Ролята на жилището в семейните отношения

  • 27 956
  • 551
  •   1
Отговори
# 525
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Като споменахте за гости с преспиване се сетих,че трябва и спалното бельо да разгледам.

# 526
  • София
  • Мнения: 19 249
Преди 21 години с ММ се пренесохме в жилище, осигурено от нашите с цената на доста усилия, вкл. гледане на дядо ми на 90+ години. Не съм засягала темата кой какво (не) дал, не всеки има възможност да осигури жилище, особено в нестабилните 1990 години.
Обаче ММ, вместо да надгради полученото, реши че не му се занимава с логистика (да помага нашите евентуално да се изнесат) и беше дотам. От другата страна на брат ми също не му беше спешно и взе да ми шикалкави. Ако съжалявам, то е че още тогава не теглих по една и на двете страни, макар че никога не е късно.

# 527
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Аз мисля че имотът може да се окаже и "камък на шията".
Само на шията на глупака, който не знае какво да прави с него.
И какво може да се направи с рушаща се къща в малък провинциален град, ако вече животът ви е устроен на друго място.

# 528
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз мисля че имотът може да се окаже и "камък на шията".
Само на шията на глупака, който не знае какво да прави с него.
И какво може да се направи с рушаща се къща в малък провинциален град, ако вече животът ви е устроен на друго място.
Продавайте на цена, колкото да ви се махне от главата. Иначе ще се срути сама.
Ние с ММ веднъж в Бургас видяхме разкошна рушаща се къща, точно до Морската градина. Ама наистина беше тотал щета. Питахме още същата вечер хазяйката ни, при която наемахме апартамент и тя каза, че познава хората, много наследници са и по никакъв начин не могат да се разберат. Та са я оставили да се разруши. Ако ви е такъв случая, лошо.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 19:45 от Unknown_lady

# 529
  • Мнения: 18 561
[много наследници са и по никакъв начин не могат да се разберат. Та са я оставили да се разруши. Ако ви е такъв случая, лошо.
При нас една мелница запалиха като не се разбраха наследниците.Не че се доказа кой , но няма кой друг ,освен недоволен наследник.Това с имотите  трябва да е минало, реституциите по-точно.
Не  е лесно и да си собственик,нищо сигурно няма

# 530
  • Мнения: 4 577
В малък град или особено в село, което не е сателитно на голям град, може изобщо да не можеш да продадеш къща, дори и на много ниска цена. Ако може да се ползва за почивка, какъв е смисълът да се продаде за 10 000 -15 000 лв.?

# 531
  • Мнения: 2 050
Къщата ни на село струваше 1000 лева. Още ме боли и не мога да простя на майка ми вуйчо ми, че я продадоха ! Сънувам я много често и имам толкова спомени !

# 532
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
[много наследници са и по никакъв начин не могат да се разберат. Та са я оставили да се разруши. Ако ви е такъв случая, лошо.
При нас една мелница запалиха като не се разбраха наследниците.Не че се доказа кой , но няма кой друг ,освен недоволен наследник.Това с имотите  трябва да е минало, реституциите по-точно.
Не  е лесно и да си собственик,нищо сигурно няма
И каква му е ползата, като я е запалил, какво печели?

# 533
  • Мнения: 18 561

И каква му е ползата, като я е запалил, какво печели?
Я сакам на Вуте да е зле.Ми явно е отхвърлен от групата. Горя една нощ  старото дърво ,че вътре не само ламарини, ами и дървени дебели скелета и покриви.Продадоха на скраб другото ,стените рухнаха ,накрая  насила да не паднат на някого, на центъра беше, оживено.Явно  строено отдавна ,центърът е бил другаде и за това много наследници, после го искаха мястото за магазин тип Била ,пак не стана.Още не са се разбрали.

# 534
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ох и аз пък! Помислих, че някаква полза има, а то си било нашенска работа  Grinning

# 535
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Аз мисля че имотът може да се окаже и "камък на шията".
Само на шията на глупака, който не знае какво да прави с него.
И какво може да се направи с рушаща се къща в малък провинциален град, ако вече животът ви е устроен на друго място.
Продавайте на цена, колкото да ви се махне от главата. Иначе ще се срути сама.
Ние с ММ веднъж в Бургас видяхме разкошна рушаща се къща, точно до Морската градина. Ама наистина беше тотал щета. Питахме още същата вечер хазяйката ни, при която наемахме апартамент и тя каза, че познава хората, много наследници са и по никакъв начин не могат да се разберат. Та са я оставили да се разруши. Ако ви е такъв случая, лошо.
Само аз съм наследник, нямам братя или сестри. Най-вероятно ще се продаде. Нямам финанси да ремонтирам и да я ползвам като ваканционен имот. Идеята ми е да си купим именно такъв имот за почивка, но доста ще трябва да доплатим.

# 536
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Понеже дискусията се стартира с моят израз за "камък на шията" - тези къщи в северозападно село, в което вече и автобус не минава от сега още са с неоправени собствености. Едната мисля, че и нотариален акт няма. Незнам и дали цялата е узаконена... Мазало....

Апартаментите из град в същият район не представляват интерес за мен в никой аспект. Нямам пари да ги поддържам и не желая да ми висят като евентуално наследство, дори и за моята дъщеря. Да бяха в Сф или Пловдив, или на морето - да се замисли човек. Там няма как да стане нормално място, било то и за на старини...

# 537
  • Мнения: 859
Много е кофти с тези имоти в обезлюдяващи се градове - наистина няма какво да ги правиш. Виси ми един офис сега, в центъра, в офис-сграда и не виждам кой изобщо може да го купи. Все пак ще го обявя за продан ( да не помислите, че искам милиони), ама силно се съмнявам да стане нещо. А и от апартамент ще трябва да се отървавам и нямам идея как ще стане. Освен да се опитам да ги продам в комплект с отстъпка.

# 538
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ние сме така с непродаваем имот на село.
fmino, чичо ми беше с такъв апартамент, за без пари го продаваше, и никакъв интерес няколко години. На края го даде на един от племенниците...

# 539
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Защо не си ги ползвате вие тези имоти за почивка, за виличка, нещо такова?

Общи условия

Активация на акаунт