Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 3

  • 50 123
  • 764
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 059
Santimento
не е автоматично,ти ще трябва да го правиш ,от онлайн платформата.
Поне така ми казаха на мен.

# 571
  • Мнения: 1 467
С какви впечатления сте от Райфайзен?
Предлагат ни 2,95 което ми се струва много добре

# 572
  • Мнения: 67
С какви впечатления сте от Райфайзен?
Предлагат ни 2,95 което ми се струва много добре

Само добри неща. Приложенито им за банкиране също е доста добро. На мен също 2.95 ми педлагат и май ще се възползвам, въпреки, че други банки ми дават и по-нисък процент.

П.П.
Централните банкери дават признаци, че вече са сериозно уплашени от настъпването на следващата рецесия, пише Georgi Vuldzhev в тазмесечния пазарен коментар.

ЕЦБ обяви нов рунд на евтини заеми за банковата система, а борда на ФЕД не просто се отказа да вдига лихвите, но обмисля евентуално сваляне, в случай, че икономическите данни за САЩ се влошат.

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 15:31 от HermesRP

# 573
  • Мнения: 255
Един малко тък въпрос. В договорите ви описани ли са точно и ясно подробностите относно застраховката живот?

# 574
  • София
  • Мнения: 575
Здравейте, ако имаш депозит или спестена сума пари в по-големи размери в дадена банка можеш ли да преговаряш за отстъпка в лихвения процент?

# 575
  • София
  • Мнения: 1 020
Банките интересуват ли се дали кредитоискателят получава инвалидна пенсия, т.е. разглеждат ли го като източник на доход?
От моя опит - да, взима се за доход, ако срокът на пенсията покрива срокът на кредита. Ако е само за 1-2 години - по-скоро не. От значение е и причината за получаване на пенсията.

# 576
  • Мнения: 5 059
Здравейте, ако имаш депозит или спестена сума пари в по-големи размери в дадена банка можеш ли да преговаряш за отстъпка в лихвения процент?

Да,разбира се.Това ти се води самоучастието и може да преговаряш за по-малък процент,дори да е и в друга банка.

# 577
  • Мнения: 47 982
Банките интересуват ли се дали кредитоискателят получава инвалидна пенсия, т.е. разглеждат ли го като източник на доход?
Не го разглеждат като източник на доход, но се интересуват защо получаваш пари от НОИ във връзка със здравословното ти състояние, вероятно

# 578
  • Мнения: 3 070
Здравейте, ако имаш депозит или спестена сума пари в по-големи размери в дадена банка можеш ли да преговаряш за отстъпка в лихвения процент?
Според мен, зависи от това дали се тегли кредит или се иска предоговаряне.

# 579
  • Мнения: 40
Здравейте,
Има ли някой с ипотечен кредит в Алинц, който да е погасявал предварително част от главницата? Интересува ме има ли такса при намаляне на годините?

# 580
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Има такса 1% само през първата година от кредита, след това няма такси за предсрочно погасяване.

# 581
  • Мнения: 1 457
Аз имам в Алианц и съм внасяла така няколко пъти. Нямам такса ако внасям над 6 главници, ако са под 6 има такса в зависимост дали са една, две, три, четири или пет. Описано е в договора, в раздел такси и комисионни. Не помня дали имаше значение колко е минал от срока на кредита.

# 582
  • Мнения: 40
Аз имам в Алианц и съм внасяла така няколко пъти. Нямам такса ако внасям над 6 главници, ако са под 6 има такса в зависимост дали са една, две, три, четири или пет. Описано е в договора, в раздел такси и комисионни. Не помня дали имаше значение колко е минал от срока на кредита.

Много Ви благодаря!

# 583
  • София
  • Мнения: 112
Ние май се насочваме към ОББ за кредит.

При взети 90К се връщат 121К с всички такси етс. (ако няма промяна разбира се).

Интересно ми е при предсрочно погасяване как стои въпросът със микса лихва/главница.

Т.е. Ако започнем от вноска 500лв, 200лихва/300главница (примерно). Плащаме така 2 години тя се измества да кажем до 150/350лв.
Внасяме 10К и срокът намалява с 20 месеца (отново примерни цифри).
Следващата вноска от 150/350 ли ще продължи като микс или пак се връщаме на кота 0 и е 200/300 и банката го разглежда като нов кредит?

# 584
  • София
  • Мнения: 9 111
Не се връщате. Колкото повече погасявате, толкова повече намалява лихвата и нараства главницата (ако се запази размерът на вноската).

Общи условия

Активация на акаунт