Годишен бюджет

  • 38 996
  • 703
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 54 444
Как да не помагат парите?
Не става дума да оздравееш, а да си платиш грижи. Има хосписи, ако близките не искат.

# 646
  • София
  • Мнения: 12 374
Виж, то и баща ми разполагаше с големи средства, но като го тресна инсултът на 42, почина на място, така че гаранция-франция. Никой не знае какво го чака - но пък парите никога не са излишни, особено когато човек е болен.

Участвам от години в благотворителни кампании за деца, и да, няколко от децата, които изпратихме навън, са добре, успяха да се преборят, пупу. Ако не бяха огромните събрани суми, тези деца отдавна нямаше да ги има. Други, за съжаление, починаха. Но аз се старая да мисля за спасените.

Както и да е, темата наистина стана морбидна.

# 647
  • Мнения: 30 802
Наскоро проучвах живота навън и се изненадах колко много "застраховки" са задължителни всеки месец. Това си е бизнес, а да те убедят колко е важно да мислиш за бъдещето и да се застраховаш, особено с финанси, е маркетингов похват. После колко ще ти изплатят при събитие вече е съвсем друг въпрос.

# 648
  • София
  • Мнения: 38 515
Ако парите са затворени в имот, понякога не можеш да ги отвориш навреме за лечение. Личен опит.
Въобще в България няма система за възрастните болни хора. Да не говорим повече по темата, че ми става гадно.

Отивам да си донаглася бюджета за месеца.

# 649
  • Мнения: 4 808
И да имаш пари, пак не е гаранция за нищо. Свекърът ми беше два месеца в хоспис, много пари, големи обещания, а накрая - нищо. Като се оплачеш от нещо, все си намираха оправдания, най-вече, че персоналът не им достигал, което нас въобще не ни интересува. Не спазваха почти нищо от записаното в договора, накрая си го прибрахме, дори не ни върнаха парите за останалия период.

# 650
  • Мнения: 18 504
От опит казвам, че парите имат голямо значение при болест, особено при такава, която изисква грижи от друг човек или от няколко. Дали ще се плаща на външни хора, дали някой ще спре да работи, за да остане вкъщи - все са пари.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 953
Много черни мисли са налегнали темата. Дайте по - ведро, че тя реалността в България е достатъчно подтискаща ( говоря по отношение на старост, болест , пенсии ).
Истината е, че ако искаш да се "застраховаш" за старостта, трябва в миг да емигрира човек, да намери хубава работа навън с як социален фонд зад гърба и здрава държавна политика в това отношение. И да речем като в Швейцария по 10 вида застраховки на глава от населението, но то това означава и ежегодни пълни медицински изследвания за каквото се сетите Confused което само по себе си ще спести доста здравословни драми...

В България, ние инвестираме в две неща: имоти и образование на децата ( поне аз се опитвам)
Ако може човек да "инвестира" и в още две: липса на стрес и здравословно хранене , повече от това не може да направи Grinning
Коя беше най-дълголетната личност в света: французойката Жана Луиза Калман ?, живяла до 122 години и начина й на живот е бил проучван - в заключение, женицата била като тип човек, абсолютно неподатлива на стрес !!!! Ill

# 652
  • Мнения: 30 802
Що ли си мисля, че по-качествено ще живея, ако се преселя на далечен гръцки остров, без застраховка и колкото изкарам, отколкото с яко бачкане в Швейцария и със застраховка:) Да не забравяме, че и в Швейцария май е разрешена медицинска евтаназия, та смятайте колко грижа ще получите накрая на живота си.

# 653
  • София
  • Мнения: 12 374
Официалният световен рекорд по дълголетие принадлежи на Жана Луиза Калман. Тя живяла 122 години и 164 дни – пушачка, която изяждала близо килограм шоколад седмично.

Хехе, много мой тип мацка.

На някои гръцки острови като Икария местните са дълголетници, правени са проучвания защо и как.

# 654
  • Мнения: 30 802
Да, точно това имах предвид - вкл. и оня, дето се прибрал от Америка да умре на родна почва и взел, че живял още 30 години.

# 655
  • София
  • Мнения: 5 953
Официалният световен рекорд по дълголетие принадлежи на Жана Луиза Калман. Тя живяла 122 години и 164 дни – пушачка, която изяждала близо килограм шоколад седмично.

Хехе, много мой тип мацка.

На някои гръцки острови като Икария местните са дълголетници, правени са проучвания защо и как.

Тъкмо , въпреки вредните навици.... явно стреса е в основата на всичко !

# 656
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз напоследък го давам доста здравословно. Ям добре, правя над 7 х крачки на ден. Обаче само да ми станат малко повече задачите и така се напрягам, че всичко отива по ягодите.

# 657
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Наскоро проучвах живота навън и се изненадах колко много "застраховки" са задължителни всеки месец. Това си е бизнес, а да те убедят колко е важно да мислиш за бъдещето и да се застраховаш, особено с финанси, е маркетингов похват. После колко ще ти изплатят при събитие вече е съвсем друг въпрос.



Колко и какви застраховки визираш, можеш ли да споделиш?

# 658
  • Мнения: 4 808
Преди години слушах по радиото едно интервю с един столетник. Цял живот живял в центъра на София на шумна улица с натоварено движение. Питаха го как е достигнал до тази възраст, а той каза, че цял живот не му е пукало и за нищо не се притеснявал. Дядото на един приятел живя 90 години, пиеше по 200 г ракия на ден и по два литра червено вино. Отделно пушеше по кутия "Арда".
Всичко е ген, начин на живот, характер, хранене, нещата са комплексни. Единият ми дядо живя до 98, сигурно щеше да стигне стоте, но самотата му дотегна и се обеси. Но беше овчар. Една прабаба и тя живя до 98, не мисля, че с натоварения ни начин на живот можем да достигнем тия години. Каквото - такова, никога не можеш да предвидиш всичко.

# 659
  • Мнения: 30 802
Ами доста бяха, вкл. застраховка за лични щети към трети лица, дентална застраховка, задължителна сградна застраховка - доста повече, отколкото в БГ. Отделно здравни и застраховки живот.

То хубаво да не се притесняваш, но когато живееш в свят, който нарочно дърпа килимчето под краката и си на месеци от фалит - трябва да бягаш двойно по-бързо, само за да стоиш на едно място. И става едно такова парадоксално - да бачкаш все повече, за да си позволиш застраховките, с които да се защитиш от негативните ефекти на бачкането и стреса.

Общи условия

Активация на акаунт