Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 71

  • 54 910
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 410
Браво на Чапанова, ще стане по-тегаво и бавно за нас обаче.
Като видя Стаменов следващият път ще поискам да седна малко на стола му, че съм виждала и Тихомирова и Чапанова да седят на него и може да е нещо по-такъв стола Joy

# 46
  • София
  • Мнения: 23 162
той сигурно затова сега е взел мъж да обучава  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 329
Да, и аз това си мислех, че тя поема толкова много от неговите пациентки, отделно си има нейни... представете си ако стане по-бавно от сега Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 158
Хаха да явно затова е взел мъж. Само и той да не го изненада след време с поемане на майчинството на жена му Grinning Sweat Smile
Ive ако проработи схемата със стола да споделиш Stuck Out Tongue Winking Eye

# 49
  • Мнения: 303
Бамби, като беше на коментар с доктора, какво различно ти предлага, нещо ще смените ли сл. път? На твоите години съм, любопитно ми е, и затова питам. Ако искаш, можеш и да не ми отговаряш.Smirk

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 17:07 от 4aka6tata

# 50
  • София
  • Мнения: 158
Някой да е наясно от легендата на ембриодоглада? РБл ( Ранна бластоциста) по - ранен етап ли е от Бл+кл. И също така КМ (късна морула) стадий между морула и бластоциста нали.
Хем си бях казала, че вече няма ги мисля тез ембриони и одеве като си взез ембриодоглада пак се вкарах във филм. На пети дет една РБл(в него ми е надеждата) и две КМ.

# 51
  • София
  • Мнения: 23 162
Бамби, като беше на коментар с доктора, какво различно ти предлага, нещо ще смените ли сл. път? На твоите години съм, любопитно ми е, и затова питам. Ако искаш, можеш и да не ми отговаряш.Smirk
предложи ми да се откажем.
Понеже няколко пъти отказвам дя само спомена че ако решим си стои като вариант.
При мен, според него, процедурите са ми много.
Питах го ако все пак решим да опитаме пак ще се занимава ли с нас. Каза че решението е наше, той само може да изрази мнение.
Разбрахме се че ще се видим пак като решим нещо.

# 52
  • Мнения: 85
Здравейте,
от много време не съм писала ,но имам нужда от вашето мнение,тъй като вече съм много объркана.
На 1.12,18г ми беше трансфера на замразени 2 ембриона 5 дневни.На 15,12 чхг 173 на, 17,12 чхг 481,90,
На 20,12 към 2 часа през ноща прокървих.Отидохме в спешния прегледаха ме и казаха,че няма нищо в матката и да пусна отново ЧХГ.Имах спазми в корема,но не бяха като предния път.М.Октомври направих мисед в 6 г.с и тогава беше друго съсиреци,страшни болки и го видях как падна в банята. Но сега не.Веднага щом почна пих 2 ампули витамин Ц и няколко нош па.Пуснах ЧХГ вчера на 21,12 и резултата  848,40. В същото време бях на преглед при д-р Персенска и тя също не видя нищо .Направихме планове как ще продължим другата година.Чхг-то излезе по-късно и аз и писах.Отговора и беше да повторя теста на 23 или 24.12. Според вас има ли надежда да съм бременна? Мислех,че всичко е свършило ,но сега това ЧХГ от вчера много ме обърка. Ако нараства какво означава?
извинявайте за дългият пост.

# 53
  • София
  • Мнения: 23 162
Нараства, но много бавно. Не е добре. Добре е да се разбере да не е извънматочна, щом не виждат нищо.
Пускай пак чхг и ако расте отивай пак в спешния.

# 54
  • Мнения: 85
Аз 2015 имах една извън маточна и ми е премахната 1та тръба.Другата е напълно проходима.Възможно ли е след инвитро извън маточна?

# 55
  • Мнения: 19 687
За съжаление, да.

# 56
  • Мнения: 1 517
Моят случай беше подобен на твоя.
Имах трансфер на 2 бластоциста. ЧХГ на 10 ден 200, на 14 ден 800+. На 16ти ден прокървих. Отидох на спешен,нищо не се видя,разбира се. След това прокървяване ,нямаше повече. На 18ти ден бях при д-р Стаменов. Прегледа ме,нищо не видя. Каза да пусна пак чхг,пуснах,излезна 700. Констатира отново биохимична бременност и каза да спирам всичко и чакам цикъл.
Чаках около 25 дни,но цикъл не дойде. Пуснах отново чхг и излезна 3850. Ходих на АГ и той констатира ,че има сак в матката,отговарящ на 5-6г.с,а реално бях в 9-10 вече.
След два дни бях при доктора в София. Прегледа ме,видя сака и че в него има жълтъчно мехурче,но няма сърдечна дейност. Наложи се аборт...

Това е моята история и като гледам е сходна на твоята. Не искам да те плаша,просто споделям. Дано все пак при теб се окаже друг случай с щастлив финал. Късмет!

# 57
  • София
  • Мнения: 9 110
Моят съвет е преглед и тест през 2 дни, докато или започне да пада или се види на ехограф къде е.
Може да е извънматочна, може да е спонтанен аборт, може да са се хванали първоначално двете, а да се развива едното. Няма как да се каже със сигурност. Но докато нараства ЧХГ се продължава с тестовете и прегледите през 2 дни.

# 58
  • Мнения: 85
Да ,но д-р Персенска е вече в отпуск идват празници. Познайте какви ще са за мен.Как да се веселя и забавлявам със семейството и близките.Утре ще го пусна пак сутринта и ще ви пиша.Ако нараства ще трябва да ходя в спешния на преглед, нали?

# 59
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами прегледите може да са и през 4 дни, ако ЧХГ нараства още.

Общи условия

Активация на акаунт