Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 142
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 30 186
И аз установих, че евтините шампоани и балсами не действат добре на косата ми. Явно нещо в състава им не е наред.

# 346
  • София
  • Мнения: 9 115
При мен няма връзка с цената. На Шварцкопф хич не ми понесоха, а Елсев си го ползвам вече доста време, а май са със сходна цена.

# 347
  • софия
  • Мнения: 2 463
Аз съм забелязала, че най-качествените шампоани са тези на по-ниски цени, защото нямат масова реклама. Всички се втурват към марки, които са им познати от рекламни кампании. А те заради масовото потребление с времето си занижават ужасно качеството.
Аз винаги си купувам билкови и неизвестни марки - не съм имала лошо попадение.  /Като дете баща ми работеше за Лореал в Русия - беше диструбутор на малки магазинчета - на тях им даваха съвсем друго да разнасят - нищо общо с истинския лореал, отпадъчни продукти буквално./ Така че  винаги си имам едно на ум ,когато давам пари само за едното 'име' на продукта.

# 348
  • София
  • Мнения: 15 242
Аз съм с дълга, къдрава, боядисана коса. По едно време мислех да я режа - изглеждаше изтощена, суха и разпиляна. Върнах й живота с продуктите на DM - Balea -за къдрава коса. Не съм вярвала, че толкова евтино нещо ще направи такива чудеса.

# 349
  • Мнения: X
И аз съм доволна от Балеята Grinning

# 350
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз не съм доволна от Балеа. Спечелих някакъв шампоан от "професионалната" серия - използвам го да пера вълнени дрехи. Мия си косата и не я усещам чиста, а все едно съм я намазала с олио. Дадох втори шанс - купих друг вид шампоан, пак на Балеа - същото усещане, същия ефект - вечерта на първия ден косата ми е страшно мазна.
Но козметиката си е до човек - преди време имаха един розов шампоан Балеа - супер доволни бяхме и аз, и майка ми. Една приятелка пък беше страшно разочарована от същия шампоан - и при нея, и при майка й, се появило оцветяване на скалпа в жълто и не им действал добре на косата.

# 351
  • София
  • Мнения: 572
Скрит текст:
Тази зима си взех боти от Дайхман с триста зора. От The Mall ги мързеше да проверят къде имат наличен модела, звънях в Сердика, където уж ги нямаше, питах дали са сигурни, че не са на витрината и чак на петия път намериха въпросния чифт. Купих ги през ноември, нося ги ежедневно, но още от началото им треперя да не се разлепят и ми се струва, че сякаш не са много стабилни. 5/10 са и то, защото поне на външен вид нямам забележки. Моделът е този:

Да ви се оплача, въпросните ми ботуши ме предадоха - разлепиха се брутално. Обувки, които не са носени всеки ден, на 3-4 месеца... Повече няма да повторя. Имала съм обувки за по 20-30 лева, които са издържали повече.

# 352
  • София
  • Мнения: 30 186
Прясно мляко и кашкавал "Добротица". Прясното мляко се пресече за 1 ден, а кашкавалът изтече от сандвичите, но сиренето им е много добро.

# 353
  • Мнения: 4 601
Скрит текст:
Тази зима си взех боти от Дайхман с триста зора. От The Mall ги мързеше да проверят къде имат наличен модела, звънях в Сердика, където уж ги нямаше, питах дали са сигурни, че не са на витрината и чак на петия път намериха въпросния чифт. Купих ги през ноември, нося ги ежедневно, но още от началото им треперя да не се разлепят и ми се струва, че сякаш не са много стабилни. 5/10 са и то, защото поне на външен вид нямам забележки. Моделът е този:

Да ви се оплача, въпросните ми ботуши ме предадоха - разлепиха се брутално. Обувки, които не са носени всеки ден, на 3-4 месеца... Повече няма да повторя. Имала съм обувки за по 20-30 лева, които са издържали повече.

Никога повече Дайхман Бях купила маратонки детето ги обу и след 2 часа се скъсаха ей така от разходка. Преди това съм купувала техни марки, изкарваха по  2 месеца... Занесох ги на ремонт тези маратонки буквално купени предният ден. След 10 дни ги взех, детето ги обу и хоп пак се скъсаха. И така още веднъж. Хайде отново ги върнах.. и започна скандала. Не искаха да ми върнат парите... опитах се да се свържа на началници, ударих на камък. Единствено можеш да се оплачеш в защита на потребителите, обаче те продават страшно много и глобите не ги плашат. В книгата за рекламации, която успях доста добре да разгледам имаше изписано по десетки страници за всяка дата. С две думи, колкото продават, толкова и им връщат.

# 354
  • София
  • Мнения: 572
Не пазя касовата бележка,  тъй като "гаранцията" от 1 месец мина безпроблемно, а и носена обувка над месец наистина може да се развали в следствие на нормална употреба. Не мога нито да ги върна, нито да ги ремонтират, но определено вече няма да повторя.

# 355
  • Мнения: 7 006
Дзадзики е СОС,не е салата.Може оттам да идва разочарованието ти.Очаквала си САЛАТА Grinning

Напротив

Дзадзики е точно млечна салата с краставица и чесън.
И би трябвало да си изглежда като салата.
П.п.Относно стоките с изтекъл срок..
Докато има балъци,ще има и тарикати.
Срока на годност се гледа в момента на покупка,а не след това.

И защо за Бога,продължавате да купувате "пресни"стоки от подобни вериги?
Не се ли научихте да пазарувате от специализираните магазини?
Месарници с проверено и доказано качество, млечни продукти  от магазини към мандри и рибни магазини в които се доставя и прясна риба?
От супермаркетите купувам само перилни препарати,подправки,сол,захар,зехтини и подобни

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 08:43 от Какво?

# 356
  • Мнения: 9 050
Дзадзики е СОС,не е салата.Може оттам да идва разочарованието ти.Очаквала си САЛАТА Grinning

Напротив

Дзадзики е точно млечна салата с краставица и чесън.
И би трябвало да си изглежда като салата.
П.п.Относно стоките с изтекъл срок..
Докато има балъци,ще има и тарикати.


Дзадзики по принцип е салата, да. Но точно коментирания продукт е "сос тип дзадзики", а не салата дзадзики.
Добре е да се информираме преди да обявим другите за балъци.

# 357
  • Мнения: X
Обувките, които продават в Дайхман ги има и в алиекспреса... отврат.
Не бих си взела обувки от магазини тип Дайхман, Тенденц, Паоло Ботичели май се казваше и други подобни - тотални боклуци.

# 358
  • Мнения: 10 732
Като казахте обувки, то и боята за обувки вече не струва Sad  Пробвах какво ли не - Казабланка, Ердал, Топ Полиш, Киви .... само Кивито донякъде се справи. Иначе го докарват на аромат на терпентин и цвят ама от там насетне - нъцки.Като им чете човек състава - имат си уж всичко което трябва, но на практика не става.  Ако някой може да сподели качествена боя и от къде ще бъда благодарен. Търся черна, кафява и бордо.

# 359
  • Мнения: 18 000
Аз пък червена търся..дали изобщо има

Общи условия

Активация на акаунт