Момичета, има седмична тема

  • 3 468
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 428
С това не само, че не съм съгласна, но се бунтува цялата ми същност, защото е лъжа. Много от новите или малко писалите момичета, които вече са бременни ще го потвърдят.

Ами и при мен се бунтува цялата ми същност от това, но това не значи, че лъжа, че то съществува...След, като има момичета, които са се отказали да пишат вече заради лошо посрещане или отношение, значи не е съвсем мой мираж /за много голямо съжалеие/ А също така има доста теми, както вече казах, пускани по този повод и в Клюкарника и в други форуми, следователно явно има и други такива съзаклятници, като мен. Аз лично никога не съм имала проблем с отношението във форума нито, като "новак", нито сега /пък и честно казано не намирам защо да е толкова лошо да си стар потребител newsm78/ Но това, че към мен, към теб или още стотици момичета тук, не е имало лошо отношение, не означава, че няма и такива, които да са и от другата страна на бариерата. Аз лично съм виждала теми, в които точно към новите момичета някои потребители /не говоря за масово явление/ се прави един пренеблежителен постинг от сорта, ама ти тъпа ли си или какво та не си видяла еди какво си, там го пише, или, когато се обсъжда нещо и има постинг на момиче, което е непознато за форума, има някои изказвания, че едва ли не тя е от скоро тук и нищо не разбира та да дава мнение...Наистина това съм виждала да се случва рядко и по-често в Клюкарника, където някои хора пишат само, за да се разтоварят от отрицателните си емоции, но не означава, че не се случва и в другите форуми.
Пък и пак казвам /май много трябва да се повтаряьм, за да бъда разбрана/ всички реагираме различно. И, ако ти и аз не обърнем особено внимание на някой, който ни е скастрил "мило" в началото на нашето "пребиваване" тук, то ще има момичета, които може да се отдръпнат веднага след неособено дрожелюбните или хладни думи, с които са посрещнати...Ето примерно ти сега се засягаш от това, че се негодува срещу мнението ти и веднага казвах, че тук си измисляме разни конспирации и да искаш разни доказателства за това или онова. А можеше да реагираш много по-спокойно и просто да кажеш, че не си имала точно това предвид и, че не си искала да засегнеш никого, мисля, че щеше да има доста по-добър ефект...Но това си е до човек. И аз съм била обект на агресия във форума, не може да не станеш, все пак тук сме хиляди различни хора, но това не значи, че съм слагала разни крайни определения, просто съм си защитила мнението и накрая се получава един хубав и културен спор, а не махленска караница...

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 08:54 от veselina_s_p

# 31
  • Мнения: 3 154
Веселина, в този случай става дума за стар потребител тук в този форум, опитващ се да забременее отдавна...

# 32
  • Мнения: 4 428
А, ясно, извинявам се Blush

# 33
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не че ме питате, ама аз да си кажа, па после ме набийте  Mr. Green Mr. Green
Доста време се подвизавах тук,тук се чувствам като у дома  Sunglasses

В един момент форума стана доста популярен, станахме много потребители,разделихме са на няколко подфорума.
Някои момичета доста се постараха да създадат "Библиотеката".
Искам да ви уверя че това не е никак лека задача! Наложи се да се  събере много информация, за да може като влезеш с конкретен проблем да потърсиш и да намериш отговора веднага, а не да чакаш някой да се включи и да ти отговри, или да те напъти с линк към някоя тема!
Ми прочиташ, помисяш, па ако не ти е ясно питаш.
 Всички сме били новаци!
Нужно е старите кучета да са по - толерантни, но е нужо и новите повечко да четат!

# 34
  • София
  • Мнения: 4 272
Еее, недейте така, не сме толкова лоши, нито хапем. Wink От някои постинги излиза, че едва ли не сме най-враждебно настроения форум срещу новаците. А не е така! Забележете само колко много момичета влизат просто, за да съобщят, че са видели двете чертички и без да са писали преди това, получават поздравления. А освен това, ако някой се е почувствал обиден или пренебрегнат от заядлив отговор на потребител, то непременно се намира и друг, който да даде отговор на въпроса му.
И мисля, че ние, т.нар. "стари кучета" сме достатъчно толерантни. Просто от по-дългото ни пребиваване във форума сме научили правилата, кое къде се пише и т.н. И Дарето е дала приятелски съвет. Не се обиждайте като малки деца.
И въобще не виждам защо толкова продължи този спор newsm78 Нима наистина сме толкова заядливи Rolling Eyes или някои са прекалено чувствителни....Истината е навярно по средата, но само ще кажа на новите момичета - пишете спокойно за всичко, което ви вълнува! Всички сме минали през тези трепети, всички някога сме били новаци и ни е било страх как ще бъдем посрещнати.Хайде, мир да има  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 120
Да бе, стана една..Явно съм изтълкувана погрешно и с риск да се повторя две извадки от постинга ми

Цитат
Има седмична тема, скъпи момичета, пишете в нея, така ще се опознаем, ще станем близки и всичко - съветите, пожеланията, емоциите ще бъдат от сърце.

Цитат
от потребителите зависи да имат чувство за мярка и усет къде да споделят важните за тях моменти по пътя за бебче.

Успех на всички, може пък някой да е разбрал какво съм целяла с изказването си. Laughing

# 36
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Даренце, абе на мен ми е ясно ти какво искаше да кажеш, но има тук някоя и друга заядливка, която смята, че като пише по-отдавна тук има право да поучава и обижда другите. Мен лично това ме подразни. Не съм била нападана като "новак", но съм попадала на такива постинги насочени към други хора. Не е етично. Аз лично комуникирам с определени хора от форума, които смятам за толерантни и поне от написаното ми се струват приятни. Просто е!

# 37
  • Мнения: 4 806
право си признавам - чувствам се отвратително поради факта, че се намесих и отгоре на всичко не съм обяснила достатъчно добре, какво имам предвид... всъщност за последното най-много, защото определено не традиционните противопоставяния между "стари" и "нови" имах предвид.
Момичета, много, ама много се извинявам и сега ше се опитам още веднъж да обясна, пък дано има ефект...

С времето се придобива яснота, кога, къде и какво се пише и чете. Но, когато си начиняещ, е възможно да се допускат неволни грешки - да, да се пита за 1001 път едно и също нещо; да, да се отвори нова тема за нещо, което засяга само теб и на другите не им е това в главата. Нормално е.

Разбирам, създал се е определен стил в този подфорум. Той е подходящ и удобен за пишещите повече време тук. Никак не подценявам, даже напротив, възхищавам се на усилията на тези, които са подредили библиотеките.

Но, не осъждайте твърде строго, когато някоя от нас от летящ старт тупва на първа страница "своята" тема. Няма по - нормално от това. Естествено е. Може в съответната тема да се даде съответен коментар, насока, порицание, ако щете. Но не може да се иска - влизаш тук, влизаш в седмичната, казваш/питаш там и там получаваш всичко, което ти е необходимо - и подкрепа, и съвет.
И още веднъж искам да кажа - момичетата, които за сефте се появяват тук, ще отидат в седмичната, но най-често няма да стане веднага...

# 38
  • Мнения: 2 120
Влизам с мир.
Ами хайде новите по-скоро да влизат в седмичната, че на някои ни омръзна поддържащата роля, хи-хи Wink, искаме си `главната роля` в бебешката пиеса и деветмесечен отпуск . Mr. Green, ех, мечти.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 13:56 от Дара

# 39
  • Мнения: 4 806
Даре, пожелавам ти няколко пъти по много повече от девет-месечен отпуск...

и аз съм за мир ... Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 925
Извинявам се, че се намесвам в спора, защото гледам е между няколко потребителки, но искам да си изкажа мнението по повод неразбралите нови потребители. До преди 5 месеца и аз бях от тях. Преди 8-9 месеца - година почнах да чета в Библиотеката, но всичко ми беше пълна мъгла Crazy След 5 месеца пак почнах да чета, тъй като вече се бяхме решили сериозно за бебе. На мен също не ми стана ясно за какво е седмичната тема веднага. НО почнах да чета от време на време и почнах да влизам в час. После се представих, прочетох и останалите как са се представили, запознах се един вид с всяка... В началото задавах въпроси, но отговор нъцки.  Naughty Така няколко пъти, след което реших, че няма да питам... докато Дарето и Данидан не ми писаха на лични, относно трепетите ми и че са насреща за всякакви въпроси и да не се притеснявам и т.н. Мисълта ми е, че не можем да очакваме  като влезем във форума и всички да ни обърнат мнимание или всички да ни станат приятели. Минава време докато те опознаят и докато ти ги опознаеш - както ми каза Данидан и най-вече да съм опорита, което имаше ефект и в момента се чувствам страхотно, в къщи съм, радвам се и рева заедно с певечето бъдещи и настоящи мами.  Hug
Новите - не се отказвайте толкова бързо, ако един път ви скастрят или няма отговор на въпроса ви !   bouquet
Извнете ме за дългия пост !  Blush
Даре, браво за темата !

# 41
  • Мнения: 357
Даре, поздравления за добрия тон, с който си започнала и продължаваш по темата! Не разбрах само кой и защо се обиди от твоята изрична покана да заповяда в седмичната тема. Даже мисля, че не е лошо темата да се закове, за да се ориентират новите потребители за какво иде реч, че изглежда не на всички става ясно.

Моето лично мнение се покрива почти с това на Жабче. В продължение на два месеца преди да се регистрирам четях като гост. Накрая се станах потребител, защото компанията ми се стори приятна и защото реших, че не е лошо да споделям с някого чакането. Макар, че се подвизавам и в други подфоруми за мен „Искам бебе“ си остава роден дом. Що се отнася до така наречения „конфликт на стари и нови потребители“, аз лично не виждам такъв. Напротив във форума има приемственост, което е нещо много ценно!

Към обидените: не е неуважение да ти кажат, че темета е обсъждана и да ти пуснат линкове към стари теми. Хората са си направили труда да ти отговорят и да потърсят вместо теб темите, което изисква време и добро отношение. Ако ви се сопнат (макар, че не това е точната дума) на темата „Моля ви, кажете ми, че съм бременна“ ви правят услуга. Чакането не е приятно на никой и колкото по-рано започнете да приемате спокойно нещата, толкова по-добре за вас, щадете си нервите, момичета, ще са ви нужни. Темите от рода: „Току що се регистрирах, за да ви кажа, че съм бременна“ би следвало да се публикуват във форумите на майките и отчетните. Толерантността е нещо прекрасно, но тя на първо място означава спазване на правилата!

# 42
  • Мнения: 1 419
Изобщо не смятах да пиша, но мноого ме засърбяха ръцете... (Даре, ще прощаваш че се възползвам от изместения фокус на темата ти)

Съни го е казала най-добре: "оставете на модераторите да решават коя тема какво да я правят." ... "Ако някоя тема ви се струва абсурдна или дъвкана и ви е писнало от нея - не пишете в нея. "

Марлийс, не съм съгласна с последния абзац на постинга ти - аз лично отдавна не пиша в Искам Бебе - повече чета и доколкото мога се осведомявам за това какво се случва тук - включително и твоите трепети проследих Wink Но това, че съм направила личен избор и не пиша отдавна не значи, че когато един ден и мен ме споходи радостното чудо няма да искам да се похваля, пък макар и много малко вече да ме помнят - а тогава определено ще спадна към групата на "„Току що се регистрирах, за да ви кажа, че съм бременна“ ".
А що се отнася до толерантността, когато има свобода, колкото и правила да има, то те не могат да се спазват на 100%, така че толерантността включва и положително отношение към `грешките` на новите.

# 43
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,момичета,
Ще си позволя да се намеся отново,тъй като (както казах и преди) точно потребители като мен са причината за този дълъг спор.
"Моята" тема беше цитирана многократно като пример за тема,поставена не на място.Че това беше така-спор няма,разбрах. Но също така осъзнах,че емоцията,която продиктува публикуването й,определено е била излишна,поне за по-голямата част от останалите тук.И няма да си кривя душата - много ме заболя от това.
Съжалих многократно за грешката си и се включих в седмичната,както ме посъветваха,но "онова" чувство си остана...
Знам,че съветът,който ми отправиха,беше съвсем добронамерен и въреки всичко се чувствам излишна тук.А иначе имах огромното желание да стана част от вас...
Надявам се да не засягам никого.Желая на всички лек и успешен ден и най-вече-да се сбъдне мечата ви,която е наша обща мечта  bouquet

# 44
  • Мнения: 4 806
Viktoria, не бива, мила, да изпитваш чувството, че си "излишна".
Остани си тук, защото всеки има своя "кредит за грешки".
Аз имам нужда от теб, както и от всяка душа, която се стреми към това най-голямо земно щастие.
Дано имаш късмет за бързо преминаване към отчетни.

Общи условия

Активация на акаунт