В момента чета... 60

  • 74 149
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • España
  • Мнения: 342
Menina, преди години четох Чистка. Много ме впечатли, дълго време се връщах към сцени описани в нея.
Започнах Устои в пламъци.

# 736
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз след Славея трудно подхванах нова книга. 2 дни не четох нищо, ММ помисли, че ми е повреден четецът. Трудно излязох от книгата, исках рязко да сменя тематиката. Започнах Маслиновата ферма, ама ми е толкова скучна засега, че не знам докъде ще я докарам.

# 737
  • Мнения: 960
Започнах Замъкът на шапкаря, старо издание в три тома. От библиотеката. Минах средата на първото томче и нищо съществено не се случва. Ще продължа да чета, но с този ситен шрифт и тези подробни описания не знам  дали ще изкарам дълго.

# 738
  • Мнения: 315
Аз най - накрая завърших Вила в Сицилия на Р. Лей и останах много доволна от книгата . Авторката разказва толкова увлекателно , че наистина усетих духа на Четярия и се насладих на прекрасните рецепти и манджи. Определено книгата е много подходяща за лятна ваканция , когато ще може да се прочете на един дъх .
Снощи започнах Цирцея на М. Милър , но съм съвсем в началото и не мога да изкажа впечатления . Принципно съм почитател на подобен тип книги , дано и тази мш хареса.

# 739
  • Мнения: 6 346
Започнах The Strawberry Thief, наистина има много уют в книгите от тази поредица.

# 740
  • Мнения: 24 331
Жажда на З.Карабашлиев

Г-жа Рамацоти , ще споделите ли после мнение за книгата? Че още мисля да я почвам, или не. 😊

[/quote]Не ме впечатли книжката, но е кратка, чете се за ден, така че, ако искаш  дай шанс

# 741
  • София
  • Мнения: 700
Славея се оказа толкова красива и въздействаща, колкото предполагах. Като че ли писана с финес, въпреки тежката тема за Втората Световна война! Плачеш и страдаш с героите и се радваш с тях на малкото късче надежда, което откриваш сред страниците. Страхотна, страхотна книга! Препоръчвам!

Търговецът е една от съвсем малкото книги, които съм препрочитала някога. Не препрочитам книги по принцип, не гледам един филм два пъти. Но Арчър е голям разказвач! Не пропускайте книгата( аз я имам на хартия, не знам в ел. вариант има ли я)!
"Славея" и на мен ми подейства по същия начин.
Не съм чела нищо на Джефри Арчър, но си дръпнах всичко налично в Читанка, включително и "Търговецът".  Има ли последователност, в която е добре да се четат? Забелязала съм, че с теб Тарталета имаме сходни читателски вкусове Simple Smile.
Чета " Огнената диря" на Саймън Бекет. Много ми допада автора и поредицата.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 13:09 от ДюДю

# 742
  • София
  • Мнения: 5 563
Минавам само да дам отзив за "На плажа Чезъл" на Иън Макюън, тъй като я прочетох. Тя е мъничка книжка, около 150 страници и на мен лично ми вървеше бързо. С две думи - много ми хареса. Оригинален начин за изграждане на образи в развитие, много истини относно разминаването с онези, с които не се срещаме в точния момент, много истини относно сексуалността като себеизразяване в различните етапи от живота ни, много истини относно трудностите, с които се сблъскват девойките и младежите в процеса на превръщането си в жени и мъже. Лично мен ме докосна и даже ме изненада приятно (особено с оглед отрицателните мнения), дадох й 4 звезди в ГР.

П.С. Нези, виждам, че си дала 2 звезди. Ще ми е интересно да споделиш малко повече за това ти как видя тази книга.

# 743
  • Мнения: 6 460
Пете, аз я четох преди доста време и спомените ми за детайлите са малко избледнели. Помня обаче, че по някое време ми стана скучно.
А аз обичам Иън Макюън, обичам неговата обстоятелственост и умението му да влиза в кожата и в главата на героите си, но този път ме загуби.
Може и да съм била преситена, защото по едно време четях всичко, негово, което излизаше. Сега си мисля, че може да и дам втори шанс, дори ще ми бъде интересно, дали ще има същият ефект върху мен.

# 744
  • София
  • Мнения: 3 457
Аз си изтеглих "Островът" на Виктория Хислъп, почти не чета електронни книги, но тази наистина ме заинтригува - около 1/3 съм прочела, харесва ми Hands Plus1
[/quote
От доста време я издирвам.Може ли да  споделиш откъде я изтегли или да ми я изпратиш?

# 745
  • София
  • Мнения: 6 029
Има я в Читанка. Simple Smile

# 746
  • Мнения: 1 311
Поръчах си "На изток от рая? на Стайнбек. Надявам се да ми хареса. Някой да изкаже мнение за нея.

# 747
  • Мнения: 24 331
Поръчах си "На изток от рая? на Стайнбек. Надявам се да ми хареса. Някой да изкаже мнение за нея.
Най-любимата ми книга! Завиждам ти, че ще я четеш за пръв път

# 748
  • Мнения: 496
Рейчъл Абът -Дъщеря назаем. Завладяваща, интересен сюжет, чета я на един дъх.

# 749
  • Мнения: 2 224
Поръчах си "На изток от рая? на Стайнбек. Надявам се да ми хареса. Някой да изкаже мнение за нея.
Най-любимата ми книга! Завиждам ти, че ще я четеш за пръв път
И на мен ми е една от вечните любими книги!

Общи условия

Активация на акаунт