Домашно насилие

  • 20 239
  • 774
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 530
Ива, добре си се отървала все пак накрая!

# 16
  • Мнения: 1 134
Ива, добре си се отървала все пак накрая!

Много труден процес е!
Бях започнала работа по програма в пожарната и там много ми говориха, станахме си като семейство и хората ми помогнаха да си отворя очите, иначе не знам дали нямаше още да седя там от страх, който не може да се обясни от какво е. При мен той ми проми мозъка, че друг няма да ме търпи и той е за мен най-доброто... Е, нищо вярно, разбира се, няма в приказките му.

# 17
  • Мнения: 3 542
Ива, браво момиче!

# 18
  • Мнения: 1 134
Благодаря! 💓
Дано повече момичета прочетат темата и с помощ от близки и много говорене да се осъзнаят. Още ми е мъчно защо не слушах майка ми... Имам дъщеря и с баща й ще й обясняваме много за какво да внимава, лошо ми става само при мисълта, ако попадне в такава стиауция. Да не дава Господ!

# 19
  • Мнения: 3 542
Гадното е, че когато жертви на насилие споделят във форума за случилото им се, все се намират някакви да гракнат как сами те са си виновни, че са с някакви характерови дефицити, привличат негодници и после са нищожества, че ги търпят. Прилича на линч малко и затова жените предпочитат да не споделят, поне тук. Не стига, че е безкрайно трудно да се опълчиш на тормозника си, а анонимни жени те и обвиняват колко си недъгава психически, за да се озовеш в подобна ситуация. И всички забравят как никой няма никаква гаранция за своето утре и какви сценарии има за него.
Въпреки, че започна да се говори по въпроса и публично, все още сме много назад в темата за помощ и превенция на домашно насилие.

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 13:34 от Си*

# 20
  • София
  • Мнения: 16 197
Сега, като се замисля, авторката на темата е задала въпроса си като журналист, а не като жертва...Малко ми идват в повече темите-пързалки, неуважение е. 

# 21
  • Мнения: 18 530
Да, и аз не виждам кой е застрахован, че това няма да се случи на него или на детето му. Като че ли жените нарочно си избират насилник. Ами аз години наред познавах семейство, в което мъжът има вид на супер веселяк и добряк и чак след години жена му ми призна, че й е посягал нееднократно, дори й се е налагала и операция заради негов побой. Бях тотално втрещена. И не ми се вярваше чак! Сега въпросния си има ново семейство, дали посяга на сегашната си жена идея нямам.

# 22
  • Мнения: 1 134
Според мен посяга, такива не се променят.

# 23
  • Мнения: 3 542
Шарки, скролнах ѝ предишните публикации - наистина е била в такова нещо, не е пързалка според мен.

Бианка, тя ли го е напуснала или той е намерил другата жена?

# 24
  • Мнения: 18 530
Взаимно се разделиха, не можеха да се траят вече и насилието ескалира. И да, мъжът си беше намерил нова изгора вече.

# 25
  • Мнения: X
Гдното е, че когато жертви на насилие споделят във форума за случилото им се, все се намират някакви да гракнат как сами те са си виновни, че са с някакви характерови дефицити, привличат негодници и после са нищожества, че ги търпят. Прилича на линч малко и затова жените предпочитат да не споделят, поне тук. Не стига, че е безкрайно трудно да се опълчиш на тормозника си, а анонимни жени те и обвиняват колко си недъгава психически, за да се озовеш в подобна ситуация. И всички забравят как никой няма никаква гаранция за своето утре и какви сценарии има за него.
Точно това визирах, като казах, че жертвата никога няма вина. Понякога фактът на насилието е толкова несъвместим с ценностната система на жертвата, че тя дори не може да го разпознае като такъв в началото и не може да вмести в главата си парадокса на двете паралелни личности, обитаващи насилника. Затова започват да се измислят разни извинения - че бил претоварен, с тежко детство, накрая се стига до самообвинения. Защото просто няма начин някой да е чак толкова ужасен човек, трябва да има някакво логично обяснение? Нали? Иначе как е възможно да се обича този човек? И щом се намери извинението, значи всичко е наред, има надежда, той ще се поправи и всичко ще е както преди, и животът не е разбит на пух и прах. В този капан влизат не само неграмотни циганки, отгледани сред насилие, или смачкани комплексарки с ниско самочувствие, ами и интелигентни, амбициозни и чувствителни жени, които просто не са научени на достатъчна доза здравословен егоизъм и цинизъм, за да не влизат в ролята на жертва.

# 26
  • Мнения: 3 542
Благодаря за отговора, _Bianka_
Защо така не се уважават жените, не разбирам. Живяла съм в Англия и шапка им свалям на тия жени там - не позволяват простотии, за повечето нормални говоря, не че няма боклуци и там. Но обикновени работещи жени да позволят тормоз е абсурд. А тук - другите жени те замерят с камъни даже, остави балканците-"мъже".

Black_Sapphire, напълно съм съгласна с теб - някои жени просто не си обясняват как може да има такива поводи за скандали, за тях в началото е почти на шега, докато дойде и останалото.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 374
Тук мъжът по дифолт е някакво висше същество, което може да си позволява доста кофти неща, но жената трябва да си затваря очите. На Запад са много различни в това отношение, самите жени са много по-отговорни към себе си. Мъже боклуци е имало винаги и навсякъде. Въпросът е дали жените си мълчат и се спотайват, щото да не би обществото да ги заклейми, че много знаят, или ще проявят отговорност към самите себе си, към собствените си права като човеци и граждани.

Много хляб има да изядем докато ги настигнем.

# 28
  • Мнения: 1 134
На мен ми набиха в главата, че НИКОГА няма оправдание да посяга  над жена... Не бива да има мисли като "ама, аз го ядосах, аз му повиши тон, аз излязох и тн". Това са глупости! Никакви оправдания никога за насилницте!

# 29
  • Мнения: 18 501
Скрит текст:
Благодаря за отговора, _Bianka_
Защо така не се уважават жените, не разбирам.
Скрит текст:
Живяла съм в Англия и шапка им свалям на тия жени там - не позволяват простотии, за повечето нормални говоря, не че няма боклуци и там. Но обикновени работещи жени да позволят тормоз е абсурд. А тук - другите жени те замерят с камъни даже, остави балканците-"мъже".

Black_Sapphire, напълно съм съгласна с теб - някои жени просто не си обясняват как може да има такива поводи за скандали, за тях в началото е почти на шега, докато дойде и останалото.

И аз често съм се питала. Нямам отговор. Продължавам да виждам познати, които някак си успяват да поставят акцента върху нещо друго - майка му е виновна и го насъсква, много му се е събрало в работата, заеми, дългове - всичко друго, но не и да приемат, че е насилник.

Общи условия

Активация на акаунт