Обсъждане на имотни обяви-7

  • 43 310
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Аз не разбрах какво питаш. Дали можеш да посочиш като адрес на управление на фирмата ателие, ли? Можеш и пощенска кутия да посочиш, ако искаш
Виж поста ми в началото на тази страница. Не ми е ясно какви са тези апартаменти, които не могат да се ползват като апартаменти, и ако имат собствена партида за ток, вода и т.н. защо е по индустриални цени, след като там може да се живее, а не е място за бизнес и не е регистрирано юридическо лице?  newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
ето тук да прочетеш за разликите между апартамент и ателие
https://www.imoti.net/bg/novini/view/kakva-e-razlikata-mejdu-atelie-i-apartament

# 32
  • Мнения: 9 576
По принцип има едно странно положение, при което може да регистрираш ателие за жилищни нужди и да си живееш там, да си направиш адресна регистрация и да си плащаш битов ток, без това да е смяна на статута. До преди няколко години съм абсолютно сигурна, че имаше такава възможност, но в момента не знам, че нали нещо променяха по законите. Иначе ако ателието не е регистрирано за жилищни нужди, тогава само "може" да живееш там.

# 33
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
ето тук да прочетеш за разликите между апартамент и ателие
https://www.imoti.net/bg/novini/view/kakva-e-razlikata-mejdu-atelie-i-apartament
Много благодаря  bouquet

Ето обявата към която имах въпросите, и в нея пише, че това са апартаменти. А цитата с отговора ме наведе на мисълта, че май не са (съчетано с цената):https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b154287593047071&slink=4axp31&f1=1

И сега се чудя, са, или не са това апартаменти? Или обявата е написана неправилно като апартаменти, а са ателиета?  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 021
И сега се чудя, са, или не са това апартаменти? Или обявата е написана неправилно като апартаменти, а са ателиета?  newsm78
Обявата е писана от брокери, а там всичко е копи пейст, те дори и гаражи, обзаведени като жилища се опитват да ги продават за жилищна площ.
Тук, в обявата, са твърдо ателиета (липса на паркоместа и някои други детайли), също така сградата е ориентирана север-юг и половината са северни (предполагам, че те са на "промоция"). Като плюс мога да кажа, че жилищата са компактни, с много добро разпределение.

# 35
  • Мнения: X
Това не е ли на бул. Климент Охридски - старите общежития ли бяха - едни гигантски сгради от едно време, сега едната я ремонтират, не е НС.

# 36
  • Мнения: 2 681
Да, до студ. общежития са.
Бяха някакъв научен институт и общежитие към него.

# 37
  • Мнения: 1 467
Здравейте, тези от вас който са си купили директно от строител бихте ли споделили известни такива, който в момента имат строежи.

# 38
  • Мнения: 346
Ние скоро капарирахме на Vaklin Group в жк. Лагера. Кажи кои квартали те интересуват? Последните месеци доста рових и гледахме и може да съм ти полезна.

# 39
  • Мнения: 1 467
Ние скоро капарирахме на Vaklin Group в жк. Лагера. Кажи кои квартали те интересуват? Последните месеци доста рових и гледахме и може да съм ти полезна.
Мерси ще съм благодарна:)
Нямам предпочитания за квартал,отворена съм за всякакви предложения, важно ми е да има метро, добър транспорт, магазини, парк..

# 40
  • Мнения: 9 576
На Ваклин в Лагера колко е месечната поддръжка? Че доколкото видях е затворен комплекс. Иначе и мен ме привлече, има добри разпределения. Точно до комините ли е?

# 41
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Ние скоро капарирахме на Vaklin Group в жк. Лагера. Кажи кои квартали те интересуват? Последните месеци доста рових и гледахме и може да съм ти полезна.
И аз се интересувам,ако сте гледали нещо където не е много застроене.Благодаря

# 42
  • Мнения: 346
Обявиха месечна поддръжка от 60лв за тристайните апартаменти и 50 лв за двустайните. Като се предплащат първите две години и се поема поддръжката от Ваклин, след това вече колкото се реши на общото дом събрание. Общо взето Ваклин ни привлече с разпределението и схемите на плащане. Проверявахме и Артекс в Дружба, но искат плащане на 95% преди Акт 16, което ми се стори много рисковано, пък не ни устройва, тъй като част от сумата ще е с банков кредит. Масово всички искаха между 60-80% до груб строеж, за това се спряхме на Ваклин. Ако не ви притесняват финансите проверете и BLD, Arteks, Контракт сити, Меркурии 99, Sofia project, сега започнаха нов комплекс точно до метрото на Красно село - строител Nove homes. Аз много ровех и в сайта Bulgarian properties, имат раздел само за ново строителство.

# 43
  • Мнения: 346
На Ваклин в Лагера колко е месечната поддръжка? Че доколкото видях е затворен комплекс. Иначе и мен ме привлече, има добри разпределения. Точно до комините ли е?

Ами виждат се комините, но блока не гледа на там, вход А гледа към квартала/към цар Борис. Общо взето гледката не му е най-хубавата страна на блока, но пак казвам за нас беше важна схемата на плащане и вътрешното разпределение, все нещо трябваше да се направи компромис, когато имаш финансово ограничение. Ние държим на приличен хол/кухня и примерно масовото строителство от 22-24 кв. м не ни устройва.

# 44
  • Мнения: 9 576
Благодаря за отговора Simple Smile То в Лагера проблем е, че и няма много предлагане, не само ценичките. Аз гледам в обявите излизат само 2 комплекса, 1 малко блокче и малко вторичен пазар и това е..

Общи условия

Активация на акаунт