Детето не иска да учи

  • 29 581
  • 410
  •   2
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 11 921
а фотография курс даже няма и не е имало никога, дори към ЦУТНТ.
   Моето дете се занимава с фотография. Има курсове на различни нива

# 61
  • Мнения: 1 153
а фотография курс даже няма и не е имало никога, дори към ЦУТНТ.
   Моето дете се занимава с фотография. Има курсове на различни нива
В Разград няма нищо. Миналата година спечели конкурс със снимка, разговарях с организаторите. Имало хора да питат за курс, ама нямало как да се организира. Не им се занимава. Ето това е снимката - теменужка отвътре. нарече я Вселената в едно цвете.

# 62
  • софия
  • Мнения: 4 987
Мама Ру, лошо е, че те се възприемат така и по никакъв начин не може да се вдигне самочувствието. Дъщеря ми е артистична, но притеснителна, иска да учи Моден дизайн или фотография. Лошото е, че в шивашкото от няколко години нямат специалност Моден дизайн или нещо подобно, а фотография курс даже няма и не е имало никога, дори към ЦУТНТ. Не искам да я натикам да учи икономика някаква, защото аз завърших ИТ, после висше пак такова и сега съм с никаква възможност за самостоятелна реализация.
Teya75, откъде сте? Имате ли подръка художествено училище? Фотографски курсове не може да няма някъде към някое фото. Дори да греша, фотографията е лесна за самостоятелно практикуване. Купувате апарат - не малка първоначална инвестиция, но аз би го разглеждала като "инвестиция за добро самочуствие и собствено лично занимание" и започва да щрака на поразия, прави си детето инстаграм профил, започва да качва, да трупа последователи, нови общувания и т.н
Постепенно ще започне да си намира и литература за фотографията и т.н.

# 63
  • Мнения: 12 199
Тея, в Русе в облеклото мисля че има още моден дизайн, в строителния има интериорен, както и графичен дизайн, а в Музикалното - рекламен дизайн. Има и курсове по фотография, виждала съм обяви. Обмисли и това, ако можеш да си позволиш ученик в друг град на общежитие.

# 64
  • Мнения: 8 954
Teya75, много е хубава снимката! Наистина е като Вселена! Flowers Hibiscus

Това с Инстаграм и качването на снимки е добра идея. Със сигурност и самочувствието й ще се подобри, когато види, че снимките се харесват.

Фотографията вече не е така недостъпна, както едно време. Повечето телефони правят качествени снимки. Има си и различни програми да обработка. На курса не знам какво повече ще им покажат.

# 65
  • Мнения: 1 153
Амели, в Разград сме. Курс имало някога, преди много години, вече не организирали. Снима с телефона, има и разни лупи към него, снима постоянно.Обмисляме вече да купим апарат, изчаквах, защото тя  бързо се отказва от мераците си, но този явно ще е постоянен.Проверявах за училище такова, ами София и май Пловдив бяха.

# 66
  • Мнения: 8 558
Може да изкара курс ! Виж тази дизайнерска академия, имат учебни центрове във Варна, Пловдив и София. Имат и курс по фотография.

http://designacademy.bg/?fbclid=IwAR3HrE5o4hEsPwqoI4TM_JqsT9cXLA … M8eTn63PaZ6bp_aW8

п.п. Колко е голямо детето ?

# 67
  • Мнения: 1 420
МамаРу много гадно ми стана за Лъчезара направо ми се прииска да я прегърна милата, какво ли й е в главата - ужас Sad
Теа мислила ли си за онлайн курсове, има доста интересни.
Амбър, знам че е срещано при някой деца, но не ми се вярва да е толкова често, отделно от това класната непрекъсната ми обяснява колко е разсеяна и не може да се концентрира и само се върти...много се дрязня като се опитват да ми натикат детето в рамка...

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 15:29 от Жоржи

# 68
  • Мнения: 1 153
Жоржи, какво друго прави училището, освен да поставя в рамка? Не може да събереш 30 деца и да искаш всички еднакво да възприемат, помнят, възпроизвеждат... За оценките пък какво да кажа, глупаво е да има оценки. Тестове правят, оценка има, тест да видим, да разберем къде какво куца - не. По математика почти всеки ден правят 5 и 10 минутки, брой задачи по-малко от минута на задача. По другите предмети - на седмицата веднъж тест, пак 5-10 минутка. И на родителските срещи всеки каканиже, как предметът му е най-най. Как да искат тия деца да учат, луди ги правят. Дават камари домашни, не се проверяват, направо забравят, че са дали някой проект, а ние купуваме материали, прави се. По география от 5-ти клас сами си пишат плановете вкъщи, в час само разказвала урока. По математика по 40-50 задачи домашно всеки ден, по история пишат домашни, по всичко. Само по физическо няма Simple Smile Ама там учителката и в час не седи, а си е в стаичката, децата играят каквото им дойде.

# 69
  • Мнения: 1 420
Тея една моя учителка навремето казваше, че училището е, за да ни научи, че цял живот ще правим това което не искаме да правим...  а отделно за домашните и писането по всичко, аз вече съм на предела на възможностите си, то не са проекти, то не са помагала, а като си представя, че ще става по-тежко :/

# 70
  • Мнения: 8 558
Моята дъщеря буквално не иска да учи. Тотален бойкот. Снощи два теста по АЕ ги решавахме заедно 3 часа / при положение, че същите могат да се напишат за 40 минути/. Миналата седмица за почивните дни имаше за домашна един тест по математика и един по БЕЛ - стоя 4 часа / плака/ и я пратих да игае, после дописва още 40 минути . Ако нещо не знае и обяснявам, не ме слуша и се губи смисъл от обяснението.
  Цялата тази ситуация ужасно ме изнервя. Вече не зная какво да правя.

# 71
  • Мнения: 12 199
Същата история и у нас. Абсолютно същата.

# 72
  • Мнения: 24 467
Нормално е ако дете на 12 е 6 часа в училище да има максимум 2 за подготовка. За по-малките, съответно, по-малко. Останалото е извращение. И аз да съм, и аз няма да искам да уча

# 73
  • Мнения: 8 558
 Дъщеря ми е в четвърти клас. От първи клас нещата вървят трудно /не се справя с домашните, особено с математиката/, но с наша помощ се движи в "златната среда". Миналата година завърши с отличен по всичко. Тази учебна година тръгна добре, отлични оценки на входните нива, учеше с желание и пишеше домашните бързо /пак помагахме/. До момента в който получи 3-ка на едно контролно по математика. Каза, че не ѝ е стигнало времето /това се случва за пръв път/. Прие го много трагично.  От тогава загуби  всякакво желание за учене. Може и умората вече да си казва думата. Но вече трета седмица е някакъв ужас вкъщи. Вечер пишем и учим по 3-4 часа #Crazy.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И на моя син не му стига времето в училище да си реши всички задачи.Казва,че може да ги реши,но звънецът бие.И носи четворки и петици.И аз съм в чудене какво да правя и как да му помогна.

Общи условия

Активация на акаунт