Мъж ли е този, който избира майка си пред жена си?

  • 10 637
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 782
Така като чета и ми прилича на мнение на майка му. Да не би тя да му ги говори тези неща по твой адрес?

# 16
  • Мнения: 35 971
"един разговор с една приятелка" или "с приятелките ми коментирам тези неща" /последното е цитат от първия пост/

и питам пак - какви са отношенията ви извън "не пия кафе с майка му и я обсъждам пред други хора"?

# 17
  • Мнения: 18 543
Замислете се какво е чул, за да реагира така и да изтъкне такъв аргумент, да се озлоби толкова.
И да - никак не е приятно някой да разнася чуждата майка.

# 18
  • София
  • Мнения: 13
bubanka, отношенията ни бяха абсолютно нормални. Това дойде като гръм от ясно небе. Все още не мога да повярвам на случващото се.
Как мислите - човек който ви гони от дома, обаче държи заради детето, нали,  да си се виждаме, да поддържаме добри отношения, да спя когато поискам в дома му,  и (забележете) да се прегръщаме като се срещнем, заради детето де...

Приятелките не са причина за това той да научи разговора ни.

Dara77, напълно е възможно! Но въпросът пак остава - що за мъж е това? Разваля семейството си, съдбата на детето си, заради това че мама няма с кого да пие кафе (примерно)

# 19
  • Мнения: 46 526
Според мен спестяваш много неща относно отношенията си към майка му.
А за подребдата - няма никакво значение дали ти харесва, това си е нейният дом, ще си го подреди, както на нея ѝ харесва.
Този мъж не иска вече да е с теб, причината - дали е тази, която казва или друга, само той си знае, но не желае да сте семейство. Може и да е имало момент, в който едно изнасяне и създаване на отделен дом да е спасило нещата, ако наистина майката е причината, но сте го изпуснали.
За детето -- вероятността да вземе родителските права е малка, а колкото по-нормално се държите с бащата, толкова по-малка ще става.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 992
Вероятността да мине покрай вас и да чуе разговора, особено ако това се случва в София, както пише на профила ти, клони към нулата. Или някой препредава и интерпретира разговора ви, или има друга жена, или нещо е спестено като информация.
До вчера е бил съвсем нормален, а от днес е решил, че не искаш да пиеш кафе с майка му и те гони...

# 21
  • Мнения: 35 971
щом не иска да правите секс заради детето ... Grinning
не е майка му проблемът ви, но /ако/ клюките са се натрупали върху други неща, разбираемо е отношението му
разбираемо е за мен, че си иска и детето - то е и негово

# 22
  • София
  • Мнения: 13
Отношенията ми с майка му са любезни. Здравей, как си. - това е. Не я смятам за приятелка, и с нищо не ме е предразположила да съм й такава. Не съм я обиждала, не съм й крещяла.

# 23
  • Мнения: 7 325
Според мен не е майка му причината, нито пък друга жена. Мъжът просто иска да се отърве от майката на детето си. Няма против да се виждат, да имат добри отношения, много е възможно и да иска да си лягат от време на време, но не и да живеят заедно и да има ангажимент към нея. А защо се е стигнало до това - само те си знаят. За мен лично предложението за споделени родителски права си е ок. Не в този му вид разбира се, но едно такова положение дава свобода на жената и ангажимент на мъжа. Има много теми, в които майки се оплакват, че бившите им мъже хвърлят някаква издръжка и до там, е - ето начин ангажиментите и отговорностите да са разпределени по равно.

# 24
  • Мнения: 1 107
Децата се изслушват в съда след 10-годишна възраст. Научните изследвания показват, че детето не може да формира мнение при кой иска да остане. Детето е вас двамата, а вие сте склонни да го разкъсате, питайки го кой избира. Защо?

Споделените родителски права, не знам, дали ги приеха в България. Но дори да са, няма споделено родителство ден за ден. Поне седмица е минималният период. Ако не са, внимавайте на какъв режим за контакти ще се споразумеете. На добра воля, може много да ви прецака (например, да ви вземе 3 от четири уикенда в месеца и винаги да ви цака). Чак да вземе попечителство, едва ли, той, ако го искаше, с това щеше да започне. Само ви плаши, според мен, но вие го познавате по-добре.

Явно не иска да живее вече с вас и причините, колкото и грубо да звучи, нямат голямо значение в ситуацията. Седнете и поговорете като зрели хора, какво и как да направите, така че да минимизирате щетите за детето. Струва ми се, че бащата се страхува да не бъде изолиран, дайте му шанс да се изрази и да се споразумеете рацио.

# 25
  • Мнения: X
bubanka, отношенията ни бяха абсолютно нормални. Това дойде като гръм от ясно небе. Все още не мога да повярвам на случващото се.
Как мислите - човек който ви гони от дома, обаче държи заради детето, нали,  да си се виждаме, да поддържаме добри отношения, да спя когато поискам в дома му,  и (забележете) да се прегръщаме като се срещнем, заради детето де...

Скрит текст:
Приятелките не са причина за това той да научи разговора ни.

Dara77, напълно е възможно! Но въпросът пак остава - що за мъж е това? Разваля семейството си, съдбата на детето си, заради това че мама няма с кого да пие кафе (примерно)
И те гони, щото не искаш да пиеш кафе с майка му и клюкарстваш зад гърба й?
И един мармот, такова....шоколада там, какво беше....
Пича си е намерил нова жена, то това и от Космоса се вижда.
За детето/адвокат, съвет не мога да дам.

# 26
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 264
Според мен някоя от твоите приятелки му е любовница и чинно снася какво си говорите.
Не бъди толкова сигурна в обкръжението си.
Такива случайни подслушваници има само в турските сериали.
И аз не харесвам подредбата в дома на свеки, мъжо също не харесва стила й, още не ми е връчил молба за развод, ама знае ли се...

# 27
  • София
  • Мнения: 13
Според неговите думи, ни е чул като сме си говорели на открехната врата в дома ни.
Приятелките са сигурни, не е от тях.

# 28
  • Мнения: X
Ох, няма какво да се нищи... Основните ти притеснения са юридически - консултираш се с добър адвокат и действате. Тук с какво да ти помогнем.

# 29
  • Мнения: X
...
И те гони, щото не искаш да пиеш кафе с майка му и клюкарстваш зад гърба й?
И един мармот, такова....шоколада там, какво беше....
Пича си е намерил нова жена, то това и от Космоса се вижда.
За детето/адвокат, съвет не мога да дам.
И аз като Краси. Гониш някой бързичко, когато си си намерил друг. Просто като фасул. Всичко друго е мижи да те лъжем.
Не писах по-рано, понеже и аз не знам дали може и двамата да имате родителски права в БГ. Май да, но не е проверено.

Общи условия

Активация на акаунт