ви е? Някъде казват, че дори е вредно - при ниска температура разни паразити и т.н. могат да оцелеят в месото, а мъжът ми чел и нещо за ензимите - как се разпадали при готвене в слоукукър. Ако искам по-бавно да готвя, имам печка Smile

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 19:20 от gpym4e

# 331
  • Мнения: 6 038
Права си всъщност, но човек като види всеки кукър поотделно с какво разполага и все му се иска да комбинира всичко в 1, пък и цената да е прилична, а и гаранция ако може да има на място и така.... А с печивата като кейк/кекс как се справя машинката Фърст?

# 332
  • София
  • Мнения: 2 411
Права си всъщност, но човек като види всеки кукър поотделно с какво разполага и все му се иска да комбинира всичко в 1, пък и цената да е прилична, а и гаранция ако може да има на място и така.... А с печивата като кейк/кекс как се справя машинката Фърст?


Пече без грешка
Този кекс го пекох миналата седмица

Още не съм пробвала баница, но съм правила содена питка няколко пъти. Основно кексове и питки съм пекла

# 333
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Не съм правила още кекс, но съм виждала.  Някои го обръщат за 10 мин. При всички случаи може, а ако си купиш и запичащ капак,  ще става всякакво печиво.

# 334
  • Мнения: 6 038
Ърт80, кексът е чуден-чуден!  Благодаря! А тази програма и тя ли е с налягане?

# 335
  • София
  • Мнения: 2 411
Ърт80, кексът е чуден-чуден!  Благодаря! А тази програма и тя ли е с налягане?
Може с и без налягане. Този кекс е без налягане (вентил в отворена позиция), но съм пекла и под налягане и пак се е получавало. Но е добре да се съобразява колко течно е печивото

# 336
  • Мнения: 27 921
Ърт80, кексът е чуден-чуден!  Благодаря! А тази програма и тя ли е с налягане?
Ърт80, прекрасно изглежда този кекс! Понеже в упътването на Фърст пише да не се включва никога без да е затворен вентила- сигурно ли е, че е безопасно вентила да се остави отворен?
Имах доста неволи докато успея да се науча как да затварям капака Joy , при последния опит от вентила излезе течност на фонтан. Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye Оттогава безпроблемно използване, пу пу.

# 337
  • София
  • Мнения: 2 411
Ърт80, кексът е чуден-чуден!  Благодаря! А тази програма и тя ли е с налягане?
Ърт80, прекрасно изглежда този кекс! Понеже в упътването на Фърст пише да не се включва никога без да е затворен вентила- сигурно ли е, че е безопасно вентила да се остави отворен?
Имах доста неволи докато успея да се науча как да затварям капака Joy , при последния опит от вентила излезе течност на фонтан. Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye Оттогава безпроблемно използване, пу пу.

Ааа, че то дори на капака си пише, че може да работи при отворен вентил, ако храната го изисква.
Всяка една програма може да работи на отворен вентил, но времето вече се увеличава - както на нормална тенджера.
Разбира се кипящи храни като боб и макарони, ще омажат всичко, защото ще хвърчи пара и пяна навсякъде.
С вентила две неща са важни - да не се препълва тенджерата и да се внимава как се отваря. То даже в книжката пише, ако ястието е кипящо какво количество да се слага.
Другата опасност на отворения вентил е, че ако програмата е много дълга, водата ще се изпари и всичко ще за гори. Затова сигурно е написано да не се готви на отворен вентил.
Веднъж варих пилешко, заготовка. Метнах пилешки бутчета и вода и включих за 10 мин и изчезнаха до магазина. Само дето в бързината съм забравила вентила отворен. Прибирам се след 45 минути и у нас мирише на печено месо. Водата се изпарила и месото се изпекло на програма Warm:grinning: Добре, че бях стартирала кратка програма, която е приключила с изпаряването на вода, та не стана беля.

# 338
  • Мнения: 33
Като гледам кексчето,май и аз съм за Фърст. Само ще питам лесно ли се затваря капака и след налягане ,отварянето проблем ли е?
Няма да ми е проблем липса на програма за бавно готвене, защото времето като започна да готвя просто лети. Simple Smile

# 339
  • Мнения: 3 177
Момичета, обърнали ли сте внимание Instant pot намалят ли го през годината и кога? По време на черния петък си спомням, че беше за малко около 80 паунда, но дали има шанс скоро пак за някакво намаление?

И още нещо да питам - при слоу кук програмите излиза ли пара през капака или се затваря херметически?
И тази керамична купа става ли за Фърст  - за бавно готвене я дават - и въобще полезна ли е като аксесоар?
https://www.storeollasgm.com/es/cubetas/120-slowpot-8435484020282.html

# 340
  • Мнения: 27 921
Ърт80, благодаря за изчерпателния отговор! Точно защото на капака пише, че може да е отворен вентила за "сухо готвене" затова ми беше странно това противоречие с упътването...За дробчета с лук и гъби може да го пробвам- понеже с десетина малки печурки, глава лук- запържена предварително с гъбите, и съвсееем малко доматено пюре и без никаква вода ми станаха воднисти дробчетата. Наложи се да добавя малко брашно и да сгъстя без капака. Вкусни бяха.
Капакът на Фърст се затваря лесно. Отварянето е безопасно, ако вентилът е в положение отворено след готвенето. Аз предпочитам да наглася по-малко време за готвене и да оставя да се досготви храната докато налягането падне само.
И мен ме интересува тази керамична купа става ли за Фърст. Иначе имаше неръждаеми които пасват на Фърст, но сигурно на друг сайт съм ги гледала. Те на ИП пък не стават, доколкото съм чела.

# 341
  • Ст.Загора
  • Мнения: 694
Момичета, обърнали ли сте внимание Instant pot намалят ли го през годината и кога? По време на черния петък си спомням, че беше за малко около 80 паунда, но дали има шанс скоро пак за някакво намаление?

И още нещо да питам - при слоу кук програмите излиза ли пара през капака или се затваря херметически?
И тази керамична купа става ли за Фърст  - за бавно готвене я дават - и въобще полезна ли е като аксесоар?
https://www.storeollasgm.com/es/cubetas/120-slowpot-8435484020282.html
[/quote Моя ИП го взех на черния петък за 80 паунда. Не съм го следила , случайно из фейсбук групите някой беше публикувал че е на СУПЕР цена , поръчах го спонтанно . Купите му не стават за Фърст, на ИП е няколко мм по ниска .  Бавната програма още не съм я пробвала , все бързам Grinning Керамичната купа която си споделила е съвместима само за Олла .

# 342
  • Мнения: 14
Здравейте! Мислим да си закупим мултикукър, но вече прегледахме толков много модели и видове, че се объркахме. Готвим предимно на фурна и искаме нещо което ще готви храната по-подобен начин, сравнително бързо по възможност. Спряхме се на Philips HD4731, но не сме сигурни дали ще получим това което искаме благодарение на него. Прочетохме мнения, че опътването му не е особено добро.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 1 885
За печене по-скоро Делонги multifrei. Този модел на Филипс е нехерметик и готви по-бавно, но иначе хората са доволни от него. Има доста рецепти в нета.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 10:30 от gpym4e

# 344
  • Мнения: 6 038
И аз след дъъълго избиране най-накрая се спрях на този и го поръчах :

https://www.ebay.co.uk/itm/Bertelin-Digi-Cooker-6L-Electric-Pres … :JQcAAOSwXOBbj~EL
Дано да го бива и да не се налага да му се ползва гаранцията. Чакам го да дойде след 10-на дни и ще споделя отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт