Домашно насилие

  • 20 241
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 302
Аз лично ще ти стискам.

# 46
  • Мнения: 3 542
Стискам палци, FlameV, ужасно е това обаче, ужасно изпитание, никой не го заслужава.

# 47
  • Мнения: 3 122
Не съм призовала никого да говори, моля ти се. Просто мисля, че не е необходимо едва ли не веднага след пускане на темата, някой да казва, "Момичета, тук е кофти, елате да си говорим другаде, където по-малко хора ще ни четат.''

Ами то това е смисълът, според мен. Да се говори, за да могат повече жени, млади момичета, че и мъже, да четат. Да, историите са болезнени, гадни, не винаги имат и хепи енд. Но това е животът, мамка му, като му махнеш панделките и пудрата.

Знаеш ли защо жените, които познавам не говорят? Защото изпитват срам. Срам ги е, че някой ги малтретира физически и/или психически, срам ги е от децата им, от околните, от себе си. Познавала съм и такива, които се мъчат да оневинят насилника, да омаловажат ставащото. Реален цитат: ''Един шамар на няколко месеца нищо не е, той иначе е много добър''.

Относно упреците: един път само ми се случи потребителка да си изпусне нервите и да каже нещо грозно, използвайки споделена от мен информация. Да, заболя, но гледам философски на нещата и се старая да не съдя строго хората, само защото в пристъп на афект са ми казали нещо кофти. Случва се.

Та така. Който иска, по-добре да пише, да го изкара от себе си. Като човек, който след побоя близо месец не можеше да си подаде носа навън защото беше целият цин-лилав, мога да кажа, че срамът е последното нещо, което трябва да изпитваме. Аз лично не усещах срам, а огромен, заслепяващ гняв - който пък ми помогна веднага да прекратя връзката, вместо да се хвана на клетвите му, че било за пръв и последен път, ма той ме обичал, дръндрън. За жалост, не всички се махат веднага, някои се връзват на най-старата лъжа на света: как насилникът ще спре с насилието.

Не го разбира аз това, защо битите жени ги е срам. Биячът трябва да го е срам. Ако ми се случи няма да си крия лицето вкъщи, и освен полицията ще го оповестя където мога за да разберат повече хора и насилникът да го е срам. Живея в държава, където е супер унизително и срамно за мъж да е известен като “ бияч на жени”. Всички започват да странят от такива, а останалите мъже ги гледат с презрение.

# 48
  • Мнения: 302
Радвай се че живееш на такова място тук едва ли скоро ще се случи това

# 49
  • Мнения: 3 122
Що да не се случи и в България? Биячите също ги е срам. И те разчитат на това, че ще си седиш вкъщи да криеш лилавото лице. Я излез навън всички съседи да видят и да шушукат и зад неговия гръб, да видиш дали няма да го е срам. Ми те на вашия срам разчитат че да ги опазите от техния срам.

# 50
  • Мнения: 3 542
Ами срам ги е жените - виж само как ги нареждат във форума само, а сме жени. Сами си ги избирали насилниците, дефицити имали, защото писачите на тия неща са светици и нямат петънце. Мнннного има да се развиваме, ами то и полицаите с насмешка гледат на такива сигнали все още.
П.П. Има даже и съвети по темите тук как да се държат, за да не предизвикват мъжа си, да са изрядни домакини, за да не го ядосват.

# 51
  • Мнения: 302
Не мисли така тук целият блок години преди мен е вдигнал ръце от него и скандалите с баща му и никой не му обръща внимание районното отдавна вече им е писнало да идват през вечер тук

# 52
  • Мнения: 3 323
Ами срам ги е жените - виж само как ги нареждат във форума само, а сме жени. Сами си ги избирали насилниците, дефицити имали, защото писачите на тия неща са светици и нямат петънце. Мнннного има да се развиваме, ами то и полицаите с насмешка гледат на такива сигнали все още.

Разбирателство от жена, която не е претърпяла подобно нещо няма как да очакваш. А от "квачките" из форума дето половината са самотни майки и мъж не могат и да завъртят, а другата половина дето стоят в токсични връзки от страх да не останат сами съвети не очаквайте. Когато аз пуснах моята тема, човека който ми даде най-точен и добър съвет от форума беше.... мъж.

# 53
  • Мнения: 3 044
Elodiq, не се знае нищо. Аз лично избрах да НЕ крия. Казах на родителите си, на 2-3ма (най-близките ми) приятели и на шефовете си - нито 1 не ми реагира зле, даже напротив, всички искаха да помогнат,а бях подготвена за негативни реакции (особено от шефовете)..Има много да се развиваме, факт, но мълчанието на никой не помага..Мога да ви кажа, че когато съседът в апартамента срещу мен разбра, се застъпи за мен и даже сплаши въпросния..Обществото се развива и то благодарение на факта, че жените започват да говорят. Няма нищо срамно. И колкото и да е неприятно и да е смазващо  - по-добре да говорим, отколкото да си мълчим сами.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 374
ЛейдиНина, уважавам мнението ти, но наистина не е необходимо да се слагат обидни епитети на цели групи потребители. Особено пък на самотните майки - познавам лично няколко и повярвай ми, животът им далеч не е песен, напротив.

Във форума е пълно с изключително мили, свестни жени, които осмислят съществуването му. За жалост, има и някои единици, които влизат с цел да оскубят нечия перушина. Навън в реала обаче е същото, просто не се впечатлявайте толкова.

# 55
  • Мнения: 302
Виж мила нещата като да ме удря и тн той го е правил и буквално пред блока в присъствието на комшиите и те се правят че нищо не се случва щото знаят че ще полази и по тях

# 56
  • Мнения: 3 044
Има и такива, не отричам,но повярвай ми, обществото се развива. Лично видях да изkачат 7 човека от съседни блокове, когато чухме женски викове от съседство през Август месец...

# 57
  • Мнения: 302
Надявам се все повече хора да реагират на това

# 58
  • Мнения: 302
Иначе  погледнато от страни е страхотния съпруг готви чисти пере пазарува ходи на работа не е тръгнал по кръчми жени или казина ама това е от страни като пропуснем нервните изблици

# 59
  • Мнения: 3 323
ЛейдиНина, уважавам мнението ти, но наистина не е необходимо да се слагат обидни епитети на цели групи потребители. Особено пък на самотните майки - познавам лично няколко и повярвай ми, животът им далеч не е песен, напротив.

Във форума е пълно с изключително мили, свестни жени, които осмислят съществуването му. За жалост, има и някои единици, които влизат с цел да оскубят нечия перушина. Навън в реала обаче е същото, просто не се впечатлявайте толкова.


Напротив, необходимо е.  Жени, които смятат че смачкването на друга е супер, но те сами не могат да си оправят бакиите в сбъркания живот, не е нещо което според мен трябва да се толерира. А "оскубването на нечия перушина" анонимно понеже те е страх да се озъбиш на мъжа си, свекърва си, детето си и т.н. е признак на слаб характер.

Общи условия

Активация на акаунт