Бъдещи десетокласници - 2019/2020

  • 51 563
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Класният на сина ми обеща в десети клас да имаме нови хора в домовете си, т.е. сега били последните издихания на пубертета по негови наблюдения.
[/quote

Същото каза и класната на набора, да стискаме зъби още 1 година и нещата щели да се наредят. В края на 10 клас-нови хора. А, да видим дали така ще стане.

# 526
  • София
  • Мнения: 13 206
Същото каза и класната на набора, да стискаме зъби още 1 година и нещата щели да се наредят. В края на 10 клас-нови хора. А, да видим дали така ще стане.
Aa, ще стане, ще стане... щом всички го казват Wink

# 527
  • София
  • Мнения: 5 026
Значи ... след една година ще сме двама нови човеци у дома ( че и у съседите Simple Smile )  - тийнът и аз Astonished

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 11:55 от Prizma

# 528
  • столицата
  • Мнения: 3 803
Търпение, търпение. Трябва да издържим, момичета.

# 529
  • София
  • Мнения: 7 673
Моят напоследък е в такава фаза, че се надявам да е пикът. Дано само не стане като във вица за песимиста и оптимиста, че май ще трябва да си надена въжето. А бодрата смяна дебне и тя. На 10 и половина е вече дребното. Егасиму, няма да ме оставят да си изкарам една заслужена вече критическа. Mask

# 530
  • София
  • Мнения: 13 206
Егасиму, няма да ме оставят да си изкарам една заслужена вече критическа. Mask
Но и ти няма да ги оставиш да изкарат един свестен пубертет Wink

# 531
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Егасиму, няма да ме оставят да си изкарам една заслужена вече критическа. Mask
Но и ти няма да ги оставиш да изкарат един свестен пубертет Wink
  Това е достойно да остане в аналите Smile

  При нас драмите са само мои.Аз рева, аз се тръшкам. Единственото, което може да го трогне и да го извади от равновесие ако изпусне тренировка.

# 532
  • София
  • Мнения: 7 673
Егасиму, няма да ме оставят да си изкарам една заслужена вече критическа. Mask
Но и ти няма да ги оставиш да изкарат един свестен пубертет Wink
И аз така мисля.  hahaha

# 533
  • Мнения: 1 687
Добро утро момичета.
Да се разпиша и аз. Говорите за работа. Аз и преди съм писала, че от 16 години могат да работят. Дори тези дни пак говорихме за това. Вики получава джобни на месец. Мисля от есента да ги увеличим още  малко. Беше решила да търси нещо или след училище или почивните дни. Тя обаче е до 15,30 часът три дни от седмицата. След това почва да учи и т.н. има моменти в които е направо на ръбът от умора. Ще видим как ще е от есента с часовете, но за сега клоня да не почва нищо. Гледам 11 ти и 12 ти клас имат часове до 17 часът. То няма кога да работи нещо. Имаха събрание миналата седмица отговорниците на класовете, учители и отговорниците от родителския комитет. Искат да приемат и съботно училище. Та яснота няма.
За сега май са успели да съберат минималния брой ученици за часовете им от септември. Имат идея ако са малко да ги съберат с децата от другата гимназия.
При нас е леко по спокойно две седмици. Тази седмица да избута и ще има една седмица ваканция. Утре ще ходят в една психиатрия. Госпожата им по етика е решила да ги води.
Искам нещо да питам. Събират ли се децата ви да правят купони и то без възрастни. По рано се ядосвах, че вики не се събира с класът си, но сега ми се струва че е по добре. Втора поредна седмица почивните дни една голяма група от класът й си правят събирания. Проблема в моята глава е, че  някои нямат дори 16. Възрастен няма с тях. Алкохол, цигари и дрога по думите на Вики в изобилие. Бихте ли разрешили на детето си да ходи при такива събирания.

# 534
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Хекси, защо ще се увеличават часове . Нови часове ли се предвиждат.При нас часовете са до 14.15 четири дни. Тази година делят сградата с още една гимназия и часовете са намалени по 40 минути затова почват по рано и свършват с час по-рано.

 

# 535
  • Мнения: 1 687
Амбер, със всяка година имат по повече часове на седмица децата. Тази година са с 35 часа +1 който спуснаха от министерството като допълнителен час по математика. Догодина се очертават между 38 и 42 часа за тях. Няма как да се съберат в нормалните часове.
Започват сутрин в 7.40.  Нормално са до 12.50 , седмия час им е свободен за обяд и почивка. От 13.50 започва следобедното училище. Нямаме никаква яснота още.  Може или края на тази година или началото на следващата да разберем. Имаме родителска среща средата на март, може да се каже нещо, но не вярвам.

# 536
  • Мнения: 8 082
Вчера говорихме с близка със седемгодишно момче... с "характерче та дрънка" и питаше как оцелявам с момчешкия пъбертет Wink успокоих я, аз на 35+ до 40+ ги изтрайвам, да ги видим ре как ще ме изтрайват после. (45+ ще са скоро) Smiling Imp но... при нея 45+ ще са в най-върлата пубер фаза, препоръчах й да почва са подготвя мъжа си по въпроса, аз почти го избутах момчешкия период Smiling Imp (потрих ръце доволно, че родих момчетата в по-ранна възраст!)
Калоян в последните два месеца е по-комуникативен, подлежи на разговори, бучането намалява... а, дано е тенденция!

# 537
  • София
  • Мнения: 4 051
  Моят вчера ми каза, че сигурно още не е влязъл в пубертета. Приятелите му били все гневни, сърдити, все някой им бил виновен-родители, учители. А той не смятал, че някой друг му е виновен, знаел си, че си е от неговия мързел. Затова смята, че още не е пубертет и тепърва го чака.  Joy Joy Joy

# 538
  • Мнения: 4 967
Аз нямам оплаквания за поведението на младежа. Разбран е, не се сърди, не се караме, говорим, споделя. Важно ми е, че не се крие за нищо. Води гаджето свободно вкъщи, говорим за безопасен секс, съответно давам и повече пари за презервативи. Единствен проблем ми е неученето. Завърши с доста тройки първия срок. Чакам и аз да му се приучи тази или следващата година... И аз съм го чувала това, че в един момент ставали други хора.
Що се отнася до купоните - ходи, но за щастие винаги е при познати за мен деца, в нашия си район. Алкохол за жалост има, пушат, почти винаги са без родителски контрол. Затова и вкъщи купони не правим, нито рождени дни. Не мога да купувам алкохол на чужди непълнолетни деца.
Предлагах му да си намери работа. Така или иначе много не учи, по-добре пари да си изкарва след училище. Другия месец прави 16 и ще видим. Нищо не каза.

# 539
  • София
  • Мнения: 12 058
Извинявайте, че се намесвам в темата ви, но не се сдържах. Пенева, много прибързано потриваш ръце. Не си видяла още женски пубертет. Joy

Общи условия

Активация на акаунт