Мъж ли е този, който избира майка си пред жена си?

  • 10 627
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 820
    Сега се сетих, че в Събота гледах предаването на Карбовски. Точно тази тема беше засегната относно мъжете кифли. Спомена се, че тези мъже предпочитат и слушат мама, а не своите жени.

# 121
  • Мнения: X
Един мъж става такъв какъвто го направят жените. Първо го възпитава майка му, а после жена му.
Нали е така?
Пропуснах учителката в училище.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Жена му да възпитава?!?! Сериозно?

# 123
  • Мнения: X
Естествено.
Трябва ли да давам примери как си превъзпитавате мъжете?

# 124
  • София
  • Мнения: 24 839
Че е силен, силен е, ама е и заслужен. Такива псевдомъже не са излезнали от семейството на майка си, т.е. не са семейство с родителката на децата им, а са все още в семейството на мама. За 17 г. хлапак е простимо, за мъж над 21 - не.

Най- лесната мантра- не е излязъл от семейството на мама, щом си е позволил да прогледне и отчете заблудата си. Mr. Green
Защо ли не приложиш същия аршин към себе си, например?

Jennifer_w, другото беше по- фрапантно- жените изкарват парите и издържат мъжете- кифли.
И не се сещат, че Природата празно не търпи- като се изживява като глава на семейство жената, мъжът отива на маникюр и скубане на вежди, и чака да му заснеме плочките......

# 125
  • Мнения: 243
Нещастник! За удобството на маминка ще лиши детето си от нормално семейство! Била говорила жената, ами ще говори, щом трябва да я търпи всеки ден, все някъде трябва да отпуши напрежението иначе ще изпуши. Да споделяла на мъжа си, ами такива момченца не търпят подобни приказки. Жалко за детето, иначе на вас услуга ще ви направи да ви остави намира. Намерете само начин да направите по - адекватен график.

# 126
  • София
  • Мнения: 16 199
Че е силен, силен е, ама е и заслужен. Такива псевдомъже не са излезнали от семейството на майка си, т.е. не са семейство с родителката на децата им, а са все още в семейството на мама. За 17 г. хлапак е простимо, за мъж над 21 - не.

Най- лесната мантра- не е излязъл от семейството на мама, щом си е позволил да прогледне и отчете заблудата си. Mr. Green
Защо ли не приложиш същия аршин към себе си, например?

Jennifer_w, другото беше по- фрапантно- жените изкарват парите и издържат мъжете- кифли.
И не се сещат, че Природата празно не търпи- като се изживява като глава на семейство жената, мъжът отива на маникюр и скубане на вежди, и чака да му заснеме плочките......


Същия аршин отдавна съм го приложила към себе си: моите две голени деца са напълно самостоятелни, живеят с когото си искат,  с каквито пари си спечелят. В моя дом не живеят от завършване на средното образование, на пълна финансова самоиздръжка са от завършване на следването. Във ваканциите винаги са работили, още по време на гимназията. По отношение на избора им на половинки - аз съм само страничен зрител. Нито давам съвети, нито правя избор вместо тях. Намирам всякакви подобни намеси  за крайно неуважение към собствените деца.

"Най-лесната мантра" не съм я измислила аз, чух я от психиатър, на който бях завела моя близка. Съвпадна се с моето впечатление.

Нали не намекваш нещо за съпруга ми, а аз да не разбирам намека?

# 127
  • Мнения: 2 417
Убедена съм, че зад решението на този мъж стоят съвсем други мотиви.И почти съм убедена, че когато авторката си тръгне, след няма и месец в дома ще цъфне новата "съпруга".
А стига бе, че коя ще е тази, която ще се нанесе при мъж, който живее с майка си и с детето от друга - тя чий ще го дири там при маминка и при завареничето?
Омръзнала му е жената на човека, иска да я изгони, сега прав ли е крив ли е, той си знае, но и аз не съм чувал такъв режим на детето - един ден тук, един ден там. Това е лудост и не вярвам никой съд да го разреши.
Да се разделят, да си договорят нормален режим и родителски права, и кой откъде е.

# 128
  • Мнения: 87
Отговорът зависи от това ,към кого е отправен въпроса-към майката или към съпругата.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 129
  • Мнения: 503
Убедена съм, че зад решението на този мъж стоят съвсем други мотиви.И почти съм убедена, че когато авторката си тръгне, след няма и месец в дома ще цъфне новата "съпруга".
А стига бе, че коя ще е тази, която ще се нанесе при мъж, който живее с майка си и с детето от друга - тя чий ще го дири там при маминка и при завареничето?
Омръзнала му е жената на човека, иска да я изгони, сега прав ли е крив ли е, той си знае, но и аз не съм чувал такъв режим на детето - един ден тук, един ден там. Това е лудост и не вярвам никой съд да го разреши.
Да се разделят, да си договорят нормален режим и родителски права, и кой откъде е.

Съд няма да разреши тази глупост, поне в България
. Значи детето ще остане при единия, другият с режим за виждане. Ако се разберат с извънсъдебно споразумение, може и на всеки 2 часа да си го размяткват. А иначе ще е стандартния режим, то по-рестриктивно се отсъжда на маргинали със съдебни досиета и други.

# 130
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
... но и аз не съм чувал такъв режим на детето - един ден тук, един ден там. Това е лудост и не вярвам никой съд да го разреши.
и аз не бях го чул, но ей нА ...
Това, че не си чул, изобщо нищо не значи. Аз го живея.

# 131
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Естествено.
Трябва ли да давам примери как си превъзпитавате мъжете?
Пълни глупости. Теб те е възпитавала и казармата. Да, думата е в женски род, но жените там пръст нямат.

# 132
  • Мнения: X
Извинявайте, не разбрах? Добре ли съм възпитан или зле? Thinking

# 133
  • Мнения: 1 107
... но и аз не съм чувал такъв режим на детето - един ден тук, един ден там. Това е лудост и не вярвам никой съд да го разреши.
и аз не бях го чул, но ей нА ...
Това, че не си чул, изобщо нищо не значи. Аз го живея.

Бонго, ти или не можеш да четеш, или не разбираш прочетеното.

На добра воля, може много да ви прецака (например, да ви вземе 3 от четири уикенда в месеца и винаги да ви цака).
не съм чул за присъждане на 3 почивни съботи и недели в месеца.(уикендите са за други държави)

Това, че не си чул, изобщо нищо не значи. Аз го живея.

Репликата ми е свързана с уикендите, а не с разнасянето ден за ден. Аре, влез в час малко, че много се излагаш.

# 134
  • Мнения: 2 214
Вие наистина ли обвинявате жената, че  се е оплаквала пред приятелки от свекърва си?   Сума ти жени,  ежедневно плюят свекървите си пред мъжете си, но пак си ги държат на каишка.
Скочихте срещу нея, при положение , че точно вие  сте най-активни в свекървенската тема и хич не ги жалите.
Момиче- щом този човек няма топки да ти каже истинската причина- че си му омръзнала, че има друга жена, че иска да е свободен, хич не се обвинявай. Той точно това цели- теб да изкара виновна, щото е гузен.
Детето няма как да ти вземе, никой съд не дава детето на бащата.
За варианта на редуване-  ден при него, ден при теб- не мисля,че е удачен, това ще го реши съда.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт